Jump to content

24 (Fox)


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@geovass

 

Ο Milo είναι τεχνικός που δουλεύει στη CTU. Έχει παίξει σε λίγα επεισόδια σε προηγούμενη season (2h ή 3η).

 

ααα οκ! μου ειχε μεινει αξεχαστος !:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από ότι είδαμε στα σπόιλερ του κάστινγκ όχι. :( :( :(

 

giati gmtoooooooooooooooooooooooo:cry:(?) krima krima... kana fantasma tha doume arage pote??? :p (apo 5i h apo 3i Season) :lol:

btw: H Elisha :love::love::love: prepei na trwei poli kaki kritiki...:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@geovass

 

Ο Milo είναι τεχνικός που δουλεύει στη CTU. Έχει παίξει σε λίγα επεισόδια σε προηγούμενη season (2h ή 3η).

Για την ακρίβεια, παίζει στην 1η σεζόν ως συνεργάτης της Nina και του Tony στην CTU (πολύ μακρινές εποχές ε;:D ).

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, είδα τις 2 τελευταίες μέρες τα 5x12-14 (ναι, είμαι μάλλον ο μοναδικός που καταφέρνει να βλέπει 1-2 επεισόδια τη φορά!). Η σαιζόν ξεκίνησε με άγριες διαθέσεις όμως σ'αυτά τα επεισόδια έχει πατήσει τέρμα γκάζι και δε σ'αφήνει να πάρεις ανάσα. Είχα να κολλήσω τόσο απ'τη φοβερή S2. Δεν το πίστευα ότι θα το έλεγα αλλά αν συνεχίσει έτσι θέτει υποψηφιότητα για top season! Respect!:up:
Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

αργείς χαρακτηριστικά! :p

τι να πώ και εγώ.... season 4 βράδυ Παρασκευής απο 11:30-2:30 Και Σάββατο πρωί απο 11 μέχρι 22:00 το βράδυ όπου έκανα διάλλειμα για τον μικρό τελικού του μουντιάλ Και 12-1:30 Που την τελείωσα :p

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Hi!

Αυτές τις μέρες βλέπω τον 5ο κύκλο - έχω ακόμα 5-6 ώρες- και δεν άντεξα να μη ρωτήσω: γενικώς δέχομαι σχεδόν αδιαμαρτύρητα τις απίστευτες ανακρίβειες που γίνονται σε όλους τους κύκλους κλπ αλλά πώς είναι δυνατόν να

είναι πίσω από όλα αυτά ο πρόεδρος Λόγκαν μαζί με τον Χέντερσον και τον Κάμινγκς, ενώ σε ένα από τα πρώτα επεισόδια είδαμε τον Πρόεδρο να συζητά με τον Κάμινγκς για το θέμα και να μην ξέρει τίποτα, τη στιγμή που υποτίθεται ότι μαζί τα είχαν σχεδιάσει??? Και μιλάω για τη σκηνή που ήταν μόνοι τους οι δυο τους! Δεν ήταν δηλαδή κι άλλοι μπροστά οπότε θα μπορούσαμε να πούμε ότι ο Πρόεδρος απλώς το έπαιζε ανήξερος. Για να μη σχολιάσω την απόφαση (μετά από σκέψη 2 δευτερολέπτων!) του Χέλλερ να κλειδώσει τον Τζακ Μπάουερ και την κόρη του για να εκβιάσει ο ίδιος τον Πρόεδρο..

.

 

Έλεος! Γενικώς ο κύκλος είναι αρκετά συμπαθητικός αλλά μου φάνηκε ότι ήταν πολύ πρόχειρη η εξέλιξη αυτή. ΔΕΝ βγάζει νόημα!

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Γενικα η σαιζον ξεκινησε καταπληκτικα,αλλα καπου χαλασε μετα,οχι για καποιον ιδιαιτερο λογο,απλα,5 σαιζον στο ιδιο κονσεπτ(ctu,τρομοκρατες κλπ) και με τον περιορισμο του real time,καπου οτι μπορουσανε να σκεφτουνε το ειχανε βαλει και μετα αναμασουσανε καταστασεις.Φετος που θ'αλλαξει οπως φαινεται το σκηνικο,νομιζω πως θα παρει παλι τα πανω της η σειρα
Link to comment
Share on other sites

Σε θρίαμβο της σειράς 24, ο πρώτος κύκλος της οποίας προβλήθηκε παλαιότερα και στη χώρα μας, εξελίχθηκε η απονομή των τηλεοπτικών βραβείων EMMY στο Λος Αντζελες. Πρωταγωνιστής ο μυστικός πράκτορας της Αντιτρομοκρατικής Τζακ Μπάουερ, κατά κόσμόν Κίφερ Σάδερλαντ, ο οποίος τιμήθηκε με το βραβείο καλύτερου ηθοποιού σε δραματική σειρά.

 

Η γνωστή σειρά με τα εκατομμύρια φίλους ανά τον κόσμο και την πρωτότυπη σκηνοθετική και σεναριακή ιδέα του καταμερισμού της δράσης σε πραγματικό χρόνο (κάθε κύκλος αποτελείται από 24 επεισόδια, ωριαίας διάρκειας το καθένα, που παρακολουθούν τη δράση των ηρώων μέσα σε ένα 24ωρο), ήταν υποψήφια για 12 βραβεία συνολικά και κέρδισε τρία: καλύτερης δραματικής σειράς, καλύτερης σκηνοθεσίας (Τζον Κασάρ) και καλύτερου ηθοποιού δραματικής σειράς.

 

 

news.in.gr, με πληροφορίες από ΑΠΕ/Reuters/Γαλλικό/Γερμανικό

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://i.imdb.com/Photos/Events/5096/KieferSuth_Cohen_10090641_400.jpg

http://i.imdb.com/Photos/Events/5096/KieferSuth_Cohen_10090699_400.jpg

http://i.imdb.com/Photos/Events/5079/KieferSuth_Grani_10086167_400.jpg

http://i.imdb.com/Photos/Events/5079/KieferSuth_Grani_10086248_400.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Jack!!!! :yahoo: :D :D

5 ΕΜΜΥ πηραν οχι μονο 3

 

Θα δούμε την απονομή απο το Σκαϊ το Σάββατο 2/9 :up:

Όντως και είναι τα εξής:

Drama Series

Actor in a Drama Series (Kiefer Sutherland)

Directing in a Drama Series (Jon Cassar)

Music Composition (Sean Callery)

Single Camera Editing (David Latham)

 

Ξέρετε τι ώρα είναι το Σάββατο?

Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τι ώρα είναι το Σάββατο?

 

 

Σάββατο 2/9 21:00 στο ΣΚΑΙ

 

Απο οτι διάβασα θα δείξουν τα φετινά μακάρι να μην μας κάνουν καμια έκπληξη και δουμε τα περσινά....οχι οτι τα εχω δει και ποτε:p

 

Πέρισι τα είχε δείξει καποιο κανάλι;;;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά στο καστ της 6ης σαιζόν θα πρέπει να περιλαμβάνεται και ο τρομερός Paul McRain (έκανε τον κακό Graham με την φαλάκρα με τον οποίο μιλούσε ο Λόγκαν -και παίζει και στην Εντατική τον Ρομάνο)...o ρόλος του ήταν μικρός στην 5η αλλά φαινόταν να είναι η κεφαλή όλων...και έως το τέλος της σαιζόν δεν ξεκαθαρίστηκε ο ρόλος του, ούτε πέθανε...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Guest manthos
Λογικά στο καστ της 6ης σαιζόν θα πρέπει να περιλαμβάνεται και ο τρομερός Paul McRain (έκανε τον κακό Graham με την φαλάκρα με τον οποίο μιλούσε ο Λόγκαν -και παίζει και στην Εντατική τον Ρομάνο)...o ρόλος του ήταν μικρός στην 5η αλλά φαινόταν να είναι η κεφαλή όλων...και έως το τέλος της σαιζόν δεν ξεκαθαρίστηκε ο ρόλος του, ούτε πέθανε...:rolleyes:

...επίσης έπαιζε και έναν απο τους "κακούς" στο πρώτο ROBOCOP!!!

και στο season 5 ξαναβρέθηκε με τον Peter Weller αλλά στο ίδιο στρατόπεδο!

Link to comment
Share on other sites

εγω χτες αρχισα να βλεπω την πρωτη season δεν ειχα ξαναασχοληθει με την σειρα και μπωρω να πω πως ειναι μαματη
Link to comment
Share on other sites

Hi!

Αυτές τις μέρες βλέπω τον 5ο κύκλο - έχω ακόμα 5-6 ώρες- και δεν άντεξα να μη ρωτήσω: γενικώς δέχομαι σχεδόν αδιαμαρτύρητα τις απίστευτες ανακρίβειες που γίνονται σε όλους τους κύκλους κλπ αλλά πώς είναι δυνατόν να

είναι πίσω από όλα αυτά ο πρόεδρος Λόγκαν μαζί με τον Χέντερσον και τον Κάμινγκς, ενώ σε ένα από τα πρώτα επεισόδια είδαμε τον Πρόεδρο να συζητά με τον Κάμινγκς για το θέμα και να μην ξέρει τίποτα, τη στιγμή που υποτίθεται ότι μαζί τα είχαν σχεδιάσει??? Και μιλάω για τη σκηνή που ήταν μόνοι τους οι δυο τους! Δεν ήταν δηλαδή κι άλλοι μπροστά οπότε θα μπορούσαμε να πούμε ότι ο Πρόεδρος απλώς το έπαιζε ανήξερος. Για να μη σχολιάσω την απόφαση (μετά από σκέψη 2 δευτερολέπτων!) του Χέλλερ να κλειδώσει τον Τζακ Μπάουερ και την κόρη του για να εκβιάσει ο ίδιος τον Πρόεδρο..

.

 

Έλεος! Γενικώς ο κύκλος είναι αρκετά συμπαθητικός αλλά μου φάνηκε ότι ήταν πολύ πρόχειρη η εξέλιξη αυτή. ΔΕΝ βγάζει νόημα!

 

Και οι 2 προβληματισμοί σου δε στέκουν και θα σου εξηγήσω γιατί...

 

Στην περίφημη η ηχογράφηση ο Henderson υπενθυμίζει στον Logan πως πρέπει να παίξει θέατρο με τον Cummings για να συνεχίσει να πιστεύει πως ο ίδιος είναι επικεφαλής και ο πως πρόεδρος δεν εμπλέκεται σε καμία περίπτωση (ήταν κάτι δηλ. σαν αποδιοπομπαίος τράγος αν κάτι πήγαινε στραβά, όπως και πήγε). Όσο για τον Heller ποτέ δεν είχε σκοπό να ακολουθήσει τις οδηγίες του Jack -πίστευε πως θα μπορούσε να αναγκάσει τον Logan να παραιτηθεί ώστε να μην αποκαλυφθεί η εμπλοκή του στον λαό-, απλά βγήκε έξω για να φωνάξει τους μπράβους του (πώς αλλιώς θα έπειθε τον Jack γέρος άνθρωπος?) ;)

 

 

Γενικά πιστεύω πως ο 5ος κύκλος είναι πολύ δουλεμένος σεναριακά και η συγκεκριμένη ανατροπή δεν είναι πιο υπερβολική απ'την

προδοσία της Nina στον πρώτο, και εκεί βέβαια αν το σκεφτείς οι πράξεις της μπορούν να δικαιολογηθούν απ'την όλη κατάσταση

Όπως έχω ξαναπεί το 24 έχει υπερβολές όμως δεν ξενερώνουμε (πέρα από κάποιες λίγες εξαιρέσεις, βλ. side-story της Kim στην κατά τ'άλλα εξαιρετική S2) γιατί α) δεν είναι τόσο τραβηγμένες ώστε να καταντούν αδύνατες και β) αποτελούν αναπόσπαστο κομμάτι της μαγείας της σειράς.

Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

Mπηκα και εγω στο trip γιατι μου ελεγαν τοσο ''καιρο δες το 24'' και εγω δεν το εβλεπα (πλινθος εντελως :p ).

 

Ετσι λοιπον νοικιασα τον 1ο κυκλο που τον ειδα σε 4 ημερες.

 

Επαθα πλακα και νοικιασα τον 2ο. Το ειδα σε δυο μερες.

 

Τωρα ειμαι στη μεση του 3ου κυκλου, ολα τα γεγονοτα και οι χαρακτηρες για τους οποιους αρχισε, δεν υπαρχουν πια και εχω αλλο τοσο να δω. :shifty:

 

Μετα καπακι ο 4ος κυκλος..... και φυσικα εχω ακομα τον 5ο.

 

ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ :D

 

 

Μιλαμε οτι ειναι Η σειρα. Και τον πατερα Σαδερλαντ δεν τον συμπαθησα ποτε. Τον γιο του ομως πολυ τον παω.

Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 προβληματισμοί σου δε στέκουν και θα σου εξηγήσω γιατί...

 

Στην περίφημη η ηχογράφηση ο Henderson υπενθυμίζει στον Logan πως πρέπει να παίξει θέατρο με τον Cummings για να συνεχίσει να πιστεύει πως ο ίδιος είναι επικεφαλής και ο πως πρόεδρος δεν εμπλέκεται σε καμία περίπτωση (ήταν κάτι δηλ. σαν αποδιοπομπαίος τράγος αν κάτι πήγαινε στραβά, όπως και πήγε). Όσο για τον Heller ποτέ δεν είχε σκοπό να ακολουθήσει τις οδηγίες του Jack -πίστευε πως θα μπορούσε να αναγκάσει τον Logan να παραιτηθεί ώστε να μην αποκαλυφθεί η εμπλοκή του στον λαό-, απλά βγήκε έξω για να φωνάξει τους μπράβους του (πώς αλλιώς θα έπειθε τον Jack γέρος άνθρωπος?) ;)

 

 

Γενικά πιστεύω πως ο 5ος κύκλος είναι πολύ δουλεμένος σεναριακά και η συγκεκριμένη ανατροπή δεν είναι πιο υπερβολική απ'την

προδοσία της Nina στον πρώτο, και εκεί βέβαια αν το σκεφτείς οι πράξεις της μπορούν να δικαιολογηθούν απ'την όλη κατάσταση

Όπως έχω ξαναπεί το 24 έχει υπερβολές όμως δεν ξενερώνουμε (πέρα από κάποιες λίγες εξαιρέσεις, βλ. side-story της Kim στην κατά τ'άλλα εξαιρετική S2) γιατί α) δεν είναι τόσο τραβηγμένες ώστε να καταντούν αδύνατες και β) αποτελούν αναπόσπαστο κομμάτι της μαγείας της σειράς.

 

Οκ, ομολογώ ότι δεν το θυμόμουν αυτό που λέει στην ηχογράφηση και ευχαριστώ για τη διευκρίνιση :happy:

[δεν παύω βέβαια να θεωρώ τη σειρά ό,τι πιο τραβηγμένο απ'τα μαλλιά έχω δει ποτέ μου - αλλά φυσικά, αυτό δε με εμποδίζει από το να τη βλέπω φανατικά:lol: ]

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Παίδες την 5η σεζόν απο πού (συγκεκριμένα) μπορώ να τη βρώ γιατι στο torrentz δεν μου βγάζει όλα τα επεισόδια...
Link to comment
Share on other sites

Γενικά πιστεύω πως ο 5ος κύκλος είναι πολύ δουλεμένος σεναριακά και η συγκεκριμένη ανατροπή δεν είναι πιο υπερβολική απ'την

προδοσία της Nina στον πρώτο, και εκεί βέβαια αν το σκεφτείς οι πράξεις της μπορούν να δικαιολογηθούν απ'την όλη κατάσταση

Όπως έχω ξαναπεί το 24 έχει υπερβολές όμως δεν ξενερώνουμε (πέρα από κάποιες λίγες εξαιρέσεις, βλ. side-story της Kim στην κατά τ'άλλα εξαιρετική S2) γιατί α) δεν είναι τόσο τραβηγμένες ώστε να καταντούν αδύνατες και β) αποτελούν αναπόσπαστο κομμάτι της μαγείας της σειράς.

 

 

Όχι μόνον απάντησες στην απορία του φίλου μας, αλλά έδωσες και μία

απίστευτα πετυχημένη περιγραφή του φαινομένου 24 και γιατί το αγαπάμε

τόοοοοοοσο πολύ! :D Ωραίος, πολύ ωραίος! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο κενο ειχε κατα τη γνωμη μου ο 5ος κυκλος...

 

 

4 ανθρωποι γνωριζαν πως ο Τζακ ηταν ζωντανος, ο προεδρος Παλμερ, ο Τονυ και η Μισελ και φυσικα η Κλοι. Πως οι συνομοτες το εμαθαν αυτο και αρχισαν να ξεκανουν τους 4???

 

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

χμμμ... νομίζω ότι αυτό λύνεται από νωρίς...

 

 

αν θυμάσαι στο prequel της season 5, η cloe πάει και βρίσκει τον jack και τον ειδοποιεί ότι έχει ενδείξεις ότι ξέρουν κι άλλοι ότι είναι ζωντανός...και μετά κάποιοι κυνηγάνε τον jack...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...