Jump to content

Samsung B7722 Dual SIM


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 366
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα τελευταία όταν λαμβάνω κάποιο sms δεν μου δείχνει τον αποστολέα...

Έχετε υπόψην σας κάποια αναβάθμιση και που θα μπορούσα να την κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, επειδή είμαι λίγο αδαής θα ήθελα τη βοήθειά σας:

ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα dual sim κινητό

1)στο οποίο όταν μιλάω με τη μία σιμ (ανεξάρτητα αν είναι η πρώτη ή η δεύτερη) και ταυτόχρονα έχω κλήση από την άλλη σιμ, να μπορώ να αντιληφθώ ότι έχω κλήση από την άλλη σιμ και αυτός που με καλεί να ΜΗΝ του βλέπει το κινητό μου κλειστο.

2))ν δέχομαι μηνύματα και να τα βλέπω χωρίς να χρειάζεται να κάνω εναλλαγή σιμ.

 

Το samsung b7722 ανταποκρίνετε στις παραπάνω απαιτήσεις μου;;

 

Περιμένω τη βοήθειά σας....Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, επειδή είμαι λίγο αδαής θα ήθελα τη βοήθειά σας:

ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα dual sim κινητό

1)στο οποίο όταν μιλάω με τη μία σιμ (ανεξάρτητα αν είναι η πρώτη ή η δεύτερη) και ταυτόχρονα έχω κλήση από την άλλη σιμ, να μπορώ να αντιληφθώ ότι έχω κλήση από την άλλη σιμ και αυτός που με καλεί να ΜΗΝ του βλέπει το κινητό μου κλειστο.

2))ν δέχομαι μηνύματα και να τα βλέπω χωρίς να χρειάζεται να κάνω εναλλαγή σιμ.

 

Το samsung b7722 ανταποκρίνετε στις παραπάνω απαιτήσεις μου;;

 

Περιμένω τη βοήθειά σας....Σας ευχαριστώ

Ναι , σε καλυπτει απολυτως σε οτι ζητας .

Link to comment
Share on other sites

Εμενα καποιες φορες ξεχνα τις ρυθμισεις. Τι θελω να πω. Πχ ξεχνα να χτυπησει στην κληση η ξεχνα την δονηση η ξεχνα να χτυπησει το ξυπνητηρι κλπ. Μηπως ξερει κανεις σε τι ωφειλονται αυτα που κανει; Απο την αρχη ειχε αυτα τα προβληματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κανεις παιδια; :(

 

Να το πας για έλεγχο στην εταιρία. Σε προβληματικό κινητό έπεσες.

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν υπαρχει καποια επαναφορα η κατι αλλο που μπορω να προσπαθησω εγω ετσι; Θα ηθελα να αποφυγω την αποστολη στην εταιρια αν ηταν δυνατον μιας και ειμαι απο επαρχια και θα μεινω αρκετες μερες χωρις συσκευη :(
Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν υπαρχει καποια επαναφορα η κατι αλλο που μπορω να προσπαθησω εγω ετσι; Θα ηθελα να αποφυγω την αποστολη στην εταιρια αν ηταν δυνατον μιας και ειμαι απο επαρχια και θα μεινω αρκετες μερες χωρις συσκευη :(

Όσο και να το έψαξα δεν βρήκα κάποιο πρόγραμμα ή αναβάθμιση για αυτό το κινητό.

 

Από τις ρυθμίσεις μπορείς να κάνεις επαναφορά αλλά δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ρε παιδιά, ποια είναι η τελευταία έκδοση για αυτό το κινητό, που να έχει και Ελληνική γλώσσα?

 

Edit, θα δώσω κάποιες απαντήσεις εγώ. Βρήκα αρκετά fw's και εργαλείο φλασαρίσματος. Μέχρι τώρα δοκίμασα το "B7722XXLA1_PLSJH1_Poland" το οποίο είναι το πιο πρόσφατο απ΄όλα με χρονολογία 2012. Αυτό όμως δεν με άφηνε να το εγκαταστήσω καθόλου. Μετά δοκίμασα τα "B7722XXJH3_OXF_Romanian" και "B7722XXJG2", με πιο καινούριο και πιο γρήγορο το δεύτερο, αλλά κανένα από αυτά δεν έχει Ελληνικά. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει, καλώς, ειδάλλως αν έχω νεότερα θα ενημερώσω εγώ.

Edited by TziMmys79
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά, ποια είναι η τελευταία έκδοση για αυτό το κινητό, που να έχει και Ελληνική γλώσσα?

 

Edit, θα δώσω κάποιες απαντήσεις εγώ. Βρήκα αρκετά fw's και εργαλείο φλασαρίσματος. Μέχρι τώρα δοκίμασα το "B7722XXLA1_PLSJH1_Poland" το οποίο είναι το πιο πρόσφατο απ΄όλα με χρονολογία 2012. Αυτό όμως δεν με άφηνε να το εγκαταστήσω καθόλου. Μετά δοκίμασα τα "B7722XXJH3_OXF_Romanian" και "B7722XXJG2", με πιο καινούριο και πιο γρήγορο το δεύτερο, αλλά κανένα από αυτά δεν έχει Ελληνικά. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει, καλώς, ειδάλλως αν έχω νεότερα θα ενημερώσω εγώ.

 

Πως τα βρηκες αυτα??? Η samsung τι λεει? εχεις ρωτησει αν εχει αναβαθμηση το μοντελακι! Ενημερωσε αν εχεις κατι γιατι με ενδιαφερει....

Πως βλεπουμε τι fw εχει η συσκευη?

 

Και κατι ασχετο αν ξερει κανεις....

Πως απενεργοποιουμε τον ηχο πληκτρων??????

Edited by jogatore
Link to comment
Share on other sites

Και κατι ασχετο αν ξερει κανεις....

Πως απενεργοποιουμε τον ηχο πληκτρων??????

 

Στην κατάσταση αναμονής, πιέζεις τα αριστερά πλαϊνά πλήκτρα της έντασης ήχου και τα βάζεις στο μηδέν.

Link to comment
Share on other sites

Πως τα βρηκες αυτα??? Η samsung τι λεει? εχεις ρωτησει αν εχει αναβαθμηση το μοντελακι! Ενημερωσε αν εχεις κατι γιατι με ενδιαφερει....

Πως βλεπουμε τι fw εχει η συσκευη?

 

Έχεις pm όσον αφορά το πρώτο σκέλος της ερώτησής σου, μπορεί να μην απαγορεύεται, αν θέλεις δημοσίευσέ τα, αφού τσεκάρεις με κάποιον διαχειριστή.

Η samsung λέει ότι έχασα την εγγύησή μου.

Το fw το βλέπεις με *#1234#

Αν θέλεις να δεις όλες τις πληροφορίες για τη συσκευή σου, τότε *#8999*8376263#

Ότι fw δοκίμασα μέχρι τώρα, ΔΕΝ έχει Ελληνικά. και κρίμα γιατί σαφώς είναι γρηγορότερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να σας πω ότι μόλις μου επέστρεψε από τη samsung, μου περάσαν καινούριο fw, το

 

sw ver

b7722xxlb1

 

csc ver

b7722oxclb1

 

όλα δουλεύουν ρολόι και γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη συσκευή 1,5 χρόνο. Για να σας βρω τώρα σημαίνει ότι δεν είμαι πολύ σχετικός με το άθλημα Ήθελα ένα κινητό με 2 sim και μπαίνοντας στο πλαίσιο είδα ότι είχε καλά χαρακτηριστικά και το επέλεξα.

 

Αρνητικά !! Αυτά που γράφουν οι πιο πολλοί όντως ισχύουν όπως, με συνδεδεμένα hands free δεν ακούγεται η κλήση, παρά εμφανίζεται στην οθόνη αυτός που σε καλεί. Με το ιντερνετ υπάρχει πρόβλημα γενικότερο, λειτουργία, ποια σελίδα ανοίγει, ποια δεν ανοίγει κλπ.

Μόνο η εφαρμογή του facebook δουλεύει κάπως ικανοποιητικά.

Όταν μιλάς σε μία κλήση δεν μπορείς να μπεις στο μενού να δεις κάτι άλλο, πχ ώρα Βραζιλίας !!, ταχεία κλήση δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις γιατί επιλέγει μεν την επαφή, αλλά όχι και πιο τηλέφωνο, καθώς κάθε επαφή πλέον έχει από 2 αριθμούς και πάνω.

Όντως σβήνει που και που, πχ μια φορά το μήνα, κάποιες φορές το δεύτερο ξυπνητήρι δεν δουλεύει και ας είναι ενεργό ! Αυτό με τους ανοιχτούς πόρους μου έτυχε και μένα μετά από ένα χρόνο και τυχαία βρήκα τη λύση. Το έκλεισα !!

 

Θετικά !!

Έχει πέσει κάτω 150 φορές και περιέργως ενώ δεν του φαίνεται, αντέχει !!! Η οθόνη βέβαια έχει γίνει χάλια.

Και μόνο όμως που έχει 2 sim, δουλεύουν ταυτόχρονα, με ακαριαία εναλλαγή, σε απαλλάσσει από τρίτη συσκευή εάν έχεις 3 νούμερα !!!!!!

Σχετικά με κάτι opera κλπ δεν ξέρω τι είναι και δεν με πειράζει και πολύ. Εκεί που έχω θέμα και δεν μπορώ με τις ρυθμίσεις να βρω κάτι είναι πώς να στέλνω email. Αν μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει ευπρόσδεκτος.

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γνωριζει κανεις με ποιο τροπο και αν ειναι εφικτο να στελνει mms και απο τις 2 καρτες?????

Το δυκτιο που ειναι σαν δευτερο εχει αυτη τη δυνατοτητα???

Link to comment
Share on other sites

Να το στείλεις και από τις δύο κάρτες ταυτόχρονα δεν γίνεται. Πρώτα στέλνεις το mms με το ένα νούμερο και μετά με το άλλο.

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Να το στείλεις και από τις δύο κάρτες ταυτόχρονα δεν γίνεται. Πρώτα στέλνεις το mms με το ένα νούμερο και μετά με το άλλο.

 

Εσυ αυτο καταλαβες??? Οτι θελω να το στειλω και απο τις 2 ταυτοχρονα???????

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το πάμε από το Α. Μπορείς. Ο τρόπος είναι : Πατάς το κάτω δεξιά κουμπάκι, σου εμφανίζεται η αρχική οθόνη, επιλέγεις κάτω στη δεύτερη θέση από δεξιά το εικονίδιο μηνύματα ... άστο κουράστηκα.

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το πάμε από το Α. Μπορείς. Ο τρόπος είναι : Πατάς το κάτω δεξιά κουμπάκι, σου εμφανίζεται η αρχική οθόνη, επιλέγεις κάτω στη δεύτερη θέση από δεξιά το εικονίδιο μηνύματα ... άστο κουράστηκα.

 

Μην κουραζες περισσοτερο.....................:X

Καιροφυλακτει η υπερκοπωση:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξερει κανεις τι σημαινει " Το ΑΡ δεν ανταποκρινετε" που βγαζει οταν προσπαθω να κανω συνδεση wifi???

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
έχω την συσκευή κανένα 5μηνο τώρα αλλά δεν μπορώ να κατεβάσω τον τηλεφωνικό κατάλογο. Ξεκινάω το KIES το βρίσκει το κινητό αλλά όταν πατάω τις επαφές κολλάει και μένει στο 0%. Έχω αφαιρέσει όλες τις επαφές από το κινητό και τις έχω μόνο στη sim, τίποτα. Έκανα επαναφορά πάλι τίποτα. Ενώ με φώτο, βίντεο, μουσική κομπλέ οι επαφές αρνούνται. Καμιά ιδέα κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει κανεις να το συνδεσει με το Kies ???

Εχω προσπαθησει σε 3 διαφορετικους υπολογιστες να κανω συνδεση και ΔΕΝ συνδεετε..........

Καμμια ιδεα????

Link to comment
Share on other sites

Το κατάφερα να το συνδέσω σε win xp. Δεν κατάφερα όμως να συγχρονίσω το ευρετήριο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung B7722 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...