Jump to content

Αναβάθμηση του V525 σε V600


Gousgounis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θα σου συνιστούσα να βάλεις τα κλάσικά,δηλαδή αυτά που αποδεδειγμένα έχουν δουλέψει στους περισσότερους από εμάς χωρίς κανένα πρόβλημα και ανεξαρτήτου χώρας κατασκευής του κινητού.

Αυτά είναι τα:

1)TRIPLETS_G_0B.09. 1FR_A1_LP002E_JPG_0B_TRIPLET_04_05R_SE6474AXXU110A

2)SE6452AXXP10F9_V600_ME0.shx

3)TRIPLETS_G_0B.08.A5R_A_lang0038_reflash.shx

Με την σειρά που αναφέρονται.

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σ' ευχαριστώ jowhn! :) Μια τέτοια απάντηση ζητούσα... Θα δω το βράδυ εάν τα έχω και τα 3.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον jowhn ακριβώς με αυτές τις εκδόσεις το αναβάθμισα σε V600 χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα . :)
Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Δε λέω, καλό είναι να το ψάχνουμε... αλλά καλύτερα να μην δοκιμάζουμε τα πάντα... Πάρτε για παράδειγμα εμένα... αφού πέρασα φλεξ στο κιν μου της Τ-Mobiles, τώρα είναι κλειδωμένο στο δίκτυο της χώρις τρόπο επιστροφής... Θα μου πείτε δεν μπορεί κάτι θα υπάρχει!

 

Μίλησα με 4 service της Motorola (2 θεσ/νικη και 2 αθήνα) δεν ξέρουν πως να το φτιάξουν...

 

Στέλνω email στη Motorola USA, απάντηση τους: we do not have international product information at this location. For information specific to the product you mention in your inquiry, please contact the Motorola office that is closest to your country for further assistance

 

Στέλνω email στη Motorola GR, απάντηση τους: ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΠΟΤΕ!!!

 

Στέλνω email στη Motorola UK, απάντηση τους: If you have flexed the phone to T-mobile network, and it ask for a subsidy

password (also called Special Code), you should be able to obtain this code from

T-mobile (8-digits), as they can help you unlock the phone. We suggest you try

to contact T-mobile to obtain this special code.

 

Ωραία... Στέλνω mail στην T-Mobiles, απάντηση τους: I have spoken with our Technical Department who have advised T-Mobile are unable

to unlock your phone. The only phones we are able to unlock are the ones

originally purchased to work on our network.

 

Στέλνω email στην Vodafone GR, απάντηση τους: σε απάντηση του τελευταίου e-mail σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οι συσκευές που διαθέτουμε στην αγορά δεν έχουν κάποιο σχετικό κλείδωμα έτσι

ώστε να παρέχουμε κωδικούς ξεκλειδώματος. Ένας επιπλέον λόγος είναι ότι, από τα γεγονότα που μας αναφέρατε, η συσκευή έχει κλειδωθεί

από την Τ-Mobile κάνοντας χρήση του δικού της λογισμικού. Δεν έχουμε την δυνατότητα να έχουμε τους κωδικούς που θα σας βοηθήσουν στο

ξεκλείδωμα της συσκευής.

 

:wacko: :wacko: :wacko:

 

Στέλνω email και στην Vodafone UK, απάντηση τους: We cannot network unlock a handset without a valid Vodafone number. Please contact Motorola Customer Services: +44(0)870 901 0555 as they be able to supply that handsets code.

 

TΩΡΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ ΑΝ ΒΓΑΖΕΤΕ ΑΚΡΗ...

 

Οσον αφορά το αν υπάρχει κανα πρόγραμμα ξεκλειδώματος...

Τόσο καιρό το ψάχνω και δεν έχω βρει ΤΙΠΟΤΑ!!!

 

Γι΄αυτό προσέχετε τι παιρνάτε στο κινητό σας για να μην το κλαίτε!!!

Link to comment
Share on other sites

Baker δοκίμασες να κάνεις Flash και δεν γίνεται τίποτα?Εγώ την συσκευή είναι η δεύτερη φορά που την αγόρασα και την έχω βέβαια μετατρέψει σε V600 χωρίς κανένα πρόβλημα.Δοκίμασε εάν κανένας φίλος σου σπουδάζει Αγγλία και έχει T-mobile να βάλει την κάρτα SIM και δίνοντας τα δικά του στοιχεία σου στείλουν κωδικό ξεκλειδώματος γιατί πιστεύω πως είναι όπως ακριβώς εδώ στην Ελλάδα με τα καρτοκινητά που όταν τα αγόραζες για 6 μήνες υποχρεωτικά ήταν κλειδωμένα και μετά την πάροδο των 6 μηνών σου στέλναν τον κωδικό ξεκλειδώματος.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα πάντα... και flash και flex... δεν γίνεται τπτ!

Όσο για το να πάρω κωδικό από Αγγλία... δεν νομίζω να δουλέψει γιατί πιστεύω ότι κάθε κινητό έχει το δικό password το οποίο υπολογίζεται βάση του IMEI το οποίο είναι μοναδικό για κάθε κινητό...

Δεν ξέρω... έχουν σπάσει τα νεύρα μου με το όλο θέμα!

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου χαζεύοντας μήπως μπορέσω να λύσω το δικό μου πρόβλημα έπεσα στο παρακάτω Post... σε θυμήθηκα και είπα να σου το αναφέρω..

Μόνο που είναι στα ισπανικά... Κάτι για κάποιο πρόγραμμα που ξεκλειδώνει (μάλλον). Ευχομαι να είναι αυτό που ψάχνεις

 

"if you want to unlock your V525..V600

http://www.v525.com/modules/newbb/v...36&forum=14

 

With cable USB

You can use paypal, visa, master card..."

Link to comment
Share on other sites

http://www.v525.com/modules/newbb/viewtopic.php?viewmode=flat&topic_id=5536&forum=14

 

αυτό έιναι το πλήρες Link .

 

το ξαναγράφω γιατί τέσταρα το προηγούμενο και δεν δούλευε.

Βλέπω εκει έχει ολόκληρη συζητήση για το προβλημα σου ΑΛΛΑ στα ισπανικά !!

Link to comment
Share on other sites

Πάνε στο google και μετά στα γλωσσικά εργαλεία, βάλε το url και μετεφρασέ τη...

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάνε στο google και μετά στα γλωσσικά εργαλεία, βάλε το url και μετεφρασέ τη...

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

ακόμα μια σελίδα για triplets http://s87445123.onlinehome.us/triplets/

 

Πριν την αναβάθμηση είχα κάνει backup τις επαφές και το Calendar με το MPT ώστε να τα επαναφέρω μετά...

 

έλα όμως τώρα που δεν μπορώ :)

έχει παρατητηθεί και σε άλλον αυτό ή κάτι δέν έκανα καλά;

 

ίσως κάνω κάπου λάθος..τέλος πάντων

 

αυτό δε σημαίνει ότι θα πρέπει να αποθαρυνθούν όσοι θέλουν να κάνουν

αναβάθμηση...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V600/0B.09.38R MIB/2.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

telika egw ekana kapou la8os..to restore egine mia xara!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εκανα την αναβάθμιση από 525 σε 600. ειναι σούπερ αλλα πως θα αποκτήσω και ελληνικά? εχω σοβαρο προβλημα με τον τηλεφωνικό κατάλογο και τα μηνύματα.

 

εβαλα αυτο:

 

TRIPLETS_G_0B.09.1DR_A_LP0039_JPG_0B_TRIP_0B_04.05R_SE6446AXXF10F8_1FF.shx

 

any help will be appreciated

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι του 525

Ειμαι και εγο ενας χρηστης της μοτορολα

και εχω το V600.

Απο οτι διαβαζω στο forum του 525 εισαστε

πολοι πιο ενημερομενοι για το 525/600

και για τα firmware updates απο οτι

στο forum του v600 γιατι εκει ακομα ψαχνουν

το menu.

Λοιπον θα προτεινα να κραταμε οτι καινουργιο

firmware update βγαζει η μοτορολα παγκοσμιος και να αναφερουμε τι προσφερει

το αναλογο firmware ωστε να κανουμε μονοι μας update

Για παραδειγμα υπαρχουν απειρα flexes

(εγω για παραδειγμα εχω SE6442AXXG11D)

ενω ειπαρχουν αλλα οπως τα GI , GS, GM)

Το ιδιο συμβαινει και με τα flashes

(35R , 38R) να μην αναφερω ποια τις γλωσσες.

Ας κραταμε τα αρχεια που μας ενδιαφερουν

με την ελληνικη γλωσσα και ας κανουμε update τα τελευτεα.

Το να πηγαινεις στη μοτορολα για update

ειναι βασανο γιατι πρεπει να πας πρωι δευτερον σου κρατανε το τηλεφωνο κανα 2 μερες, τριτον σου βαζουν μονο τα standard flexes/flashes και τελευτεα για εσας που εχετε μετατρεψει το 525 σε 600 δεν μπορειτε να κανετε update γιατι θα σας το κανουν παλι 525.

Κατι τελευταιο υπαρχει τροπος να κανεις extract to flex/flash που εχεις στο τηλεφωνο σου ωστε να το δωσεις σε καποιον αλλο ?

 

Φιλικα prince72

Link to comment
Share on other sites

prince, επειδή φαίνεται οτι το γνωρίζεισ το αντικείμενο, μήπως μπορείς να μου πεις πως θα αποκτήσω ελληνικό μενού? και που μπορώ να το βρω αυτό το αρχείο? Please!
Link to comment
Share on other sites

Σωστές οι παρατηρήσεις του prince72

 

Δυστυχώς δε νομίζω να υπάρχει τρόπος μέχρι στιγμής ώστε να κάνεις extract to flex/flash.. αν ξέρεις κάποιος κάτι άλλο ας με διορθώσει...

 

nocta

μην ανησυχείς...

το μόνο που έχεις να κάνεις είναι ένα reflash από πάνω με το αρχείο που έχει και τα ελληνικά...

 

είναι γύρω στo 1 MB οπότε αν δεν το βρίσκεις πουθενά μπορούμε να στο στείλουμε (εγώ ή κάποιο άλλο από τα παιδιά που το έχουν..απλά εγώ τις επόμενες ημέρες δε θα έχω Pc :cry: οπότε μπορεί να αργήσω μερικές μέρες να στο στείλω :(

 

και θα έχεις και ελληνικά ;)

Link to comment
Share on other sites

nocta

 

δοκίμασες να κάνεις reflash με κάποιο από τα αρχεία language που υπάρχουν στο site που αναφέρεις;

 

το σωστό language pack είναι ο 0038..

 

δοκίμασέ το αν δε το έχεις κάνει μέχρι τώρα και πες μας τα αποτελέσματα...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα reflash με το TRIPLETS_G_0B.08.A5R_A_lang0038_reflash

απέκτησα Ελληνικό menu. Thank you very much for your help!!!

 

Δεν μπορώ όμως να γράψω ελληνικά. φαντάζομαι οτι αυτό το πρόβλημα δεν έχει λυθεί ακόμα ε?

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνονται για το πρόβλημα του ελληνικού μενού στο V525@V600 το language pack TRIPLETS_G_0B.08.A5R_A_lang0038_reflash

 

είναι http://motorola.technojunkie.gr/

 

καλό είναι να υπάρχει και η διεύθυνση ...

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους...

 

Που μπορώ να βρω το mobile phone tools 2.0 για το v525 έχω πάρει καλώδιο αλλά δεν το είχε μέσα στο cd έχει μόνο το handset manager

Link to comment
Share on other sites

Στο http://www.motclub.com/html/programs.htm

και στο http://www.v525.com (αφού κάνεις register)

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο τελευταίος που έκανε επιτυχημένη αναβάθμιση (με ελληνικά, με την καμερα να δουλευει κτλ) να παραθέσει ΠΑΡΑΚΑΛΩ την ολη διαδικασία για να την κάνουμε και εμείς. Κατα αρχήν τα αρχεία που χρησιμοποίσησε , το προγραμμα και τη πορεία. Οσο το δυνατον πιο αναλυτικά για να καταλαβαίνουμε και εμείς οι "αρχάριοι"...

Μάλλον ο nocta πρέπει να είναι ο τελευταίος με επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nocta (13 Ιούν. 2004 , 13:18)

 

Εκανα reflash με το TRIPLETS_G_0B.08.A5R_A_lang0038_reflash

απέκτησα Ελληνικό menu. Thank you very much for your help!!!

 

Δεν μπορώ όμως να γράψω ελληνικά. φαντάζομαι οτι αυτό το πρόβλημα δεν έχει λυθεί ακόμα ε?

 

 

Φιλε μου θα πας :

 

ΜΗΝΥΜΑ - ΝΕΟ ΜΗΝΥΜΑ - ΓΡΑΠΤΟ ΜΗΝΥΜΑ - ΡΥΘΜΙΣΗ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ

ΚΥΡΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ : ΕΛΛΗΝΙΚΑ

ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑ : ΑΓΓΛΙΚΑ

 

Καλα να περνας. :)

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jowhn ( 8 Ιούν. 2004 , 18:20)

 

Εγώ θα σου συνιστούσα να βάλεις τα κλάσικά,δηλαδή αυτά που αποδεδειγμένα έχουν δουλέψει στους περισσότερους από εμάς χωρίς κανένα πρόβλημα και ανεξαρτήτου χώρας κατασκευής του κινητού.

Αυτά είναι τα:

1)TRIPLETS_G_0B.09.1FR_A1_LP002E_JPG_0B_TRIPLET_04_05R_SE6474AXXU110A

2)SE6452AXXP10F9_V600_ME0.shx

3)TRIPLETS_G_0B.08.A5R_A_lang0038_reflash.shx

Με την σειρά που αναφέρονται.

Μήπως μπορεί κάποιος να μου υποδείξει που θα βρω το πρώτο; Το υπόλοιπα τα βρήκα, αλλά αυτό πουθενά... Και το moteorola.acidjazz.net όπου φαίνεται να υπάρχει είναι κάτω. :(

 

Έχω βρει το TRIPLETS_G_0B.09.1FR_A1_full_flash.vf3 , αλλά δεν ξέρω εάν είναι το ίδιο ή όχι... :o

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...