Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το εξης προβλημα...εχω βαλει τον rockplayer 1.031 (armv7) και μολις δω καποια ταινια οπως πχ.the expendables...τους υποτιτλους τους δειχνει στα κινεζικα ενω στο pc μου ειναι μια χαρα ελληνικα...τι μπορει να φταιει;;;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανεις γι αυτο ρε παιδες; δεν ειναι τπτ το ιδιαιτερο αλλα προσπαθω να καταλαβω τι το προκαλεσε κ μηπως εχει τυχει σε καποιον απο εσας. Επισης αν εχει την καλοσυνη να προτεινει καποιος καποια εφαρμογη για τις επαφες κ για μηνυματα θα ημουν ευγνωμων. Ευχαριστω!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Μήπως έχεις βάλει το autobrightness??

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως το κάνεις με το ROM Manager. Για δοκίμασε και έναν απο τους παρακάτω τρόπους

 

http://androidandme.com/2009/08/news/how-to-manually-partition-your-sd-card-for-android-apps2sd/

 

http://forum.cyanogenmod.com/topic/5207-solved-sd-card-partitioning-problem/

 

Με το ROM manager δεν ειχα ποτέ πρόβλημα πάντως. Το partitioning δούλεψε κάθε φορά.

κανενασ αλλος τροποσ για αυτο το partision δεν μου γινετε αν clear data storage δεν θα ειναι root πρεπει να το ξανακανω? τι να κανω αλλο δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

κανενασ αλλος τροποσ για αυτο το partision δεν μου γινετε αν clear data storage δεν θα ειναι root πρεπει να το ξανακανω? τι να κανω αλλο δεν ξερω

 

Βρες ένα μηχάνημα με linux και ρίξε ένα καλό format στην κάρτα..

Link to comment
Share on other sites

την εχω κανει και απο το κιν και απο τον υπολογιστη εχω βαλει και την 4αρα που ηταν οπως την ειχε το κουτι αδεια να τιν κανω partision και τιποτα πιστευω δεν φταιει η καρτα
Link to comment
Share on other sites

το χει αγορασει κανεις απο vodafone to desire?...κυκλοφωρει τοσο καιρο και ακομα απο τη vodafone μου λενε οτι ειναι δυσκολο να το βρουν,λογο μη διαθεσημοτητας οπως και σε ολα τα καταστηματα εκτως internet..
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει τη LeeDrOiD 2.0a εδω και 2 μερες ολα καλα αργει λιγο στο λογοτυπο htc κατα ταλλα σφαιρα και το A2SD+. 35 εφαρμογες navigon κτλ 110 mb διαθεσιμα το προβλημα τωρα εχω κανει ενα φακελο apps στην sd και μεσα σαυτον 3 φακελους apps games wallpapers σημερα το συνδεω σε μοναδα δισκου και βαζω μες το games 3 παιχνια παω τωρα με τον astro να μπω στο φακελο και μου βγαζει mounted readonly the sd card has an unexpted problem tap.... κτλ. τους αλλους φακελους που εχω κανει τους διαβαζει κανονικα μολις παω να ξανανοιξω το games τα ιδια απ το pc τον ανοιγει τι να φταιει?

 

και με τον estrong τα ιδια και τωρα προσεξα οτι δεν δειχνει γενικα το μεγεθος της καρτας και τον ελευθερο χωρο

Edited by than_007
Link to comment
Share on other sites

το χει αγορασει κανεις απο vodafone to desire?...κυκλοφωρει τοσο καιρο και ακομα απο τη vodafone μου λενε οτι ειναι δυσκολο να το βρουν,λογο μη διαθεσημοτητας οπως και σε ολα τα καταστηματα εκτως internet..

Όντως υπάρχει έλλειψη όχι μόνο στην vodafone, αλλά γενικά. Αυτό οφείλεται στην αλλαγή των desire από amoled σε slcd. Το δικό μου είναι ένα από τα τελευταία desire με amoled από vodafone...

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει τη LeeDrOiD 2.0a εδω και 2 μερες ολα καλα αργει λιγο στο λογοτυπο htc κατα ταλλα σφαιρα και το A2SD+. 35 εφαρμογες navigon κτλ 110 mb διαθεσιμα το προβλημα τωρα εχω κανει ενα φακελο apps στην sd και μεσα σαυτον 3 φακελους apps games wallpapers σημερα το συνδεω σε μοναδα δισκου και βαζω μες το games 3 παιχνια παω τωρα με τον astro να μπω στο φακελο και μου βγαζει mounted readonly the sd card has an unexpted problem tap.... κτλ. τους αλλους φακελους που εχω κανει τους διαβαζει κανονικα μολις παω να ξανανοιξω το games τα ιδια απ το pc τον ανοιγει τι να φταιει?

 

και με τον estrong τα ιδια και τωρα προσεξα οτι δεν δειχνει γενικα το μεγεθος της καρτας και τον ελευθερο χωρο

μάλλον θα χρειαστεί να κάνεις format την κάρτα!

το είχα πάθει και γω και μόνο αυτή τη λύση βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μάλλον έχω ένα καμμένο pixel. :cry:

Κατέβασα μια εφαρμογή που κάνει εναλλαγή χρωμάτων για να δεις αν υπάρχουν καμμένα ή κολλημένα pixel και στην μαυρη εικόνα έχει μια πολύ μικρή ασπρη κουκίδα πάνω δεξιά στην οθόνη.Βέβαια για να το προσέξεις πρεπει να ειναι εντελώς μαυρο και να το φέρεις κοντά στα μάτια αλλά... :X

 

Παίζει να είναι και σκόνη?Είναι πολύ μικρή η κουκίδα :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μάλλον έχω ένα καμμένο pixel. :cry:

Κατέβασα μια εφαρμογή που κάνει εναλλαγή χρωμάτων για να δεις αν υπάρχουν καμμένα ή κολλημένα pixel και στην μαυρη εικόνα έχει μια πολύ μικρή ασπρη κουκίδα πάνω δεξιά στην οθόνη :blink:

 

μπορεις να πεις πως λεγεται η εφαρμογη αυτη να του κανω κι εγω κανεναν ελεγχο...;;;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει και σε άλλα (πέραν του μαύρου) χρώματα?

 

Φαίνεται στα σκούρα χρώματα αλλά με δυσκολία, και στο μαυρο αν δεν κοιτάξεις σε εκείνο το σημείο δεν το προσέχεις δεν φέγγει και πολύ δηλαδή :sick:

Αλλά είναι που μου μπήκαν ψύλλοι στα αυτιά τωρα και θέλω να ξερω τι είναι :worry:

 

edit::

 

hraklhs57 Dead Pixel Detect είναι η εφαρμογή

Edited by Dimitriss19
Link to comment
Share on other sites

hraklhs57 Dead Pixel Detect είναι η εφαρμογή

οκ..σε ευχαριστω πολυ...θα τη δοκιμασω κι εγω...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

μάλλον θα χρειαστεί να κάνεις format την κάρτα!

το είχα πάθει και γω και μόνο αυτή τη λύση βρήκα!

 

μπηκα απ τον υπολογιστη και εσβησα οτι ειχε μεσα στο φακελο games μετα μπηκα απ τον astro και ειχε ενα αρχειακι .apk to σβησα και τωρα τον ανοιγει κανονικα αλλα δε μου δειχνει ποσο χωρο εχω στην sd.μεχρι τωρα δε εχω αλλο προβλημα. φορματ το σκεφτικα αλλα τι γινετε με το EXT3 partition? θα το διαγραψει η δε το βλεπει καθολου?επισης πως βλεπουμε ποσο χωρο πιανουν οι εφαρμογες στο ext3?

Link to comment
Share on other sites

μπηκα απ τον υπολογιστη και εσβησα οτι ειχε μεσα στο φακελο games μετα μπηκα απ τον astro και ειχε ενα αρχειακι .apk to σβησα και τωρα τον ανοιγει κανονικα αλλα δε μου δειχνει ποσο χωρο εχω στην sd.μεχρι τωρα δε εχω αλλο προβλημα. φορματ το σκεφτικα αλλα τι γινετε με το EXT3 partition? θα το διαγραψει η δε το βλεπει καθολου?επισης πως βλεπουμε ποσο χωρο πιανουν οι εφαρμογες στο ext3?

αν κανεις απο windows θα το διαγραψει τελειως. για το χωρο που πιανουν οι εφαρμογες στο partition βαλε πχ το quick system info.

Link to comment
Share on other sites

μπηκα απ τον υπολογιστη και εσβησα οτι ειχε μεσα στο φακελο games μετα μπηκα απ τον astro και ειχε ενα αρχειακι .apk to σβησα και τωρα τον ανοιγει κανονικα αλλα δε μου δειχνει ποσο χωρο εχω στην sd.μεχρι τωρα δε εχω αλλο προβλημα. φορματ το σκεφτικα αλλα τι γινετε με το EXT3 partition? θα το διαγραψει η δε το βλεπει καθολου?επισης πως βλεπουμε ποσο χωρο πιανουν οι εφαρμογες στο ext3?

 

To format γινεται στο FAT32 partition. Δεν επηρεάζει το EXT3.

 

Για να δεις ποσο χώρο έχεις στο EXT3, βάλε το quick system info

 

http://www.appbrain.com/app/org.uguess.android.sysinfo.pro

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

To format γινεται στο FAT32 partition. Δεν επηρεάζει το EXT3.

 

Για να δεις ποσο χώρο έχεις στο EXT3, βάλε το quick system info

 

http://www.appbrain.com/app/org.uguess.android.sysinfo.pro

 

τελικα κατι παιζει με την καρτα τωρα μου βγαζει mounted read only σε αλλο φακελο λογικα κατι πρεπει να παιζει με τα apk to κανει σε φακελους που εχω εφαρμογες οποτε φορματ δε πειραζει σιγουρα το ext3 ε?με το που θα τη βαλω στο τηλ θα το δει?σα το χωρο εγκαταστασης

Link to comment
Share on other sites

τελικα κατι παιζει με την καρτα τωρα μου βγαζει mounted read only σε αλλο φακελο λογικα κατι πρεπει να παιζει με τα apk to κανει σε φακελους που εχω εφαρμογες οποτε φορματ δε πειραζει σιγουρα το ext3 ε?με το που θα τη βαλω στο τηλ θα το δει?σα το χωρο εγκαταστασης

Κοίταξε, εμένα όταν μου το είχε κάνει στην κάρτα έσβησα τα ίδια τα partitions της κάρτας και ξανά άρχισα από την αρχή.

 

Εννοείται ότι το backup του ext3 partition γίνεται είτε με Linux ή με κάποιο πρόγραμμα για windows που να διαβάζει τέτοια partition(νομίζω το http://www.fs-driver.org/ το κάνει αυτό, αλλά η καλύτερη λύση είναι το ίδιο το Linux).

 

Το αν θα δουλέψει το copy-paste δεν το ξέρω, αλλά έτσι υποθέτω!

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, εμένα όταν μου το είχε κάνει στην κάρτα έσβησα τα ίδια τα partitions της κάρτας και ξανά άρχισα από την αρχή.

 

Εννοείται ότι το backup του ext3 partition γίνεται είτε με Linux ή με κάποιο πρόγραμμα για windows που να διαβάζει τέτοια partition(νομίζω το http://www.fs-driver.org/ το κάνει αυτό, αλλά η καλύτερη λύση είναι το ίδιο το Linux).

 

Το αν θα δουλέψει το copy-paste δεν το ξέρω, αλλά έτσι υποθέτω!

 

δε λεω να κανω copy-paste λογικα το ext3 δε το βλεπουν τα windows οποτε θα φορμαρουν τον υπολοιπο χωρο. αν τη φορμαρω μεσα απ το τηλ θα κανω τιποτα?λογικα το ext3 δεν εχει προβλημα στο fat κατι παιζει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το partition στην κάρτα γιατί χρειάζεται?

Για να μπορούν να εγκατασταθούν εκεί εξ αρχής εκεί οι νέες εφαρμογές?

Για να μπορούν να μεταφερθούν εκεί οι ήδη εγκατεστημένες εφαρμογές?

Στην έκδοση 2.2 χρειάζεται αυτή η διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το partition στην κάρτα γιατί χρειάζεται?

Για να μπορούν να εγκατασταθούν εκεί εξ αρχής εκεί οι νέες εφαρμογές?

Για να μπορούν να μεταφερθούν εκεί οι ήδη εγκατεστημένες εφαρμογές?

Στην έκδοση 2.2 χρειάζεται αυτή η διαδικασία?

για να εγκαθιστώνται οι εφαρμογές και η cache τους όταν έχεις βάλει custom rom με a2sd+

στην 2.2 την original δεν χρειάζεσαι τέτοια partition μιας και μπορείς σε μερικές εφαρμογές να τους ζητήσεις να περαστούν στην κάρτα. το θέμα είναι ότι με το a2sd+ δεν χρειάζεται να κάνεις αυτή τη διαδικασία αφού όλες οι εφαρμογές νομίζουν ότι τρέχουν από την μνήμη του τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να καταλαβαίνω αν μια εισερχόμενη κλήση είναι από προώθηση. Σε Νοκια κινητά που είχα πριν, έβγαζε ένα βελάκι όταν σε καλούσαν.
Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα...εχω βαλει τον rockplayer 1.031 (armv7) και μολις δω καποια ταινια οπως πχ.the expendables...τους υποτιτλους τους δειχνει στα κινεζικα ενω στο pc μου ειναι μια χαρα ελληνικα...τι μπορει να φταιει;;;

 

άνοιξε με wordpad τον υπότιτλο σώσε τον με κωδικοποίηση utf 8 βάλτον στο κινητό και πες μας

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει root to desire μου, άλλα δυστυχώς χάλασε( νεκρό). Το πήγα στην αντιπροσωπεια, όμως θέλω να Μ πείτε αν μπορουν να αρνηθούν να μου το φτιάξουν ΕΡD είναι root. Ρωτάω ΕΡD κάπου διάβασα ότι η εγγίhσh στο desire Dn επηρεάζεται από το root, ισχύει κάτι τέτοιο;
Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...