Jump to content

[ROM][HD2[WWE][15/05/10]AthineOS v4.0 21903/23569


b16b
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κωστή καλημέρα

 

Μετά από 1 μέρα χρήσης έχω να πω τα εξής :

 

1) Θα προτιμούσα αντί για κουμπί explorer να είχες την default επιλογή Phone.

2) Opera 9.7 αντί για τον 10

3) Στο Start menu καλό θα ήταν να προσθέσεις και έναν φάκελο με τα γραφικά που χρησιμοποιείς για Νavigation προγράμματα.

4) Το πρόγραμμα reset κάνει άμεσα επανεκκίνηση χωρίς να βγάζει μενού επιβεβαίωσης.

5) Δεν στέλνει ελληνικό σμς με 160 χαρακτήρες.

6) O ήχος έναρξης καλό θα ήταν να μην υπάρχει.

 

Χρησιμοποιώ 1.66.HSPL. Εσύ ποιο προτείνεις ?

 

Πολύ γρήγορη rom με τέλειο touch και φοβερή εμφάνιση. Δεν έχει κολλήσει πουθενά μέχρι στιγμής και την κατατάσσω στις 2-3 καλύτερες rom που έχω δοκιμάσει.

 

Φιλικά Σταύρος

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 364
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τις παρατηρήσεις του φίλου clio1400, εκτός από το σημείο (2).

Προσωπικά βρίσκω των opera 9.7 αρκετά αργό και laggy σε σχέση με τον 10. Επίσης ο 10 πιστεύω έχει κάνει το βήμα μπροστά σχετικά με την ορθή απεικόνιση των sites + ότι παρέχει στην modded έκδοση flash support.

Επίσης να σημειώσω κι εγώ (σαν request) ότι θα ήθελα να μπορεί να γίνει επιλογή της lockscreen όπως ανέφερα σε προηγούμενο post, αφού η συγκεκριμένη μου φαίνεται πως ξεκλειδώνει σχετικά εύκολα το τηλέφωνο.

Γενικά ένα μεγάλο ευχαριστώ κι από 'μένα για τη συγκεκριμένη rom!

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τις παρατηρήσεις του φίλου clio1400, εκτός από το σημείο (2).

Προσωπικά βρίσκω των opera 9.7 αρκετά αργό και laggy σε σχέση με τον 10. Επίσης ο 10 πιστεύω έχει κάνει το βήμα μπροστά σχετικά με την ορθή απεικόνιση των sites + ότι παρέχει στην modded έκδοση flash support.

Επίσης να σημειώσω κι εγώ (σαν request) ότι θα ήθελα να μπορεί να γίνει επιλογή της lockscreen όπως ανέφερα σε προηγούμενο post, αφού η συγκεκριμένη μου φαίνεται πως ξεκλειδώνει σχετικά εύκολα το τηλέφωνο.

Γενικά ένα μεγάλο ευχαριστώ κι από 'μένα για τη συγκεκριμένη rom!

 

και εγω ειμαι fan του opera 10 εχω την official εκδοση αλλα και εδω μπορεις να εχεις flash video.. πηγαινε στις ρυθμισεις -> για προχωριμενους -> επεκτασεις (plug ins) και καντο enable... ;)

 

για τα υπολοιπα θα δω τι μπορω να κανω.. navigation φακελο δεν εχω για να μην γεμίσει φακελους.. τα βαζω στο τουλς τα igo το δεστινατορ....

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά από την εγκατάσταση του Opera 10 σε ρωτάει αν τον θες ως "default browser", οπότε αν το επιλέξεις σου τον ανοίγει και από το Sense. Άρα ο καθένας επιλέγει... :)

 

Σχετικά με τους φακέλους, δεν το θεωρώ μείζων θέμα αφού υπάρχουν και τα quicklinks του Sense.

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

και εγω ειμαι fan του opera 10 εχω την official εκδοση αλλα και εδω μπορεις να εχεις flash video.. πηγαινε στις ρυθμισεις -> για προχωριμενους -> επεκτασεις (plug ins) και καντο enable... ;)

 

για τα υπολοιπα θα δω τι μπορω να κανω.. navigation φακελο δεν εχω για να μην γεμίσει φακελους.. τα βαζω στο τουλς τα igo το δεστινατορ....

 

Δεν χρειάζεται να προσθέσεις φάκελο απλά μπορείς να αντικαταστήσεις τον outlook με το gps-navigation και βάζουμε τα προγράμματα που περισσεύουν στον internet ή tools. Βέβαια δεν μιλάμε για κάτι σπουδαίο .....

 

Φιλικά

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω να δω πως μπορει να παει το Blog που φτιαχνω για αυτο το λογο τις ROM μου θα τις βαζω εκει.. δεν χρειαζετε εγραφη η κατι τετοιο..

 

AthineOS HD2 v9.1 23569 Sense 2.5.2016 WWE KB

 

AthineOS HD2 v9.1 23569 Sense 2.5.2016 GR KB

 

Download HERE (Techtacy.blogspot.com)

 

Change LOG v9.1

 

*Some Fix when are you in Calling now you can do many things wuthout problem

*MMS fix For HTC Message Client

*Secure Box on HTC Message Client Fixed

More..

 

*On Greek KeyBoard Add it a new layout for 160 letter sms

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

To συγκεκριμένο htc messaging δε δουλεύει σωστά.Αφήνει κενά ανάμεσα στις λέξεις και είναι δύσκολο εώς αδύνατο να γράψεις μήνυμα περισσότερο από μία σειρά.Το πρόβλημα είναι αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257&page=60 που περιγράφει ο Κώστας.To messaging των windows λειτουργεί κανονικά,οπότε δεν είναι θέμα rom αλλά sense.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To συγκεκριμένο htc messaging δε δουλεύει σωστά.Αφήνει κενά ανάμεσα στις λέξεις και είναι δύσκολο εώς αδύνατο να γράψεις μήνυμα περισσότερο από μία σειρά.

 

Εάν πατήσεις το enter στην τελευταία λέξη πριν αλλάξει σειρά, μετά θα μπορείς να γράψεις κανονικά το sms σου. Αυτό ισχύει για τις δύο πρώτες γραμμές του μηνύματος. "Μπακαλίστικη" λύση... αλλά αποτελεσματική.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν πατήσεις το enter στην τελευταία λέξη πριν αλλάξει σειρά, μετά θα μπορείς να γράψεις κανονικά το sms σου. Αυτό ισχύει για τις δύο πρώτες γραμμές του μηνύματος. "Μπακαλίστικη" λύση... αλλά αποτελεσματική.

 

Καλως τον Γιαννη, μας ελειψες.

Oντως ετσι ειναι αλλα επειδη δεν εχουμε συνηθισει να το κανουμε, ειναι ταλαιπωρια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παει πεθανε το θεμα? λεω ναδοκιμασω να φτιαξω μια ρομ με Cookie Home Tab και μια με MAX SENSE

 

εχει κανενας φωτος απο το CHT πως το εχεις φτιαξει και να παρω το δικο του edit αμα συμφωνουμε οτι ειναι καλο..

 

ps. εχω χαθει γιατι εκτος οτι δεν εχω χρονο λογο δουλειας στον ελευθερο μου χρονο γραφω στο blog

 

 

 

http://3.bp.blogspot.com/_3A754vhk8io/TDIihGGCF2I/AAAAAAAAAA0/8jWow82Pb4I/S840-R/Techstacy+Final.jpg

 

αμα δεν εχετε χρονο να διαβαζετε απλα καντε follow το λογαριασμό μου στο twitter και θα μαθαίνετε απο εκεί τις επικεφαλίδες

 

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για ποιο HTC είναι αυτή η ROM;

 

 

Καλησπέρα :)

 

Oπως λέει και ο τίτλος του θέματος.... HD2

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα. Για ποιο HTC είναι αυτή η ROM;

 

Αποκλειστικά και μόνο για το HD2. Μην το δοκιμάσεις σε άλλη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://briefcases.pathfinder.gr/download/618611

 

AthineOS HD2 v9.2 23569 Max Sense 1.04.2

 

http://briefcases.pathfinder.gr/download/618613

 

 

Change Log of Athineos HD2 Max sense 1.04.2 11/7/10

 

* you can customise any of the 3 home screens with many widget..

* 12 button Action Screen have added

* Thanks Maxycy for that MOD

* i have fix the sms problem.. on 1.04.2 message tab does not working

* New version of task sense

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

AthineOS HD2 v10.0 21911 Sense 2.5.2016 GR KB

 

http://briefcases.pathfinder.gr/download/618613

 

Change Log

 

WM (6.5)

*Remove Ameba

*Add HTC Task Manager

*Update chainfire Graphic Drivers to v2.5

*Update Facebook Tab v1.5

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...