Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αυτή είναι η τελευταία.

Σε μένα παίζει οκ πάντως.

 

Ναι αλλα δεν εχουμε ιδια ρομ.....!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Την Ελληνική ή την Αγγλική version δοκίμασες;

 

Έχω την ελληνική, εδώ και ένα χρόνο. :cool:

Ο,τι καλύτερο υπάρχει σε εφαρμογή για φωνητικές κλήσεις.

 

Δύο version υπάρχουν, GR και TR, και μαντεύεις ποια πρέπει να βάλεις...

GR = GReek

TR = TuRkish

Edited by yiangoun
Συνένωση συνεχόμενων posts
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την παρακάτω έχω και δουλεύει μια χαρά..!!

https://market.android.com/details?id=com.cyberon.cvc.ELL&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5jeWJlcm9uLmN2Yy5FTEwiXQ..

Edited by kollatos

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την παρακάτω έχω και δουλεύει μια χαρά..!!

https://market.android.com/details?id=com.cyberon.cvc.ELL&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5jeWJlcm9uLmN2Yy5FTEwiXQ..

Eπειδή έχω το Cyberon Voice Speed Dial με το οποίο ουσιαστικά ηχογραφείς εσύ το όνομα και όταν μιλάς στη φωνητική κλήση ακουει την εντολή που εχεις ηχογραφήσει και καλεί η κάνει την ενεργεια που του λες, σε αυτό που εχεις εσύ κάνει το ίδιο απλά τα παίρνει αυτόματα από τα ονόματα των επαφών όπως με τα symbian όταν ειχα;; Λες το ονομα της επαφής και καλεί;; Και λειτουργεί καλά με ελληνικά και μικρούς χαρακτήρες απο το κατάλογο;; Επίσης αν εχεις πολλαπλές καταχωρήσεις σε ρωτάει ποιο θες να παιρνει καθε φορά η πρεπει να δωσεις εντολή και το τύπο του τηλ;

Edited by kollatos

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

... σε αυτό που εχεις εσύ κάνει το ίδιο, απλά τα παίρνει αυτόματα από τα ονόματα των επαφών όπως με τα symbian όταν ειχα;

Ναι.

... Λες το ονομα της επαφής και καλεί;

Ναι

... Και λειτουργεί καλά με ελληνικά και μικρούς χαρακτήρες απο το κατάλογο;

Ναι

... Επίσης αν εχεις πολλαπλές καταχωρήσεις σε ρωτάει ποιο θες να παιρνει καθε φορά η πρεπει να δωσεις εντολή και το τύπο του τηλ;

Αφού δώσεις την εντολή να καλέσει τον "τάδε",

μετά σε ρωτάει σε ποιο νούμερο θέλεις να τον καλέσει (π.χ. εργασία, κινητο, κτλ),

εσύ απαντάς προφορικά,

και καλεί...

Υπάρχει και η επιλογή να τον καλέσει κατευθείαν στον αριθμό που έχεις ορίσει ως κύριο, αν δεν απαντήσεις στην ερώτηση "...κινητό, εργασία, κτλ ".

Όλα γίνονται φωνητικά!!!

 

Παιδιά ωραία όλα αυτά αλλά τόσο το ezPDF όσο και το Cyberon είναι εμπορικά.

 

Αντίστοιχα, δωρεάν προγράμματα;

 

Φιλαράκο, εγώ δεν ξέρω κάτι σε δωρεάν, για φωνητικές κλήσεις.

Μία πρόχειρη λύση είναι να γράψεις όλες τις επαφές σου στα αγγλικά,

και να χρησιμοποιείς τη "φωνητική αναζήτηση" της google.

Για παράδειγμα "call Giannis at home" ...

 

Θέλει όμως, να έχεις προφορά... ;)

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Στο smart keyboard υπάρχει τρόπος να αλλάξει η προεπιλεγμένη προτεινομένη λέξη του λεξικού?

Πχ το "για " το προτεινόμενο είναι στα κεφάλαια.εγώ θέλω το δίπλα αυτό με τα μικρά γράμματα.γίνεται να το αλλάξω?

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ελληνική, εδώ και ένα χρόνο. :cool:

Ο,τι καλύτερο υπάρχει σε εφαρμογή για φωνητικές κλήσεις.

 

Σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες yiangoun. :)

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα πρόγραμμα που να παίζει βίντεο απ το youtube στο παρασκήνιο, επειδή η προεγκατεστημενη εφαρμογή δεν παίζει το βίντεο αν την ελαχιστοποιησεις. Δοκίμασα το queuetubΕ, αλλά η ποιότητα αναπαραγωγής ήταν τραγική... Καμία πρόταση???
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για οσους χρησιμοποιειτε τον exdialer και εχετε προβλημα με τις ειδοποιησεις που δεν φευγουν απο την Lockscreen παρα μονο με τον stock dialer, καντε τον exdialer system app μεσα απο το titanium backup (long click πανω στον exdialer και πατηστε εκει που λεει make system app) και θα λυθει το προβλημα!

Sorry αν εχει ξαναειπωθει..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για οσους χρησιμοποιειτε τον exdialer και εχετε προβλημα με τις ειδοποιησεις που δεν φευγουν απο την Lockscreen παρα μονο με τον stock dialer, καντε τον exdialer system app μεσα απο το titanium backup (long click πανω στον exdialer και πατηστε εκει που λεει make system app) και θα λυθει το προβλημα!

Sorry αν εχει ξαναειπωθει..

Γνωστό το κόλπο αλλά η απορία μου ειναι γιατι δουλεύει μονο με τον exdialer η συγκεκριμένη πατέντα; επειδη εγω χρησιμοποιώ rocketdial το δοκιμασα και τελικα δε λειτουργουσε καν η εφαρμογη οταν εγινε αρχειο συστηματος.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα πρόγραμμα που να παίζει βίντεο απ το youtube στο παρασκήνιο, επειδή η προεγκατεστημενη εφαρμογή δεν παίζει το βίντεο αν την ελαχιστοποιησεις. Δοκίμασα το queuetubΕ, αλλά η ποιότητα αναπαραγωγής ήταν τραγική... Καμία πρόταση???

εγώ χρησιμοποιώ το freedi youtube player

αλλά πρέπει τα video που θέλεις να παίξεις,να τα έχεις βάλει σε playlist

επίσης στο background παίζει video και ο dolphin mini και υπάρχει και το Youtube Music & Audio Player που παίζει εξαρχης μόνο ήχο και το NextVid - YouTube player

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα πρόγραμμα που να παίζει βίντεο απ το youtube στο παρασκήνιο, επειδή η προεγκατεστημενη εφαρμογή δεν παίζει το βίντεο αν την ελαχιστοποιησεις. Δοκίμασα το queuetubΕ, αλλά η ποιότητα αναπαραγωγής ήταν τραγική... Καμία πρόταση???

ειναι κατι διαφορετικο και με πληρωμη αλλα δες το, εχει πλακα, δεν το εχω χρησιμοποιησει.

https://market.android.com/details?id=com.myboyfriendisageek.stickit&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5teWJveWZyaWVuZGlzYWdlZWsuc3RpY2tpdCJd

Link to comment
Share on other sites

καλημερα λεβεντες εχω μια απορια υπαρχει εφαρμογη για facebook που να βλεπεις ποιοι ειναι συνδεδεμενοι ενω εσυ να φαινεσε offline ?????????? γνωριζω οτι για iphone υπαρχει.......................... για android ομως??????????????????? sorry εαν εχει απαντηθει παλι και δε το προσεξα :)
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους βγηκε update για τον opera (τον mobile οχι τον mini) και διορθώνει πολλα προβληματα που υπηρχαν στην ics.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί δεν μπαίνει το Asphalt 5 στο HTC sensation?

Το είχα αγορασμένο όταν είχα το htc desire HD και δούλευε σωστά. Το έδωσα και αγόρασα το sensesion αλλά ενώ γίνετε εγκατάσταση και ξέκινά η εφαρμογή στη συνέχεια προσπαθεί να κάνει download 234bm αλλά ποτέ δεν ολοκληρώνετε. Τι συμβαίνει? Το έχει άλλος το πρόβλημα?

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

καλημερα λεβεντες εχω μια απορια υπαρχει εφαρμογη για facebook που να βλεπεις ποιοι ειναι συνδεδεμενοι ενω εσυ να φαινεσε offline ?????????? γνωριζω οτι για iphone υπαρχει.......................... για android ομως??????????????????? sorry εαν εχει απαντηθει παλι και δε το προσεξα :)

 

Αυτό έχω εγώ

https://market.android.com/details?id=com.fbfriends

και αν θες να βλέπεις ποιος σε διέγραψε δες αυτό

https://market.android.com/details?id=com.majicapps.friendtracker

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω εγώ

https://market.android.com/details?id=com.fbfriends

και αν θες να βλέπεις ποιος σε διέγραψε δες αυτό

https://market.android.com/details?id=com.majicapps.friendtracker

 

Ξέρεις αν υπάρχει και εφαρμογή που να δείχνει ποιος επισκέπτεται το προφίλ σου;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω browser που δεν εχει καμια σχεση απολυτως με google.

opera πχ αν αλλαξω την μηχανη αναζητησης μου την αλλαζει παλι σε google

ασε που δεν μπορω να την διαγραψω.

dolphin εχει default google search στην μπαρα διευθυνσης.

αν καποιος ξερει παρακαλω να μου πει.ευχαριστω.

Edited by falloutdemo
συντακτικο λαθος
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις αν υπάρχει και εφαρμογή που να δείχνει ποιος επισκέπτεται το προφίλ σου;

 

Υπάρχει με πληρωμή η frienemy που αν κατάλαβα καλά κάνει κάτι τέτοιο. Δεν την έχω δοκιμάσει όμως. Αν την δοκιμάσεις και δουλεύει ενημέρωσε με.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω εγώ

https://market.android.com/details?id=com.fbfriends

και αν θες να βλέπεις ποιος σε διέγραψε δες αυτό

https://market.android.com/details?id=com.majicapps.friendtracker

 

σ ευχαριστω πολυ φιλε :)

Link to comment
Share on other sites

Κρατας πατημενο στο πληκτρολογιο το γράμμα στο οποιο θελεις να βαλεις τονο και θα εμφανιστει ενα πλαισιο στο οποιο (αναλογα με το γραμμα) θα σου εχει το δευτερευοντα χαρακτηρα, τονο και διαλυτικα.

Με πατημενο το δαχτυλο σερνεις στην επιλογη που θες

Link to comment
Share on other sites

Θελω να δημιουργησω(ή να εξαγω σε αρχειο) μια λιστα, με ολες τις εγκατεστημενες εφαρμογες που εχω στο κινητο.

Αλλες ειναι κατεβασμενες απο market, αλλα ηταν apk που τα περασα εγω offline-χειροκινητα.

Πως μπορω να κανω μια λιστα με οτι εχω εγκαταστησει; Υπαρχει καποια εφαρμογη που να το κανει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να δημιουργησω(ή να εξαγω σε αρχειο) μια λιστα, με ολες τις εγκατεστημενες εφαρμογες που εχω στο κινητο.

Αλλες ειναι κατεβασμενες απο market, αλλα ηταν apk που τα περασα εγω offline-χειροκινητα.

Πως μπορω να κανω μια λιστα με οτι εχω εγκαταστησει; Υπαρχει καποια εφαρμογη που να το κανει αυτο;

 

εαν μπεις στο μαρκετ απο το pc https://market.android.com/?hl=el πανω δεξια σου εχει επιλογη η βιβλιοθηκη μου, εαν δε κανεις κατι απεγκατασταση ειναι εκει μεσα ολες οι εφαρμογες.................................. δε ξερω εαν σε βολευει αυτος ο τροπος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...