Jump to content

Help......!!!!Τερματίστε μου τα windows


sagiadinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως κάποιος από σας ρε παιδιά μπορεί να με βοηθήσει;Εχω τα windows XP professional Ελληνικά και ξαφνικά άρχισαν να μην τερματίζουν.Ενώ εγώ δίνω απενεργοποίηση αυτά κάνουν επανεκκίνηση.Τα κλείνω μόνο με παρατεταμένο κράτημα του διακόπτη η απο τον διακόπτη του τροφοδοτικού.Παλιότερα είχα δεί κάτι παρόμοιο στο forum αλλά δεν το κατάλαβα.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Ευχαριστώ για την κατανόηση και για τις απαντήσεις σας. :eek:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα όταν πας να κλείσεις το pc να δημιουργείται πρόβλημα και να γίνεται επανεκκίνηση. Αυτό που πρέπει νσ κάνεις, είναι να πάς εδώ και να απενεργοποιήσεις την αυτόματη επανεκκίνηση

 

http://users.panafonet.gr/sales/images/screenshot.jpg

 

Μετά δοκίμασε να κλείσεις το μηχάνημά σου και πές μας τι μήνυμα θα σου βγάλει ;)

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά δεν είναι από κεί. Απενεργοποίησα την αυτόματη επανεκκίνηση αλλά δεν βγάζει κανένα μήνυμα παρά μόνον αντί για κλείσμο κάνει επανεκκίνηση.Και πάλι ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρώ αυτό το StarBar?

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος OverClocker ( 1 Μάρ. 2004 , 19:31)

 

Που μπορώ να βρώ αυτό το StarBar?

 

koryfh e? einai to 1o prog poy pernaw meta apo format kai tha to vreis sto http://www.statbar.nl enjoy!

Link to comment
Share on other sites

Asxeto:

Sas aresoun oi mpares re paidia? Egw den tis antexw :(:( San skoupidia mesa sto dekstop einai... :(

 

Arxizw na niw8w meionektika...(6) oloi mpares vazoun...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sagiadinos ( 1 Μάρ. 2004 , 19:25)

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά δεν είναι από κεί. Απενεργοποίησα την αυτόματη επανεκκίνηση αλλά δεν βγάζει κανένα μήνυμα παρά μόνον αντί για κλείσμο κάνει επανεκκίνηση.Και πάλι ευχαριστώ.

 

 

Δοκίμασε να δείς τα power settings στο control panel και να δείς αν είναι ενεργοποιημένο το ACPI στη διαχείρηση υλικού.

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Panagioths ( 1 Μάρ. 2004 , 23:36)

 

Asxeto:

Sas aresoun oi mpares re paidia? Egw den tis antexw :(:( San skoupidia mesa sto dekstop einai... :(

 

Arxizw na niw8w meionektika...(6) oloi mpares vazoun...

 

 

Άλλο τραλαλα μπάρες και άλλο μπάρες οι οποίες είναι χρήσιμες και καλύπτουν χρηστικά κενά που έχουν αφήσει οι σχεδιαστές των GUI των windows ;)

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος astrolabos ( 1 Μάρ. 2004 , 23:39)

 

Άλλο τραλαλα μπάρες και άλλο μπάρες οι οποίες είναι χρήσιμες και καλύπτουν χρηστικά κενά που έχουν αφήσει οι σχεδιαστές των GUI των windows ;)

 

Χμ...

Υπαρχουν χρηστικα κενα στο GUI των Win? Αν ναι τοτε μπορουν να βοηθησουν σε βασικες λειτουργιες και να τις αντικαταστησουν με καποιες δικες τους καλυτερες?

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Panagioths ( 1 Μάρ. 2004 , 23:42)

 

Χμ...

Υπαρχουν χρηστικα κενα στο GUI των Win?

 

 

Δεν υπάρχουν; Η σκέψη της επιφάνειας εργασίας σαν ενα panel στο οποίο μπορείς να έχεις τα προγράμματα και αρχεία άμεσα διαθέσιμα είναι μια καλή ιδέα. Όμως κάθε νεωτερισμός δημιουργεί ή ακόμα αποκαλύπτει καινούργιες ανάγκες.

 

Αν ναι τοτε μπορουν να βοηθησουν σε βασικες λειτουργιες και να τις αντικαταστησουν με καποιες δικες τους καλυτερες?

 

Έτσι η ανάγκη για περισσότερες λειτουργίες των windows αρχικά καλύφθηκαν από μπάρες τρίτων κατασκευαστών λογισμικού, ενώ η ύπαρξη μπάρας λειτουργιών επιβεβαιώνουν οι προεπισκοπήσεις των Windows Codename Longhorn ;)

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος astrolabos ( 1 Μάρ. 2004 , 23:48)

...ενώ η ύπαρξη μπάρας λειτουργιών επιβεβαιώνουν οι προεπισκοπήσεις των Windows Codename Longhorn ;)

 

 

Λες εκεινο το ρολοι με background κατι κερατα που θυμιζει το ξυπνητηρι της συγχωρεμενης της γιαγιας μου?

 

Στο θεμα μας τωρα... Αν εξακολουθεις να εχεις το προβλημα και αφου επιβεβαιωσες οτι το ACPI ειναι ενεργοποιημενο τοτε σκεψου μηπως τωρα τελευταια εγκατεστησες τιποτα προγραμματα εγγραφης cd/dvd οπως Roxio Easy CD creator ή αλλων εταιριων. Αν ναι τοτε uninstall them ή κατεβασε τα αντιστοιχα patch απο τις σελιδες υποστηριξης του προιοντος γιατι καποια απο αυτα εχουν αναφερθει οτι προκαλουν τετοια προβληματα...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό

 

Επίσης κάνε και update απο εδώ

 

Μήν φοβάσαι, δεν δαγκώνουν, δεν ελέγχουν το pc σου, και ούτε θα στείλουν το FBI να σε συλλάβει (στα λέω γιατι τα έχω ακούσει κατα καιρούς από διάφορους :p )

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Από upd είμαι πάντα πλήρης αλλά μάλλον από κάποια εγκατεστημένη συσκευή(ή πρόγραμμα οδήγησης συσκευής πρέπει να είναι)αν και στο control panel όλες αναφέρονται εν τάξει(έχω 8 συσκευές σε USB, με επιπλέον κάρτα έξτρα USB και άλλες δύο σε σειριακές), οπότε μάλλον εκεί είναι το πρόβλημα.Πάντως παίδες ευχαριστώ θερμά για την συμπαράσταση και βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...