Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια,χρησιμοποιοω το WiFi File Transfer για να μεταφερω αρχεια απο τον υπολογιστη στο κινητο ομως δεν γινετε μεταφορα αρχειων πανω απο 10 mb. υπαρχει παρομοια εφαρμογη που να μεταφερει αρχεια απεριοριστης χωρητικοτητας?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια,χρησιμοποιοω το WiFi File Transfer για να μεταφερω αρχεια απο τον υπολογιστη στο κινητο ομως δεν γινετε μεταφορα αρχειων πανω απο 10 mb. υπαρχει παρομοια εφαρμογη που να μεταφερει αρχεια απεριοριστης χωρητικοτητας?

με τον es file explorer εχω μεταφερει 5.5gb κανονικοτατα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημεριζω το φορουμ!

προβλημα:

μετα τα τοσο κολακευτικα σχολια που διαβασα για το aweather ειπα κι εγω να το δοκιμασω.

το κατεβασα κανονικα και προσπαθω απο χθεσ το βραδυ να του δωσω τις πολεις που με ενδιαφερουν και δεν βρισκει ΚΑΜΙΑ!!!

εχω δοκιμασει ολους τους τροπους που μπορω να σκεφτω!

και μιλαμε για Αθηνα, Ρωμη και τετοιες, δεν γινεται να μην τις βρισκει!

καμια ιδεα κανεις?

(εχω εγκατεστημενο το accuweather...)

Link to comment
Share on other sites

καλημεριζω το φορουμ!

προβλημα:

μετα τα τοσο κολακευτικα σχολια που διαβασα για το aweather ειπα κι εγω να το δοκιμασω.

το κατεβασα κανονικα και προσπαθω απο χθεσ το βραδυ να του δωσω τις πολεις που με ενδιαφερουν και δεν βρισκει ΚΑΜΙΑ!!!

εχω δοκιμασει ολους τους τροπους που μπορω να σκεφτω!

και μιλαμε για Αθηνα, Ρωμη και τετοιες, δεν γινεται να μην τις βρισκει!

καμια ιδεα κανεις?

(εχω εγκατεστημενο το accuweather...)

 

Ναι ουτε εμενα τις βρισκει. τωρα το παρατηρησα δεν το ηξερα. επειδη το εχω 4-5 μηνες τωρα αλλα με geolocation δεν το ειχα προσεξει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χθες ανοιξα το accuweather και αμεσως μου βρηκε την νεα σμυρνη. το gps το ειχατε ανοικτο?

 

ναι ετσι τις βρισκει, ο φιλος ρωτησε αν μπορει να ψαξει χειροκινητα και να προσθεσει πολεις που δεν ειναι αυτη τη στιγμη χωρις τη χρηση gps.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβως.

στο accuweather του εδωσα πολεις χειροκινητα, χωρις να βρισκομαι εκει και τις βρηκε αμεσως!

και αμεσως ειχα και προγνωση για αυτες τις πολεις!

στο aweather τιποτα...

αν ειναι να δουλευει μονο με το GPS στο σημειο που βρισκεσαι, ουτε καν θεμα συγκρισης δεν τιθεται ρε παιδια μεταξυ των 2!!!!!!

 

θελω δηλαδη να παω καπου ενα ταξιδι και θα μαθω τι καιρο θα κανει...αφου φτασω??????

ημαρτον...

 

απορω δηλαδη πως μερικοι το προτεινουν τοσο φανατικα!!!

Link to comment
Share on other sites

ακριβως.

στο accuweather του εδωσα πολεις χειροκινητα, χωρις να βρισκομαι εκει και τις βρηκε αμεσως!

και αμεσως ειχα και προγνωση για αυτες τις πολεις!

στο aweather τιποτα...

αν ειναι να δουλευει μονο με το GPS στο σημειο που βρισκεσαι, ουτε καν θεμα συγκρισης δεν τιθεται ρε παιδια μεταξυ των 2!!!!!!

 

θελω δηλαδη να παω καπου ενα ταξιδι και θα μαθω τι καιρο θα κανει...αφου φτασω??????

ημαρτον...

 

απορω δηλαδη πως μερικοι το προτεινουν τοσο φανατικα!!!

 

ελα ενταξει, αν θελεις να πας ταξιδι μπες σε ενα σοβαρο site απο το pc/κινητο. δεν θα κοιταξεις απ το aweather τι καιρο θα κανει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με αυτη την λογικη, ποιος ο λογος να εχουμε γενικοτερα εφαρμογες καιρου στο κινητο μας και να μας τρωνε και μνημη και μπαταρια?

μπαινουμε σε ενα site και ενημερωνομαστε μια χαρα!!

μην μου πει κανεις οτι πριν βγουν τα smartphones ειχε τετοια καουρα για τον καιρο!!!

ενα δελτιο ακουγαμε το προηγουμενο βραδυ στην τηλεοραση (αν το ακουγαμε κι αυτο) και τελος.

 

εν πασει περιπτωσει, το aweather πεταχτηκε ηδη!

αν οντως εχει τετοιο θεμα με το gps ειναι αστειο και να υπαρχει σαν εφαρμογη και μαλιστα τοσο φανατικα προτεινομενη!

τελος παντων, ας απαντησουν κι αλλοι φιλοι για το θεμα, μην το κακολογω τσαμπα.

ισως υπαρχει τροπος να βρισκει offline τοποθεσιες καιρου.

 

υ.γ: αντε και να το δεχτω για το ταξιδι φιλε μου.

θα μπω σε ενα σοβαρο site να ενημερωθω και να οργανωθω.

για την καθημερινη δουλεια σου?

δεν θελεις να ξερεις αν φυγεις το πρωι με ηλιο απο το σπιτι σου και οταν φτασεις στην δουλεια σου θα ριχνει τουλουμι?

ή οταν σχολασεις θα ριχνει τουλουμι?

πηγαινοερχομαι με μηχανακι και πιστεψε με αν υπαρχει ΕΝΑΣ λογος που εβαλα εφαρμογη καιρου ειναι αυτος και μονο!

εκτος και αν εισαι απο τους τυχερους που μενεις διπλα στην δουλεια σου, οποτε πραγματικα σε ζηλευω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.. αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την εφαρμογή του facebook δεν με αφήνει να ανεβάσω φωτογραφίες… δεν ξέρω τι να κάνω.. πιο παλιά τις ανέβαζε μετά από πάρα πολλές προσπάθειες.. τώρα κάνω ανέβασμα και μου λέει δεν είναι δυνατό το ανέβασμα της φωτογραφίας. :mad:

 

Kαι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα μετά την αναβάθμιση σε 4.0.3.

Τελικά αφού αγανάκτησα και δεν βρήκα λύση κατέβασα την εφαρμογή photup και ανεβάζει κανονικά τις φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

με αυτη την λογικη, ποιος ο λογος να εχουμε γενικοτερα εφαρμογες καιρου στο κινητο μας και να μας τρωνε και μνημη και μπαταρια?

μπαινουμε σε ενα site και ενημερωνομαστε μια χαρα!!

μην μου πει κανεις οτι πριν βγουν τα smartphones ειχε τετοια καουρα για τον καιρο!!!

ενα δελτιο ακουγαμε το προηγουμενο βραδυ στην τηλεοραση (αν το ακουγαμε κι αυτο) και τελος.

 

εν πασει περιπτωσει, το aweather πεταχτηκε ηδη!

αν οντως εχει τετοιο θεμα με το gps ειναι αστειο και να υπαρχει σαν εφαρμογη και μαλιστα τοσο φανατικα προτεινομενη!

τελος παντων, ας απαντησουν κι αλλοι φιλοι για το θεμα, μην το κακολογω τσαμπα.

ισως υπαρχει τροπος να βρισκει offline τοποθεσιες καιρου.

 

υ.γ: αντε και να το δεχτω για το ταξιδι φιλε μου.

θα μπω σε ενα σοβαρο site να ενημερωθω και να οργανωθω.

για την καθημερινη δουλεια σου?

δεν θελεις να ξερεις αν φυγεις το πρωι με ηλιο απο το σπιτι σου και οταν φτασεις στην δουλεια σου θα ριχνει τουλουμι?

ή οταν σχολασεις θα ριχνει τουλουμι?

πηγαινοερχομαι με μηχανακι και πιστεψε με αν υπαρχει ΕΝΑΣ λογος που εβαλα εφαρμογη καιρου ειναι αυτος και μονο!

εκτος και αν εισαι απο τους τυχερους που μενεις διπλα στην δουλεια σου, οποτε πραγματικα σε ζηλευω!

εγω προσωπικα το εχω γιατι δειχνει ομορφο στην οθονη μου! :lol:

μα τον καιρο στην πολη σου τον δειχνει κανονικοτατα. απλως δεν ξερω γιατι δε δουλευει για πολεις εκτος της περιοχης σου. με το μηχανακι δε νομιζω να ξεκινησεις απο αθηνα να πας ρωμη και να θελεις να ψαξεις τον καιρο! :lol::lol: παντως να σου πω για παραδειγμα εγω ολο το χειμωνα που κοιταζω τον καιρο καθημερινα λογω σκι, μπαινω στο meteo και δεν ψαχνω το widgetaki!

τωρα γιατι δεν δουλευει το ψαξιμο αλλης πολης δε γνωριζω μπορει να ειναι ενα προσωρινο προβλημα, σε αυτη την εκδοση η να φταει κατι αλλο. δεν ειναι δα και τοσο δυσκολο που δεν θα μπορουσαν να το κανουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με τον es file explorer εχω μεταφερει 5.5gb κανονικοτατα.

 

ναι αλλα οπως το wifi transfer ειναι? γιατι δεν θελω να μπλεξω καλωδια κλπ,απλα να ανοιγω διευθυνση στο ιντερνετ,να συνδεω το κινητο με το ρουτερ και να κανω την μεταφορα μεσω ftp server.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα οπως το wifi transfer ειναι? γιατι δεν θελω να μπλεξω καλωδια κλπ,απλα να ανοιγω διευθυνση στο ιντερνετ,να συνδεω το κινητο με το ρουτερ και να κανω την μεταφορα μεσω ftp server.

 

ακομη πιο απλο, κανεις share οποιο φακελο/σκληρο θελεις στο pc, πας στον es-lan-search και σου εμφανιζει ολο το φακελο στο κινητο, που σβηνεις-αντιγραφεις-μετονομαζεις-ανοιγεις κατευθειαν αρχει βιντεο-μουσικη-φωτος κλπ[ κλπ

 

αρκει να εισαι στο ιδιο wifi συνδεδεμενος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακομη πιο απλο, κανεις share οποιο φακελο/σκληρο θελεις στο pc, πας στον es-lan-search και σου εμφανιζει ολο το φακελο στο κινητο, που σβηνεις-αντιγραφεις-μετονομαζεις-ανοιγεις κατευθειαν αρχει βιντεο-μουσικη-φωτος κλπ[ κλπ

 

αρκει να εισαι στο ιδιο wifi συνδεδεμενος

 

πολυ ενδιαφερον ακουγετε,οταν λες share τι ακριβως κανει δηλαδη?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφερον ακουγετε,οταν λες share τι ακριβως κανει δηλαδη?

 

δεν καταλαβα τι ακριβως εννοεις! πιγαινε σε ενα φακελο στον υπολογιστη σου και πατα δεξι κλικ - share.

αν εχεις win7 πρεπει να πας και στη διαδρομη: Πίνακας Ελέγχου\Δίκτυο και Internet\Κέντρο δικτύου και κοινής χρήσης\Ρυθμίσεις κοινής χρήσης για προχωρημένους και να tickareis το απενεργοποιηση της κοινης χρησης με κωδικο προσβασης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 μέρες το aweather δεν μου κάνει update για καμμία τοποθεσία. Δοκίμασα και μέσω wifi και από δίκτυο κινητής. Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος;
Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα το εχω γιατι δειχνει ομορφο στην οθονη μου! :lol:

μα τον καιρο στην πολη σου τον δειχνει κανονικοτατα. απλως δεν ξερω γιατι δε δουλευει για πολεις εκτος της περιοχης σου. με το μηχανακι δε νομιζω να ξεκινησεις απο αθηνα να πας ρωμη και να θελεις να ψαξεις τον καιρο! :lol::lol: παντως να σου πω για παραδειγμα εγω ολο το χειμωνα που κοιταζω τον καιρο καθημερινα λογω σκι, μπαινω στο meteo και δεν ψαχνω το widgetaki!

τωρα γιατι δεν δουλευει το ψαξιμο αλλης πολης δε γνωριζω μπορει να ειναι ενα προσωρινο προβλημα, σε αυτη την εκδοση η να φταει κατι αλλο. δεν ειναι δα και τοσο δυσκολο που δεν θα μπορουσαν να το κανουν

 

δεν γνωριζω φιλε μου σε ποια πολη μενεις, αλλα επειδη εγω κατοικω Αθηνα, πιστεψε με υπαρχουν μεγαλες διαφορες απο Δημο σε Δημο. (για να παρουμε και ακριβως τον ορο "Πολη"). αν κατοικουσα σε μια μικρη-μεσαια επαρχιακη πολη, προφανως θα μιλαγαμε για το ιδιο πραγμα, αλλα αν καποιος π.χ μενει Ν. Σμυρνη και δουλευει Χαλανδρι, υπαρχουν περιπτωσεις με μεγαλες διαφορες στον καιρο, π.χ στην Ν. Σμυρνη να εχει ηλιο και στο Χαλανδρι να ριχνει καρεκλες!

τελος παντων, εμενα δεν με εξυπηρετει και το σουταρα.

Accuweather και Αγιος ο Θεος!

παντως ειναι αποριας αξιο το γιατι το aweather δεν βρισκει offline πολεις για καιρο...

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω φιλε μου σε ποια πολη μενεις, αλλα επειδη εγω κατοικω Αθηνα, πιστεψε με υπαρχουν μεγαλες διαφορες απο Δημο σε Δημο. (για να παρουμε και ακριβως τον ορο "Πολη"). αν κατοικουσα σε μια μικρη-μεσαια επαρχιακη πολη, προφανως θα μιλαγαμε για το ιδιο πραγμα, αλλα αν καποιος π.χ μενει Ν. Σμυρνη και δουλευει Χαλανδρι, υπαρχουν περιπτωσεις με μεγαλες διαφορες στον καιρο, π.χ στην Ν. Σμυρνη να εχει ηλιο και στο Χαλανδρι να ριχνει καρεκλες!

τελος παντων, εμενα δεν με εξυπηρετει και το σουταρα.

Accuweather και Αγιος ο Θεος!

παντως ειναι αποριας αξιο το γιατι το aweather δεν βρισκει offline πολεις για καιρο...

:wacko:

 

με το που πας απο χαλανδρι πχ νεα σμυρνη δεν σου αλλαζει αυτοματα την τοποθεσια?

πατρα μενω αλλα πριν 1 βδομαδα που ημουν αθηνα μου το αλλαζε αυτοματα κανονικα, μεχρι και ανω γλυφαδα με κατω γλυφαδα μου ειχε.

δοκιμασε και το Beautifull widgets. το θεωρω απ τα καλυτερα+τα unlock animation Που ειναι απαιχτα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οσα widgets, apps κτλ ειναι βασισμενα σε weather API της google (είτε σε κινητά είτε pc) εδω και μερικές μέρες λογικά έχουν σταματήσει να δουλεύουν.

 

Εγω πχ. που δουλευω με uccw σταμάτησε και να ανανεώνει αλλά και να βρίσκει τοποθεσίες..

 

Πηγή: http://thenextweb.com/google/2012/08/28/did-google-just-quietly-kill-private-weather-api/

 

Edit : Απ'οτι διάβασα το aweather είναι ένα από τα πολλά προγράμματα που αντιμετωπιζει προβλήματα εξαιτίας αυτής της απόφασης.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 μέρες το aweather δεν μου κάνει update για καμμία τοποθεσία. Δοκίμασα και μέσω wifi και από δίκτυο κινητής. Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος;

 

Και σε μένα συμβαίνει αυτό και αναρωτιόμουν γιατί? Το ίδιο συμβαίνει και στο weatherlove.

Link to comment
Share on other sites

ειναι λογικο η εφαρμογη της superleague να ζηταει αδεια για ληψη sms?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με ακουστικα ! Εχω ενσυρματα ακουστικα το προβλημα ειναι οτι οταν καποιος με καλει τον ακουω βαθια απΟ την συσκευη με αποτελεσμα να πρεπει να βγαλω και να βαλω το βυσμα για να τιν ακουσω κανονικα .υπαρχει καποια ρυθμιση η εφαρμογη για να λυθει το προβλημα ; τα ακουστικα ειναι με καλωδιο και οχι bluetooth
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

το play store έχει δυο aweather! Ποιο από τα δυο λέτε?

Έβαλα το πρώτο και μία χαρά βρίσκει χωρίς GPS τις πόλεις που θες! Έχει επιλογή στις ρυθμίσεις!αλλά δεν ανανεώνεται ο καιρός!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...