Jump to content

24 (Fox)


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω ενα ξερω, οτι στο τελευταιο πλανο δειχνει τον Jack πολυ φορτωμενο και δεν ειναι καθολου καλη ιδεα να εκνευριζεις τον Jack. I for one, trust him!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πιστευω οτι το 7χ12 ηταν οτι καλυτερο ειχαμε δει μεχρι τωρα σ'αυτη την καταπληκτικη σειρα.

Ειμαι σιγουρος οτι στα επομενα επισοδια ο Jack θα μας καθηλωσει...

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Mόλις είδα το 7x13. Πάλι κάνει μια κοιλιά το επεισόδιο προς το μέσο, αλλά στο τέλος μας ανταμείβει.

 

 

Κρίμα για την απώλεια του Μπιλ Μπιουκάναν. :(

 

 

O Tζακ είναι καταδικασμένος συνέχεια να τον κυνηγάνε. Καταντάει λιγάκι κουραστικό όμως αυτό. Σχεδόν σε όλες τις σαιζόν αυτό γίνεται...

 

Η συνέχεια αναμένεται με τεράστια αγωνία.

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι, ειμαι ο πρωτος που κατηγορει την σειρα για πεθαμενη αλλα 12-13 ειναι κλασσικο 24, σκαλες ανωτερο απο οτιδηποτε προβαλεται τωρα. Καταληγω οτι το προβλημα πολλων απο εμας ειναι τα εβδομαδιαια επεισοδια. Ειναι η πρωτη season που βλεπω εβδομαδιαια και τελικα οταν τα βλεπεις μαζεμενα δεν σου κανουν εντυπωση οι κοιλιες. 12-13 επαναλαμβανω ειναι πολυ καλα!

 

Ασχετο, τωρα που το ξανασκεφτομαι βεβαια απιστευτη διαρκεια ποιοτητας εχει και το CSI (ενα ειναι μην ρωταμε ποιο) υστερα απο 9 season.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό και το 13. Ειδικά το τέλος δίνει ακόμα ένα λόγο να θεωρούμε την 7η σεζόν από τις καλές του 24 χωρίς αμφιβολία!

 

 

R.I.P για τον Μπιουκάναν...

Μέχρι την τελευταία στιγμή περίμενα να κουνήσει λίγο το βλέφαρο, να δώσει ένα σημάδι, αλλά.... :(

 

Και τι ξέφραγο αμπέλι είναι τα νοσοκομεία στην 7η σεζόν; :lol:

 

BTW, μια που την ανέφερε ο Pierce, θυμάται κανείς τι απέγινε η M. Logan; Θυμάμαι ότι είχε προσπαθήσει να σκοτώσει τον άντρα της με το κουζινομάχαιρο :lol: αλλά από κει και πέρα ένα κενό...

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι καταλαβα η Μ.Λογκαν μαλλον φυλακη πρεπει να ειναι γιατι οταν ρωτησε τον Ααρον γι'αυτη η κορη της προεδρου αυτος ενοχληθηκε και απεφυγε να τις απαντησει.

Πιστευω στα παρακατω επισοδια θα μας λυθει η απορια.

Οντως κριμα για τον Μπιλ:(.Να δουμε τωρα πως θα κινηθει ο Τζακ χωρις τη βοηθεια του καλου του φιλου.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι καταλαβα η Μ.Λογκαν μαλλον φυλακη πρεπει να ειναι γιατι οταν ρωτησε τον Ααρον γι'αυτη η κορη της προεδρου αυτος ενοχληθηκε και απεφυγε να τις απαντησει.

Πιστευω στα παρακατω επισοδια θα μας λυθει η απορια.

Μακάρι! Θα είναι πολύ ενδιαφέρον να αναπτύξουν μια ιστορία που είχε δυνατότητες, αλλά την έφαγε η προχειρότητα της 6ης σεζόν. Ο χαρακτήρας της Logan ήταν πολύ καλός -όπως επίσης και η Jean Smart που αν θυμάμαι καλά είχε προταθεί για ΕΜΜΥ για την ερμηνεία της και στις 2 σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

'24' Headed to Blu-ray

 

19 Μαΐου. Πολύ νωρίς δεν είναι; Αν είναι region free το πήρα :)

 

Πολύ καλό το 7x13, το είδα χθες επιτέλους.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Αν και όχι στα επίπεδα των 12-13, το 7x14 είναι αξιοπρεπές.

 

Λίγα πράγματα από δράση, αλλά όλο το επεισόδιο διαπερνάται από την à-la-Chuck-Norris ανωτερότητα του Jack Bauer ("αρνούμαι ακόμα και να παραδεχτώ ότι ίσως και να κάνω λάθος", "η εμπιστοσύνη δεν είναι το φόρτε μου") και γενικώς αρκετά τέτοια διασκεδαστικά σημεία.

 

Τελικά ο Morris δεν είναι κακός σαν χαρακτήρας. Δεν θυμάμαι αν μου άρεσε στις παλαιότερες σεζόν (ίσως με κούραζε το γεγονός ότι είχε καταντήσει αλκοολικός), αλλά δεν θα με πείραζε να μείνει σε περισσότερα επεισόδια φέτος.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό επεισόδιο!

 

Πάντως η πλοκή το πάει ότι

η κόρη της Προέδρου είναι μέσα στη συνωμοσία...

Ή τουλάχιστον εκεί το πάει η σειρά για να μας παραπλανήσει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η πλοκή το πάει ότι

η κόρη της Προέδρου είναι μέσα στη συνωμοσία...

Ή τουλάχιστον εκεί το πάει η σειρά για να μας παραπλανήσει.

Κι εμένα μου πέρασε από το μυαλό έτσι όπως μας το παρουσίασαν. Θα δούμε στα επόμενα...

Link to comment
Share on other sites

Είναι ή όχι μέρος της συνωμοσίας, είναι αντιπαθέστατη.

 

Χλωμό να είναι βέβαια, μετά μόνο η ίδια η Πρόεδρος μένει να αποδειχτεί πως είναι με τους τρομοκράτες, κάπου ξεφεύγει το όλο πράγμα. Όχι βέβαια πως το 24 φημίζεται για την αληθοφάνεια του αλλά λέμε τώρα...

 

Ήταν η εντύπωση μου ή η Ρενέ ήταν ακόμα πιο όμορφη απ' ότι συνήθως σ'αυτό το επεισόδιο; :love:

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαίο ήταν το σχόλιο του Χ-24 Team που επιμελείται τους υπότιτλους: «Πότε πρόλαβε και πήγε κομμωτήριο αυτή;» :lol:
Link to comment
Share on other sites

Take your daughter to work day. :p

 

Άλλο ένα πολύ καλό επεισόδιο πάντως. Κακά τα ψέμματα, όταν είναι σε φόρμα το 24 όλα τα άλλα ωχριούν.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό και το νέο επεισοδιάκι.

Χωρίς υπερβολικές φανφάρες και ατάκες,

δράση στη σωστή δόση και η ιστορία προχώρησε.

 

Αυτήν την κόρη της Προέδρου, ποιος θα της φυτέψει μια σφαίρα στο

κεφάλι να τελειώνουμε;; :p

Γιατί πρέπει σε κάθε σαιζόν να υπάρχει ένας τόσο αντιπαθητικός χαρακτήρας

που να μας βγάζει έξω απ' τα ρούχα μας;; :D

 

Ps: Ααχ...Ρενέ! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό και το νέο επεισοδιάκι.

Χωρίς υπερβολικές φανφάρες και ατάκες,

δράση στη σωστή δόση και η ιστορία προχώρησε.

+1

Μια χαρά η 7η σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό και το νέο επεισοδιάκι.

Χωρίς υπερβολικές φανφάρες και ατάκες,

δράση στη σωστή δόση και η ιστορία προχώρησε.

 

Αυτήν την κόρη της Προέδρου, ποιος θα της φυτέψει μια σφαίρα στο

κεφάλι να τελειώνουμε;; :p

Γιατί πρέπει σε κάθε σαιζόν να υπάρχει ένας τόσο αντιπαθητικός χαρακτήρας

που να μας βγάζει έξω απ' τα ρούχα μας;; :D

 

Ps: Ααχ...Ρενέ! :lol::lol::lol:

 

Θα συμφωνήσω για το επεισόδιο. Νομίζω ότι γενικότερα μ' αυτή τη σεζόν ζούμε παλιό καλό 24!! Μου 'χε λείψει πολύ!

Διαφωνώ γι' αυτό που λες για την κόρη της προέδρου. Πιστεύω ότι καλά έκανε και τον έδωσε τον chief of staff στον δημοσιογράφο. Δεν υπάρχουν συναισθηματισμοί κλπ. στην πολιτική. Έπρεπε να προστατέψει τη μητέρα της, την πρόεδρο των ΗΠΑ. Και είχε και απόλυτο δίκιο όταν του είπε ότι έπρεπε να ξέρεις τι γίνεται με το προσωπικό σου, αυτή είναι η δουλειά σου, γι' αυτό είσαι υπεύθυνος. Αν δε μπορείς να το ελέγξεις, πήγαινε σπίτι σου!! Κάνε highlight για να διαβάσεις πιο πριν. Δεν ήξερα πώς ακριβώς καλύπτονται τα spoilers.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν αυτή η κόρη της προέδρου απλά διαρρέει πληροφορίες στον τύπο. Δε δείχνει να έχει άμεση ή έστω έμμεση σχέση με την συνωμοσία... Θα δείξει όμως... Ποτέ δε ξέρεις στο 24... :p
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το επεισόδιο, το επόμενο αναμένεται καλύτερο!

 

Συμφωνω κι εγω αλλωστε οπως σε καθε σεζον τα τελευταια επισοδια αναμενονται ακρως συναρπαστικα...

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μα που ακριβώς το πάει ο Jon Voight?? Κι έστω ότι φτιάξει το όπλο, έστω ότι ξαποστείλει το FBI, έστω όλα αυτά.

 

Τι ακριβώς θα κάνει στο τέλος; Πόλεμο ενάντια στις ΗΠΑ; Ή τρομοκρατική; Και με τι σκοπό;

 

Δλδ δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να του βγει όλο αυτό. :O

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ήταν το τελευταίο, απλά ένα πράγμα μου χτυπάει άσχημα. Είχε γίνει και στην προηγούμενη σεζόν, αλλά ήταν τόσο χάλια που δεν είχε και τόση σημασία... :p

 

Σε μερικά σημεία ξεχνούν εμφανώς το real time στοιχειο. Π.χ. το προηγούμενο επεισόδιο τελείωσε με τον Jack να εκτίθεται στο αέριο και μόλις είχε ειδοποιηθεί η ειδική μονάδα (CDC), και στην αρχή αυτού του επεισοδίου βλέπουμε ότι η CDC έχει ήδη καταφθάσει, έχει πάρει θέση και έχει ήδη ξεκινήσει την δουλειά της.

 

OK, μικροπράγματα θα μου πείτε, αλλά σε μια τόσο καλή σεζόν μού χτύπησε λίγο άσχημα.

 

Όσο για τον Voight, πιστεύω ότι (εκτός από τη συμφωνία με τον Juma για τα βιολογικά όπλα) έχει να κάνει με τις προσπάθειες της Κυβέρνησης να κλείσουν ή να αποδυναμώσουν την Starkwood. Θέλει μάλλον να δείξει τη θέση ισχύος του. Όλα αυτά βέβαια πριν αποκαλυφθεί ότι η Starkwood ήταν πίσω από το σχέδιο.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι ο Anil Kapoor (Slumdog Millionaire) υπέγραψε ήδη για ρόλο στην 8η σεζόν του 24.

 

Θα την γλυτωσει ο Τζακ απο αρρώστια που δεν θεραπευεται ;Λετε ο Βοιτ να εχει αντιδοτο;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Η 7η σεζόν πάει απο το καλό στο καλύτερο. Λόγω στρατιωτικών υποχρεώσεων δεν μπορώ να τα παρακολουθώ με το που βγαίνουν και όποτε μου δίνεται η δυνατότητα, τα βλέπω όλα μαζεμένα. Είδα μπόλικα και σταμάτησα στο 10 οπου όλα φαίνεται πως τελειώνουν με τον Ντουμπάκου. Μέχρι εκεί μου άρεσε αλλά σε καμία περιπτωση δεν περίμενα οτι θα ξαναβρεί τις παλιές της δόξες. Τα επεισόδια 11-14 είναι απίστευτα και συγκαταλέγονται άνετα στα πιο γεμάτα, έντονα, δυναμικά με άφθονες δόσεις καταιγιστικού Τζακ που έχουμε δει εδώ και αρκετά χρόνια.

 

Ελπίζω και στα επόμενα 15-17 να συνεχίζει με αμείωτο ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...