Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-00


Navar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά ήθελα και το ελληνικό :cry:

Πάντως βλέπω ότι έχει τα θεματάκια του το κινητό..Παιδιά ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια δε γινεται παλι προβλιμα εχω με το nokia c6

 

μου δοσανε καινουργιο και παλι κολλισε :( με μια απλι κλιση

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μπορειτε να μου πειτε ποσο σας κραταει η μπαταρια???

εγω το εχω ενα μηνα το τηλεφωνο περιπου κ πανω απο 2 μερες δε μου κραταει...

τη μπαταρια καθε φορα τη αποφορτιζω τελειως κ την φορτιζω... κ το τηλεφωνο παντα κλειστο...

χρηση περα απο τηλεφωνα δε μπορω να πω οτι κανω ιδιαιτερη...

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι οι δυο μέρες, και εγώ το δουλεύω όπως εσύ και τόσο μου κρατάει.

Πρέπει πια να συμβιβαστούμε ότι για smartphone οι δύο μέρες είναι καλά. Πού είναι οι εποχές που φόρτιζα το siemens Μ35i μια φορά την εβδομάδα!..

Link to comment
Share on other sites

ααα ενταξει τοτε να μην ανησυχω.....

επισης εχω την εκδοση 20.0.41...

η επομενη εκδοση που ειναι διαθεσιμη αυτη τη στιγμη η 20.0.42

αλλαζει κατι?

βοηθαει σε κατι???

Link to comment
Share on other sites

Διορθώνει το πρόβλημα του "κολλήματος" μετά από κλήσεις. Δεν ξέρω αν το έχεις παρατηρήσει αλλά ήταν μεγάλο βάσανο...

 

Ερώτηση κρίσεως τώρα. Πώς μπορώ να ρυθμίσω το κινητό να ανοίγει όλα τα λινκ με τον Opera?

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με ένα πρόβλημα που είχα αναφέρει και που το κινητό μου ΔΕΝ με ειδοποιούσε όταν λάμβανε μήνυμα SMS, (παρά μόνο όταν έκανα επανεκίννηση), τό πρόβλημα λύθηκε με την αναβάθμιση.

Το έχω εδώ και 6 μέρες ανοιχτό, χωρίς να το κλείσω.

Λαμβάνει κανονικά μηνύματα και άμεσα έχει ηχητική ειδοποίηση, αλλά το γράφει και όταν το ξεκλειδώσεις.

Παλιότερα, κάθε 2 μέρες του έκανα restart γιατί βλάκευε και έπρεπε να μπω στα μηνύματα για να δω ότι υπάρχει αδιάβαστο μήνυμα.

 

Πράγματι διορθώθηκε αυτό το πρόβλημα και προέκυψε άλλο.

 

Από χτες, όποιος με καλεί, μου δείχνει στο επάνω μέρος της οθόνης ένα τετραγωνάκι που αλλάζει χρώματα. ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ή να κάνει άλλη ηχητική ή οπτική ένδειξη.

Πηγαίνω μετά στις αναπάντητες κλήσεις, βλέπω ποιός πήρε και τον καλώ. 'Ολοι όσοι με έχουν πάρει, το αφήνουν και χτυπάει τουλάχιστον για 1 λεπτό.

Του έκανα επανεκίννηση και έστρωσε. Το τετραγωνάκι με την κλήση το δείχνει για λιγότερο από 1 SEC πριν μου δείξει τη φάτσα αυτού που με καλεί καθώς και το όνομά του. Δηλαδή, δείχνει αυτο το τετραγωνάκι και μετά αρχίσει η ηχητική ειδοποίηση και η φώτο του!

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος πως μπορω να βαλω τις εφαρμογες που θελω στην αρχικη οθονη. πχ θελω να βαλω το opera;

 

Λοιπόν...

Κρατάς πατημένη την κεντρική οθόνη και επιλέγεις "προσθήκη περιεχομένου". Στη συνέχεια "συντομεύσεις" και έτσι στηνκνετρική οθόνη εμφανίζεται πλεόν μία μπάρα συντομεύσεων.

Τώρα, κρατάς πατημένη αυτήν την μπάρα που εμφανίστηκε, επιλέγεις "ρυθμίσεις" και μετά πια μπορείς να επιλέξεις όποια εφαρμογή θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να κλείσουμε μια εφαρμογή που έχει κολλήσει, ΧΩΡΙΣ να βγάλουμε τη μπαταρία ή χωρίς να κρατήσουμε το κουμπί τερματισμού κλήσης παρατεραμένα;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να κλείσουμε μια εφαρμογή που έχει κολλήσει, ΧΩΡΙΣ να βγάλουμε τη μπαταρία ή χωρίς να κρατήσουμε το κουμπί τερματισμού κλήσης παρατεραμένα;

 

Κράτα πατημένο το κουμπί του μενου και θα σου ανοιξει τον task manager του λογισμικου. Πάτησε παρατεταμένα το εικονίδιο της εφαρμογης που έχει κολλήσει και πάτα έξοδος. Εναλλακτικά εγκατέστησε έναν άλλον task manager με περισσότερες δυνατότητες όπως ο Handy Taskman ή ο Best Taskman.

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα και μίλησα με άνθρωπο (με σάρκα και οστά) στη NOKIA (στο εξωτερικό φυσικά) και έβγαλα άκρη με το firmware που ΔΕΝ ανάβει η οθόνη, όταν λαμβάνει μήνυμα.

Τους έδειξα και ένα discussion board σχετικά με αυτό το bug και ελπίζω πως με τόσα βρισίδια που θα έχουν διαβάσει, να το διορθώσουν στο επόμενο Update.

Link to comment
Share on other sites

Τί μπορεί τώρα να συνέβη με την εφαρμογή για mail;

Άλλαξα σύνδεση και router, πήγα σε HOL και το router είναι το κλασικό Netfaster. Από τότε λοιπόν δεν μου συγχρονίζει τα mail. Ακόμη και όταν προσπαθώ να κάνω χειροκίνητα συγχρονισμό, μου λέει "η σύνδεση είναι αδύνατη". Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα.

Ο λόγος ήταν αρχικά, ότι προσπάθησα να περάσω ρυθμίσεις (για e-mail λογαριασμό POP3) χωρίς να έχω μέσα στο κινητό ΣΙΜ.

'Ετσι ήταν περιορισμένες οι ρυθμίσεις.

'Οταν έκανα την αναβάθμιση 20.0.42, ως δια μαγείας τα e-mail έπαιξαν κανονικά, αφού έκανα ξανά όλες τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, μάλλον την πάτησα σαν αρχάριος...

Μου φαίνεται ότι είχε γεμίσει το inbox!..Το άδειασα λίγο και αμέσως κατέβηκαν...

Τί πρόβλημα και αυτό να αδειάσεις το inbox, ένα-ένα όλα τα μηνύματα. Σαν να είχε πάρει το μάτι μου κάπου έναν πιο μαζικό τρόπο, αλλά δεν τον βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα να ρωτησω κατι χαζο για το gps;θελω π.χ να κανω ενα ταξιδι θεσσαλονικη-λαρισα.πως βαζω τον προορισμο που θελω να παω;αν πατησω καθορισμος προορισμου και παω αναζητηση μου βγαζε να πληκτρολογησω μονο το σημειο εκκινησης;πρεπει να κατεβασω αλλους χαρτες; Edited by peaak
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. οταν τραβάω βιντεο, και κανω ζοομ κολλαει... και οταν παω να το δω ενω σε ορισμενα σημεια η εικονα εχει κολλισει εχει ηχο κανονικα. και να μην κανω ζοομ ομως οταν παω να δω το βιντεο που εχω τραβιξει, κολλαει σε οριμενενα σημεια για 4-5 δευτερολεπτα. αυτο μου το κανει μετα την τελευταια αναβαθμιση. εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. οταν τραβάω βιντεο, και κανω ζοομ κολλαει... και οταν παω να το δω ενω σε ορισμενα σημεια η εικονα εχει κολλισει εχει ηχο κανονικα. και να μην κανω ζοομ ομως οταν παω να δω το βιντεο που εχω τραβιξει, κολλαει σε οριμενενα σημεια για 4-5 δευτερολεπτα. αυτο μου το κανει μετα την τελευταια αναβαθμιση. εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα?

Τα βίντεο τα αποθηκεύεις στην κάρτα μνήμης? Άλλαξε την ρύθμιση για ν' αποθηκεύονται στην μνήμης της συσκευής και δες αν συνεχίζονται τα κολλήματα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν κ εχετε κ εσεις το ιδιο θεμα με εμενα η αν το εχω μονο εγω...π.χ. τα κουμπακια ποθ ειναι για την ενταση του ηχου κουνιουντε καπως...κ οταν χτυπαει το τηλεφωνο με τη δονηση ακουγεται τριξιμο...κ γενικα αν ταρακουνησεις τη συσκευη ακουγεται επισης

ειναι ετσι απο κατασκευης του?εννοω δηλαδη πως το διπλο κουμπακι αυτο δεν ειναι σταθερο...

Link to comment
Share on other sites

να φταιει κατι??? να το παω στο σερβις? απο την αρχη ηταν καπως χαλαρο...θα ειναι μεσα στην εγγυηση?κ το θεμα ειναι οτι δε το πολυ χρισημοποιω για να πεις οτι ειναι απο τη χρηση
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα επειδη δεν μου απαντησε κανεις ξαναβαζω το θεμα για το gps;θελω π.χ να κανω ενα ταξιδι θεσσαλονικη-λαρισα.πως βαζω τον προορισμο που θελω να παω;αν πατησω καθορισμος προορισμου και παω αναζητηση μου βγαζε να πληκτρολογησω μονο το σημειο εκκινησης;πρεπει να κατεβασω αλλους χαρτες;
Link to comment
Share on other sites

Τα βίντεο τα αποθηκεύεις στην κάρτα μνήμης? Άλλαξε την ρύθμιση για ν' αποθηκεύονται στην μνήμης της συσκευής και δες αν συνεχίζονται τα κολλήματα.

 

Σε ευχαριστω... Αλλαξα τη ρυθμιση και ειναι μια χαρα τωρα. Παντως παλαιοτερα το ειχα στη καρτα μνημης και δεν γινοταν αυτο... Τραβουσε μια χαρα.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

@Con7

Από την στιγμή που όταν το έχεις στην μνήμης στης συσκευής και το βίντεο γράφει χωρίς σπασίματα, τότε κάνε ένα hard format στην κάρτα μνήμης (αφού πρώτα σώσεις τα δεδομένα σου) και ξανά δες αν συνεχίζονται τα κολλήματα όταν γράφεις βίντεο στην κάρτα μνήμης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τροπος να σύγχρονισω την ώρα του τηλεφώνου με κάποιον διακομιστη στο ίντερνετ για να έχω σωστή ώρα?

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...