Jump to content

Αναβάθμηση του V525 σε V600


Gousgounis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

magkes mia poy syzhtate gia sar kai aktinobolies na sas po oti edo sthn uessalonikh agorasa apo farmakeio 25 eur . LEGETAI SAFETSHIELD OPOS TO BLEPETE XORIS TO Y KAI EINAI FOVERO.... EIXA KATA KAIROYS PONOKEFALO APO THN PARATETAMENH OMILIA KAI SOUHKA!!!

 

EINAI EGKEKRIMENO GIA SAR, KAI ENA SORO ALLA ISO KAI PRAGMATIKA AFHNEI MONO TO 1% THS AKTINOBOLIAS OTAN MILATE....

 

TO TSEKARA KAI STO INTERNET KAI DEN EINAI MAIMOY....

 

PRAGMATIKA SOVARO PROION KATASKEYASMENO APO STRATIOTIKA YLIKA (EREYNAS)..... EINAI MAYRO KAI EXEI ENA DAKTYLIDI ASHMI GYRO GYRO....

 

CHECK IT OUT!!!

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ουφ, μετα απο πολλές ώρες "κατεβάσματος" των flashes και flexes και ακόμα περισσότερων ωρών διαβάσματος του φόρουμ αποφάσισα να ανοίξω την συσκευασία του καλωδίου και να συνδέσω το τηλεφωνάκι. Οτι και να προσπάθησα ενω φαίνετε οτι οι ντράιβερς μπήκαν σωστά κανένα πρόγραμμα δεν αναγνωρίζει το τηλ. Εχει κανένας καμμιά ιδέα ; Το σιντί του καλωδίου έχει μόνο το Handset manager 8.0 . Εχω κάνει εγκατάσταση το PST 6.9.2 + patch_uni_ .

 

Πλιζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ βοήθεια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος st@m@tis ( 8 Οκτ. 2004 , 08:55)

 

Για κοιτα φιλε μου και ΕΔΩ

 

 

:confused: Απο εδώ ξεκίνησα... Πρίν κάν δοκιμάσω το καλώδιο (πήρα σαν δεδομένο οτι δεν θα έχω προβλημα στην σύνδεση) κατέβασα όλα αυτά τα προγράμματα που λέει. Το πρόβλημα μου είναι ότι όταν συνδέω το τηλέφωνο στο καλώδιο MONO φορτίζει η μπαταρία... Ισως δεν καταλαβαίνω κάτι στην φιλοσοφία τις σύνδεσης. Να φανταστείς η σύνδεση του ΒΤ μου φάνηκε ποιό έυκολη πριν πολλούς μήνες :(

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

...και κάτι άσχετο... Πολλά sites που είχαν flashes και flexes ή έχουν κλέισει τελείως ή βάλαν συνδρομή ή τα TRIPLETS που κατεβάζεις είναι στην πλειοψηφία τους καταστραμένα (τα ΖΙΡ αρχεία). Λίγο περίεργο ε;

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

κανε remove τα προγραμματα που εχεις βαλει το μοτορολα και μετα κανε τα εγκατασταση ακριβως οπως τα αναφερει στην σελιδα ( δεν θα εχεις προβλημα)! :)
Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος st@m@tis ( 8 Οκτ. 2004 , 11:35)

 

κανε remove τα προγραμματα που εχεις βαλει το μοτορολα και μετα κανε τα εγκατασταση ακριβως οπως τα αναφερει στην σελιδα ( δεν θα εχεις προβλημα)! :)

 

 

Τα ξανάκανα απο την αρχή αλλα τώρα έχω πρόβλημα στο MultiFlashFlex. Βάζω το flash όπως λέει στις οδηγίες και όταν πατάω Start μου βγαίνει μύνημα λάθους των Windows. (Η εφαρμογή PhoneFlash MFC Application αντιμετώπισε πρόβλημα και πρέπει να τερματιστεί η λειτουργία της.).

Δοκίμασα να βάλω άλλο flash αλλα μου έκανε ακριβώς το ίδιο. Λέω πάλι καλα γιατι κάποια στιγμή τα Windows δεν ξεκινούσαν παρα σε safe mode.

 

Τι κάνω λάθος;;;

 

Σκέφτηκα να κάνω φορμάτ τον υπολογιστή και να ξαναπεράσω όλα τα προγράμματα απο την αρχή αλλα αυτό το έχω για την έσχατη λύση .

 

:(

 

Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα για να φλασάρω το τηλ. ;

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έκανα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το πρόβλημα ήταν στο PST 6.7 !!! Διάβασα απο κάποιον (ALTUS???) οτι ήταν το ποιο σταθερό αλλα τελικά αυτό μου δημιουργούσε όλα τα προβλήματα. Με την έκδοση 6.9.2 όλα πήγαν καλά εκτός από το ότι έχασα τα ελληνικά. Δεν ήθελε με τίποτα να πάρει το SE6452AXXP10F9.shx και έβαλα το GI9V600000AA0E9. Μετά απο αυτό έγραφε Flash failed όταν προσπαθούσα να περάσω το TRIPLETS_G_0B.08.9FR_lang0038_reflash.shx. Υποθέτω το τελευταίο χρειάζετε για να επανέλθουν τα ελληνικά ε;

 

Υπάρχει κάποιο site που να έχει τα 9.45R και γενικά ποικιλία απο flash and flexes ;;;;

 

Απο ότι κατάλαβα η όλη διαδικασία θέλει και τύχη γιατι υπήρχαν στιγμές εφτιαχνα κάτι , δεν γινόταν ,εκλεινα τον υπολογιστή και μετα απο 1 ώρα με τον ίδιο τρόπο γινόταν !

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καμμια βοήθεια αδέλφια πως να περάσω ελληνικά ;;;; Με όποιο TRIPLET που να είναι language pack 0038_reflash και αν προσπάθησα αρνείται να το πάρει. Εψαξα να βρώ 0031 και 000Α που περιέχουν μέσα τα ελληνικά αλλα τίποτα. Η πλάκα είναι οτι δεν μπορώ να βρώ το 9.45 πουθενά. Σε ένα site το βρήκα και ήταν χαλασμένο το zip. Απο την άλλη το κινητό αρνείται να ξαναφλασαριστεί με κάποιο άλλο αρχείο φλας. Τι κάνω λάθος....;;;

 

Πως χρησιμοποιούνται τα seem αρχεία και που τα βρίσκω; Και τι ακριβώς κάνουν ;;;

 

thanks προκαταβολικά !

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

To καλύτερο ειναι το 9.4ΑR το πιο σταθερο και σε ταχυτητα και στα βιντεακια που παιζει.και flex to SE6452AXXP10F9.TO 9.45 δεν επαιζε καλα τα βιντεο εκανε διακοπες.Αν εχεις ακομη προβλημα με την γλωσσα βρες το flash του ν525 καντο 525 πως ηταν και μετα περασε απο πανω με την σωστη σειρα τα καινουρια
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Keraunos ( 9 Οκτ. 2004 , 23:46)

 

To καλύτερο ειναι το 9.4ΑR το πιο σταθερο και σε ταχυτητα και στα βιντεακια που παιζει.και flex to SE6452AXXP10F9.TO 9.45 δεν επαιζε καλα τα βιντεο εκανε διακοπες.Αν εχεις ακομη προβλημα με την γλωσσα βρες το flash του ν525 καντο 525 πως ηταν και μετα περασε απο πανω με την σωστη σειρα τα καινουρια

 

 

Και που θα το βρω αυτο το flash ? Στο http://www.v525.com εχει ένα που γράφει κάτι για Vodafone Egypt αλλα το λινκ είναι "σπασμένο"....

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι δεν μπορώ να περάσω τα αρχεία που έχουν _reflash . Αν το καταφερνα αυτό σίγουρα θα είχε λυθεί το πρόβλημα μου...

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας τι διαφορα εχουν τα αρχεια

α) TRIPLETS_G_0B.09.45R.rar

β) TRIPLETS_G_0B.09.45R_lang002C_reflash.rar

γ) TRIPLETS_G_0B.09.45R_reflash.rar

 

Μπορω να καταλαβω οτι το β) Βαζει στο τηλεφωνο το 45R και αλλαζει

και το language pack σε 002C στο menu του κινητου και στο ITAP

αλλα το α) με το γ) τι διαφορα εχουν ? Τι αλλαζει οταν υπαρχει το reflash ?

Εγω για παραδειγμα εχω το 38R με language pack 31 (αυτο που βαζει

η Μοτορολα και θελω να βαλω το 45R χωρις να χασω τα ελληνικα (lp31)

Ξερετε εαν ειναι compatible τα ελληνικα του 38R με το 45R ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγω για παραδειγμα εχω το 38R με language pack 31 (αυτο που βαζει

η Μοτορολα και θελω να βαλω το 45R χωρις να χασω τα ελληνικα (lp31)

Ξερετε εαν ειναι compatible τα ελληνικα του 38R με το 45R ?

Ευχαριστω

 

 

Μήπως μπορείς να μου στείλεις την έκδοση 38R με το lang.pack 31 ??????

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος motov525 (16 Σεπ. 2004 , 02:43)

 

vale auto: http://gsm.techno-schritte.de/motorola/flashfiles/TRIPLETS_G_0B.09.38R_V_LP0039_JPG_0B_TRIPLET_01_06R_SE7408AXXF413B_1FF.rar

 

telos ry8miseis mms kai live apo to site ths vodafone.gr

 

 

το συμπιεζμενο αρχειο μου ζηταει κωδικο! Ξερει κανεισ πως μπορω να το σπασω?

www.tfrc.gr

www.106sportclub.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος st@m@tis ( 8 Οκτ. 2004 , 11:35)

 

κανε remove τα προγραμματα που εχεις βαλει το μοτορολα και μετα κανε τα εγκατασταση ακριβως οπως τα αναφερει στην σελιδα ( δεν θα εχεις προβλημα)! :)

 

 

Πως κάνω remove τα προγράμματα ώστε να αρχίσω μια αναβαθμιση με την σωστη σειρά;;;

 

Αυτη την στιγμη έχω τα flex version SE6452AXXP10F9 kai TRIPLETS_G_OB.09.4AR. Δεν παίρνει με τίποτα π.χ. το TRIPLETS_G_0B.09.1DR_A_lang0038_reflash ή το TRIPLETS_G_0B.08.9FR_lang0038_reflash ! Υπάρχει κάπου ΜΟΝΟ του κάποιο Language Pack 0038 ??????????????????????????????????

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε kirko

 

Δεν εχω το 38R σε αρχειο απλα το service της Μοτορολα μου το εχει

βαλει.

Καθε φορα που το παω μου κραταν το τηλ 4 μερες μεχρι να μου

βαλουν το καινουργιο firmware για μια υποθεση 10 λεπτων

Εχω την εντυπωση οτι το κανουν εξεπιτιδες

Απλα και εγω καποιες αναβαθμισεις θα τις κανω μονος μου.

Τελικα ξερει κανενας την διαφορα των παρακατω αρχειων.

α) TRIPLETS_G_0B.09.45R.rar

β) TRIPLETS_G_0B.09.45R_lang002C_reflash.rar

γ) TRIPLETS_G_0B.09.45R_reflash.rar

 

Πιο να χρησιμοποιησω για την αναβαθμηση ?

το α) η το γ)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καποιος απο αυτο το forum που να δουλευει στην μοτορολα

η να εχει προσβαση στον server της με τα καινουργια firmware

ωστε να μας δωσει ενα τελευταιο firmware η τουλαχιστον

το language pack 31 μονο του ωστε να κανουμε μονοι μας τις αναβαθμισεις.

Δεν ειναι τραγικο.

Στο internet μπορεις να βρεις τα παντα αλλα εκτος του lp31

ακομα και το 55R

Οποιος εχει καποιο monster pack απο τα τελευταια firmware

με language pack 31 θα ειναι ακομα καλλητερα.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος driver (10 Οκτ. 2004 , 18:36)

 

το συμπιεζμενο αρχειο μου ζηταει κωδικο! Ξερει κανεισ πως μπορω να το σπασω?

 

 

An prospa8hseis na spaseis rar mallon 8es enan pentium 9 (oute kan 4), polles meres kai poly ypomonh! :alien: Anti gi auto mporeis na psa3eis kalytera to site kai na deis oti to pass einai: http://www.gsm-free.com

 

:D

 

@ prince72:

 

giati na psa3eis toso na vreis to 0031 otan k to 0038 exei ellhnika mia xara!

sxedon opoia ekdosh kai na valeis den yparxei provlima! vale px thn 9.1DR an 8es na emfanizetai me paxia grammata to roloi ap e3w h thn 8.A5R an ta 8es pio kalligrafika opws sto v600!!

 

Dwse kanena link apo thn 55R an exeis proxeiro, an kai exw akousei oti an thn valeis meta den mporeis na valeis palioteres apo panw

 

p.s. prosexe giati merika triplets kleidwnoun to kinhto h thn sim.

MoBiLe:MOTO V525@V600

S/W: TRIPLETS_G_OB.09.4FR

Flex: SE6467AXXB411C (O2)

Seem mods = on

Link to comment
Share on other sites

@motov525

 

Δεν θελω να βαλω μονο το language pack 31 αλλα αν βρουμε και

το 0038 σε καμια τελευταια εκδοση του θα ειναι οτι πρεπει

Απλα αυτα που αναφερεις ειναι πολυ παλια και υπαρχουν

προβληματα συμβατοτητας

Ακομα απο οτι εχω προσεξει το ITAP στα τελευταια 38R, 45R, 49R

ειναι "πιο εξυπνο" .

Εν παση περιπτωση εαν εχει κανενας κανενα τελευταιο

language pack 0031 η το 0038 ας μας το πει.

 

Για το 55R κοιτα στο http://www.howardforums.com/

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρέθηκε κάποιος να προσέξει οτι η έκδοση του PST 6.9.2 (και η 7.1.1) είναι προβληματική και δεν φλασάρει όλα τα TRIPLETS ?

6 μέρες * 10 ώρες μέσω όρο είχα δοκιμάσει όλους τους συνδιασμούς μέχρι που έβαλα την PST 6.7 και όλα δούλεψαν τέλεια.

 

 

Προβλήματα όπως η σωστή ταξινόμηση του Τηλ.Καταλόγου λύθηκαν; Αν ναι πώς ; (έβαλα το seem 0032 είναι λίγο καλύτερα τα πράματα αλλα...)

 

Την έκδοση 9.9R την έβαλε κανείς;

 

Ευχαριστώ όλους όσους με βοήθησαν με τα μυνήματα τους να κάνω την αναβάθμιση . Αν κάποιος έχει χρόνο και γνώσεις ας κάνει ένα post με όλα όσα πρέπει να ξέρει κάποιος νέος ώστε να κάνει την αναβάθμιση. Ηδη οι σελίδες είναι 25 και είναι κουραστικό να της διαβάσει κάποιος για να βγάλει νόημα 50 σειρών....

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια βοήθεια βρε παιδιά!!!!!!!

Πήγα να κάνω seem editing μέσω του p2kseem για να αλλάξω το λογότυπο της moto από την εξωτερική οθόνη, αλλάζω (μάλλον λάθος) τα bit στο 004a_001.seem και μόλις έκανα restart το κινητό, δεν ανάβει. Βγάζω μπαταρία, ξαναβάζω, αλλά τίποτα. Μου φέρνει την πρώτη φώτο και μετά κάνει restart μόνο του. Το pc δεν προλαβαίνει να το αναγνωρίσει ώστε να παίξω με το p2kseem ή το multiflex. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;;;;;;;;;

SONYERICSSON K610i

NEC N411i

Mio P550

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος motov525 (11 Οκτ. 2004 , 06:40)

 

An prospa8hseis na spaseis rar mallon 8es enan pentium 9 (oute kan 4), polles meres kai poly ypomonh! :alien: Anti gi auto mporeis na psa3eis kalytera to site kai na deis oti to pass einai: http://www.gsm-free.com

 

:D

 

 

:) Να σε καλα φιλε μου σ ευχαριστω πολυ!

www.tfrc.gr

www.106sportclub.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος balabush (11 Οκτ. 2004 , 12:13)

 

Καλημέρα, μια βοήθεια βρε παιδιά!!!!!!!

Πήγα να κάνω seem editing μέσω του p2kseem για να αλλάξω το λογότυπο της moto από την εξωτερική οθόνη, αλλάζω (μάλλον λάθος) τα bit στο 004a_001.seem και μόλις έκανα restart το κινητό, δεν ανάβει. Βγάζω μπαταρία, ξαναβάζω, αλλά τίποτα. Μου φέρνει την πρώτη φώτο και μετά κάνει restart μόνο του. Το pc δεν προλαβαίνει να το αναγνωρίσει ώστε να παίξω με το p2kseem ή το multiflex. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;;;;;;;;;

 

 

 

Καμία ιδέα κανείς;;;;;; :worry:

SONYERICSSON K610i

NEC N411i

Mio P550

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος balabush (11 Οκτ. 2004 , 21:09)

 

Καμία ιδέα κανείς;;;;;; :worry:

 

 

Well γι αυτο ειπαμε οτι ειναι δυσκολο να πειραξεις μονος σου τα bits αλλα να χρησιμοποιησεις τα visual editors!!!Εκτος και αν ΜΟΤΟ σου ειναι το "Men do it the hard way!!!!" :p :p :p

 

Απλα ξανακανε flash/flex (με bootloader * # και Πληκτρο ON/OFF) και θα ξαναεχεις το κινητο με σωστο seem file......

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...