Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Καλησπέρα!

Είχα από παλιά για το laptop ιντερνετ on the go με κάρτα.

Πρόσφατα πήρα το Samsung tab 2 με 3G.

Έβαλα την κάρτα SIM και εχω αλλάξει τη ρύθμιση να επιτρέπει μόνο WCDMA

Αλλά μόλις ανοίγω το browser δεν μπορεί να ανοίξει τη σελίδα ciotgprepaid.cosmote.gr , πάει να ανοίξει το το wap κάτι, αλλά δεν μπαίνει στη σελίδα ενεργοποίησης/ανανέωσης του λογαριασμού...

 

συγκεκριμένα, είχα πάρει αυτό http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=EshopProductsFullStory&FullStory_EshopProductsFullStory_actionOverride=/portlets/eshop/eshopProductsFullStory/begin&_windowLabel=FullStory_EshopProductsFullStory&sku=20258890

δουλέυει μόνο σε windows και όχι σε android?

Link to comment
Share on other sites

Θα πας "Ρυθμίσεις > Ασύρματα δίκτυα > Δίκτυα κινητής > Ονόματα σημείου πρόσβασης" και θα βάλεις τις σωστές ρυθμίσεις της Cosmote, τι οποίες δυστυχώς δεν ξερω.
Link to comment
Share on other sites

την επιλογη την βρηκα ομως δεν μου τα ζουμαρει αυτοματα ολα τα σιτες.χρησιμοποιω τον dolphin.επισης παρατηρησα οτι μεχρι 10 σελιδες αποθηκευει στην αρχικη οθονη,εχουμε μηπως καποιον που να μπορω να βαλω απειρες σελιδες στην αρχικη οθονη? o maxthon αξιζει ή ο οπερα?
Απενεργοποιησε την επιλογη «Ανοιγμα σελιδων σε επισκοπιση»
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι,ποιός browser έχει τη δυνατότητα να εμφανίζει κατά την πλοήγηση τα κουμπιά του zoom στην οθόνη; το είχα αυτό στον stock browser του παλιού μου κινητού(zte racer,custom rom),και τώρα έχω το xperia tipo,ο stock του δεν έχει αυτή τη δυνατότητα,δοκίμασα τον chrome,firefox,opera,αλλά κανείς δεν το εμφανίζει.
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι,ποιός browser έχει τη δυνατότητα να εμφανίζει κατά την πλοήγηση τα κουμπιά του zoom στην οθόνη; το είχα αυτό στον stock browser του παλιού μου κινητού(zte racer,custom rom),και τώρα έχω το xperia tipo,ο stock του δεν έχει αυτή τη δυνατότητα,δοκίμασα τον chrome,firefox,opera,αλλά κανείς δεν το εμφανίζει.

 

Ο Dolphin έχει αυτή την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μςταφερω τους σελιδοδεικτες μου απο τον stock browser δτον dolphin?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μςταφερω τους σελιδοδεικτες μου απο τον stock browser δτον dolphin?

Στον dolphin πατας το μενου επιλογων>more>settingsprivacy&personal data>εισαγωγη σελιδοδεικτων απο

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στον stock broswer οταν πατουσα σε λινκ που είχατε βάλει για το playstore μου το ανοιγε κατευθείαν. Με τον dolphinμου ανοιγει την ιντερνετικη σελιδα και όχι την εφαρμογή. Μπορώ να το φτιάξω;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Στον stock broswer οταν πατουσα σε λινκ που είχατε βάλει για το playstore μου το ανοιγε κατευθείαν. Με τον dolphinμου ανοιγει την ιντερνετικη σελιδα και όχι την εφαρμογή. Μπορώ να το φτιάξω;

ναι, θα πρεπει να χεις ως useragent το android

Link to comment
Share on other sites

Θα πας "Ρυθμίσεις > Ασύρματα δίκτυα > Δίκτυα κινητής > Ονόματα σημείου πρόσβασης" και θα βάλεις τις σωστές ρυθμίσεις της Cosmote, τι οποίες δυστυχώς δεν ξερω.

 

τα settings για cosmote ειναι:

 

dial number: *99#

apn: internet

user: κενο

pass: κενο

 

για vodafone:

dial number: *99#

apn: internet.vodafone.gr ή webonly.vodafone.gr

user: κενο

pass: κενο

 

για wind:

dial number: *99#

apn: gnet.b-online.gr ή gint.b-online.gr

user: κενο

pass: κενο

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να εχω τον Opera στα ελληνικα;

αυτό πάντα το χα απορία. Στο symbian τον έχω στα ελληνικά, στο android ποτέ δεν κατάλαβα γιατί είναι μόνο αγγλικά

Ποιον προτείνεται από chrome, opera mozilla?

opera πιο ελαφρύς και γρήγορος

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά.

Έχω τον dolphin και το jetpack. Όταν ανοίγω τον dolphin από το εικονίδιό του, ενεργοποιείτε και το πρόσθετο jetpack ή πρέπει να πατήσω το ανάλογο εικονίδιο του πρόσθετου;

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά.

Έχω τον dolphin και το jetpack. Όταν ανοίγω τον dolphin από το εικονίδιό του, ενεργοποιείτε και το πρόσθετο jetpack ή πρέπει να πατήσω το ανάλογο εικονίδιο του πρόσθετου;

 

Ενεργοποίησε το Jetpack από τις ρυθμίσεις του Dolphin, για να εκκινεί όποτε ανοίγεις τον Dolphin.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά.

Έχω τον dolphin και το jetpack. Όταν ανοίγω τον dolphin από το εικονίδιό του, ενεργοποιείτε και το πρόσθετο jetpack ή πρέπει να πατήσω το ανάλογο εικονίδιο του πρόσθετου;

 

Ενεργοποίησε το Jetpack από τις ρυθμίσεις του Dolphin, για να εκκινεί όποτε ανοίγεις τον Dolphin.

όχι. ξεχνάς το εικονιδιο του dolphin, και πάτας μονο το Jetpack για να τρέχει το Jetpack

Link to comment
Share on other sites

όχι. ξεχνάς το εικονιδιο του dolphin, και πάτας μονο το Jetpack για να τρέχει το Jetpack

 

Αν ισχύει αυτό που λες, γιατί υπάρχει η ρύθμιση "Dolphin Jetpack" μέσα στον Dolphin;

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος αν υπάρχει πρόγραμμα browser που να τρέχει τις εφαρμογές του facebook???
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τον dolphin. Γιατί δεν κρατάει τους κωδικούς μου και πρέπει κάθε φορά να τους ξαναβάζω? Εδώ στο φόρουμ για παράδειγμα. Τι ρύθμιση πρέπει να κάνω?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τον dolphin. Γιατί δεν κρατάει τους κωδικούς μου και πρέπει κάθε φορά να τους ξαναβάζω? Εδώ στο φόρουμ για παράδειγμα. Τι ρύθμιση πρέπει να κάνω?

έχεις ενεργά τα cookies ή την αποθήκευση κωδικών?

Link to comment
Share on other sites

έχεις ενεργά τα cookies ή την αποθήκευση κωδικών?

 

Ξέχασα... καλή χρονιά σε όλους!!!

Και τα δύο είναι ενεργά

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω τον opera αλλά δεν διαβάζει flash περιεχόμενο παρόλο που έχω κατεβάσει το σχετικό apk και το έχω περάσει χειροκίνητα. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...