Jump to content

LG GX500 (Dual Sim)


rs280ps
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

thank's dio....ψήθηκα.....!:D

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 124
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καθε φορα που κανεις τηλεφωνο ή στελνεις μηνυμα επιλέγεις ποια sim θα χρησιμοποιησεις. Επίσης μπορείς να αντιστοιχήσεις στις επαφές σου ποια sim θα είναι προεπιλεγμένη (πολυ χρήσιμο)

Στις 2 sim μπορεις να ορίσεις εικονίδια και χρωματα για να τις ξεχωριζεις (πχ κοκκινο για την vodafon και πρασινο για την cosmote , πολυ χρησιμο)

Οταν μιλάς στην μια sim και σε καλούν στην άλλη έχω την εντύπωση οτι το 2ο τηλεφωνημα μπαίνει στην αναμονή - δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη όμως. Γενικά το τηλεφωνάκι είναι εξαιρετικό.

Στα συν του να προσθέσουμε και την ύπαρξη wifi όπου με τον προεγκατεστημένο mini opera browser 5 λειτουργεί άψογα.

Τα ακουστικά του είναι αρκετά καλά.

Η καμερά του ειναι αποδεκτή.

Θετικό το γεγονός οτι μπορεις να γράψεις μηνυματα με qwerty πληκτρολόγιο.

Η μπαταρία του μεχρι στιγμής απο το Σάββατο το πρωί έχει πεσει 1 γραμμή μονο - με φυσιολογική χρήση και αρκετο internet με wifi.

Στα αρνητικά η συκσευασία του . Ήταν σε ενα πολυ μικρό κουτί στο μεγεθος του κινητού το οποίο περιείχε μονο το κινητο-ακουστικα-φορτιστη-καλωδιο micro 1usb και manual. Δεν είχε cd και καρτα μνημης.

Η οθόνη έχει και screen protector πολυ καλης ποιότητας

To menu ειναι ταχύτατο.

Ειναι το πρωτο touch κινητο που αγοράζω και μπορω να πω οτι ειμαι υπερευχαριστημενος. Εντυπωσιάστηκα στο θέμα της ευχρηστίας.

Έχοντας δοκιμάσει και το samsung b5722 συναδέλφου μπορώ να πω οτι το lg είναι ανωτερο

 

μια χαρά! ! ! οτι ακριβός ψάχνω....υπομονή κάνα 2 μέρες να μου έρθει :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω 2 ερωτήσεις να κάνω φίλε dio.

 

Η πρώτη ερώτηση είναι αν στα μυνήματα μπορείς να γράψεις πέρα απο QWERTY με το κλασικό πλητρολόγιο που έχουν τα κινητά με πλήκτρα όπου για να γράψεις για παράδειγμα το γ πατάς 3 φορές το 2. Και αν ναι ποσο μεγάλα είναι αυτά τα κουμπια?

 

Η 2η ερώτηση αφορά το touch του κινητού. Επειδή η οθόνη αν δεν κάνω λάθος είναι resistive μπορείς να μας πεις αν είναι ευκολη η πλοήγηση στο μενού και αν χρειάζεται κάπου πενάκι?

 

Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω 2 ερωτήσεις να κάνω φίλε dio.

 

Η πρώτη ερώτηση είναι αν στα μυνήματα μπορείς να γράψεις πέρα απο QWERTY με το κλασικό πλητρολόγιο που έχουν τα κινητά με πλήκτρα όπου για να γράψεις για παράδειγμα το γ πατάς 3 φορές το 2. Και αν ναι ποσο μεγάλα είναι αυτά τα κουμπια?

 

Η 2η ερώτηση αφορά το touch του κινητού. Επειδή η οθόνη αν δεν κάνω λάθος είναι resistive μπορείς να μας πεις αν είναι ευκολη η πλοήγηση στο μενού και αν χρειάζεται κάπου πενάκι?

 

Ευχαριστώ.:)

 

Μπορείς να γράψεις με το κανονικό πληκτρολόγιο που έχουν όλα τα κινητά - σε qwerty γυρναει οταν κρατήσεις οριζόντια το κινητό. Τα κουμπιά ειναι ικανοποιητικά μεγάλα. Δηλαδή εγω που έχω σχετικά χοντρά δάχτυλα το χρησιμοποιώ πολυ άνετα.

 

Αναφορικά με την οθόνη του κινητού ήταν ο μoναδικός μου ενδοιασμός οταν το αγόρασα (δλδ οτι είναι resistive και οχι capacitive). H απάντηση μου είναι οτι η οθόνη του είναι εξαιρετική και δεν χρειάζεται πουθενά πενάκι (δεν συμπεριλαμβάνεται άλλωστε στην συσκευασία)

Σταματήστε το Internet να κατέβω...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γράψεις με το κανονικό πληκτρολόγιο που έχουν όλα τα κινητά - σε qwerty γυρναει οταν κρατήσεις οριζόντια το κινητό. Τα κουμπιά ειναι ικανοποιητικά μεγάλα. Δηλαδή εγω που έχω σχετικά χοντρά δάχτυλα το χρησιμοποιώ πολυ άνετα.

 

Αναφορικά με την οθόνη του κινητού ήταν ο μoναδικός μου ενδοιασμός οταν το αγόρασα (δλδ οτι είναι resistive και οχι capacitive). H απάντηση μου είναι οτι η οθόνη του είναι εξαιρετική και δεν χρειάζεται πουθενά πενάκι (δεν συμπεριλαμβάνεται άλλωστε στην συσκευασία)

Eυχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Να σαι καλά.:)

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με την οθόνη του κινητού ήταν ο μoναδικός μου ενδοιασμός οταν το αγόρασα (δλδ οτι είναι resistive και οχι capacitive). H απάντηση μου είναι οτι η οθόνη του είναι εξαιρετική και δεν χρειάζεται πουθενά πενάκι (δεν συμπεριλαμβάνεται άλλωστε στην συσκευασία)

 

πολυ ωραια! αυριο θα το εχω στα χερια μου :)

Link to comment
Share on other sites

το εχω 2 ώρες στα χεριά μου....πολύ καλό

είναι το 1το μου κινητό με touch screen

και μπορώ να πω οτι το συνήθισα κιόλας

το κινητό είναι πολύ καλό για τα λεφτά του..ακριβώς

όπως τα είπε ο φίλος DIO

 

 

ερώτηση πρως τον φίλο DIO

δεν μου παίζει αρκετά video απο την κάρτα μνήμης....

στην οποία ειχα μέσα videos απο το παλιό κινητό (Νοκια 6500 slide) σε μορφή 3gp

κάποια τα παίζει κάποια οχι.......ξέρουμε τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση πρως τον φίλο DIO

δεν μου παίζει αρκετά video απο την κάρτα μνήμης....

στην οποία ειχα μέσα videos απο το παλιό κινητό (Νοκια 6500 slide) σε μορφή 3gp

κάποια τα παίζει κάποια οχι.......ξέρουμε τι μπορεί να φταίει?

 

 

Φίλε μου εμένα τα video απο το nokia 5310 που ειχα τα παίζει κανονικά. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει

Σταματήστε το Internet να κατέβω...
Link to comment
Share on other sites

.....κατι παίζει με το video.....του 6500 δεν μου τα παίζει ....φίλου που έχει SE μου εστηλε video σε 3gp format (ιδιο του 6500 δλδ) και τα παίζει κανονικά.....τε σπα!

δεν θα σκάσω κιόλας.......

κατά τα άλλα είναι μια χαρά το κινητό! είμαι πολύ ευχαριστημένος

πολύ εύκολη η εναλλαγή ανάμεσα στις 2 sim ...κάθε φορά που θέλεις να κάνεις

μια κλίση ή να στείλεις sms διαλέγεις ποια sim θέλεις! άψογο!

 

ξεφορτώθηκα τα 2 κινητά που κουβαλούσα 2 χρονιά τώρα.....

φόρτισε το ένα...φόρτισε το άλλο....το πήρα? δεν το πήρα? .....ξέχναγα το ένα σπίτι γιατί φόρτιζε ..με ψάχνανε στο άλλο δεν με βρίσκανε.......2 κινητά- 2πλο άγχος...

 

πάνε αυτά παρελθόν τώρα :D

Link to comment
Share on other sites

ξεφορτώθηκα τα 2 κινητά που κουβαλούσα 2 χρονιά τώρα.....

φόρτισε το ένα...φόρτισε το άλλο....το πήρα? δεν το πήρα? .....ξέχναγα το ένα σπίτι γιατί φόρτιζε ..με ψάχνανε στο άλλο δεν με βρίσκανε.......2 κινητά- 2πλο άγχος...

 

πάνε αυτά παρελθόν τώρα :D

 

 

ακριβώς αυτο! κουβαλούσα 2 κινητά σε μια μπανάνα καθημερινα τον τελευταίο καιρό....κάθε μερα επρεπε να φορτιζώ...μεγάλη ευκολία το dual sim και κυρίως το LG τις διαχειρίζεται πολυ ευκολα.

Σταματήστε το Internet να κατέβω...
Link to comment
Share on other sites

φιλε bassakos,εισαι τυχερος και πηρες το τελεφτεο μοδελο,ξερει κανεις ποτε θα το εχει ξανα e-shope?
Link to comment
Share on other sites

Τι sar έχει η συγκεκριμένη συσκευή; Το site της LG πάντως δεν το εμφανίζει στις συσκευές.. Επίσης το σήμα του wifi είναι καλό; Συμβαδίζει με των υπολογιστών; Ρωτάω γιατί το N82 που έχω, πιάνει καλύτερο σήμα κι από macbook. Edited by heartless
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ από e-shop τη Δευτέρα (χάρη στις αναλυτικές πληροφορίες του dio), πρώτη φορά με dual sim & touch,είμαι πολύ ικανοποιημένος. Το sar λέει το βιβλιαράκι είναι 1,45 στο αυτί και 0.841 στω σώμα...

 

Εγώ το δουλε'υω με handsfree οπότε βολεύεται.. Δυό ερωτησούλες παίδες αν ξέρετε.

 

Τι λειτουργικό τρέχει το κινητό; και που θα βρούμε κάνα παιχνιδάκι ή εφαρμογούλα;

 

Και μια 3η...:D τη ζελατινούλα που έχει τη βγάζουμε;

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Θα σε πρότινα να κρατήσεις την ζελατίνα. Γλυτώνεις καμιά χαρακιά...
Link to comment
Share on other sites

Το sar λέει το βιβλιαράκι είναι 1,45 στο αυτί και 0.841 στω σώμα...

 

Καλησπέρα και καλορίζικο!

 

Μήπως οι τιμές SAR είναι πάρα πολύ υψηλές;

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν να έχεις δύο κινητά στο αυτί...

 

Μόνο με μπλε δόντι.

Link to comment
Share on other sites

Παραείναι υψηλές αν κρίνουμε από αντίστοιχα κινητά της Samsung. Κρίμα και σκεφτόμουν να το τσιμπήσω αντί του B5722 λόγω wifi, αλλά είναι απογορευτικές οι τιμές SAR.
Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν να έχεις δύο κινητά στο αυτί...

 

Μόνο με μπλε δόντι.

 

Όντως! Μάλλον σκεύτηκαν οτι αφού γλιτώνεις τις δύο συσκεύες μήν γλιτώσεις και την ακτινοβολία τους :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μία παρατήρηση: Το καπάκι της πλάτης του κινητού χάνει με την τριβή την υφή του. Σε μία μόνο εβδομάδα, μέσα σε θήκη, αρχίζουν να φαίνονται φθορές!
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασες koinos123;

 

Φιλαράκι μου... και όπως κατάλαβες το περνάω από έλεγχο καθημερινά!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...