Jump to content

Δείξτε τη home screen / lock screen σας!


nikoskat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφαρμογή στο play είναι;

 

Οχι ρε συ..Στη ζωγραφικη των Windows αναφερομαι :p

Απλα εχω ενα ετοιμο "template" στα 1440χ1280 κ κολλαω τις photo εκει

για να ειναι κυριλε στο wallpaper.

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Go launcher ex μετά από πολύ καιρό, μιας και δυστυχώς ο nova δεν υποστηρίζει custom Dockbars

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Go launcher ex μετά από πολύ καιρό, μιας και δυστυχώς ο nova δεν υποστηρίζει custom Dockbars

 

Φοβερή!!!!

 

Για λέγε ποια είναι η dockbar και φυσικά το wallpaper.... :)

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή!!!!

 

Για λέγε ποια είναι η dockbar και φυσικά το wallpaper.... :)

 

Το wallpapper είναι ενός φίλου Γερμανού, από ένα graphix art forum.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Να και το wallpapper, δε με αφήνει να τα ανεβάσω και τα δύο μαζί απ το κινητό . Δεν το ανεβάζει τελικά, θα βρω σε λίγο το λινκ.

 

εδώ είμαστε λοιπόν:

 

http://ompldr.org/vaGJnOQ/rhino.png

Edited by giannis12a

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο τελειωσα μια homescreen για την ομαδα μου...

 

Φιλαράκι πανέμορφη είναι

δώσε καμια extra πληροφορία για το πως την έφτιαξες

Link to comment
Share on other sites

Aν και Παναθηναϊκός είναι όντως πολύ όμορφη η homescreen σου:)

 

Εγώ έκανα μια απλή που με εξυπηρετεί πρακτικά:

 

http://rapidhdd.com/thumbnail/8784912013-02-05-14-01-40.jpg

Link to comment
Share on other sites

Galaxy S3 Omega v40

Motomoto00 theme

Eye in sky

Metrostation icons

Simple calendar widget

 

https://imageshack.us/a/img834/9309/screenshot2013020710001.png

 

https://imageshack.us/a/img189/7479/screenshot2013020709595.png

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τη γραμματοσειρά του ρολογιού μου αρέσει πολύ η homescreen σου:)

 

Εγώ πάλι :

->τροποποίησα την internet μπάρα ( zooper widget ) στην 1η οθόνη η οποία περιλαμβάνει επίσης hd widget καιρού,zooper ώρας-ημερομηνίας-συστήματος και εορτολόγιο

->έβαλα το μεγάλο widget του Poweramp στην 3η ώστε να έχω σε μεγάλο μέγεθος τα album arts

->έβαλα το μεγάλο Google reader στην 4η ώστε να βλέπω με τη μία όσο το δυνατό περισσότερους τίτλους ειδήσεων.

 

Στη 2η ( που δεν την εμφανίζω ) έχω τις επαφές μου με τα μεγάλα contact widgets person.

 

Με αυτά και μ' αυτά έκλεισα για ένα διάστημα:) Καλές οθονιές!:)

http://rapidhdd.com/thumbnail/3870433of4%20screens.png

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τη γραμματοσειρά του ρολογιού μου αρέσει πολύ η homescreen σου:)

 

Εγώ πάλι :

->τροποποίησα την internet μπάρα ( zooper widget ) στην 1η οθόνη η οποία περιλαμβάνει επίσης hd widget καιρού,zooper ώρας-ημερομηνίας-συστήματος και εορτολόγιο

->έβαλα το μεγάλο widget του Poweramp στην 3η ώστε να έχω σε μεγάλο μέγεθος τα album arts

->έβαλα το μεγάλο Google reader στην 4η ώστε να βλέπω με τη μία όσο το δυνατό περισσότερους τίτλους ειδήσεων.

 

Στη 2η ( που δεν την εμφανίζω ) έχω τις επαφές μου με τα μεγάλα contact widgets person.

 

Με αυτά και μ' αυτά έκλεισα για ένα διάστημα:) Καλές οθονιές!:)

http://rapidhdd.com/thumbnail/3870433of4%20screens.png

 

Πως γίνεται αυτό στο πλαι του κινητού που λέει dolphin mail market??

Link to comment
Share on other sites

1.Κατεβάζεις από το google play το zooper widget

2.Διαλέγεις το 2x4 widget (ή 2x5 αν έχεις nova launcher)

3.Μπαίνεις μέσα του,πας layout,τσεκάρεις όλα τα κουτάκια και πατάς κάδο ανακύκλωσης.

4.Πατάς + για να προσθέσεις νέο text.

5.Διαλέγεις edit text manually.Σβήνεις αυτό που έχει πάνω στη γραμμή και γράφεις πχ Dolphin και πατάς ν.

6.Διαλέγεις γραμματοσειρά,μέγεθος και την κάνεις rotate 90 μοίρες.Τοποθετείς το όνομα όπου θες με τις Χ offset και Υ offset επιλογές ( πάνω πάνω στο layout)

7.Διαλέγεις module on tap και επιλέγεις ποια εφαρμογή να ανοίγει όταν θα πατάς τον τίτλο Dolphin ( διαλέγεις τον Dolphin πχ)

 

8.Επαναλαμβάνεις τα βήματα 4 έως 7 για όσους τίτλους θέλεις να βάλεις ορίζοντας στον καθένα ποια εφαρμογή θα ανοίγει όταν το πατάς.

9.Τέλος βγαίνεις έξω από το layout ,πας widget on tap action και διαλέγεις disabled

10.Aν θες μετά μικραίνεις το widget ώστε αντί για 2Χ5 να γίνει 1Χ5 όπως έχω κάνει εγώ:)

Link to comment
Share on other sites

Nova + LMT

 

Εχω και εγώ το LMT αλλά δεν μπορώ να βρω τη ρύθμιση για να διατηρείται στην οθόνη κάποιο χρόνο (όπως φαίνεται και στη φωτό σου) και μετά να κάνω την επιλογή που θέλω . Είμαι με stock ρομ. Μήπως φταίει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

1.Κατεβάζεις από το google play το zooper widget

2.Διαλέγεις το 2x4 widget (ή 2x5 αν έχεις nova launcher)

3.Μπαίνεις μέσα του,πας layout,τσεκάρεις όλα τα κουτάκια και πατάς κάδο ανακύκλωσης.

4.Πατάς + για να προσθέσεις νέο text.

5.Διαλέγεις edit text manually.Σβήνεις αυτό που έχει πάνω στη γραμμή και γράφεις πχ Dolphin και πατάς ν.

6.Διαλέγεις γραμματοσειρά,μέγεθος και την κάνεις rotate 90 μοίρες.Τοποθετείς το όνομα όπου θες με τις Χ offset και Υ offset επιλογές ( πάνω πάνω στο layout)

7.Διαλέγεις module on tap και επιλέγεις ποια εφαρμογή να ανοίγει όταν θα πατάς τον τίτλο Dolphin ( διαλέγεις τον Dolphin πχ)

 

8.Επαναλαμβάνεις τα βήματα 4 έως 7 για όσους τίτλους θέλεις να βάλεις ορίζοντας στον καθένα ποια εφαρμογή θα ανοίγει όταν το πατάς.

9.Τέλος βγαίνεις έξω από το layout ,πας widget on tap action και διαλέγεις disabled

10.Aν θες μετά μικραίνεις το widget ώστε αντί για 2Χ5 να γίνει 1Χ5 όπως έχω κάνει εγώ:)

 

Φοβερος!!:D

 

Να ρωτησω, μπορουμε να συνδεσουμε και φακελους στο Widget? Δηλαδη να φτιαξω ενα Widget ονοματι Web και μεσα να εχει τον Firefox και Chrome. Πατωντας στο Web, να εμφανιζει τα εικονιδια των browsers και να επιλεγω ποιο θελω να ανοιξω.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, όταν ανεβάζω το grid πολύ π.χ 10x10 σε apex ή nova μου κόβει τα εικονίδια των εφαρμογών, υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Φοβερος!!:D

Να ρωτησω, μπορουμε να συνδεσουμε και φακελους στο Widget? Δηλαδη να φτιαξω ενα Widget ονοματι Web και μεσα να εχει τον Firefox και Chrome. Πατωντας στο Web, να εμφανιζει τα εικονιδια των browsers και να επιλεγω ποιο θελω να ανοιξω.

 

Κατάλαβα τι θες αλλά το zooper σε αφήνει να του ορίζεις εφαρμογή και όχι φάκελο.:)

 

@jkap: 10x10 grid? :blink: Tι μάτια έχεις???:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Δείξτε τη home screen / lock screen σας!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...