Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-00


Navar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια το κινητο κανει τελεια αναβαθμιση και πηρε την εκδοση 20.1 αν θυμαμαι καλα χωρις προβλημα. Τωρα μια ερωτηση. Ειχα απο το ovi store κανα 3αρι εφαρμογες τις οποιες τωρα δεν βλεπω παροτι εγκατασταθηκαν ουτε ως εικονιδια ουτε στο μενου. Στο στορ δεν υπαρχει επιλογη αφιαρεσης ουτε στην απεγακτασταση εφαρμογων, τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο κανει τελεια αναβαθμιση και πηρε την εκδοση 20.1

Εμένα, πάλι και από το Ovi Suite αλλά και από το τηλέφωνο, μου λέει ότι

Device software version v 10.0.021 installed.

Επίσης μου λέει πως είναι Updated και δεν υπάρχει νεότερο update για να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω την συσκευή σε λίγες μέρες...

 

Δυστυχώς σε λευκό τα καταστήματα της Vodafone ΔΕΝ το φέρνουν καν :(

 

Να είστε καλά όλοι σας που έχετε γεμίσει με τόσες χρήσιμες πληροφορίες το topic :D

 

Θα επανέλθω με ερωτήσεις

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος, υποπτεύομαι ότι τα κολλήματα που τρώει κάποιες φορές η συσκευή κατά τον τερματισμό της κλήσης συμβαίνουν όταν πατάμε το κουμπί τερματισμού της κλήσης ταυτόχρονα με τον συνομιλητή μας. Δεν είμαι σίγουρος για αυτό, αλλά το ψάχνω, ίσως να φταίει και η ενεργοποίηση της σύνοψης κλήσης.

Πολύ σπαστικό είναι, βγάλσιμο από την θήκη, βγάλσιμο μπαταρίας, επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..θα ηθελα να ρωτησω αν οι αναβαθμισεις μπορουν να γινουν με συνδεση wi-fi ή μονο με το ιντερνετ που σου παρεχει η καθε εταιρια.

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την ελληνική ομιλία "Πέτρος".

Πήγα στις ρυθμίσες=> Τηλέφωνο=> Ομιλία=> και έβαλα "Ελληνικά" και "Πέτρο".

Δυστυχώς δεν μπορώ να μειώσω την ταχύτητα στον ρυθμό.

Για την ακρίβεια, ότι ταχύτητα και αν βάλω, η ταχύτητα που μιλάει το τηλέφωνο και εκφωνεί τα ονόματα όταν με καλούν, είναι σταθερή (και γρήγορη).

Προσπάθησα να επαναφέρω την γλώσσα στα Αγγλικά αλλά πάλι τον Πέτρο ακούω (παρόλο που έβαλα Μάρτιν).

 

Καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Νέο firmware v20.0.042 .

Άντε να δούμε...

 

---Update---

Μετά από 5 ώρες λειτουργίας και αρκετών τηλεφωνημάτων δεν είχα ούτε ένα κόλλημα. Λέτε να τα καταφέρανε;

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας, και εγω σημερα αγορασα το C6. δεν το εχω στα χερια μου.. το παρηγγηλα απο το πλαισιο στην τιμη των 230 ευρω και ειχε δωρο ενα σκληρο.. τεσπα το προιον λεει αναμενετε συντομα πηρα τηλ και μου λεει θα κανουν παραλαβη το σαββατο 11 .. ελπιζω να πανε ολα καλα και να ειναι αυτο που περιμενω... ξερει κανεις κατι παραπανω?:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που σιχαίνομαι σε αυτό το κινητό είναι το εξής.

 

Είμαι σε stand by.

Δηλαδή σκοτεινή οθόνη.

Ξαφνικά λαμβάνω μήνυμα.

Ηχητικά. ακούω τον ήχο του μηνύματος.

Οπτικά παραμένει σκοτεινό και απλά "φλασάει" το μεσαίο πλήκτρο του μενού.

ΧΑΖΟ! Πρέπει συνέχεια να κοιτάω το κινητό για να δω πότε φλασάρει.

 

ΕΡΩΤΗΣΗ:

Υπάρχει τρόπος όταν λαμβάνει μήνυμα, να μου δείχνει για 2-3 sec το μήνυμα "ένα νέο μήνυμα ελήφθει"; Κάτι που κάνουν όλα τα κινητά ΝΟΚΙΑ που έχουν περάσει από τα χέρια μου.

 

πολυ καλη ερωτηση και εγω το ιδιο προβλημα εχω.....

Link to comment
Share on other sites

Νεα αναβαθμιση,εκδοση 20.0.042. Γνωριζει κανεις τι αλλαγες εχει ;

 

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι βλακώδες και πολύ προσωπικό που είμαι βέβαιος ότι θα σας εξοργίσει όλους;

 

Που την βρήκατε;

 

ΥΓ: Ελπίζω να μην με βγάλετε στη Λαμπίρη που τόλμησα και ρώτησα, αλλά προσπαθώ επί μια ώρα να βρω update και το OVI Update (sto PC) μου λέει ότι το 10.0.021 που έχει, είναι updated.

Το ίδιο το κινητό (όταν επέλεξα να κάνει αναβάθμιση) μου έγραψε πάλι πως είναι updated.

 

Αν κάποιος κάνει την αναβάθμιση, ας μας πει αν ανάβει η οθόνη, τη στιγμή που λαμβάνει ένα SMS.

 

Η απάντηση είναι εδώ...

http://www.symbiantweet.com/nokia-c6-00-gets-minor-firmware-update-with-changelog

 

Θα ήταν καλή ιδέα, αν κάποιος έκανε την αναβάθμιση, να μας πει αν όταν έρχεται μήνυμα, ανάβει η οθόνη.

Edited by radiodj105
Link to comment
Share on other sites

οχι και παλι η οθονη δν αναβει.εγω φιλε μου την εκανα την αναβαθμιση απο το Nokia Software Updater.και επισεις δν εχω καταλαβει καμια διαφορα....
Link to comment
Share on other sites

οχι και παλι η οθονη δν αναβει.εγω φιλε μου την εκανα την αναβαθμιση απο το Nokia Software Updater.και επισεις δν εχω καταλαβει καμια διαφορα....

 

Καταπληκτικά! Δεν την κάνω!

Ευχαριστώ φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει τί γίνεται με το update. Εγώ έκανα κανονικά την αναβάθμιση μέσω κινητού από WiFi και ενώ είχα ως τώρα την έκδοση v20.0.041, τώρα έχω την έκδοση v20.0.042. Τί να πω, μήπως το ποιά έκδοση κατεβάζει έχει σχέση με το πού φτιάχτηκε η συσκευή;

Από όσο διάβασα στα ξένα fora, διορθώνει τα κολλήματα που είχαμε πολλοί από εμάς και μόνο αυτό. Και πράγματι, στην περίπτωσή μου εδώ και μία ημέρα δεν είχα ούτε ένα κόλλημα, ενώ πριν είχα 4-5 την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά έχεις την 20.0.042, αφού αυτή είναι η τελευταία διαθέσιμη έκδοση για το C6-00.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείτε οι πιο έμπειροι να προτείνετε κάτι για αυτό;

 

Κατέβασα την ελληνική ομιλία "Πέτρος".

Πήγα στις ρυθμίσες=> Τηλέφωνο=> Ομιλία=> και έβαλα "Ελληνικά" και "Πέτρο".

Δυστυχώς δεν μπορώ να μειώσω την ταχύτητα στον ρυθμό.

Για την ακρίβεια, ότι ταχύτητα και αν βάλω, η ταχύτητα που μιλάει το τηλέφωνο και εκφωνεί τα ονόματα όταν με καλούν, είναι σταθερή (και γρήγορη).

Προσπάθησα να επαναφέρω την γλώσσα στα Αγγλικά αλλά πάλι τον Πέτρο ακούω (παρόλο που έβαλα Μάρτιν).

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν βλεπω τις εγκατεστημενες εφαρμογες-ορισμενες βεβαια- απο το ovi store στα εικονιδια και στο φακελο, το προβλημα ειναι οτι ΔΕΝ μπορω να τις απεγκαταστησω γιατι δεν φαινονται ουτε απο το μαρκετ ουτε απο την καρτα. Οι εφαρμογες εγκατασταθηκαν μετα την αναβαθμιση οποτε παιζει να τρεχει κατι?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείτε οι πιο έμπειροι να προτείνετε κάτι για αυτό;

 

Πήγα στις εφαρμογές και απεγκατέστησα τον Πέτρο.

Η φωνή του Μάρτιν επανήλθε κανονικά όταν με καλούν.

Ουφ!

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να πρω το c6-00,θα ηθελα να ρωτησω αυτους που το εχουν στν κατοχη τους,αξιζει?ειναι ανθεκτικο η σκετη πλαστικουρα?για να ακουσ μουσικη,να μπαινεις στο ιντερνετ και στα χρηματα που διατιθεται αξιζει κανεις να το αγορασει?
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να πρω το c6-00,θα ηθελα να ρωτησω αυτους που το εχουν στν κατοχη τους,αξιζει?ειναι ανθεκτικο η σκετη πλαστικουρα?για να ακουσ μουσικη,να μπαινεις στο ιντερνετ και στα χρηματα που διατιθεται αξιζει κανεις να το αγορασει?

Για τα λεφτά του είναι μια χαρά.

'Εχει συμπαθητικό ήχο. Ειδικά αν αγοράσεις τα ακουστικά των 25 ευρώ (αφού τα δικά του είναι γύφτικα).

Μια χαρά αγορά είναι φίλε.

Το μόνο κακό που έχει, είναι πως όταν λαμβάνει μήνυμα, κάνει απλά ήχο και η οθόνη παραμένει σβηστή όταν γράφει το "'ένα νέο μήνυμα ελήφθει".

Αυτό στο λέω προκαταβολικά για να μην το ψάχνεις!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχει.

 

Memory Functions:

Maximum User Storage 240 MB

NAND Memory 512 MB

SDRAM Memory 128 MB

Memory Card type Micro SD

Memory Card Size 16 GB

 

http://www.forum.nokia.com/Devices/Device_specifications/C6-00/

Link to comment
Share on other sites

Που σημαίνει τι αυτό;

'Οτι πάμε σε κάποιο κατάστημα ΝΟΚΙΑ και ζητάμε να αυξήσει την μνήμη (κάτι όπως η ram στα PC);

 

Είναι προφανές πως δεν εννοούμε την αποσπώμενη micro κάρτα SD αλλά τη "μνήμη-μνήμη"!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...