Jump to content

[Επίσημο] Sony Ericsson J105


LakisFM1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλεφωνο ειναι προβληματικο.:!:

 

Εχει μειωμενη ευαισθησια ληψης σε σχεση με ολα τα αλλα SE που εχουμε παρει (και ειχα την SE σε υποληψη).:!:

 

Αγοραστε το μονο αν ειστε κοντα στη κεραια.

 

Απογοητευση και απο το καταστημα που το αγορασα , που μου φερθηκαν απαισια παρολο που στο παρελθον ηταν ενταξει , δεν αναγνωριζουν οτι το τηλεφωνο δεν δουλευει σαν τα αλλα , ως και οτι καθε τηλεφωνο εχει διαφορετικη ευαισθησια μου ειπανε!! :X.

 

Δεν θα πω ακομα το ονομα του , θα δωθει συνεχεια :mad::mad::mad:, πρεπει να τα βρουν με την S.E. και ΝΑ ΑΠΟΣΥΡΟΥΝ ΤΟ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟ ΜΟΝΤΕΛΟ και να παρω ενα τηλεφωνο με ''κανονικη'' ευαισθησια.

 

Δυστυχως στο gsmarena ηδη το γραφανε , αλλα , οπως παντα τα ανακαλυπτεις μετα την αγορα....

 

Εγω προς το παρον προειδοποιω για να μη την πατησουν και αλλοι...

:!:

Edited by LakisFM1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kριμα γιατι μου αρεσε πολυ σαν τηλεφωνο ειχε πολλα κολπακια (ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του , αλλα......) ,

 

αλλα βλεπω μονιμως κοκινη μπαρα (2) , η πορτοκαλι μοναδες , και τηλεφωνηματα με διακοπες και να κοβονται ..... :( ,

 

ενω το κ660i ακριβως διπλα , σταθερο μπλε (και ομιλια αψογη).

 

Περιμενω τωρα τη 2η ευκαιρια απο το καταστημα (γνωστη αλυσιδα) μπας και 'ανακαλυψουν' το ελλατωμα , μεχρι τοτε ο κοσμος αγοραζει :( .

Edited by LakisFM1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Τελικα μου το γυρισαν πισω εφοσον αλλαξαν την μπαταρια!!!!

Αναθεμα τι σχεση εχει η μπαταρια με την ευαισθησια του δεκτη!

 

Και φυσικα δεν εχει αλλαξει τιποτα! Παλι ειναι αναισθητο.

 

Σειρα εχει η επικοινωνια απευθειας πλεον με την Sony-Ericsson ...

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!

Edited by LakisFM1
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρεις πολυ φιλε μου αλλα πως δινεις συμβουλη να μην αγορασει κανεις το συγκεκριμενο τηέφωνο κρινοντας αποκλειστικα και μονο απο την δικη σου εμπειρια??

 

Μπορεις να μου το εξηγησεις σε παρακαλω?

 

πραγματικα πιστευεις οτι το συγκεκριμενο τηλέφωνο εχει κατασκευαστει για να πιανει σημα μονο κατω απο την κεραια? Γιατι αυτα που γραφεις ειναι αστεια. Αν εσυ επεσες σε ελλατωματικη συσκευη η οποια χριζει επισκευης ή αντικαταστασης δεν σημαινει οτι ολα τα κομματια που κυκλοφορουν ειναι ετσι.

Link to comment
Share on other sites

H συσκευη πηγε στο σερβις της Sony και γυρισε με αλλαγμενο σειριακο μπαταριας

 

(και πιθανος πλακετα γιατι βλεπω κατι σκονιτσες μεσα απο το τζαμακι της οθονης).

 

Στο report γραφουν Αναβαθμιση-Αντικατασταση (τι ομως?) -Ελεγχος οκ.

 

Δυστυχως δεν μπορω να επισυναψω εικονα με τα 3 κινητα Σονυ COSMOTE οπου βλεπεις τα K660i k G502 να εχουν 5 μοναδες σημα και το J105 2 μοναδες , δεν επιτρεπει το site , πρεπει να βαλω σε photobuget κτλ.

 

Αν σου φαινονται αστεια αυτα που γραφω , ειτε ψαξε τα reviews στο gsmarena , ειτε αγνοησε τις **** που γραφω και αγορασε το :wacko:

 

Ειμαι τοσο τσατισμενος γιατι δεν ειχα 100ε για πεταμα , ειλικρινα ΠΡΕΠΕΙ να το σπασω να ησηχασω.

Link to comment
Share on other sites

H συσκευη πηγε στο σερβις της Sony και γυρισε με αλλαγμενο σειριακο μπαταριας

 

(και πιθανος πλακετα γιατι βλεπω κατι σκονιτσες μεσα απο το τζαμακι της οθονης).

 

Στο report γραφουν Αναβαθμιση-Αντικατασταση (τι ομως?) -Ελεγχος οκ.

 

Δυστυχως δεν μπορω να επισυναψω εικονα με τα 3 κινητα Σονυ COSMOTE οπου βλεπεις τα K660i k G502 να εχουν 5 μοναδες σημα και το J105 2 μοναδες , δεν επιτρεπει το site , πρεπει να βαλω σε photobuget κτλ.

 

Αν σου φαινονται αστεια αυτα που γραφω , ειτε ψαξε τα reviews στο gsmarena , ειτε αγνοησε τις **** που γραφω και αγορασε το :wacko:

 

Ειμαι τοσο τσατισμενος γιατι δεν ειχα 100ε για πεταμα , ειλικρινα ΠΡΕΠΕΙ να το σπασω να ησηχασω.

 

Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι αρχικα να ηρεμησεις. Εννοειται οτι το δικιο το εχεις εσυ καθως προκειται οπως φαινεται για ελλατωματικη συσκευη. Καλεσε σημερα το call center της SE και ζητα να αντικατασταθει η συσκευη σου με μια αλλη καινουργια. Αν αρνηθουν να επιμενεις και να αναφερις οτι θα στραφεις στο Ινστιτουτο Καταναλωτη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...