Jump to content

24 (Fox)


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί αν δεν βάλεις

2-3 DVD στη σειρά να τα δεις, μέχρι τις 5 τα μεσάνυχτα και την άλλη

μέρα να χρειαστεί να ξυπνήσεις 8, δεν απολαμβάνεις αλλιώς Τζακ

Μπάουερ... :wacko: :D :rolleyes:

Η μέσα σε ένα ΠΣΚ να δεις 2 season πχ... :lol: :w00t:

Ναι, ναι!! γίνεται!

 

Πάντως αυτό το concept για ταινία δεν θα ήταν άσχημο. Αν και θα την προτιμούσα 3-4 ώρες.. Πιστεύω όμως ότι και πάλι θα έχει ένταση.. Jack είναι αυτός!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η μέσα σε ένα ΠΣΚ να δεις 2 season πχ... :lol: :w00t:

Ναι, ναι!! γίνεται!

 

Πάντως αυτό το concept για ταινία δεν θα ήταν άσχημο. Αν και θα την προτιμούσα 3-4 ώρες.. Πιστεύω όμως ότι και πάλι θα έχει ένταση.. Jack είναι αυτός!

 

Όχι και πάλι όχι!

 

Η ταινία πρέπει να διαρκεί τουλάχιστον 12 ώρες :lol: και να παίζεται μόνο σε σινεμά τύπου Village Gold με όλες τις ανέσεις. Διάλειμμα κάθε τρεις ώρες και υγιεινές τροφες για να αντέξουμε.

 

Αλλιώς δε λέει. :D

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Όχι και πάλι όχι!

 

Η ταινία πρέπει να διαρκεί τουλάχιστον 12 ώρες :lol: και να παίζεται μόνο σε σινεμά τύπου Village Gold με όλες τις ανέσεις. Διάλειμμα κάθε τρεις ώρες και υγιεινές τροφες για να αντέξουμε.

 

Αλλιώς δε λέει. :D

Α καλά.. αν υπάρχει και τέτοιο ενδεχόμενο δεν είμαι βλάκας να πω όχι! Και 24ωρη αν θέλετε.. Σουβλάκια, ποπ κορν, κοκα κόλες και δε συμμαζεύεται.. Και αν κανέναν τον πάρει ο ύπνος να τρώει και ξύλο για την ιεροσυλία!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε θα είναι ταινία, 24 festival θα είναι.:lol:

Φανταστείτε ένα 24ωρο αφιερωμένο στο "24". Δε θα έχει διαφημίσεις, αλλά διαλλείματα για αναψυκτικά, σάντουιτς, τσιγάρο και τουαλέτα.

Φοβάμαι όμως την ψυχική αστάθεια όσων βγουν έξω αμέσως μετά.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε θα είναι ταινία, 24 festival θα είναι.:lol:

Φανταστείτε ένα 24ωρο αφιερωμένο στο "24". Δε θα έχει διαφημίσεις, αλλά διαλλείματα για αναψυκτικά, σάντουιτς, τσιγάρο και τουαλέτα.

Φοβάμαι όμως την ψυχική αστάθεια όσων βγουν έξω αμέσως μετά.

Επειδή κατά πάσα πιθανότητα οι περισσότεροι θα είναι άντρες εκεί μέσα με το που βγούν και γυρίσουν σπίτι θα ακολουθήσει το εξής σκηνικό..

 

Μπαίνει ο τυπάς στο σπίτι.. Ρίχνει μια ματιά στην κοπέλα του που βλέπει fame story αλλά δε μιλάει.. Κατευθύνεται στην κουζίνα.. Πάει στο σαλόνι.. Την πιάνει από το λαιμό και της λέει..

... Πες μου ποιος κρύβεται πίσω από την τρομοκρατική επίθεση αλλιώς θα σου καρφώσω το μαχαίρι στο πόδι...

 

Πσσσσσσσ.. φτιάχτηκα μόνο που το σκέφτηκα!!!

:w00t: :w00t: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κατά πάσα πιθανότητα οι περισσότεροι θα είναι άντρες εκεί μέσα με το που βγούν και γυρίσουν σπίτι θα ακολουθήσει το εξής σκηνικό..

 

Μπαίνει ο τυπάς στο σπίτι.. Ρίχνει μια ματιά στην κοπέλα του που βλέπει fame story αλλά δε μιλάει.. Κατευθύνεται στην κουζίνα.. Πάει στο σαλόνι.. Την πιάνει από το λαιμό και της λέει..

... Πες μου ποιος κρύβεται πίσω από την τρομοκρατική επίθεση αλλιώς θα σου καρφώσω το μαχαίρι στο πόδι...

 

Πσσσσσσσ.. φτιάχτηκα μόνο που το σκέφτηκα!!!

:w00t: :w00t: :w00t:

 

Άσε... Μια μέρα έβλεπε η αδερφή μου (που τρελαίνεται και αυτή για 24) ένα έργο με τον Πιρς Μπρόσναν που τον κυνηγούσαν σε ένα μουσείο και δεν μπορούσαν να τον πιάσουν (Thomas Crown Affair).

Mπαίνω μέσα, το βλέπω και της λέω: μα τι μ...ες είναι αυτοί; Ο Τζακ θα είχε κλείσει τις πόρτες, θα τους είχε ρίξει αέρια για να κοιμηθούν όλοι και θα τον έπιανε αμέσως, θα τον βασάνιζε και λίγο μετά!!! :lol:

Έχω καταστραφεί - κάθε φορά που βλέπω έργο-σειρά δράσης το περνάω από Jack Bauer proofing examination...

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

μα τι μ...ες είναι αυτοί; Ο Τζακ θα είχε κλείσει τις πόρτες, θα τους είχε ρίξει αέρια για να κοιμηθούν όλοι και θα τον έπιανε αμέσως, θα τον βασάνιζε και λίγο μετά!!! :lol:

Κορυφαίο... :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δύο πράματα με έχουν καθηλώσει στην τιβί από τότε που γεννήθηκα. Ο ΑΡΗΣ της δεκαετίας του '80 και '90 με τον Γκάλη, Γιαννάκη κλπ. και το 24. :D

 

Ακυρώνω τα πάντα προκειμένου να δω τη συνέχεια των επεισοδίων. Μετέθεσα διεθνές ταξίδι γιατί πολύ απλά... δεν έβγαινε ο χρόνος μέχρι να τελειώσει η σίζον και επειδή εκεί που θα πάω δεν έχω DVD. :p

 

«Ευτυχώς» είμαι S05 επεισόδιο 6 και «τελειώνουν» τα βάσανα με το πήξιμο. :lol:

 

Μεγάλη μου απορία παραμένει γιατί κανένα ελληνικό δε μεταδίδει τη σειρά... Υποθέτω (το πιο λογικό φαντάζει) ότι θα είναι πανάκριβα τα δικαιώματα. Όταν έπαιζε στον ΑΝΤ1 το ξεκίνησαν μεν, αλλά ίσως δεν είχε πέσει πολύ διαφήμιση και δεν έπιασε όσο θα ήθελαν.

 

Επομένως δεν ήρθαν νούμερα και προκειμένουν να γλιτώσουν αυτοί από «χαντάκωμα» στο τηλεβαρόμετρο κόψαν τη σειρά αφού (και πάλι υποθέτω) πληρώνουν στην εταιρεία ανάλογα με τα επεισόδια που δείχνουν. Θεωρώ αδιανόητο να αγοράσαν όλα τα δικαιώματα της σίζον 1 και να μην τα δείξαν.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις,ελεος με τα σποιλερς.Ειδικα αυτο στην υπογραφη και στο πολ.Επεσε το ματι μου καταλαθος..

Ειναι ΟΚ να συζητατε και να καλυπτονται αυτα που λετε με μαυρο,αλλα φορα παρτιδα ειναι ******* για τους αλλους.

Link to comment
Share on other sites

 

Μεγάλη μου απορία παραμένει γιατί κανένα ελληνικό δε μεταδίδει τη σειρά... Υποθέτω (το πιο λογικό φαντάζει) ότι θα είναι πανάκριβα τα δικαιώματα. Όταν έπαιζε στον ΑΝΤ1 το ξεκίνησαν μεν, αλλά ίσως δεν είχε πέσει πολύ διαφήμιση και δεν έπιασε όσο θα ήθελαν.

 

Επομένως δεν ήρθαν νούμερα και προκειμένουν να γλιτώσουν αυτοί από «χαντάκωμα» στο τηλεβαρόμετρο κόψαν τη σειρά αφού (και πάλι υποθέτω) πληρώνουν στην εταιρεία ανάλογα με τα επεισόδια που δείχνουν. Θεωρώ αδιανόητο να αγοράσαν όλα τα δικαιώματα της σίζον 1 και να μην τα δείξαν.

 

 

Kai mena me ekane entiposi pou den ebalan ston ANT1 to 24 season2...alla logika tha to baloun kata ton maio me iounio...opws persi...den thimame akribws pote to eixe balei...alla an den itan o ANT1 kai i Elisha Cuthber:love: den tha eixa anakalipsei pote to 24...doksa ton theo!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η σειρά κόπηκε την πρώτη φορά λόγω κόστους. Ξεκίνησε ξανά την επόμενη γιατί είχε πέσει η τιμή. Τη 2η αν είναι να την προβάλλουν φέτος θα έπρεπε να είχαν ήδη ξεκινήσει για να τους βγει μέχρι τον Ιούνιο.
Link to comment
Share on other sites

o Henderson είναι ο RoboCop! :lol: εμφανίζεται μόνο στην 5η σεζόν και είναι

ένας παλιός γνωστός του Τζακ

 

 

 

 

γιατί; σου φάνηκε κοντός! :lol: :p :happy: ;)

 

oxi apo to fenotan kontos...an kai den exei kamia sxesi...to katalaba se kapia fasi pou kanei zoooooom sto kranos tou kai fenontai ta matia tou...i think...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η σειρά κόπηκε την πρώτη φορά λόγω κόστους. Ξεκίνησε ξανά την επόμενη γιατί είχε πέσει η τιμή. Τη 2η αν είναι να την προβάλλουν φέτος θα έπρεπε να είχαν ήδη ξεκινήσει για να τους βγει μέχρι τον Ιούνιο.

 

ma den kopike i tainia...oli tin season tin edikse...mono pros to telos... mia me duo ebdomades eixe kanei pause...

kaneis lathos pou les oti eprepe na eixe ksekinisei eidi...persi to teleftaio episodio tis 1i season ston ANT1 to eixe diksei kapou ston Ioulio....opote kati tetoio mporei na paixtei k simera

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι σε ό,τι με αφορά στο post του wael:

Εντάξει, είπαμε να μην το παρατραβάμε με τα spoilers, αλλά αυτό που υπάρχει στην υπογραφή μου, το γνωρίζουν ακόμα και οι πέτρες. Όποιος έχει δει το τελευταίο επεισόδιο, το περιμένει ότι θα γίνει.

Εξάλλου, για να μην διαβάσουν όλοι χωρίς να το επιθυμούν spoilers που βγάζουν μάτια, αποφάσισα να τα δημοσιεύσω στο webserver της εταιρίας μου και όχι εδώ. Έχω πει κι άλλη φορά πως για άλλους μπορεί να είναι απόλυτα φυσιολογική μια συζήτηση για το 514 και για άλλους να θεωρείται επιζήμια η κουβέντα για το 102. Τι να κάνουμε; όταν δεν τα προβάλλει η ΤΒ εδώ, θα υπάρχουν κι αυτά.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

ma den kopike i tainia...oli tin season tin edikse...mono pros to telos... mia me duo ebdomades eixe kanei pause...

kaneis lathos pou les oti eprepe na eixe ksekinisei eidi...persi to teleftaio episodio tis 1i season ston ANT1 to eixe diksei kapou ston Ioulio....opote kati tetoio mporei na paixtei k simera

Φίλε μου η πρώτη χρονιά που έπαιξε το 24 στον Αντ1 δεν ήταν η περσινή. Είχε ξεκινήσει πρόπερσυ, έδειξε λιγότερο από τη μισή season και το έκοψε. Θυμήσου τον Μικρούτσικο στο fame story με το T-shirt του 24 και θα καταλάβεις.

Όσο για το δεύτερο που λες πάσο..

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι σε ό,τι με αφορά στο post του wael:

Εντάξει, είπαμε να μην το παρατραβάμε με τα spoilers, αλλά αυτό που υπάρχει στην υπογραφή μου, το γνωρίζουν ακόμα και οι πέτρες. Όποιος έχει δει το τελευταίο επεισόδιο, το περιμένει ότι θα γίνει.

Εξάλλου, για να μην διαβάσουν όλοι χωρίς να το επιθυμούν spoilers που βγάζουν μάτια, αποφάσισα να τα δημοσιεύσω στο webserver της εταιρίας μου και όχι εδώ. Έχω πει κι άλλη φορά πως για άλλους μπορεί να είναι απόλυτα φυσιολογική μια συζήτηση για το 514 και για άλλους να θεωρείται επιζήμια η κουβέντα για το 102. Τι να κάνουμε; όταν δεν τα προβάλλει η ΤΒ εδώ, θα υπάρχουν κι αυτά.

Δεν αναφερομουν τοσο σε σενα,οσο στο πολ,το οποιο ειναι φορα παρτιδα και ΣΟΥ ΛΕΕΙ κιολας,τι εχει συμβει..Απλα,το συνδυαζεις αμεσως με την φοτο στην υπογραφη σου και γινεται η μπαρουφα.

 

Κοιτα,προσωπικα,εχω δει μεχρι το 8ο επεισοδιο,οπου και αποφασισα να περιμενω να τελειωσει η σειρα,γιατι νομιζω πως αν δεν μπορω να τα δω το ενα μετα το αλλο,η σειρα χανει λιγο απο την μαγεια της.

Link to comment
Share on other sites

WOW!!!!

 

Τι super-duper επεισόδιο είναι το 516!

Περιμένω να δουν και οι λοιποί συνήθεις ύποπτοι για να πέσει ο ανάλογος σχολιασμός;)

Οι συναισθηματικοί τύποι

μπορούν να ησυχάσουν. Η Audrey είναι (για την ώρα) αθώα

 

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Θοδωρή, που το βρήκες το 516;

Εκτός αν εννοείς το 515!

Φανταστικό επεισόδιο και πάλι... Τα τελευταία 10 λεπτά, γίνεται χαμός!

Ίσως το πιο εκρηκτικό τέλος!

Link to comment
Share on other sites

Μισό παιδιά με έχετε μπερδέψει με τα screeners. Χθες παίχτηκε κανονικά το 515 έτσι? Μη με μπερδεύετε!!!
Link to comment
Share on other sites

Μονο που wael εγραψα να μην το δουν οσοι δεν εχουν δει το τελευταιο επεισοδιο.

 

Το 515 παιχτηκε χτες,ναι :D

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μονο που wael εγραψα να μην το δουν οσοι δεν εχουν δει το τελευταιο επεισοδιο.

 

Πλάκα κάνεις; Πώς να μην το δουν έτσι φάτσα-φόρα που το έβαλες; Ας έδινες ένα λίνκ τουλάχιστον.

Γενικά το έχετε παρακάνει με τα spoilers, σεβαστείτε μας λίγο. :mad:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν σου κανω πλακα, σε ενα τοπικ για ενα σηριαλ μιλαμε για τις τελευταιες εξελιξεις. Οταν δεν εχω δει το τελευταιο προσωπικα αποφευγω να μπω σ'αυτο και δεν ανοιγω τα emails γιατι ειναι λογικο να μιλανε για το τελευταιο επεισοδιο. Δηλαδη τι περιμενετε να λεμε, για την απαγωγη της Κιμ?
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Θοδωρή, που το βρήκες το 516;

Εκτός αν εννοείς το 515!

Φανταστικό επεισόδιο και πάλι... Τα τελευταία 10 λεπτά, γίνεται χαμός!

Ίσως το πιο εκρηκτικό τέλος!

 

Ooooo, τυπογραφικό λάθος, λόγω κεκτημένης ταχύτητας. Εννοούσα το 515.

Αν και το 516 θα είναι ΠΟΛΥ ανώτερο από το 515 (μιας και οι εξελίξεις τρέχουν είναι λογικό, βέβαια).

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

.....

Δηλαδη τι περιμενετε να λεμε, για την απαγωγη της Κιμ?

Αυτό τώρα το είπες με πλήρη συνείδηση ή το πέταξες στην τύχη; Ψωμοτύρι τις έχουν τις απαγωγές οι σεναριογράφοι. ;)

 

Πολιτική αιχμή - offtopic: Θα μου πεις με όποιον δάσκαλο καθήσεις, τέτοια γράμματα θα μάθεις. Όταν η εθνική υπηρεσία αντικατασκοπείας έχει ανάγει την απαγωγή σε επιστήμη, δεν περιμένουμε οι σεναριογράφοι να έχουν διαφορετική άποψη. Αμφιβάλλει κανείς ότι η έμπνευση για όσα γράφουν είναι η πραγματικότητα;

 

ΥΓ. Please, μην σχολιάσετε το offtopic. Μια κουβέντα είπα, δε θα μεταφορφώσουμε μια τηλεοπτική σειρά σε μείζον πολιτικό θέμα. Προσωπικά, δεν ενδιαφέρομαι για τα πιθανά κίνητρα των παραγωγών. Όποιος έχει νου, σκέφτεται - δεν περιμένει να δει τις ταινίες για να διαμορφώσει άποψη.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...