Jump to content

Αναβάθμηση του V525 σε V600


Gousgounis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Loipon Johny Walker an thes na mou stilis tous drivers gia to kalodio i opios allos mpori gia to kalodio MA-8850C to e-mail mou einai Apaixtos_4@msn.com
Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

lipon paidia kai allo problem.sindeo to kinito mou to kalodio MA-8850C akougete enas ihos kai kato kato leei vrethike nea siskey Motorola (V500) meta leei motorola usb modem.Epita mou anoigei ena parathiro gia na egkatastiso ti nea siskeuh afou eho tous drivers apo to kalodio pao kai epilego tin thesi stin opia vriskontai kai patao ok sto telos afou oloklirothi oloi i diadikasia me leei to neo sas iliko egkatastithike kai einai etoimo gia hrisi.meta pao na anoikso to programma Multiflasflex.exe .Me to pou anoigei to programma akougete enas ihos san na simenei oti to kalodio vgike.pao stis idiotites tilefonou kai montem kai ekei pou stin arhi egrapheo motorola usb modem com4 tora leei.motorola usb modem Δεν υπάρχει. plz voithiste me ti ftai???
Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια γεια σας.Θελω να αναβαθμισω το V525 που εχω σε V600 μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι τα καλυτερα αρχεια για να περασω στο τηλεφωνο?Εννοω flex,triplet,language pack και οτι αλλο γιατι εχω μπερδευτει με τις τοσες σελιδες και δεν βγαζω ακρη,καθως επισης και αν ειναι ευκολο τις σελιδες για να τα κατεβασω.Εχω ηδη κατεβασει το PST 6,7 GENERAL,P2KMAN_ST,PST6,7 PATCH.

Eυχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.Θελω να αναβαθμισω το V525 που εχω σε V600 μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι τα καλυτερα αρχεια για να περασω στο τηλεφωνο?Εννοω flex,triplet,language pack και οτι αλλο γιατι εχω μπερδευτει με τις τοσες σελιδες και δεν βγαζω ακρη,καθως επισης και αν ειναι ευκολο τις σελιδες για να τα κατεβασω.Εχω ηδη κατεβασει το PST 6,7 GENERAL,P2KMAN_ST,PST6,7 PATCH.

Eυχαριστω

 

Για να κατεβασεις καποια ενα λινκ ειναι ΑΥΤΟ ...Θα τα βρεις σχεδον ολα εκει μεσα.....Για flash το πιο σταθερο και αρκετα προσφατο ειναι το .4FR ενω απο τα πιο διμοφιλη flexes ειναι το SE6452AXXP10F9_V600_ME0......Για τα πιο τελευταια παμε σε .72r ενω απο φλεξ δεν υπαρχει καποιο συγκεκριμενα μιας και μπορεις το καθενα να το πειραξεις μεσω seem edit.....Οσο για lang packs κυκλοφορουν πολλα που ειναι το ιδιο μιας και δεν εχει αλλαξει κατι......Υπαρχει παντως ευτυχως το 72r_0038 που ειναι και πολυ προσφατο........Καλο ειναι πριν ξεκινησεις να πας και να διαβασεις ΑΥΤΑ ΕΔΩ

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Μια διευκρινιση ακομα οταν περασω τα καινουργια αρχεια fladh kai flex θα εχω τα ελληνικα η πρεπει να περασω και language pack?Ρωταω γιατι δεν βλεπω στο link που εδωσες να υπαρχει το 72r_0038
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Μια διευκρινιση ακομα οταν περασω τα καινουργια αρχεια fladh kai flex θα εχω τα ελληνικα η πρεπει να περασω και language pack?Ρωταω γιατι δεν βλεπω στο link που εδωσες να υπαρχει το 72r_0038

Αν βαλεις απλα το .72r reflash δε θα χρειαστει να περασεις lang_pack μιας και δεν γραφει κατι στο code_language_group.....Εγω ομως προσωπικα θα εκανα και ενα flash του 72r_0038 ετσι για να εχω την τελευταια εκδοση!!! :)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εδώ 9.72

επίσης αν δεν κάνω λάθος κάνει και για το v525

οσο για το V3 Φλεξ συμβατό με τα τριπλεξ (οπως το v525) στείλτε pm ;)

 

Τρομερά animated εικονίδια (είχα παλίοτερα το original φιρμ με v600 φλεξ),

ταχύτητα, ποιότητα κάμερας

το V3 δε το έχω δοκιμάσει ακόμη........

 

Moto V525 --> V600

Firm TRIPLETS_G_0B.09.72R

Flex SE6424AXXT11D4_1FF

BootLoader 07.60

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Οπως εγραψα το update εγινε...εκανα restore και τα τηλεφωνα μου...

 

το language pack για ελληνικα...που το βρισκω? και πως το περναω? to reflash πως θα το κάνω?

 

 

update: Βρέθηκε και το language pack... και το τηλεφωνακι...τσακιζει... :D :D

Link to comment
Share on other sites

pedia xriazome tin boithia sas.ksanaflashara to v550 vodafone live mou apo to site http://ardyp.altervista.org/ to full flash epeidi ixa sbisi arxeia pou piraksan to menou stis rithmisis ixon.ksanaepanirthe to kin.exo kapoia problimata ostoso.

1.den mporo na balo ellinika.auti i ekdosi gia reflash kanei?TRIPLETS_G_0B_1.09.72R_reflash

2.gia na to anabathmiso se v600 i v620 xriazete na allakso kai flash kai flex?auti i ekdosi flex kanei?V620_Core_SE5109AXXXX056

3.pos mporo na bgalo to vodafone live?me auto to full flash?FULL FLASH V547/551MAGGIO-05

4.pou tha katebaso to triplet gia na apothikeuonte ta minimata sto kin?

5.flex gia v3 teriazoun gia v550?

SAS EUXARISTO OLOUS

Link to comment
Share on other sites

pedia to epanefere alla den mporousa na balo ta ellinika.e meta skeftika o atheofobos na bgalo kai to vodafone live.eno perasa to flash gia v547-551 ksexasa na tsekara tis epiloges sto pst deksia pano stin othoni.tora to kinito den anabi.kammia idea kaneis?peite mou sas parakalo ine simantiko
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Κανένα νέο για αναβάθμηση σε ν3 έχουμε; πάντως απ'ότι έχω δει ν600 και ν3 σαν συσκευές μόνο στο πάχος διαφέρουν, οποτε πολύ λογικο το ν3 να έχει λογισμικό του ν600
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
δεν γινεται αναβαθμιση στο ν600 με λογισμικο ν3 διοτι το ν3 εχει ενχγρωμη εξωτερικη οθονη και καποιες διαφορες στην πλακετα η μονη αναβαθμιση του ν3 ειναι η ν3χ του καινουργιου ν3χ η οποια βελτιωνη λιγο τα χρωματα μονο απο 525 σε 600 γινεται αναβαθμιση αν θες και με καταλληλο προγραμμα αναβαθμισης απλος μοιαζουν τα δυο μενου γιατι ειναι generic αν προσπαθησης να κανεις το 600 ν3 θα το νεκροσεις χωρις λογο το εχω προσπαθησει
Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι ναι γινεται ανετα και ευκολα 525 σε 600 απλος χρειαζεσαι το προγραμμα αναβαθμισης της μοτορολα και το καλωδιο συνδεσης θα σας δωσο πληροφοριες αμα θελεται να το δοκιμασεται και εχει και ελληνικα χωρις να βαλεται εσεις απο καποια flas codec
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
καλο ειναι ναι γινεται ανετα και ευκολα 525 σε 600 απλος χρειαζεσαι το προγραμμα αναβαθμισης της μοτορολα και το καλωδιο συνδεσης θα σας δωσο πληροφοριες αμα θελεται να το δοκιμασεται και εχει και ελληνικα χωρις να βαλεται εσεις απο καποια flas codec

 

για πες! για πες! μας ενδιαφέρει....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το ξαναπήρα το κινητακί, ολοκαίνουριο στο κουτί του, είναι η τρίτη φορά που το αγοράζω το συγκεκριμένο.... :lol: :lol: :lol: Καθώς το πρώτο μου χάλασε λόγω βροχής και το δεύτερο, καταστράφηκαν τα αριστερά πλήκτρα χειρισμού και ήταν αδυνάτο να ρυθμίσω εντάσεις ήχων και τα συναφή, κατά την διαρκεία κλήσεων. Θα το αναβαθμίσω με το γνωστό συγκεκριμένο τρόπο σε V600, υπάρχει κανείς που να το έχει αναβαθμίσει σε V620;;;; Χωρίς πρόβλημα;;; Καθώς εν μέρει διαφέρουν τα λογισμικά. Όμως σε ένα forum κατόχων Motorola, κάποιος αναβάθμισε το V300 σε V620 και τραβάει και βίντεο. Είναι κανείς που έχει προβεί σ` αυτή την ενέργεια για το V525;;; Βασικά χθές κατέστρεψα το V1050, δεν πάει ούτε καν στο Βοοt Loader menu.... Δεν λέει να καταστρέψω και δεύτερο..... :P
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ολα τα V525 V535 τα αναβαθμίζω με αρχεία για V600 και δουλεύουν χαλαρα. ΔΕΝ μπορείς ομως να βάλεις flash για V620

Επίσης το V550 το αναβαθμίζω με flash για V620

V3 flash δεν μπορεί να μπεί σε άλλο κινητό.

Για V1050 χρησιμοποιώ flash για V1050 :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά,

 

Θα ήθελα την βοήθειά σας.Θα ήθελα ένα Ελληνικό language pack για αναβαθμησμένο v525 se v600.Έψαξα παντού αλλα δεν μπορώ να βρω πουθενά.

Μπορεί κάποιος που το έχει να μου το στείλει?

Ή αν μπορεί κάποιος να μου υποδείχει ενα website από όπου θα μπορούσα να το κατεβάσω

Ευχαριστώ πολύ

 

 

tsivd@yahoo.co m

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kserw kati tetoia post einai terma spastika....

Thelw polla to kserw...

Thelw to programa dioti ayto poy exw den leitourgei se win xp pro sp2..

Kai thelw firmwares flashes kai ola ta anagkaia gia na kanw update to kinito kai na ksefwrtothw epiteloys To sixameno Vodafone Live kai na anavathmisw to kinitouli moy kai na kataferw epiteloys na steilw SMS!!!!!!!

 

kserw argisa... Ta pio polla xrisima links einia pleon dead.....

 

Tha ithela loipon hte na moy kanete reply me links gia prog - firmware - flash kai otidipote allo moy xriazete hte na moy steilete ena mail sto revom0@gmail.com me ola ta apaitoymena....

Eyxaristw

kai really sorry se ayton poy tha asxolithei mazi moy :P :P

(Eseis edw eiste epistimones ston germano den katalavan tpt ap'ayta poy toys sizitisa....)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...