Jump to content

Έφηβοι και προβλήματα με τους γονείς!


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος princess (19 Σεπ. 2004 , 22:52)

 

Αν οι γονεις σε κακομαθαινουν προσφεροντας σου αυτοκινητο επειδη περασες ας πουμε στη σχολη που ηθελες (και ηθελαν) τελικα ειναι δικο τους προβλημα. Το θεμα ειναι κατα ποσο εσυ εισαι σε θεση να καταλαβαινεις μεχρι που φτανουν οι δυνατοτητες τους, και να μην απαιτεις αυτο που δεν μπορουν να σου δωσουν. Απο τη μερια των μαμαδων τα λεω. Οταν μου ζηταει υπολογιστη για δωρο επειδη εβγαλε μεσο ορο 15 κανονικα δεν πρεπει να τον παρω γιατι δε θεωρω το 15 μεγαλο βαθμο. Ξερω ομως οτι τον χρειαζεται, και καταφερνω να της στησω ενα μηχανημα με ελαχιστο κοστος που να την καλυπτει. Την επομενη χρονια εβγαλε μεσο ορο 16 και κατι και ζητησε φορητο cd.... Ειμαστε ακομη στη δευτερα γυμνασιου... Αναρρωτιεμαι τι θα πρεπει να περιμενω στην πορεια!!!!

 

 

telika ayto to systhma antamoivhs den 3erw an einai kai o,ti kalytero. egw me ayto megalwsa kai den 3erw, kati mu paei strava. afu exei 3ekinhsei etsi omws to pragma, 8este stoxus-dwra gia to 16,5 , to 17 ktl mporei na dulepsei!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 305
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να σημειωσω βεβαια οτι δεν ειμαι η μαμα της αλλα η νονα της οποτε ειμαι πιο ελαστικη.... Δεχομαι οτι πιεζεται στο σχολειο και πρεπει να ανταμειφθει... Αλλα θα απαιτησω να βαλει μονη της καποια ορια στον εαυτο της και στις απαιτησεις της. Αν δω οτι τελικα κατανταει εκμεταλλευση -για να μην πω εκβιασμος- μπορω να το κοψω πιο ευκολα αποτι αν ημουν η μητερα της (που στο κατω κατω μεγαλωνει δυο παιδια και δεν μπορει να υποκυπτει ευκολα σε τετοιες απαιτησεις!)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος princess (19 Σεπ. 2004 , 23:01)

 

να σημειωσω βεβαια οτι δεν ειμαι η μαμα της αλλα η νονα της οποτε ειμαι πιο ελαστικη.... Δεχομαι οτι πιεζεται στο σχολειο και πρεπει να ανταμειφθει... Αλλα θα απαιτησω να βαλει μονη της καποια ορια στον εαυτο της και στις απαιτησεις της. Αν δω οτι τελικα κατανταει εκμεταλλευση -για να μην πω εκβιασμος- μπορω να το κοψω πιο ευκολα αποτι αν ημουν η μητερα της (που στο κατω κατω μεγαλωνει δυο παιδια και δεν μπορει να υποκυπτει ευκολα σε τετοιες απαιτησεις!)

 

 

dhladh emena pu h nona mu ante na mu dwsei kana mikroposo to pasxa, eimai paramelhmeno??????

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εισαι παραμελημενος emperor (μη σηκωθουν οι απανταχου νοναδες και με βαρανε), απλα τυχαινει να μην εχω δικα μου παιδια, να ειμαι στερημενη απο μια πραγματικη νονα, και να θελω να προσφερω οσο μπορω. Αλλα πανω απολα με νοιαζει να γινει σωστη σαν ανθρωπος και να μαθει να κρινει. Ισως επειδη εχω περισσοτερο χρονο (και χρημα) να της αφιερωσω αποτι η μαμα της (σημερα μιλαγαμε δυο ωρες για τα αγορια και τα παρτι ας πουμε και λεω με την πρωτη ευκαιρια να παμε σε καμμια καφετερια να τα πουμε.... δεν ξερω αν ειμαι υπερβολικη). Αλλα αν αρχισει να μου ζηταει λαγους με πετραχηλια ξαφνικα ειναι πιο ευκολο να της το κοψω (κι ας γινω η "κακια" νονα) παρα αν ημουν η μαμα της!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Παιδία εγώ έχω 1 πρόβλημα ! παρ όλο που ότι ζητήσω σχεδόν πάντα το έχω(σε λογικά πλαίσια ) και γενικά υπάρχουν καλές σχέσεις νιώθω ότι δεν υπάρχει ουσιώδη σχέση – ειδικά με το πατέρα μου – συζητάμε κατά 99.999% σχολικά θέμα και πολύ σπάνια άλλα ζητήματα . τη τελευταία περίοδο (από τον Ιούνιο και μετά )τους νιώθω πολύ απόμακρους … Τσακωνόμαστε συχνότερα , υπάρχει μια γενικότερη ένταση και μια αρνητική ατμόσφαιρα (εντονότερα από την αρχή του μήνα άπου ενώ πήρα το δίπλωμα για το μηχανάκι με τη 1 η δεν μου παίρνουν … -βέβαια δεν μου το είχα υποσχεθεί ήταν υπό συζήτηση το θέμα )

 

Καμία πρόταση ή βοήθεια ??

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia7610/2.0 (4.0421.4) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από princess

οχι δεν εισαι παραμελημενος emperor (μη σηκωθουν οι απανταχου νοναδες και με βαρανε), απλα τυχαινει να μην εχω δικα μου παιδια, να ειμαι στερημενη απο μια πραγματικη νονα, και να θελω να προσφερω οσο μπορω. Αλλα πανω απολα με νοιαζει να γινει σωστη σαν ανθρωπος και να μαθει να κρινει. Ισως επειδη εχω περισσοτερο χρονο (και χρημα) να της αφιερωσω αποτι η μαμα της (σημερα μιλαγαμε δυο ωρες για τα αγορια και τα παρτι ας πουμε και λεω με την πρωτη ευκαιρια να παμε σε καμμια καφετερια να τα πουμε.... δεν ξερω αν ειμαι υπερβολικη). Αλλα αν αρχισει να μου ζηταει λαγους με πετραχηλια ξαφνικα ειναι πιο ευκολο να της το κοψω (κι ας γινω η "κακια" νονα) παρα αν ημουν η μαμα της!

 

Me 3anavaftizete k emena parakalw? Poly 8a h8ela na pairnw th nona mu sto envy h sto akrwthri ktl!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος poseidon2004 (19 Σεπ. 2004 , 23:19)

 

Παιδία εγώ έχω 1 πρόβλημα ! παρ όλο που ότι ζητήσω σχεδόν πάντα το έχω(σε λογικά πλαίσια ) και γενικά υπάρχουν καλές σχέσεις νιώθω ότι δεν υπάρχει ουσιώδη σχέση – ειδικά με το πατέρα μου – συζητάμε κατά 99.999% σχολικά θέμα και πολύ σπάνια άλλα ζητήματα . τη τελευταία περίοδο (από τον Ιούνιο και μετά )τους νιώθω πολύ απόμακρους … Τσακωνόμαστε συχνότερα , υπάρχει μια γενικότερη ένταση και μια αρνητική ατμόσφαιρα (εντονότερα από την αρχή του μήνα άπου ενώ πήρα το δίπλωμα για το μηχανάκι με τη 1 η δεν μου παίρνουν … -βέβαια δεν μου το είχα υποσχεθεί ήταν υπό συζήτηση το θέμα )

 

Καμία πρόταση ή βοήθεια ??

 

 

Πιστεύω οτι πρέπει να προσπαθήσεις εσύ να αποκτήσεις πιο ουσιώδη σχέση με τον πατέρα σου. Άρχισε να του ανοίγεσαι περισσότερο, άνοιξε θέματα συζήτησης άσχετα με το σχολείο, ζήτα τη γνώμη του για κάποιο προσωπικό σου πρόβλημα...Δεν είναι δύσκολο!

Όσο για το μηχανάκι προσπάθησε να τους πεισεις με επιχειρήματα. Πχ εξήγησε τους γιατι σου είναι απαραίτητο κλπ. Αφου έχεις και δίπλωμα πιστεύω ότι αν έχουν την οικονομική άνεση είναι θέμα χρόνου να στο αγοράσουν... :)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia7610/2.0 (4.0421.4) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από poseidon2004

Παιδία εγώ έχω 1 πρόβλημα ! παρ όλο που ότι ζητήσω σχεδόν πάντα το έχω(σε λογικά πλαίσια ) και γενικά υπάρχουν καλές σχέσεις νιώθω ότι δεν υπάρχει ουσιώδη σχέση – ειδικά με το πατέρα μου – συζητάμε κατά 99.999% σχολικά θέμα και πολύ σπάνια άλλα ζητήματα . τη τελευταία περίοδο (από τον Ιούνιο και μετά )τους νιώθω πολύ απόμακρους … Τσακωνόμαστε συχνότερα , υπάρχει μια γενικότερη ένταση και μια αρνητική ατμόσφαιρα (εντονότερα από την αρχή του μήνα άπου ενώ πήρα το δίπλωμα για το μηχανάκι με τη 1 η δεν μου παίρνουν … -βέβαια δεν μου το είχα υποσχεθεί ήταν υπό συζήτηση το θέμα )

 

Καμία πρόταση ή βοήθεια ??

 

Pio eykolo einai na su parun kana f8hno aytokinhto,para mhxanaki.Afu to misun oloi oi goneis k me to dikio tus! Mhpws patwses panellhnies k vgazun ena synexh ekneurismo? An h hlikia su de sympiptei,sorry de vlepw giati eimai apo wap twra.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

poseidon για το μηχανακι απλα φοβουνται... μη σου πω οτι φοβουνται περισσοτερο οτι θα καβαλησεις ενα ξενο μηχανακι....!!! διαπραγματευσου του ηρεμα και ωριμα (για να τους πεισεις). Στην αναγκη πες οτι αν δε σου παρουν μηχανακι θα αναγκαστεις να οδηγησεις ξενο! (Στην ΠΟΛΥ αναγκηομως!!) Και παντα αν ξερεις οτι εχουν την οικονομικη ανεση να τον κανουν (αλλιως ξεκινα να δουλευεις τα καλοκαιρια!)

 

Δυστυχως για ολους μας δε διαλεγουμε ουτε τους γονεις ουτε τους νονους μας (θα ηταν πολυ πιο απλα τα πραγματα τοτε). Το θεμα ειναι να καταφερουμε να συννενοηθουμε οσο το δυνατον καλυτερα με αυτους που μας ετυχαν (μη νομιζετε, μπορει τωρα να ειμαι η καλη νονα, αλλα δεν αργω να παρω αναποδες και να γινω σκυλα... γιατι νομιζετε οτι δεν εχω παιδια; Επειδη τα αγαπαω πολυ και με ξερω!!!)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος poseidon2004 (19 Σεπ. 2004 , 23:19)

 

Παιδία εγώ έχω 1 πρόβλημα ! παρ όλο που ότι ζητήσω σχεδόν πάντα το έχω(σε λογικά πλαίσια ) και γενικά υπάρχουν καλές σχέσεις νιώθω ότι δεν υπάρχει ουσιώδη σχέση – ειδικά με το πατέρα μου – συζητάμε κατά 99.999% σχολικά θέμα και πολύ σπάνια άλλα ζητήματα . τη τελευταία περίοδο (από τον Ιούνιο και μετά )τους νιώθω πολύ απόμακρους … Τσακωνόμαστε συχνότερα , υπάρχει μια γενικότερη ένταση και μια αρνητική ατμόσφαιρα (εντονότερα από την αρχή του μήνα άπου ενώ πήρα το δίπλωμα για το μηχανάκι με τη 1 η δεν μου παίρνουν … -βέβαια δεν μου το είχα υποσχεθεί ήταν υπό συζήτηση το θέμα )

 

Καμία πρόταση ή βοήθεια ??

 

 

heh και γώ ενα περίπου στα ίδια επίπεδα όμως δεν τσακωνόμαστε τόσο.. εφηβεία φίλε μου.. σιγα σιγά θα περάσει και αυτό ;)

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι που κανω τη γρια της παρεας λεω παλι καλα που δε με διωχνεται (ρε, αμα ενοχλω να μου πειτε να φυγω!!). Αλλα παλι, περασαν τοσα χρονια κι αλλαξαν τοσα πολλα απο την εποχη που ημουν στην ηλικια των 13-18 που σοβαρα τωρα, χρειαζομαι βοηθεια για να μην αποξενωθω τελειως απο τη μικρη!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

1 σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας όλους(princess emperor69 Michelle ) , είμαι από τους καλούς μαθητές στη Γυμνάσιο δεν είχα πέσει ποτέ σε Μ.Ο. κάτω από 18, 6

και στη 1 η λυκείου έβγαλα 17,5

 

Τους δίνω διάφορα επιχειρήματα ( μετακινήσεις στα φροντιστήρια /ιδιαίτερα ) και εκείνοι μου λένε ότι θα με πηγαίνουν εκείνοι … Παρ όλο που η φύση της δουλείας του πατέρα μου είναι τέτοια που δεν έχει σταθερό οράριο (είναι γιατρός &μπορεί να το φωνάξουν σε άσχετες στιγμές για κάτι επείγον )

Οικονομικό θέμα δεν τίθεται –Δόξα το θεό – ο μπαμπάς μου λέει <<μόνο όταν δούμε ότι γεν μπορούμε να σε πηγαινοφέρνουμε εμείς τότε θα σου πάρουμε …

 

Ακόμη στη τάξη μου όλα τα αγόρια εκτός από εμένα και άλλο 1 παιδί έχουν μηχανάκι

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

αυτο το "ολοι εχουν και ολοι κανουν" μεγα προβλημα!!! Σου λεω φοβουνται (θυμαμαι ο πατερας μου μου αγορασε αμαξι -και ζοριστηκε για να το κανει γιατι δεν ειχε την οικονομικη ανεση- για να μην καβαλαω το μηχανακι!!! τετοια τρελλα). Δεν εχουν κι αδικο βεβαια (επεσα τελικα με το κ@@μηχανακι και τωρα δεν μπορω ουτε πισω να ανεβω χωρις να τρεμω!), αλλα στη συγκεκριμενη φαση δεν ειναι μονο να τους πεισεις οτι εισαι ωριμος κι υπευθυνος... ειναι οτι εισαι εκτεθειμενος και σε ολους τους παλαβους με τα ΙΧ που δεν υπολογιζουν τα μηχανακια.... Καλο κουραγιο και καλη επιτυχια εχω να σου πω... και καλη προσπαθεια επισης!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος poseidon2004 (19 Σεπ. 2004 , 23:46)

 

1 σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας όλους(princess emperor69 Michelle ) , είμαι από τους καλούς μαθητές στη Γυμνάσιο δεν είχα πέσει ποτέ σε Μ.Ο. κάτω από 18, 6

και στη 1 η λυκείου έβγαλα 17,5

 

Τους δίνω διάφορα επιχειρήματα ( μετακινήσεις στα φροντιστήρια /ιδιαίτερα ) και εκείνοι μου λένε ότι θα με πηγαίνουν εκείνοι … Παρ όλο που η φύση της δουλείας του πατέρα μου είναι τέτοια που δεν έχει σταθερό οράριο (είναι γιατρός &μπορεί να το φωνάξουν σε άσχετες στιγμές για κάτι επείγον )

Οικονομικό θέμα δεν τίθεται –Δόξα το θεό – ο μπαμπάς μου λέει <<μόνο όταν δούμε ότι γεν μπορούμε να σε πηγαινοφέρνουμε εμείς τότε θα σου πάρουμε …

 

Ακόμη στη τάξη μου όλα τα αγόρια εκτός από εμένα και άλλο 1 παιδί έχουν μηχανάκι

 

 

Κατ'αρχην συγχαρητήρια για τις επιδοσεις σου!

Η γνώμη μου είναι να τους αφήσεις να σε πηγαινοφέρνουν αυτοι για ένα διάστημα και όποτε για κάποιο λόγο δεν μπορούν θυμιζε τους το μηχανάκι. Ασε που ακόμη κι αν μπορούν μετά απο ένα διάστημα πιστεύω ότι θα βαρεθούν να σε πηγαινοφέρνουν κ θα στο πάρουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος `trapped (19 Σεπ. 2004 , 23:42)

 

heh και γώ ενα περίπου στα ίδια επίπεδα όμως δεν τσακωνόμαστε τόσο.. εφηβεία φίλε μου.. σιγα σιγά θα περάσει και αυτό ;)

 

Δεν τσακωνόμαστε συχνά (περισσότερο θα ανταλλάξουμε καμία ειρωνεία ) αλλά παλαιοτέρα τσακωνόμασταν (και όχι σοβαρά για μπούρδες και για λίγο ) μια στο μήνα

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος poseidon2004 (19 Σεπ. 2004 , 23:46)

 

1 σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας όλους(princess emperor69 Michelle ) , είμαι από τους καλούς μαθητές στη Γυμνάσιο δεν είχα πέσει ποτέ σε Μ.Ο. κάτω από 18, 6

και στη 1 η λυκείου έβγαλα 17,5

 

Τους δίνω διάφορα επιχειρήματα ( μετακινήσεις στα φροντιστήρια /ιδιαίτερα ) και εκείνοι μου λένε ότι θα με πηγαίνουν εκείνοι … Παρ όλο που η φύση της δουλείας του πατέρα μου είναι τέτοια που δεν έχει σταθερό οράριο (είναι γιατρός &μπορεί να το φωνάξουν σε άσχετες στιγμές για κάτι επείγον )

Οικονομικό θέμα δεν τίθεται –Δόξα το θεό – ο μπαμπάς μου λέει <<μόνο όταν δούμε ότι γεν μπορούμε να σε πηγαινοφέρνουμε εμείς τότε θα σου πάρουμε …

 

Ακόμη στη τάξη μου όλα τα αγόρια εκτός από εμένα και άλλο 1 παιδί έχουν μηχανάκι

 

 

ela mwre siga to mhxanaki! perna se mia kalh sxolh sthn a8hna kai diapragmateysou kana kalo, f8hno aytokinhto. epeidh oi alloi dhladh 8elun na vre8un se kamia kolwna prepei kai esy? edw egw eimai 18, den mu aresun synh8ws oi logikes twn goniwn mas, kai den 8a sto epairna! ayta pu koroidevw sto dromo dhladh? oi filoi sou exun kai mallia fraxtes kai tetoia? den nomizw oti einai kai swsto. ase pu twra b kai c lykeiu kalytera na afosiw8eis ligo parapanw sta ma8hmata su. (den to pistevw oti egw ta lew ayta)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

πες ότι εφόσον δεν σε εμπιστεύονται με ένα μηχανάκι τότε σου δίνουν να καταλάβεις πως σε περνάνε για ανεύθυνο,ανάξιο εμπιστοσύνης,ανώριμο και χαζό εφόσον νομίζουν πως θα τρέχεις,θα κανεις σούζες κτλ.δώστους να καταλάβουν ότι θα προσεχεις και ότι το θες απλά και μονο για τις μετακινήσεις σου (άσχετα αν το θες για να βάζεις πίσω το γκομενάκι με το πεταχτό οπίσθιο και να πουλάς μούρη).Γενικά πιστεύω το έπιασες κάπως το νόημα e?Βεβαια αυτό δεν πάει να πει ότι άμα το πάρεις θα γίνεις hooligan των δρόμων,να προσεχεις
Link to comment
Share on other sites

Michelle princess ευχαριστώ !το ότι είμαι ώριμος και ότι έχω τις ικανότητες το ξέρουν …ειδικά για το 1 ο .Για 16 χρόνος είμαι πολύ έως πάρα πολύ (με ότι καλά και κακό συμπεριλαμβάνει αυτό )

Και εγώ ελπίζω να βαρεθούνε τα δρομολόγια γιατί εκτός από το λειτουργικό μέρος των μαθημάτων (που φέτος είναι περισσότερα από ποτέ, η κοπελιά μου μένει αρκετά μακριά και έχω κάνει το κολλητό μου … ταξί )

 

Το τι τους έχω πει … για Διπλώματα πχ έχω πάρει delf2 , ace (advanced ) και δε Ζήτησα τίποτα …και μια φορά που σας ζητάω κάτι …κλπ

 

Τι άλλο να κάνω ?

 

(κάποιος είπε για να δουλέψω καλοκαίρι , το έχω κάνει τα τελευταία 3 χρόνια αλλά τα μισά τα βάζω στη τράπεζα και με τα άλλα μισά το καλοκαίρι (τα μικρό έξοδά μου )

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε τοτε τα μεγαλα μεσα (τωρα που το ξανασκεφτομαι.... οχι δε θα καβαλας τα ξενα... θα σε ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΝ οι ξενοι... αυτο ειναι ακομα πιο τρομακτικο....). Σου ειπα ομως ειναι δυσκολο να ξεπερασουν το φοβο τους (ειδικα αν ειναι οδηγοι οποτε ξερουν την κατασταση). Δεν ειναι μονο θεμα δικιας σου υπευθυνοτητας δυστυχως. Μπορει να σε θεωρουν ωριμο και υπευθυνο και ικανο να το οδηγησεις... οι υπολοιποι που κυκλοφορουμε στους δρομους ομως δεν ειμαστε..... Κι αυτο ειναι δυσκολο να το αντιμετωπισεις!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος poseidon2004 (20 Σεπ. 2004 , 00:01)

 

Michelle princess ευχαριστώ !το ότι είμαι ώριμος και ότι έχω τις ικανότητες το ξέρουν …ειδικά για το 1 ο .Για 16 χρόνος είμαι πολύ έως πάρα πολύ (με ότι καλά και κακό συμπεριλαμβάνει αυτό )

Και εγώ ελπίζω να βαρεθούνε τα δρομολόγια γιατί εκτός από το λειτουργικό μέρος των μαθημάτων (που φέτος είναι περισσότερα από ποτέ η κοπελιά μου μένει αρκετά μακριά και έχω κάνει το κολλητό μου … ταξί )

 

Το τι τους έχω πει … για Διπλώματα πχ έχω πάρει delf2 , ace (advanced ) και δε Ζήτησα τίποτα …και μια φορά που σας ζητάω κάτι …κλπ

 

Τι άλλο να κάνω ?

 

(κάποιος είπε για να δουλέψω καλοκαίρι , το έχω κάνει τα τελευταία 3 χρόνια αλλά τα μισά τα βάζω στη τράπεζα και με τα άλλα μισά το καλοκαίρι (τα μικρό έξοδά μου )

 

 

Νομίζω ότι δεν μπορείς να κάνεις κάτι παραπάνω. Απλά συνέχισε και σε λίγο καιρό πιστεύω ότι θα στο πάρουν. Και μην ξεχνιόμαστε: ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ υπομονή τίποτα άλλο ...ευχαριστώ για τις γρήγορες και χρήσιμες απαντήσεις σας :)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος poseidon2004 (19 Σεπ. 2004 , 23:19)

 

ενώ πήρα το δίπλωμα για το μηχανάκι με τη 1 η δεν μου παίρνουν … -βέβαια δεν μου το είχα υποσχεθεί ήταν υπό συζήτηση το θέμα )

 

Καμία πρόταση ή βοήθεια ??

 

Φιλε μου,ασε το μηχανακι και κανε υπομονη να παρεις αυτοκινητο σε δυο χρονακια..Μπορει να εισαι ο ωριμοτερος ανθρωπος του κοσμου αλλα η πτωση με μηχανακι δε συγχωρει..Και εγω οταν με το καλο αποκτησω παιδια (18 ειμαι ακομα :) ) δεν προκειται να τους παρω μηχανακι.Θα δωσω πιο πολλα χρηματα να του αγορασω αυτοκινητο,και αν εχω οικονομικη ανεση,θα του παρω και καλο αυτοκινητο.

Οι πτωσεις με τη μηχανη δε συγχωρουν... :o

Link to comment
Share on other sites

Εκτός θέματος και με τσακωμούς μηνύματα,εδώ.

 

emperor69 και Michelle : ηρεμία από δω και πέρα plz

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

ειμαι ενας εφηβος οπως κ ενα μεγαλο ποσοστο αυτων που ποσταρουν εδω ας γραψοθμε λοιπον για να ξεθυμανουμε τα παραπονα μας απο τους γονεις μας τι μας τιν σπαει τι θα θελατε παραπανω κ επειδη τα πολλα λογια ειναι φτωχεια ξεκινω πρωτος

 

εμενα μου την σπαει που η μανα μοθ δεν με αφηνει να ακουω ρεμπετικα κ καθε φορα που βαζω να ακουσω μου λεει κλεισε αυτες τισ αηδιεσ!! τοσο κακο ειναι???? :X :X κατι αλλο ειναι οτι συνεχεια ασχολειτε με τις σχεσεις μου γιαυτο κ εγω προσπαθω να μην πολυ εμφανιζομαι με τις κοπελιες μου γιατι πεφτει ανακριση πως την λενε?να την προσεχεις ειναι απο καλη οικογενεια? κανει ρανει ??? :mad: :mad: :mad: ειναι ισως απο τα ποιο ελοχλητικα πραγματα επησης δεν με αφηνει να αλλαζω κινητα γιατι ειναι η μονη τρελα που εχω εχω αλλαξει πολλα το παραδεχομαι αλλα ποτε δεν της ζητησα λ7 παδα εβαζα δικα μου :D :D αυτα απο εμενα

 

φιλικα παντα βασιλης69

 

ps:περιμενω κ την γνομη των γονεων του φορουμ

greenglish???? pote ksana!!! iPHONE?????

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/13106basilis.gif

Link to comment
Share on other sites

Fiel basilis69 oraio thema ethikses.... Pisteuo pos tha xei apixisi...

Ax autes i manades... Olo grinia einai.... (exo sixathei na akouo: "diavase, diavase, diavase" kai "pali kinito tha allakseis?") Eutixos den exo kana problima me tis sxeseis mou... (pou na'xo, exei barethei na akouei gia tin idia kopela edo kai ena xrono... Ti na pei i gynaka?)

P.S. na se sigxaro gia ta rebetika... Epitelou enas akoma tou idous mou... (laika+rebetika for ever...)

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...