Jump to content

[Android - προτάσεις] Παιχνίδια


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ποιο σημείο άρχισε να σας εκνευρίζει?? Εγώ είμαι επ. 20 και ακόμα δε μου την έχει πολύ σπάσει.. Εντάξει, δεν προχωράς όπως στα πρώτα 5 επίπεδα.. αλλά δεν ξέρω, δεν με έχει κάνει να βρεθώ καθόλου :)
Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Από ποιο σημείο άρχισε να σας εκνευρίζει?? Εγώ είμαι επ. 20 και ακόμα δε μου την έχει πολύ σπάσει.. Εντάξει, δεν προχωράς όπως στα πρώτα 5 επίπεδα.. αλλά δεν ξέρω, δεν με έχει κάνει να βρεθώ καθόλου :)

Εγώ έχω φτάσει στο 11 αλλά και πάλι, μετά το 5ο "level" λίγες μάχες και καπάκι αναμονή αναμονή αναμονή..

Θα ήθελα βρε παιδί μου να μπορώ να ασχοληθώ μαζί του για καμιά ώρα απ'τη στιγμή που το ανοίγω, πάνω από 10 λεπτά σπανίως φτάνω, εκτός κι αν έχω τη διάθεση να βλέπω τα δευτερόλεπτα να κινούνται αντίστροφα βέβαια.. :D

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

φοβερο το smash hit. το κατεβασα οταν ειχε ακομα 10 downloads και ακομα παιζω. Αν και ειναι battery hog, γενικα αξιζει, για οσους θελουν να περασουν καπως ευχαριστα την ωρα τους. Βεβαια ολο το ζουμι ειναι να πληρωσεις λιγακι για να εχεις τα checkpoint.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω φτάσει στο 11 αλλά και πάλι, μετά το 5ο "level" λίγες μάχες και καπάκι αναμονή αναμονή αναμονή..

Θα ήθελα βρε παιδί μου να μπορώ να ασχοληθώ μαζί του για καμιά ώρα απ'τη στιγμή που το ανοίγω, πάνω από 10 λεπτά σπανίως φτάνω, εκτός κι αν έχω τη διάθεση να βλέπω τα δευτερόλεπτα να κινούνται αντίστροφα βέβαια.. :D

Ναι ναι, καταλάβα τι λες..;)

 

Θα το συνεχίσω ελπίζοντας να μην καταντήσει σαν το castle clash, που μετά από ενος χρόνου παιχνιδιού έγινε εντελώς μονότονο, επαναλαμβανομενο και έφτασα να κανω κάποιες κινήσεις μηχανικά, σαν από συνήθεια κάθε μέρα..(ελεος) μέχρι που σιχτηρισα 6 μήνες μετά και το παράτησα..

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστή, και το βρήκα πολύ πολύ ωραίο αν και στην αρχή μου ήταν αδιάφορο

 

http://game20.gr/reviews/thomas-was-alone-review-4343/

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Όντως κολλάς με το Boom beach αλλά η αναμονή κουράζει πάρα πολύ σε σημείο που είμαι έτοιμος να διαγράψω το παιχνίδι.

 

Έψαξα μπας και βρω να βάλω διαμάντια χωρίς να αγοράσω αλλά έχει κάτι περίεργα site που πρέπει πρώτα να δώσεις τον αριθμό σου να πάρεις κάτι περίεργα SMS για επιβεβαίωση και φέξε μου και γλίστρησε.

 

Ακόμα και με το root δεν βρήκα κάτι μέσα στο παιχνίδι που να μπορώ να μειώσω το χρόνο της αναμονής ή να βάλω όσα διαμάντια θέλω εγώ.

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Όντως κολλάς με το Boom beach αλλά η αναμονή κουράζει πάρα πολύ σε σημείο που είμαι έτοιμος να διαγράψω το παιχνίδι.

 

Έψαξα μπας και βρω να βάλω διαμάντια χωρίς να αγοράσω αλλά έχει κάτι περίεργα site που πρέπει πρώτα να δώσεις τον αριθμό σου να πάρεις κάτι περίεργα SMS για επιβεβαίωση και φέξε μου και γλίστρησε.

 

Ακόμα και με το root δεν βρήκα κάτι μέσα στο παιχνίδι που να μπορώ να μειώσω το χρόνο της αναμονής ή να βάλω όσα διαμάντια θέλω εγώ.

 

μπορεις με το game guardian να μειωσεις τον χρονο αναμονης(ή να τον αυξησεις αν εισαι μαζοχα). επεισης μπορεις να βαλεις πιο μπροστα την ωρα της συσκευης σου ;)

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξέρουμε αν υπάρχει εφαρμογή σαν το cause of death του iOS? Το συγκεκριμένο το διέκοψε η EA(ανάθεμα) και θέλω εναλλακτική!

Ρωτάω γιατί η ποιότητα των διαλόγων ήταν πραγματικά εξαιρετική. Οπότε αν υπάρχει μια αντίστοιχη πρόταση στο Android...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Να πω οτι το nba jam ειναι επιτελους συμβατο με καινουργιες συσκευες και εχει την ευκαιρια του να μου ρουφηξει την μπαταρια :D

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Όντως κολλάς με το Boom beach αλλά η αναμονή κουράζει πάρα πολύ σε σημείο που είμαι έτοιμος να διαγράψω το παιχνίδι.

 

Εγώ τελείωσα πάντως με τη βαρεμάρα της αναμονής, το διέγραψα και το αντικατέστησα με το Hay Day της ίδιας εταιρείας, είπα για πρώτη φορά να ασχοληθώ κι εγώ με μια φάρμα. Σαφέστατα και δεν έχει τα όμορφα του Boom Beach αλλά φυτεύω κανένα λαχανικό, ψήνω κανένα αυγό με μπέικον και περνάει ευχάριστα η ώρα.. :lol:

 

Πέρα απ'την πλάκα έχει σχεδόν πάντα κάτι να κάνεις, ακόμα και τις στιγμές που ο χρόνος μετράει αντίστροφα για κάτι που έχεις επιλέξει να "δημιουργηθεί" (ψωμί, αυγά κλπ κλπ). Κι εκεί είναι που υστερεί το Boom Beach, άπαξ ξεμείνεις (κάτι που το οποίο συμβαίνει αρκετά συχνά) δεν σε αφήνει παρά να το κλείσεις μέχρι να γεμίσεις ξανά.. κρίμα γιατί όντως είναι πολύ ωραίο παιχνίδι, το είπα απ'την αρχή αυτό.

 

Γενικά θέλω να επιλέγω εγώ το πότε θα κλείνω ένα παιχνίδι κι όχι να με "φρενάρει" αυτό και μάλιστα τόσο γρήγορα, έφτασα σε σημείο να μην περάσω ούτε πεντάλεπτο μαζί του, ε δεν πάει έτσι.. και το χειρότερο είναι ότι αρχίζει να γίνεται μόδα αυτό το πράγμα..

 

Όσον αφορά το Hay Day κι επειδή με "φαρμοπαίχνιδο" ασχολούμαι για πρώτη φορά, μια χαρά ανταποκρίνεται στα θέλω που έχω αυτή την εποχή. Χαλαρό, παίξιμο με το ένα δάχτυλο του χεριού, ανεβαίνεις σταδιακά και σταθερά τα επίπεδα, έχει και την πλακίτσα του.. να δείτε τις κότες με μάσκα θαλάσσης μόνο.. :lol:

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελείωσα πάντως με τη βαρεμάρα της αναμονής, το διέγραψα και το αντικατέστησα με το Hay Day της ίδιας εταιρείας, είπα για πρώτη φορά να ασχοληθώ κι εγώ με μια φάρμα. Σαφέστατα και δεν έχει τα όμορφα του Boom Beach αλλά φυτεύω κανένα λαχανικό, ψήνω κανένα αυγό με μπέικον και περνάει ευχάριστα η ώρα.. :lol:

 

Πέρα απ'την πλάκα έχει σχεδόν πάντα κάτι να κάνεις, ακόμα και τις στιγμές που ο χρόνος μετράει αντίστροφα για κάτι που έχεις επιλέξει να "δημιουργηθεί" (ψωμί, αυγά κλπ κλπ). Κι εκεί είναι που υστερεί το Boom Beach, άπαξ ξεμείνεις (κάτι που το οποίο συμβαίνει αρκετά συχνά) δεν σε αφήνει παρά να το κλείσεις μέχρι να γεμίσεις ξανά.. κρίμα γιατί όντως είναι πολύ ωραίο παιχνίδι, το είπα απ'την αρχή αυτό.

 

Γενικά θέλω να επιλέγω εγώ το πότε θα κλείνω ένα παιχνίδι κι όχι να με "φρενάρει" αυτό και μάλιστα τόσο γρήγορα, έφτασα σε σημείο να μην περάσω ούτε πεντάλεπτο μαζί του, ε δεν πάει έτσι.. και το χειρότερο είναι ότι αρχίζει να γίνεται μόδα αυτό το πράγμα..

 

Όσον αφορά το Hay Day κι επειδή με "φαρμοπαίχνιδο" ασχολούμαι για πρώτη φορά, μια χαρά ανταποκρίνεται στα θέλω που έχω αυτή την εποχή. Χαλαρό, παίξιμο με το ένα δάχτυλο του χεριού, ανεβαίνεις σταδιακά και σταθερά τα επίπεδα, έχει και την πλακίτσα του.. να δείτε τις κότες με μάσκα θαλάσσης μόνο.. :lol:

Εχεις απόλυτο δίκιο.

Και το κακό είναι οτι το παιχνιδι είναι φορτωμένο στους server που σημαίνει και root συσκευή να εχεις δεν μπορείς να πειραξεις τα διαμάντια

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Highborn παίζει κανείς;

Από τα καλύτερα turn based strategy με τρομερό χαβαλέ!

Είχα παίξει τα 2 πρώτα και τώρα αγόρασα το 3ο στα 99cents από Αμαζον.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπάρχει κάποιο παιχνίδι σαν το soccer physics του iOS? Είναι απλά φοβερό.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Highborn παίζει κανείς;

Από τα καλύτερα turn based strategy με τρομερό χαβαλέ!

Είχα παίξει τα 2 πρώτα και τώρα αγόρασα το 3ο στα 99cents από Αμαζον.

 

Γιατί δεν το βρίσκω στο play store;;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το βρίσκω στο play store;;

Όπως γράφω, το πήρα από Αμαζον.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όπως γράφω, το πήρα από Αμαζον.

 

Αχα!!! Νόμιζα ότι είχες πάρει μόνο το 3ο από το Amazon.

Link to comment
Share on other sites

Αχα!!! Νόμιζα ότι είχες πάρει μόνο το 3ο από το Amazon.

Και τα 3 τα βρίσκεις στο Αμαζον με 99cents το καθένα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιχνίδια για 2-4 άτομα να παίζεις με bluetooth ή στο ίδιο wifi υπάρχουν? Αν είναι συμβατά και με iphone ακόμα καλύτερα γιατί έχουμε απ'όλα στην παρέα!

 

υ.γ. αυτό με το boom beach και άλλα σχετικά καλά games που βρίσκω... που τα έχουν όλα να αγοράζεις coins για να παίζεις γρήγορα... τι τραγικό... ήμαρτον... και να είναι όλα online? ρε φίλε που θα πάει η κατάσταση? Σε λίγο θα μας ζητάνε και δείγμα αίματος για να συνεχίζουμε...

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Παιχνίδια για 2-4 άτομα να παίζεις με bluetooth ή στο ίδιο wifi υπάρχουν? Αν είναι συμβατά και με iphone ακόμα καλύτερα γιατί έχουμε απ'όλα στην παρέα!

 

υ.γ. αυτό με το boom beach και άλλα σχετικά καλά games που βρίσκω... που τα έχουν όλα να αγοράζεις coins για να παίζεις γρήγορα... τι τραγικό... ήμαρτον... και να είναι όλα online? ρε φίλε που θα πάει η κατάσταση? Σε λίγο θα μας ζητάνε και δείγμα αίματος για να συνεχίζουμε...

 

https://sites.google.com/site/lanandroidgaming/

http://thetecnica.com/2014/03/best-multiplayer-android-games

http://playboard.me/android/channels/50d4a56309f27cc45d0000b7

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ψάχνω να βρώ ένα παιχνιδάκι (για τα πιτσιρίκια) που είναι εγατεστημένο στα samsung tablet στον Κωστόβολο

jumb poli ή κατι τέτοιο αλλά δεν το βρίσκω πουθενά.

 

Επίσης ευπρόσδεκτη και άλλη πρόταση για 6χρονα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί . . . αλλά τις τελευταίες μέρες έχω κολλήσει με Soccer Stars !!

Κάτι ανάμεσα σε ποδόσφαιρο και μπιλιάρδο !! Αλλά θέλει σύνδεση ιντερνετ γιατί παίζεις on line με άλλους πάικτες !

 

:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε και το Final Kick, multiplayer πεναλτάκια σαν το Perfect Kick αλλά έχει και οffline παιχνίδι (αν και νομίζω θέλει IAP για να το ξεκλειδώσετε)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Παιχνίδια

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...