Jump to content

24 (Fox)


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το 24 από τον ANT1 το γνώρισα, μια Κυριακή που έβαλε 2-3 επεισόδια της 1ης season μαζεμένα. Ευτυχώς αμέσως έκανα την παν-γατίσια κίνηση και πήγα και την αγόρασα την επόμενη ακριβώς ημέρα, γιατί αν περίμενα από τον ANT1...

Τη μια το έβαζε Παρασκευή στις 12, μετά στη 1, μετά του άλλαξε ημέρα, μετά το σταμάτησε για 2 μήνες, μετά το ξανάρχισε, μετά το ξανασταμάτησε και δεν το συνέχισε ποτέ. Μετά αν θυμάμαι καλά διαφήμιζε τη 2η season, τρέλα σκέτη... :cool:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

mou 8imizei ligo ta x-files. 8imi8ikan istera apo xronia na valoun tin season 9. eleos dld poios 8a katsei na ta dei tora... milame gia epagelmaties etc ?

 

anyway na epistrepso sta tou "24". ka8omai kai ksanavlepo tin 4i mias kai sta dvd exei epilogi na peksei to ka8e episodeio me extended skines. afto pou 8a 8imamai pantos apo tin 4i einai

tin cloy me to m4 na gazonei. timi: anektimiti

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Όντως η είσοδος του Τόνι στην 4η σεζόν είναι η καλύτερη είσοδος ever.

Όσο για τις υπόλοιπες ερωτήσεις σου, θα μπορούσα να σου απαντήσω...

Αλλά η ερώτηση είναι: Θα ήθελες πραγματικά να μάθεις αν εμφανίζεται

ο Πάλμερ ή η Κιμ; Εγώ στην θέση σου, όχι.

 

stin 5i eixe kaliteri eisodo

kai eksodo:p

 

Link to comment
Share on other sites

Τα κατέβασα και εγώ επιτέλους όλα τα επεισόδια 1 έως 13 περίπου στα 2 GB σε 3 ώρες περίπου!!!!

και ένα Tip αν θέλετε να εξοικονομήσετε χρόνο στο E-mule βάλτε 24.S05E02.HDRip.X264-S-Files.mp4 για αναζήτηση και καλό downloading, όπου ...02....ο αριθμός του επεισοδίου, το κάθε επεισόδιο είναι περίπου 150ΜΒ με αγγλικούς υπότιτλους αλλά θα χρειαστείτε το Χ264 codec ή καλύτερα το VLC Player που είναι και free ,από ποιότητα αρκετά καλά ,φανταστείτε το έβαλα να παίζει στην 32'' Bravia LCD και ήταν super!!!

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα κατέβασα και εγώ επιτέλους όλα τα επεισόδια 1 έως 13 περίπου στα 2 GB σε 3 ώρες περίπου!!!!

και ένα Tip αν θέλετε να εξοικονομήσετε χρόνο στο E-mule βάλτε 24.S05E02.HDRip.X264-S-Files.mp4 για αναζήτηση και καλό downloading, όπου ...02....ο αριθμός του επεισοδίου, το κάθε επεισόδιο είναι περίπου 150ΜΒ με αγγλικούς υπότιτλους αλλά θα χρειαστείτε το Χ264 codec ή καλύτερα το VLC Player που είναι και free ,από ποιότητα αρκετά καλά ,φανταστείτε το έβαλα να παίζει στην 32'' Bravia LCD και ήταν super!!!

Σε 150ΜΒ θα είναι μέτρια η ποιότητα, σα να ενώνεις κομμάτια (pixels) σε παζλ... Άριστη ποιότητα λαμβάνεται σε 350ΜΒ DivX ή Xvid. 7-7.5ΜΒ ανά λεπτό επιβάλλονται σύμφωνα με ειδικούς για την συμπιεσμένη αυτή μορφή βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Σε 150ΜΒ θα είναι μέτρια η ποιότητα, σα να ενώνεις κομμάτια (pixels) σε παζλ... Άριστη ποιότητα λαμβάνεται σε 350ΜΒ DivX ή Xvid. 7-7.5ΜΒ ανά λεπτό επιβάλλονται σύμφωνα με ειδικούς για την συμπιεσμένη αυτή μορφή βίντεο.

περιέργως πάντως η ποιότητα είναι πολύ καλή!!!! αρχικά νόμιζα και εγώ ότι θα ήταν χάλια(150ΜΒ για 41 min.ταινίας μου φάνηκε μούφα) αλλά διαψευστηκα όταν κατέβασα δοκιμαστικά ένα επεισόδιο το είδα και έμεινα, μετά κατέβασα τα υπόλοιπα,ισως έχει να κάνει με το νέο codec συμπίεσης Χ264 δεν ξέρω τι να πω....

Πάντως εγώ το παίζω απο το VLC Player fullscreen και δεν παρατηρώ κανένα σπάσιμο ούτε pixelάρισμα......δοκιμάστετο και πείτε την γνώμη σας!!!

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελειώνω την 4ην περίοδο και μπορώ να πω πως πρόκειται για άλλο ένα καταπληκτικό κομμάτι του 24.

 

 

Εκτός απο την απίστευτη είσοδο του Τόνι, μπαίνει στο παιχνίδι σχετικά γρήγορα και η Μισέλ αλλά και ο απίστευτος Πάλμερ. Ευτυχώς η Κιμ δεν εμφανίζεται πουθενά!!

 

Link to comment
Share on other sites

Το 5x13 είναι αρκετά καλό.

 

Μπαίνουν νέα πρόσωπα, προετοιμάζονται καταστάσεις και τεζάρει και το Hobbit. Άριστα απο αυτή την άποψη. Όσο για το δράμα στο τέλος, χάλι μαύρο.

Ο Ηenderson απο μισοπεθαμένος, ξυπνάει κοτσονάτος, εξουδετερώνει τον Tony και εξαφανίζεται. Ναι... βέβαια... Ο λυγμός του Jack

είχε λίγη πλάκα, ωστόσο, ομολογώ :P .

Επίσης... πόσες φορές έχουμε ακούσει τον Jack να λέει τις ατάκες:

ΧΧΧΧ please just listen to me.

You can't do this.

I know how you feel right now.

Ε εδώ τις ακούμε και μάλιστα με τη σειρά...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Το τελείωσα και γώ βλέποντας τα 4 τελευταία dvd σε μια μέρα:O

 

Απλά καταπληκτικό.

Η είσοδος του Τονι όπως είπατε απλά τέλεια.

 

Όπως μας έχουν συνηθίσει οι δημιουργοί.

Γεμάτο ανατροπές και δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί στην επόμενη ώρα.

 

Αλλά επειδή είμαι και γκαντέμης...

Γουστάρω τρελλά τον ρόλο του Τονι και ευχαριστήθηκα που συνέχισε και στον 4 κύκλο.

 

Οπότε είχα πάει χθες στο site του 24 να δω πως λέγετε το theme του και πέφτει το μάτι μου -την τύχη μου- στην δημοσκόπηση που είχαν βάλει.

 

 

 

Πως νιώθετε που πέθανε ο Tόνι

 

 

Kαι τρώω άγριο μιλάμε ξενέρωμα:(

 

Κρίμα ρε γμτ...

Άντε τώρα.Ποιος περιμένει την Odeon κανα χρόνο να βγάλει και την 5 season...

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Να περιμένουμε την Odeon; Με τίποτα δεν ξανακάνω το ίδιο λάθος. Απο Δευτέρα ξεκινάω τον 5ο κύκλο. Έχω εθιστεί πια και δεν μπορώ να ξαναπεράσω το ίδιο βασανιστήριο του 6μηνου+ χωρίς Μπάουερ.

 

Καταπληκτικά ήταν αρκετά σημεία του 4ου κύκλου οπού η δράση έδινε την σκυτάλη στο δραματικό σημείο με τις κρίσιμες επιλογές που έπρεπε να παρθούν.

 

 

Να σώθεί ο άντρας της Όντρει και να θυσιαστούν εκατομμύρια πολίτες ή να τον αφήσει να πεθάνει και να τον μισήσει για πάντα η γυναίκα που αγαπάει;

 

Να βασανίσει τον κρατουμενο αποσπώντας πληροφορίες και να υποστεί τις συνέπειες ή να τηρήσει τους κανόνες και να χαθεί ο μοναδικός μάρτυρας;

 

Ή τα κορυφαία

- βασανίζει τον άντρα της αγαπημένης του μπροστά στα μάτια της, γίνεται η αιτία να πεθάνει, και στο τέλος θα πρέπει να βασανίσει και τον αδερφό της.

- θεωρείται απο όλους τους αμερικάνους εθνικό ςήρωας, αλλά πρέπει να παραδοθεί στους κινέζους για να φυλακιστεί για την υπόλοιπη ζωή του.

 

 

Αυτά τα δραματικά στοιχεία υπήρχαν σε μεγάλο βαθμό στον 2ο κύκλο. Κάτι που με έκανε να εκτιμήσω ακόμα περισσότερο την σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Λέτε πολλοί για επάνοδο του Τόνι στον 4ο κύκλο... :confused: Είμαι στον 3ο κύκλο στο 4ο DVD, είδα ότι επανήλθε κανονικά στην CTU μετά τον

σοβαρό τραυματισμό του στο λαιμό

. Έχει και άλλα τραβήγματα ο καημενούλης; :worry: Μονολεκτικά παρακαλώ με ένα ναι ή ένα όχι. :p

Link to comment
Share on other sites

Να περιμένουμε την Odeon; Με τίποτα δεν ξανακάνω το ίδιο λάθος. Απο Δευτέρα ξεκινάω τον 5ο κύκλο. Έχω εθιστεί πια και δεν μπορώ να ξαναπεράσω το ίδιο βασανιστήριο του 6μηνου+ χωρίς Μπάουερ.

Έχεις δίκιο, ούτε εγω μπορώ να περιμένω τόσο καιρό.

Μόλις ενεργοποιηθεί η dsl αρχίζει το κατέβασμα της 5ης season..

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Αν και ακομα ειμαι προς το τελος της 3ης, τοσα χρονια ψαχνοντας καλες σειρες δεν θυμαμαι ποτε η τριτη season να ειναι η καλυτερη και απο ο,τι διαβαζω απλα να βελτιωνεται στις επομενες.Η 4η περιμενει στο ράφι! Εχει τοσο τολμηρες σεναριακες ανατροπες που δεν πιστευεις ο,τι γινονται. Απίστευτη σκληράδα και τόλμη στο πόσο το τραβάνε και αν δεν κάνω λάθος δεν προβάλεται σε καλωδιακό στην Αμερική. Απλα να παραθεσω σχολιο του Jeremy Clarkson μέγιστου δημοσιογραφου της αυτοκινησης, που χαρακτηρισε το 24, ως ό,τι καλύτερο έχει συμβει στα Κυριακάτικα βράδυα, μια και τότε προβάλεται στην Αγγλία. Έδώ προτιμάμε Αλιμπέρτη Γρηγόρη και Μάκη! Present company excluded!!!!!
Link to comment
Share on other sites

πότε περιμένουμε το 14ο επεισόδιο;σήμερα αν δεν κάνω λάθος;

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

σήμερα αλλά στην Αμερική... περίπου 6-7 η ώρα τα ξημερώματα αρχίζει να

"κυκλοφορεί" το αρχείο... (ώρα Ελλάδας)

Link to comment
Share on other sites

Κάθε πότε προβάλετε τελικά? μία φορά την εβδομάδα?ή πιο συχνά?

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Ένα επεισόδιο 500 πυ βρήκα κατά την αναζήτηση σε τορεντάδικο, τι ακριβώς είναι. Ντοκιμαντερίστικο ή κανονικό επεισόδιο που λειτουργεί σαν πιλοτικό πριν δούμε το 501; Αξ'ιζει να το κατεβάσω;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ορκιστώ αν όντως πρόκειται για το prequel του season 5.

Αλλά μπορώ να σε διαβεβαιώσω, πως δεν έχω δει κανένα πιλοτικό και δεν αισθάνομαι ότι έχω χάσει κάτι.

 

Αν ανήκεις στην κατηγορία των ανθρώπων που πιστεύουν ότι το bandwidth και το traffic είναι πολύτιμα, προσπέρασέ το.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

α, Θοδωρή μου, δεν σε βρίσκω ενημερωμένο!

το 500 θα εννοούν το prequel, το μίνι επεισόδιο

δηλαδή που παρεμβάλλεται χρονικά κάπου ανά-

μεσα στην 4η και 5η σεζόν, και σε "προετοιμάζει"

για την 5η...

δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο κατ' εμέ...

το 500 δείχνει τον Τζακ με γένεια και μακριά (!)

μαλλιά να συναντά την Χλόη, η οποία τον ενημε-

ρώνει για τις τελευταίες εξελίξεις: ότι κάποιος

έψαχνε τα αρχεία του πιστοποιητικού θανάτου του

και προς το τέλος του επεισοδίου, ένας μηχανόβιος

και ένα αυτοκίνητο τον κηνυγούν, αυτός, όμως,

με έναν αρκετά έξυπνο τρόπο, ή καλύτερα μια

αρκετά έξυπνη μανούβρα, απαλλάσσεται...

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν διάβασα ολόκληρο το πόστ σου. :D :D

 

Το συμπέρασμα είναι, δείτε το 500. :) :p :p

Link to comment
Share on other sites

Ποτε βγηκε αυτο το 500??? δε το ειχα παρει χαμπαρι....

 

Παω....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

To 500 είχε βγει πρίν την έναρξη της season κάπου μέσα στο Δεκέμβριο μαζί με τα υπόλοιπα teasers αν θυμάμαι καλά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...