Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Μπορείς να δεις προτάσεις για το κάθε είδος εφαρμογής στο αντίστοιχο θέμα κι επίσης συνολικά κάποιες προτάσεις μπορείς να δεις εδώ!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μπορείς να δεις προτάσεις για το κάθε είδος εφαρμογής στο αντίστοιχο θέμα κι επίσης συνολικά κάποιες προτάσεις μπορείς να δεις εδώ!

 

ευχαριστώ φίλε.....

 

κάτι άλλο βρε παιδιά διαβάζοντας εδώ μέσα οι περισσότεροι λέτε οτι ο καλύτερος video player είναι ο mx player πάω να τον κατεβάσω από το στορε και βλέπω και καμιά 6-7 άλλες επιλογές που λένε mx player codec(armmv6 vfp) και διάφορα τέτοια... φαντάζομαι κατεβάζω το πρώτο το σκέτο που λέει mx player..

gia galaxy s ii είναι καλός ?

sorry για την ασχετοσύνη μου.

 

ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μπορείς να δεις προτάσεις για το κάθε είδος εφαρμογής στο αντίστοιχο θέμα κι επίσης συνολικά κάποιες προτάσεις μπορείς να δεις εδώ!

 

ευχαριστώ φίλε.....

 

κάτι άλλο βρε παιδιά διαβάζοντας εδώ μέσα οι περισσότεροι λέτε οτι ο καλύτερος video player είναι ο mx player πάω να τον κατεβάσω από το στορε και βλέπω και καμιά 6-7 άλλες επιλογές που λένε mx player codec(armmv6 vfp) και διάφορα τέτοια... φαντάζομαι κατεβάζω το πρώτο το σκέτο που λέει mx player..

gia galaxy s ii είναι καλός ?

sorry για την ασχετοσύνη μου.

 

ευχαριστώ και πάλι

 

Είναι πολύ καλός για Galaxy S II. Codecs δεν χρειάζεσαι. Απλά βάζεις τον ΜX Player.

Link to comment
Share on other sites

Αν κ λατρευω τον Dice player κ το Ui του τελικα κατεληξα και εγω σε Mx Player γιατι με cm9 δεν λαγγαρει σε βιντεο υψηλης αναλυσης. Σε αντιθεση με τον Dice που σερνει..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν το γράφω στο σωστό σημείο αλλά είναι το πρώτο μου post ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος ή αν έχει χρησιμοποιήσει κάποια εφαρμογή για να κατεβάζει τον ήχο μόνο από video του you tube
Ο Δανείζων Κάνει Εχθρούς Και Ο Χαρίζων Αχάριστους... :wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν το γράφω στο σωστό σημείο αλλά είναι το πρώτο μου post ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος ή αν έχει χρησιμοποιήσει κάποια εφαρμογή για να κατεβάζει τον ήχο μόνο από video του you tube

https://play.google.com/store/apps/details?id=tube.music&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInR1YmUubXVzaWMiXQ..

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για τον MX Player; H επιλογή Hardware Decoding είναι η default; Γιατί όταν πάω στις επιλογές έχει επιλογή για S/W. Με λίγα λόγια από κει δεν πειράζω τίποτα έτσι;

 

Με αυτόν τον τρόπο τι ακριβώς κερδίζω; Δεν φορτώνει τόσο την CPU και κατ'επέκταση δεν ρουφάει τόσο από την μπαταρία;

 

(Samsung Galaxy S2 ICS 4.0.3)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για τον MX Player; H επιλογή Hardware Decoding είναι η default; Γιατί όταν πάω στις επιλογές έχει επιλογή για S/W. Με λίγα λόγια από κει δεν πειράζω τίποτα έτσι;

 

Με αυτόν τον τρόπο τι ακριβώς κερδίζω; Δεν φορτώνει τόσο την CPU και κατ'επέκταση δεν ρουφάει τόσο από την μπαταρία;

 

(Samsung Galaxy S2 ICS 4.0.3)

Πολυ σωστα. Μην πειραξεις κατι, θα κρινει η εφαρμογη (αναλογα το format/ποιοτητα βιντεο κτλ) κ θα παιξει το βιντεο βαση software η hardware.

πχ σε 720p πχ ταινια θα σου καταναλωσει λιγοτερη μπαταρια αν χρησιμοποιησει τον επεξεργαστη για την αναπαραγωγη της.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλος πλεον ο MX player, δεν τον θυμομουν ετσι και ειχα μονο τον Dice, αλλα τωρα ειναι ανωτερος ο MX, εχει και το HOLO ics theme.
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλος πλεον ο MX player, δεν τον θυμομουν ετσι και ειχα μονο τον Dice, αλλα τωρα ειναι ανωτερος ο MX, εχει και το HOLO ics theme.

 

Κι εγώ τον Dice έχω, αλλά διαβάζω καλά σχόλια για τον MX οπότε μάλλον θα τον ξαναδοκιμάσω. :cool:

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τον Dice έχω, αλλά διαβάζω καλά σχόλια για τον MX οπότε μάλλον θα τον ξαναδοκιμάσω. :cool:

 

Σε Cm9 ο Dice κολλαει, ο mx οχι.. Για'μενα αυτο ειναι το μεγαλυτερο πλεονεκτημα αλλιως σαν Ui προτιμω τον Dice.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από θέματα UI, έχουν τπτ διαφορές οι διάφοροι players (πέρα δηλαδή από το hardware decoding του ΜΧ); Υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος για να επιλέξω κάποιο έναντι των άλλων;
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από θέματα UI, έχουν τπτ διαφορές οι διάφοροι players (πέρα δηλαδή από το hardware decoding του ΜΧ); Υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος για να επιλέξω κάποιο έναντι των άλλων;

 

Καλησπέρα. Ο σοβαρότερος λόγος που εγώ έχω τον bs lite είναι ότι με το HDMI καλώδιο μου εμφανίζει τούς εξωτερικούς υπότιτλους στην tv. Οι άλλοι player's που δοκίμασα ΔΕΝ το κάνουν αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή θεωρείται η καλύτερη ως music manager; Νόμιζα είχα καλυφτεί με το DoubleTwist, μέχρι που διαπίστωσα πως δεν μπορείς να επιλέξεις συγκεκριμένους φακέλους να αποτελούν την library. Το'χα βάλει στο shuffle και σε κάποια φάση ακούω "επικίνδυνη στροφή δεξιά" :lol::lol::lol::lol:

Είχε βάλει μόνο του τους φακέλους από τους ήχους του iGo..

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα custom rom στο galaxy s 2 και δεν υπάρχει fm tuner.υπάρχει κάπου να βρω το official που έχει η ics?γιατί βρίσκω μόνο tuners που δουλεύουν με data.θέλω το κλασσικό radio fm που δουλεύει με την "κεραία"(διορθώστε με αν κάνω λάθος).έβαλα και το spirit fm αλλά δεν ακούγεται τίποτα.ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα custom rom στο galaxy s 2 και δεν υπάρχει fm tuner.υπάρχει κάπου να βρω το official που έχει η ics?γιατί βρίσκω μόνο tuners που δουλεύουν με data.θέλω το κλασσικό radio fm που δουλεύει με την "κεραία"(διορθώστε με αν κάνω λάθος).έβαλα και το spirit fm αλλά δεν ακούγεται τίποτα.ευχαριστώ.

 

Spirit fm στο market

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα custom rom στο galaxy s 2 και δεν υπάρχει fm tuner.υπάρχει κάπου να βρω το official που έχει η ics?γιατί βρίσκω μόνο tuners που δουλεύουν με data.θέλω το κλασσικό radio fm που δουλεύει με την "κεραία"(διορθώστε με αν κάνω λάθος).έβαλα και το spirit fm αλλά δεν ακούγεται τίποτα.ευχαριστώ.

 

ψάξε εδω http://download-apk.blogspot.gr/2011/10/apk-default-samsung-galaxy-s2.html

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

Αν είναι με Cm9 δεν θα δουλέψουν οι stock εφαρμογές. Μόνο με stock Samsung Rom.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι με Cm9 δεν θα δουλέψουν οι stock εφαρμογές. Μόνο με stock Samsung Rom.

 

Ναι εχεις δικιο !

Ας δοκιμάσει και βλέπει ,δεν ξέρω βέβαια τι rom φοράει ..

Αλλιώς όπως ειπε και το παιδί ποιο πάνω Spirit fm.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα custom rom στο galaxy s 2 και δεν υπάρχει fm tuner.υπάρχει κάπου να βρω το official που έχει η ics?γιατί βρίσκω μόνο tuners που δουλεύουν με data.θέλω το κλασσικό radio fm που δουλεύει με την "κεραία"(διορθώστε με αν κάνω λάθος).έβαλα και το spirit fm αλλά δεν ακούγεται τίποτα.ευχαριστώ.

 

Το spirit fm θέλει λίγο παίδεμα με τις ρυθμίσεις του αλλά δουλέυει μια χαρά .Στο λέω γιατί είχα το S II με aokp rom

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τον MX Player και μπορώ να πω ότι έμεινα εντυπωσιασμένος με την απόδοσή του στο θέμα βίντεο. Είναι η πρώτη φορά που έπαιξε 720p .mkv το Arc μου χωρίς "σπασίματα". ΑΛΛΑ όσο κι αν προσπάθησα ήχος δεν ακουγόταν.. Σε απλό SD βίντεο όλα κομπλέ.

Με τον Dice ο ήχος ακούγεται, αλλά καρεδιάζει το το βίντεο...

 

Καμία συμβουλή? Δεν θέλω να χρειάζεται να μετατρέπω τα .mkv μου σε .mp4 για να τα παίζει το κινητό.

Ευχαριστώ

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τον MX Player και μπορώ να πω ότι έμεινα εντυπωσιασμένος με την απόδοσή του στο θέμα βίντεο. Είναι η πρώτη φορά που έπαιξε 720p .mkv το Arc μου χωρίς "σπασίματα". ΑΛΛΑ όσο κι αν προσπάθησα ήχος δεν ακουγόταν.. Σε απλό SD βίντεο όλα κομπλέ.

Με τον Dice ο ήχος ακούγεται, αλλά καρεδιάζει το το βίντεο...

 

Καμία συμβουλή? Δεν θέλω να χρειάζεται να μετατρέπω τα .mkv μου σε .mp4 για να τα παίζει το κινητό.

Ευχαριστώ

 

Δοκιμασε να πατησεις με τον Dice παρατεταμενα πανω στο βιντεο που θες να δεις (720p .mkv) κ επελεξε τη πρωτη επιλογη - Select Player -. Επειτα δοκιμασε κ με Software και με Stock και δες αν καποιος απ'τους 2 σου παιξει χωρις καρε.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω τον mx player ήθελα να ρωτήσω ποια έκδοση χρειαζομαι για το one X ? Το νεον; το ARMv7?

 

Επίσης πιο θεωρείτε καλύτερο πρόγραμμα για να επεξεργαζομαι φωτογραφίες κάτι σαν Photoshop?

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να πατησεις με τον Dice παρατεταμενα πανω στο βιντεο που θες να δεις (720p .mkv) κ επελεξε τη πρωτη επιλογη - Select Player -. Επειτα δοκιμασε κ με Software και με Stock και δες αν καποιος απ'τους 2 σου παιξει χωρις καρε.

 

Μπα, δεν γίνεται τίποτα στον Dice.. Κρίμα και το video play του MX είναι άψογο, αλλά ήχος γιοκ.. Κανένα κόλπο για τον MX να ακούσουμε ήχο? Δοκίμασα και με ακουστικά μήπως και ακουγόταν ήχος μόνο μέσω του 3.5" jack αλλά και πάλι τίποτα.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει μια έκδοση στο ίντερνετ που λεει ότι έχει και τους codec αλλά το ότι σου παίζει καλύτερα όμως μπορει να είναι και επειδή δεν παίζει ήχο

Δοκίμασε αν στο dice έχει να σταματήσει το export του ήχου να δεις

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...