Jump to content

24 (Fox)


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα διαβάσει ότι θα ήταν 2ωρο :worry:

Αλλά μου φαίνεται υπερβολικό.

edit: 2 hour movie λέει και στο άρθρο που είχε βάλει ο Μάρβιν πιο πάνω.

 

Από πότε μπορούμε να το βρούμε, αλήθεια ? :)

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει ότι θα ήταν 2ωρο :worry:

Αλλά μου φαίνεται υπερβολικό.

edit: 2 hour movie λέει και στο άρθρο που είχε βάλει ο Μάρβιν πιο πάνω.

 

Thus a new profession was born that charges 200 dollars for an hour that only lasts 45 minutes :lol:

(Όποιος καταλάβει την αναφορά δεν κερδίζει απολύτως τίποτα πέρα από την απεριόριστη εκτίμησή μου)

 

Από πότε μπορούμε να το βρούμε, αλήθεια ? :)

 

Υπάρχει ήδη.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol:

Είναι νόμος πλέον, 1 ώρα -> 45 λεπτά. Η 2ωρη ταινία διαρκεί 88 λεπτά σύμφωνα με άρθρο που διάβασα πρόσφατα. Και παντού αυτό ισχύει, η ώρα πλέον έχει λιγότερα λεπτά. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Thus a new profession was born that charges 200 dollars for an hour that only lasts 45 minutes :lol:

(Όποιος καταλάβει την αναφορά δεν κερδίζει απολύτως τίποτα πέρα από την απεριόριστη εκτίμησή μου)

 

 

Χμ. Για πες. :)

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Χαχ, δεν το θυμόμουν!

 

Anyway, εγώ πάντως , παρά το βρίσιμο (και το γέλιο) που είχα ρίξει βλέποντας τον 6ο κύκλο, θα φροντίσω να δς το prequel σήμερα κιόλας!

Μου χε λείψει απίστευτα το 24 (και δεν βοηθάνε και τα χάλια του Prison Break για να ξεχαστούμε!) :p

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Redemption.. ονομα και πραγμα. Μετα τους κακους Αραβες, σειρα εχουν οι Αφρικανοι..

 

Το περιμενα πιο "αυτοτελες" αλλα τελικα οντως αποτελει μια εισαγωγη στην 7η season. Καλογυρισμενο και ενδιαφερον αν και ακολουθει την ιδια παντα γραμμη (o JB επιστρεφει ειτε με δαφνες ηρωα ειτε με το στιγμα του προδοτη - καποια στιγμη θα τον χρειαστει η κυβερνηση - ανακτα την θεση του - εκμεταλλευται τις info καποιου "insider" μεσα στην κυβερνηση - πειθει τον/την Προεδρο των ΗΠΑ να κανει το σωστο ή εναντιωνεται και κανει του κεφαλιου του..).

 

Ενδιαφερουσα και η συμμετοχη του 70χρονου (πλεον) μπαμπα Jolie, Jon Voight.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Χμ.

Συμπαθητικό ήταν, ελαφρώς καλύτερο απ'ό,τι περίμενα -

δεν ήμουν σίγουρη πώς θα λειτουργούσε αυτό το "prequel" αλλά τελικά μάλλον μοιάζει με μεγαλύτερο σε διάρκεια πρώτο επεισόδιο του επόμενου κύκλου.

Σαν σεναριακή ιδέα δεν ήταν κακή (δεν θα άντεχα ακόμα μία απειλή πυρηνικής βόμβας στο L.A. :wacko:).

Βαριέμαι λίγο

πάλι με το σκηνικό ο Τζακ είναι προδότης/loose cannon- τον κυνηγάνε οι αρχές/το FBI/ η CTU κλπ-αλλά φυσικά η Αμερική τον χρειάζεται και αυτός θα τη σώσει-

αλλά μάλλον δεν γίνεται 24 χωρίς αυτό το plot device :rolleyes:

 

.

Προσωπικά πάντως θα μου άρεσε να

μοιάζει περισσότερο με την πρώτη σειρά, με απόπειρες δολοφονίας, βλ. γιο της Προέδρου και Jon Voight κλπ

 

 

 

Το θέμα είναι να τους βγει και ο 7ος κύκλος, γιατί, IMO, από ιδέες μπορεί να τα πάνε μια χαρά, δεν ξέρω όμως αν μπορούν πια να κρατήσουν την σειρά σε αξιοπρεπή επίπεδα με το κόνσεπτ των 24 ωρών, χωρίς να επαναλαμβάνονται

(και χωρίς να αναγκαστούν να λήξουν το θέμα στη μέση του κύκλου και να πιάσουν άλλο όπως στον 6ο :rolleyes:)

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετή ώρα υπάρχουν οι ελληνικοί υπότιτλοι στο σαμπς.τζιαρ. Καλή ακρόαση. ;)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ήταν από την καλή μου διάθεση μετά τη νίκη του ΠΑΟ ή επειδή μου είχε λείψει το 24, αλλά το Redemption μου άρεσε πάρα πολύ.

Δεν υπάρχει δυστυχώς καμία άλλη σειρά δράσης που να είναι pure, mindless fun σαν το 24. Άντε να αρχίσει η σεζόν :D

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλό το Redemption. Πριν ξεκινήσω να το βλέπω, περίμενα ένα καλογυρισμένο prequel, με δράση και πολύ Τζακ Μπάουερ. Μπορεί πολύ δράση να μην είχε αλλά ήταν απίστευτα καλογυρισμένο, μας σύστησε με τον καλύτερο τρόπο τους νέους χαρακτήρες και τις νέες καταστάσεις και, γενικά, μας μπρίζωσε για ένα καταπληκτικό 7ο κύκλο.

 

Τώρα, θα ακολουθήσει άλλη μια ακρόαση του extended edition και λίγη υπομονή μέχρι τις 11 Ιανουαρίου οπου έρχονται τα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκαν και οι ελληνικοί για την extended edition. Δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Πολύ λίγες οι κομμάνες σκηνές. Πολύ ωραία η σκηνή που εξηγεί ο Μπέντον στον Τζακ γιατί παραιτήθηκε. Στα έξτρα του DVD, υπάρχει και ένα βιντεάκι σα Bonus Με τα πρώτα 17 λεπτά της 7ης σεζόν.
Link to comment
Share on other sites

Μερικά σχόλια, έστω και καθυστερημένα:

 

Αν και δεν ενθουσιάστηκα, το Redemption ήταν ανώτερο των προσδοκιών μου. Η κατάληξη βέβαια ήταν τελείως αναμενόμενη -δεν υπήρξε καμία στιγμή που να κορυφώθηκε η αγωνία όπως συνέβαινε τις παλιές καλές μέρες του 24.

Μάλλον όμως στο μυαλό των δημιουργών δεν ήταν να μας εντυπωσιάσουν (και ίσως καλά έκαναν, γιατί θα πρέπει να κρατήσουν το στοιχείο αυτό για τον 7ο κύκλο), αλλά ακριβώς να μας βάλουν στο κλίμα και να μας παρουσιάσουν τους νέους χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μην ξεχνιόμαστε, Δευτέρα-Τρίτη θα έχουμε 4 επεισόδια να παραλάβουμε!

Get Ready for Season 7 & ένα λίγο μεγαλύτερο trailer από αυτά που είχαμε δει.

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνιόμαστε, Δευτέρα-Τρίτη θα έχουμε 4 επεισόδια να παραλάβουμε!

Get Ready for Season 7 & ένα λίγο μεγαλύτερο trailer από αυτά που είχαμε δει.

 

Φαίνεται ότι δε θα χρειαστεί να περιμένουμε μέχρι Δευτέρα-Τρίτη.

Υπάρχουν 4 screeners τριγύρω μας... :ninja:

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

fake πρέπει να είναι...σύμφωνα με http://www.fox.com/24/ η σειρά ξεκινάει σε 2 ώρες και 14 λεπτά από τώρα..:)
Link to comment
Share on other sites

Εξου και το όνομα screeners.

Τελος πάντων, εγώ μπορώ να εγγυηθώ για τα δύο πρώτα που όντως είναι 7x01 και 7x02 (γιατί τα είδα και είναι αρκετά ενδιαφέροντα :). Η ποιότητα χάνει κάπως, ωστόσο σε σχέση με το νορμαλ HDTV). Τα δύο υπολοιπα το βραδάκι!

 

Πάντως ειδικά με το 24, είναι κλασσικά τέτοια leaks.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι κοίταξα σε comments κλπ, πρέπει όντως να είναι αληθινά και τα 4, αλλά θα περιμένω τις κανονικές εκδόσεις!

Τουλάχιστον είναι ευχάριστο πως ειναι "αρκετά ενδιαφέροντα"...

Link to comment
Share on other sites

Άντε καλή σεζόν να έχουμε. :)

 

Ελπίζω να έχουμε σύντομα και τις ελληνικές μεταφράσεις για να τα απολαύσουμε σε όλο τους το μεγαλείο. ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Τα 2 πρώτα μου άρεσαν πολύ. Είμαι λίγο επιφυλλακτικός γιατί και το ξεκίνημα της 6ης σεζόν μου είχε αρέσει και όλοι θυμόμαστε πως εξελίχθηκε :rolleyes: αλλά είμαι αισιόδοξος.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι είδα μόνο το πρώτο για να μη με πιάσει απότομα πάλι το σύνδρομο στέρησης..:p

σήμερα το 2ο...αύριο το 3ο...Πέμπτη το 4ο...εεε και μετά τσουπ πάμε για 5ο..:p

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι είδα μόνο το πρώτο για να μη με πιάσει απότομα πάλι το σύνδρομο στέρησης..:p

σήμερα το 2ο...αύριο το 3ο...Πέμπτη το 4ο...εεε και μετά τσουπ πάμε για 5ο..:p

 

Δεν έχω καμία αυτοσυγκράτηση με το 24 εαν υπάρχει χρόνος, ό,τι επεισόδιο έχω το βλέπω αμέσως. Τις πρώτες 2 σεζόν τις είχα δει σε DVD μέσα σε ελάχιστες μέρες.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...