Jump to content

24 (Fox)


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καταλάβατε οτι στον 5ο έγινε κάτι που ακουγόταν δειλά δειλά από τον 4ο? Αναφέρομαι στο

"MARSHAL LAW". Έτσι από περιέργεια να δω πόσα πρωτόκολλα θα σπάσει πάλι ο Jack ιδίως με τον στρατό. Ελπίζω μόνο να μην πέσουν στην παγίδα του "The siege" γιατί τα έχουμε ξαναδεί (κόντρες κυβερνητικών πρακτόρων με τον στρατό)

 

 

Στρατιωτικός νόμος (martial law) είχε περίπου επιβληθεί και στη 2η σεζόν όταν ο Πάλμερ είχε στείλει την εθνοφρουρά σε μια πολιτεία όπου γίνονταν ταραχές σε βάρος των μουσουλμάνων. Δεν είναι το ίδιο αλλά μοιάζει...

 

Αυτό που δεν κατάλαβα ήταν γιατί ο Νόβικ ή η γυναίκα του Προέδρου δεν ανάγκασαν τον αντιπρόεδρο να σταθεί δίπλα στον Λόγκαν όταν αυτός θα ανακοίνωνε την επιβολή στρατιωτικού νόμου. Αυτό θα τον έβλαπτε εξίσου με το Λόγκαν και έτσι δε θα εξυπηρετούνταν τα σχέδιά του.

 

Εκτός αν μας περιμένει και άλλη έκπληξη σε αυτό το σημείο...

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το 14ο επεισόδιο ποιά ώρα είναι; Γιατί βρήκα το torrent Day 5: 8:00 PM - 9:00 PM αλλά δεν γράφει ποιό επεισόδιο είναι και δεν είμαι σίγουρος. Ρωτάω γιατί δεν έχω τα προηγούμενα (ναι, έχω μείενει πίσω, ως γνωστόν) ωστε να συγκρίνω τις ώρες. Αυτό είναι το 14ο;

 

edit:

Άκυρο, τα υπολόγισα και τελικά όντως πρόκειται για το 14ο.

 

Κάτι άσχετο. Έχετε παρατηρήσει εμφανή διαφορά στην ποιότητα των 350αριών επεισοδίων με αυτή των 700αριών (καλά οτι θα εχουν κάποια διαφορά είναι βέβαιο); Γιατί εγώ κατεβάζω μόνο 350άρια και είμαι πολύ ευχαριστημένος με την ποιότητα της εικόνας. Άλλωστε δε με παίρνει με τίποτα να κατεβάζω επεισόδια των 700ΜΒ. Οι ταχύτητες που καταφέρνω είναι κατά μέσο όρο 8ΚΒ (χάλια δηλαδή).

Link to comment
Share on other sites

Το 14ο επεισόδιο ποιά ώρα είναι; Γιατί βρήκα το torrent Day 5: 8:00 PM - 9:00 PM αλλά δεν γράφει ποιό επεισόδιο είναι και δεν είμαι σίγουρος. Ρωτάω γιατί δεν έχω τα προηγούμενα (ναι, έχω μείενει πίσω, ως γνωστόν) ωστε να συγκρίνω τις ώρες. Αυτό είναι το 14ο;

 

 

afto einai :)

Link to comment
Share on other sites

Το 14ο επεισόδιο ποιά ώρα είναι; Γιατί βρήκα το torrent Day 5: 8:00 PM - 9:00 PM αλλά δεν γράφει ποιό επεισόδιο είναι και δεν είμαι σίγουρος. Ρωτάω γιατί δεν έχω τα προηγούμενα (ναι, έχω μείενει πίσω, ως γνωστόν) ωστε να συγκρίνω τις ώρες. Αυτό είναι το 14ο;

 

edit:

Άκυρο, τα υπολόγισα και τελικά όντως πρόκειται για το 14ο.

 

Κάτι άσχετο. Έχετε παρατηρήσει εμφανή διαφορά στην ποιότητα των 350αριών επεισοδίων με αυτή των 700αριών (καλά οτι θα εχουν κάποια διαφορά είναι βέβαιο); Γιατί εγώ κατεβάζω μόνο 350άρια και είμαι πολύ ευχαριστημένος με την ποιότητα της εικόνας. Άλλωστε δε με παίρνει με τίποτα να κατεβάζω επεισόδια των 700ΜΒ. Οι ταχύτητες που καταφέρνω είναι κατά μέσο όρο 8ΚΒ (χάλια δηλαδή).

Πάντως εγώ κατεβάζω τα επεισόδια με 150-170ΜΒ το καθένα που είναι .rmvb ή .mp4(το τελευταίο χρειάζεται το VLC Player ενώ το πρώτο RealPlayer) ,και φαίνονται άψογα στην 32'' Bravia όταν συνδέω το Laptop!!!!!!!!!!!

π.χ. 24.S05E02.HDRip.X264-S-Files.mp4(151ΜΒ),

24.Season5.EP01_S-Files.rmvb(180ΜΒ)

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα 350ρια (Xvid) είναι μάλλον ο καλύτερος συνδυασμός μεγέθους-ποιότητας, και έχουν εξαιρετική ευκρίνεια μέχρι τις 29 ίντσες που έχω δοκιμάσει.

700ρι δεν έχω κατεβάσει γιατί, αφενός βαριέμαι να περιμένω, αφετέρου με ικανοποιούν απολύτως τα Xvid που έχουν και πολύ περισσότερους seeders.

Έχω κατεβάσει και μερικά h.264 όταν δεν είχα βρει τα σχετικά Xvid (όχι στο 24) και δεν είχα μείνει ικανοποιημένος. Βλέπονται σχετικά άνετα αλλά είναι εμφανής η διαφορά της ποιότητας, συν το ότι δεν μπορείς να τα δεις με κάποιον βολικό player αλλά μόνο με τον σπαρτιάτικο vlc, το real player ή το Quicktime. Νομίζω ότι τα παίζει και το καινούριο WinDVD αλλά δεν είμαι σίγουρος. Μελλοντικά βέβαια το h.264 θα μας δώσει πολύ καλά πράγματα, αλλά προς το παρόν η ψήφος μου πάει στα Xvid.

(Άλλωστε μέχρι να έρθουν πραγματικά ψηλές ταχύτητες σε καλή τιμή στην Ελλάδα θα έχει αντικατασταθεί και ο h.264 από κάποιον νεώτερο encoder, μην πω και δύο -όπως λέει και ένας γνωστός "τί να το κάνουμε στην ελλάδα το γρήγορο internet, εμείς έχουμε καλό καιρό και ωραίες παραλίες :p )

Just my two cents.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Για να τα βλέπεις σε standalone DVD/DivX player, τα 350άρια είναι μονόδρομος, αφού κανένα δεν υποστηρίζει ανάλυση μεγαλύτερη από 720 και αν δεν κάνω λάθος, κανένα δεν παίζει προς το παρόν h.264.

Σε τηλεόραση 32" φαίνονται πολύ καλά, και μόνο σε σκηνές με γρήγορη κίνηση παρουσιάζονται "πιξελιάσματα".

Σίγουρα τα βίντεο των 700 ή των 1400ΜΒ (με ανάλυση 1280x720) είναι πολύ καλύτερα (και με ήχο 5.1), αλλά θα με περιόριζαν στην 17άρα οθόνη του υπολογιστή και δεν θα μπορούσα να τα δω το μεσημέρι της Τρίτης αφού αργούν αρκετά να κυκλοφορήσουν.

Link to comment
Share on other sites

"τί να το κάνουμε στην ελλάδα το γρήγορο internet, εμείς έχουμε καλό καιρό και ωραίες παραλίες"

 

 

Απλώς :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: !

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα και εγώ τελικά να τα κατεβάζω.

 

Δεν άντεξα :D

 

Kατέβασα χθες τα 13-14 τα 700.

-τα 1 μέχρι 12 θα μου τα φέρει ένας πολύ καλός φίλος :)-

Λίγο που είδα πρέπει να πω ότι έχουν απλά εκπληκτική εικόνα

[Μιλάω για το

24.S05E13.HR.HDTV.AC3.5.1.XviD]

 

Η ταχύτητα σχετικά καλή.

Κάτι λιγότερο απο μια μέρα για το καθένα.

 

Βέβαια το μεγάλο πρόβλημα.

Θα έχω τον μισό 5ο κύκλο.

Να αρχίσω να τον βλέπω ή να περιμένω να τον οολοκληρώσω ?

Άρε κάψιμο :P

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποιος εμφανιζετε??? Με ολα αυτα που λετε περιμενω να δω τη ...Νινα!

 

tha epistrepsei san zombie...i san na tin klonopoihsan!!!!:lol:

 

pios einai o

Hederson

den sigkrato onomata...ektos an einai mono apo tin 5i season...oso gia to 500 o mauros motosikletistis einai kata 90%

china boy

:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

pios einai o

Hederson

den sigkrato onomata...ektos an einai mono apo tin 5i season...

 

o Henderson είναι ο RoboCop! :lol: εμφανίζεται μόνο στην 5η σεζόν και είναι

ένας παλιός γνωστός του Τζακ

 

 

oso gia to 500 o mauros motosikletistis einai kata 90%

china boy

:p

 

γιατί; σου φάνηκε κοντός! :lol: :p :happy: ;)

Link to comment
Share on other sites

Ο Henderson σε ποιό επεισόδιο εμφανίζεται; Sto 9o που βρίσκομαι δεν έχει κάνει την εμφάνισή του.

 

Jim87, αν αντέξεις να έχεις 14 ολόκληρα, καυτά επεισόδια και μην τα δείς, θα σου βγάλω το καπέλο. Το σκέφτηκα και γω αλλά μετά απο λίγα δευτερόλεπτα ξεκίνησα να βλέπω αυτά που είχα κατεβάσει. :D :D :) :p

 

Οι ελληνικοί υπότιτλοι του 514 δεν έχουν ανέβει ακόμα έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα και εγώ τελικά να τα κατεβάζω.

 

Δεν άντεξα :D

 

Kατέβασα χθες τα 13-14 τα 700.

-τα 1 μέχρι 12 θα μου τα φέρει ένας πολύ καλός φίλος :)-

Λίγο που είδα πρέπει να πω ότι έχουν απλά εκπληκτική εικόνα

[Μιλάω για το

24.S05E13.HR.HDTV.AC3.5.1.XviD]

 

Η ταχύτητα σχετικά καλή.

Κάτι λιγότερο απο μια μέρα για το καθένα.

 

Βέβαια το μεγάλο πρόβλημα.

Θα έχω τον μισό 5ο κύκλο.

Να αρχίσω να τον βλέπω ή να περιμένω να τον οολοκληρώσω ?

Άρε κάψιμο :P

Από που το κατεβάζεις;Private ή public;Εγώ λέω να αρχίζω να κατεβάζω τη 2η season μια κι έχω μείνει ακόμα στην 1η:p

.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να πω πολλά λόγια... ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ 5x14 ME ΑΦΗΣΕ Μ****ΚΑ!!! :o 5η season ----> best season so far.

 

Για πρώτη φορά δεν μπορώ να περιμένω για τη συνέχεια. Και ακόμα είμαι μόνο στη μέση!!

 

Από που το κατεβάζεις;Private ή public;Εγώ λέω να αρχίζω να κατεβάζω τη 2η season μια κι έχω μείνει ακόμα στην 1η

ΜΗΝ αρχίσεις να βλέπεις μια season χωρίς να έχεις δει πρώτα όλα τα επεισόδια της προηγούμενης, γιατί μπορεί σε καθεμία το κύριο story να είναι διαφορετικό αλλά υπάρχει άμεση σύνδεση μεταξύ τους σε όλα τα υπόλοιπα. Γι' αυτό δεν χρειάζονται πολλά επιχειρήματα, συνέχισε την 1η season από εκεί που τη σταμάτησες και μετά κάνε τη μετάβαση στην 2η. ;)

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ αρχίσεις να βλέπεις μια season χωρίς να έχεις δει πρώτα όλα τα επεισόδια της προηγούμενης, γιατί μπορεί σε καθεμία το κύριο story να είναι διαφορετικό αλλά υπάρχει άμεση σύνδεση μεταξύ τους σε όλα τα υπόλοιπα. Γι' αυτό δεν χρειάζονται πολλά επιχειρήματα, συνέχισε την 1η season από εκεί που τη σταμάτησες και μετά κάνε τη μετάβαση στην 2η. ;)

Την έχω ολοκληρώσει την 1η.Αρχισα να το βλέπω απο τον Αντ1, και μετά είδα τα υπόλοιπα επεισόδια σε DVD.

 

Λέω τώρα να προχωρήσω στη 2η, γιατί απο τότε δεν ξαναασχολήθηκα με το 24.Αλλιώς θα ήταν πιο εύκολο να βρώ τα επεισόδια της 5ης season.Βρήκα στη mininova τη 2η σε divx των 350, αλλά επειδή βλέπω οτι στα 700άρια έχει και 5.1 ήχο, είπα να ρωτήσω μήπως τα βρώ.

 

Δυστυχώς το torrentleech έχει μόνο την 4η ολόκληρη σε dvdr.

.
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να προχωρήσεις στην 2η, γιατί δεν νοικιάζεις τα DVD;

Πολύ λιγότερος κόπος μου ακούγεται!

Link to comment
Share on other sites

Ναι,τωρα πια μεχρι και την 4η σαιζον,καλυτερα ειναι να τις νοικιασει καποιος...Γιατι να περιμενεις 4-5 μερες μεχρι να κατεβουν?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ στενοχωρήθηκα που δεν παίζει η Elisha Cuthbert στην 4η σίζον. :( :cry: (ως τώρα τουλάχιστον, ως το 18 επεισόδιο... τώρα αν εμφανιστεί προς το τέλος να είναι πχ καμιά εγκέφαλος της υπόθεσης... :w00t: Όλα να τα περιμένεις είναι... :shifty: )

 

Στον 5ο κύκλο παίζει τουλάχιστον ή τα παράτησε και ασχολήθηκε με το μόντελινγκ; :p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ στενοχωρήθηκα που δεν παίζει η Elisha Cuthbert στην 4η σίζον. :( :cry: (ως τώρα τουλάχιστον, ως το 18 επεισόδιο... τώρα αν εμφανιστεί προς το τέλος να είναι πχ καμιά εγκέφαλος της υπόθεσης... :w00t: Όλα να τα περιμένεις είναι... :shifty: )

 

Στον 5ο κύκλο παίζει τουλάχιστον ή τα παράτησε και ασχολήθηκε με το μόντελινγκ; :p

 

όχι, έγινε white trash plus γεροντοφιλη

:lol:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ στενοχωρήθηκα που δεν παίζει η Elisha Cuthbert στην 4η σίζον. :( :cry: (ως τώρα τουλάχιστον, ως το 18 επεισόδιο... τώρα αν εμφανιστεί προς το τέλος να είναι πχ καμιά εγκέφαλος της υπόθεσης... :w00t: Όλα να τα περιμένεις είναι... :shifty: )

 

Στον 5ο κύκλο παίζει τουλάχιστον ή τα παράτησε και ασχολήθηκε με το μόντελινγκ; :p

Όχι! Δεν παίζει. Εμφανίζεται στο τέλος της 4 και αυτοκτονεί!:lol: :lol: Ε πια.. μη ρωτάς βρε!!! Δες το.. Θες να το χαλάσεις? Αμα θες πες μου να σου στείλω PM.

Link to comment
Share on other sites

όχι, έγινε white trash plus γεροντοφιλη

:lol:

Γιατί μου το κάνεις αυτό; Δε θέλω να δω τα σπόιλερ... :cry: :p

Link to comment
Share on other sites

Για να με αφήνετε σε τόση αγωνία λογικά θα παίζει και θα έχει και σημαντικό ρόλο... Τι να πω δε ξέρω. Στους τίτλους δε την γράφει όμως.

 

Πάντως θα είναι μεγάλη ξενέρα αν δεν εμφανίζεται καθόλου. Καλά μη λέτε άλλο. Στοπ. :p Μέχρι αύριο πιστεύω να τα τελειώσω 6 επεισόδια (01:00-07:00)

Link to comment
Share on other sites

Από που το κατεβάζεις;Private ή public;Εγώ λέω να αρχίζω να κατεβάζω τη 2η season μια κι έχω μείνει ακόμα στην 1η:p

 

Απο public εκτός του 14 που το κατέβασα απο private.

 

Άν θες στείλε μου με pm ένα mail Να σου στείλω τα .torrent αρχεία αλλά δεν νομίζω να είναι όλα σε 700...

 

 

@mirrorofsorrow

Mπα αποκλείετε τελικά.

Δεν λέει να είναι στο γραφείο μου και να μην τα βλέπω.

 

Και αργεί και να τελειώσει ρε γμτ...

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...