Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα rom που δεν έχει ραδιόφωνο. Ποιο θα προτείνατε χωρίς χρήση ίντερνετ ; Σαν το stock
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

spirit fm

 

θα το βρεις στους xda

 

Μάλλον δεν είπα το πιο σημαντικό....

Εβάλα kyanogemod rom. Να υποθέσω δεν θα έχω ραδιόφωνο ; Δεν λειτουργεί το spirit....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορησε και η Focal της cyanogenmod ως ανεξαρτητη εφαρμογη μετα τη διαφωνια του developer με την ομαδα: https://play.google.com/store/apps/details?id=fr.xplod.focal

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είπα το πιο σημαντικό....

Εβάλα kyanogemod rom. Να υποθέσω δεν θα έχω ραδιόφωνο ; Δεν λειτουργεί το spirit....

 

η συσκευη σου προφανως εχει ραδιοφωνο με τη μαμα ρομ, απλα με την cm δεν εχεις τωρα. ε;

αν ναι, θα βαλεις αυτό: [APP] Spirit FM και κατα 99% θα λειτουργησει το ραδιοφωνο.

Link to comment
Share on other sites

η συσκευη σου προφανως εχει ραδιοφωνο με τη μαμα ρομ, απλα με την cm δεν εχεις τωρα. ε;

αν ναι, θα βαλεις αυτό: [APP] Spirit FM και κατα 99% θα λειτουργησει το ραδιοφωνο.

 

Ακριβώς όπως τα λες.... Δοκίμασα το spirit αλλά δεν... Εκτός και αν δε κατέβασα το σωστό.... Έχεις το λινκ; Γίνεται χαμός εκεί στο xda.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε αυτο που ειναι απ τις 18 σεπτεμβρη

http://d-h.st/H4x

Σε ευχαριστώ αλλά αυτό είχα βάλει και χθες αλλά δεν... Εννοώ ότι αν απλά το ανοίξω δεν παίζει. Εκτός και αν πρέπει να ρυθμίσω κάτι και δεν το ξέρω...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα πρεπει να ρυθμισεις το region. να βαλεις greece(?)

ψαξε λιγο στις ρυθμισεις του

 

επισης δοκιμασε και καποια προηγουμενη version

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για την καλύτερη εφαρμογή για λήψη φωτογραφιών και θα ήθελα τα φώτα σας. Δε με νοιάζει η μετέπειτα επεξεργασία παρά μόνο η βέλτιστη ποιότητα λήψης. Δεν ξέρω αν παίζει ιδιαίτερο ρόλο αλλά έχω το Asus Padfone...
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για την καλύτερη εφαρμογή για λήψη φωτογραφιών και θα ήθελα τα φώτα σας. Δε με νοιάζει η μετέπειτα επεξεργασία παρά μόνο η βέλτιστη ποιότητα λήψης. Δεν ξέρω αν παίζει ιδιαίτερο ρόλο αλλά έχω το Asus Padfone...

 

Θα με ενδιέφερε και εμένα αυτό.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

εχω ένα xtreamer σε τοπικό δίκτυο και θέλω να δω streaming κάποια ταινία /σειρά...με τον MX player ενώ έχει δυνατότητα αναπαραγωγής πρέπει στο δίκτυο να ορίσω το path κάθε φορά και δεν βολεύει καθολου.

Με τον ES Εxplorer βρίσκω τον δικτυακό τόπο που θέλω αλλά δεν τρέχουν τα βίντεο...κάτι απλά avi παίζουν...τα mkv όμως;;;;

Δεν θέλω να γίνονται download στην SD κάρτα...Streaming θέλω...

Link to comment
Share on other sites

Καλή εφαρμογή για επεξεργασία εικόνας ξέρουμε;

Ευχαριστώ

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για την καλύτερη εφαρμογή για λήψη φωτογραφιών και θα ήθελα τα φώτα σας. Δε με νοιάζει η μετέπειτα επεξεργασία παρά μόνο η βέλτιστη ποιότητα λήψης. Δεν ξέρω αν παίζει ιδιαίτερο ρόλο αλλά έχω το Asus Padfone...

 

δεν νομιζω οτι υπαρχει αυτη η δυνατοτητα...

 

αφου δεν μπορουμε να αλλαξουμε επεξεργαστες, αισθητηρες και φακους, μας μενει μονο να βελτιωσουμε την τεχνικη μας...

 

http://www.popphoto.com/gallery/10-tips-making-your-smartphone-photos-look-they-came-real-camera

 

http://giveawaytuesdays.wonderhowto.com/inspiration/10-photography-tips-for-mastering-your-camera-phone-0128865/

Link to comment
Share on other sites

Καλή εφαρμογή για επεξεργασία εικόνας ξέρουμε;

Ευχαριστώ

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.niksoftware.snapseed&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Καλή εφαρμογή για επεξεργασία εικόνας ξέρουμε;

Ευχαριστώ

 

Δεν ξέρω για καλή. Ξέρω για την καλύτερη https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.adobe.pstouchphone

Δεν την έχω αγοράσει πάντως, αλλά για κάποιον που θέλει την καλύτερη εφαρμογή επεξεργασίας, αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Δε με νοιάζει η μετέπειτα επεξεργασία παρά μόνο η βέλτιστη ποιότητα λήψης

Γενικά, οποιαδήποτε κάμερα σου επιτρέπει να κάνεις λήψη με τα χαμηλότερα ISO που έχει ο αισθητήρας σου

 

Προσωπικά από αυτή είμαι πολύ ευχαριστημένος

Photo Editor

Συμφωνώ απόλυτα! Εξαιρετική εφαρμογή

 

Δεν ξέρω για καλή. Ξέρω για την καλύτερη https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.adobe.pstouchphone

Δεν την έχω αγοράσει πάντως, αλλά για κάποιον που θέλει την καλύτερη εφαρμογή επεξεργασίας, αξίζει.

Ούτε εγώ το έχω δοκιμάσει, στα τηλέφωνα όμως λένε είναι πως είναι πολύ μέτρια η έκδοση, πολύ χειρότερη από τα tablet

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Αγόρασα τον Poweramp αλλά μου εμφανίζει του ελληνικούς τίτλους κινέζικα.

Τι κάνω λάθος;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εχει κανενας χρήστης του camera 360, παρατηρησει wakelocks?

Μεσα σε ενα βραδυ εκανε καμια 150αρια..

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εχει κανενας χρήστης του camera 360, παρατηρησει wakelocks?

Μεσα σε ενα βραδυ εκανε καμια 150αρια..

 

Δεν έχω παρατηρήσει wakelocks... Χρησιμοποίησε το Greenify και κάνε το hibernate και θα βρεις την υγειά σου...

 

Καλημέρα στην παρέα.

Αγόρασα τον Poweramp αλλά μου εμφανίζει του ελληνικούς τίτλους κινέζικα.

Τι κάνω λάθος;

 

Πρέπει να είναι λάθος γραμμένα τα Track IDs... Εμένα πάντως το poweramp μια χαρά τα δείχνει τα τραγούδια...

 

Μπορεί να μου προτείνει κανείς κανένα καλό ίντερνετ browser που να μπορείς να κατεβάσεις αρχεία από hosters χωρίς πρόβλημα εκτός από Firefox άλλα και τους τραγικούς Opera;

Edited by djtutis
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει wakelocks... Χρησιμοποίησε το Greenify και κάνε το hibernate και θα βρεις την υγειά σου...

 

 

 

Πρέπει να είναι λάθος γραμμένα τα Track IDs... Εμένα πάντως το poweramp μια χαρά τα δείχνει τα τραγούδια...

 

Μπορεί να μου προτείνει κανείς κανένα καλό ίντερνετ browser που να μπορείς να κατεβάσεις αρχεία από hosters χωρίς πρόβλημα εκτός από Firefox άλλα και τους τραγικούς Opera;

 

Τί εννοείς ότι είναι λάθος γραμμένα;

Τι κάνω για να τα γράψω σωστά;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Κάθε τραγούδι έχει μια ταυτότητα όπου έχει στοιχεία όπως τίτλος, καλλιτέχνης, στιχουργός, δίσκος... Μπορεί μην είναι σωστά κωδικοποιημένα τα στοιχεία... Νομίζω ότι μόνο μέσω PC μπορείς να τα επεξεργαστείς... Αν γνωρίζει κανείς αν γίνεται μέσω smartphone ας δώσει τα φώτα του...
Link to comment
Share on other sites

Κάθε τραγούδι έχει μια ταυτότητα όπου έχει στοιχεία όπως τίτλος, καλλιτέχνης, στιχουργός, δίσκος... Μπορεί μην είναι σωστά κωδικοποιημένα τα στοιχεία... Νομίζω ότι μόνο μέσω PC μπορείς να τα επεξεργαστείς... Αν γνωρίζει κανείς αν γίνεται μέσω smartphone ας δώσει τα φώτα του...

Γινεται και κατευθειαν απο το κινητο.

Δοκιμαστε αυτο:

ID3Fixer

•••
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...