Jump to content

FIFA World Cup 2010 - Νότιος Αφρική


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια θα είναι η πορεία της Εθνικής Ελλάδος στο Παγκόσμιο Κύπελλο;  

91 members have voted

  1. 1. Ποια θα είναι η πορεία της Εθνικής Ελλάδος στο Παγκόσμιο Κύπελλο;

    • Θα τερματίσει 4η στον όμιλό της
      31
    • Θα τερματίσει 3η στον όμιλό της
      35
    • Θα προκριθεί στους ''16''
      9
    • Θα προκριθεί στους ''8''
      2
    • Θα προκριθεί στους ''4''
      0
    • Θα παίξει στον τελικό
      14


Recommended Posts

ενταξει δεν ητανε και τοσο ασχημη η Γκανα θα μπορουσε να ειχε περασει κ αυτη.

 

Σίγουρα, ήταν εντελώς ισσορόπημμενο παίχνιδι, και οι δύο είχαν ευκαίριες και διαστήματα που κυριάρχησαν, απλά νομίζω στα σημεία ήταν καλύτερη η Ουρουγούαη. Και βασικά την έχω κατασυμπαθήσει σε αυτή τη διοργάνωση, ομάδα με ψυχη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 535
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκτός η Βραζιλία.Έκανε την έκπληξη η Ολλανδία

 

αυτο το ευχαριστηηκα πολυ. οι βραζιλιανοι εχουν υφος 300 καρδιναλιων, καλα να παθουν!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου φαίνεται ότι η Αργεντινή έχει μεγαλύτερο ύφος.Ειδικά ο Μαραντονα και τα μεγάλα του ονόματα.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα 3/7:

 

17.00 Γερμανία - Αργεντινή

21.30 Παραγουάη - Ισπανία

 

 

Το χταπόδι πρόβλεψε Γερμανία πάντως. Αν δεν είχα ορκιστεί ότι θα κόψω τα τυχερά παιχνίδια θα έριχνα 50€ στους Γερμανούς και άλλα τόσα στους Ισπανούς.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εχει πολυ καλα παιχνιδια...υποστηριζω και πιστευω στη Γερμανια// Εχει ποιοτητα και ο μεσσι θα ειναι κλεισμενος οποτε δε θα κανει και πολλα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα 3/7:

 

17.00 Γερμανία - Αργεντινή

21.30 Παραγουάη - Ισπανία

 

 

Προβλέπω πρόκριση Ισπανίας και Γερμανίας σήμερα (θα εμπιστευτώ το ''ένστικτο'' του χταποδιού! :D ).

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εχει πολυ καλα παιχνιδια...υποστηριζω και πιστευω στη Γερμανια// Εχει ποιοτητα και ο μεσσι θα ειναι κλεισμενος οποτε δε θα κανει και πολλα..

 

Απο τα μεγαλυτερα προβληματα της Αργεντινης το συγκεκριμενο. Οταν κλεισουν τον Μεσσι, δεν τραβαει... Και με οσες ομαδες εχει παιξει η Αργεντινη το εχουν εφαρμοσει γι' αυτο αλλωστε δεν εχει φανει και στο σκοραρισμα!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι καιρος να πανε στα σπιτακια τους οι αλαζονες τυπου messi-maradona...ακου εκει εβαλε λεει στοιχημα οτι θα πεταξει 3 γκολακια στους Γερμανους..σιγα ρε μεγαλε!τσεκαρε καλυτερα το εισιτηριο της επιστροφης για Μπουενος Αιρες!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εμας τωρα μας νοιαζει η Παραγουαη να παει στα ημιτελικα. Η Λαρισα Ρικελμε μας εχει ταξει δημοσιο στριπτιζ!!! :D

 

Ελα μωρη Παραγουαηηηηηηηηη :p:p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι καιρος να πανε στα σπιτακια τους οι αλαζονες τυπου messi-maradona...ακου εκει εβαλε λεει στοιχημα οτι θα πεταξει 3 γκολακια στους Γερμανους..σιγα ρε μεγαλε!τσεκαρε καλυτερα το εισιτηριο της επιστροφης για Μπουενος Αιρες!:lol:

 

ειπε τετοιο πραγμα? κατσε μην μεινει απεξω και γελασουμε.

μολις τσιμπησανε οι αργεντινοι το πρωτο!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω στο στοιχημα επεξα αργεντινη αλλα πιο κοντα βλεπω την γερμανια :)

 

παλι καλα που υπαρχει και το live και ρεφαρουμε :)

ελπιζω να μπουνε γκολακια να εχει και ενδιαφερον το ματς..... next goal argentina :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μετα το παραμυθι της Αγγλιας , σειρα ειχε και το ψεμα που λεγεται Αργεντινη....

 

GERMANY UBER ALLES

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

αντε γειαααα γατακι(messi) και καραγκιοζακο(maradona)καλη επιστροφη σπιτι!!

 

Αντε γεια περιγελε-γραφικε προπονητη Μαραντονα και παπατακια ruffles Μεσι.....

 

Kαι αφηστε το μουντιαλ σε αυτους που ξερουν καλυτερα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η Γερμάνια λόγω του αντιαισθητικού ποδοσφαίρου που έπαιζε μέσα 90s μέχρι μέσα 00s την ατιπάθουσα σε όλες τις διοργανώσεις. Από το '06 και μέτα κάμια σχέση. Εξαιρετική ομάδα και ωραίο ποδόσφαιρο. Παρόλα αυτά οι έλληνες δημοσιόγραφοι συνεχίζουν να την αντιπαθούν και φαίνετε. Και μέτα την Αγγλία και λόγικα αύριο θα γραφτούν διάφορες δικαιολόγιες του στυλ "μόνη της το έχασε η Αργεντινή" και είρωνιες για την "πολυεθνική" γερμανία. Εγώ πάντως την έχω κατασυμπάθησει, δεν θα χαλαστώ καθόλου να το πάρει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Στη ΝΕΤ εχουν στησει κανονικο μνημοσυνο παντως....

Δεν πειραζει... περαστικά

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στη ΝΕΤ εχουν στησει κανονικο μνημοσυνο παντως....

Δεν πειραζει... περαστικά

 

ακριβως ετσι!και ο 'ιερεας' ειναι ποιος αλλος?ο Τσαρτας που κοντεψε να με κοιμησει με τον ακατασχετο σχολιασμο του..πιο πολυ και απο τον σπικερ μιλουσε!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Στη ΝΕΤ εχουν στησει κανονικο μνημοσυνο παντως....

Δεν πειραζει... περαστικά

 

Έτσι είναι στην Ελλάδα. Άμα είσαι δημοσιογραφός πρέπει να είσαι Βραζιλία, Αργεντινή, Ιταλία, Αγγλία ή Ολλάνδια. Οι άλλες όσο καλά και να παίζουν αμά αποκλείσουν κάποια από τις παραπάνω πέρασαν τυχερά ή αδικα ή οτιδήποτε. Και εγώ συμπάθω τις παραπάνω έθνικες (εκτός Αγγλίας) αλλά δν είμαι και τυφλός.

 

Και πόσο στανταρ θα πάνε να βγάλουν κάκο όλο το μουντιάλ επείδη δν πέρασαν αυτές οι ομάδες ενώ από τα νοκ αουτ κ μετά κατά τη γνώμη μου είναι πολύ καλύτερο απο του '06.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

εντάξει ρε παιδιά μην τα βαζετε με τον μεσσι ο ανθρωπος ειναι πεχτουρα και το εχει

αποδείξει...απλα αν τον κλεισουν καλα οι αμυνες πχ οπως στο μπαρτσα-ιντερ λογικο

να μην μπορει να κανει κατι...την αργεντινή δυστυχώς την εφαγε ο ντιεγο....μπορει

να ειναι απο τους κορυφαίους παίχτες αλλα σαν προπονητής είναι χειρότερος και

από τον νιοπλια :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

οντως αυτος ο Τσιαρτας τι εινια αυτος.. 2 λεπτα για να ολοκληρωση την σκεψη του και περνουσαν και 2-3 φασεις... παντως η Γερμανια εντυπωσιαζει παρουσιαζει σοβαρο προφιλ.. Δεν ξερω βεβαια τι θα κανει με την Ισπανια, αλλα αμα και αυτοι δεν παιξουν σοβαρα βλεπω και αλλοι 4αρα... για να δουμε...
Link to comment
Share on other sites

Η Ολλανδία με ευχαριστεί και με διαψεύδει (την άμυνα της φοβόμουν και φοβάμαι πάρα πολύ) ευχάριστα.

Μακάρι να τα καταφέρει μέχρι το τέλος.

 

Κάποτε έλεγαν ότι, "την Ουρουγουάη πρέπει να την πυροβολήσεις να τη θάψεις και τότε ίσως είσαι σίγουρος ότι δε θα σου κάνει τη ζημιά".

Η Ουρουγουάη σήμερα δεν είναι πια μόνο μια σκληρή ομάδα που μόνο έριχνε ξύλο τώρα και παίζει μπάλα. Στο παιχνίδι με τη Γκάνα (είναι από αυτά τα παιχνίδια που λέμε, κρίμα που πρέπει να φύγει ο ένας) απέδειξε ότι αυτή η σκληράδα της δεν έχει χαθεί ακόμα.

 

Η Γερμάνια λόγω του αντιαισθητικού ποδοσφαίρου που έπαιζε μέσα 90s μέχρι μέσα 00s την ατιπάθουσα σε όλες τις διοργανώσεις. Από το '06 και μέτα κάμια σχέση. Εξαιρετική ομάδα και ωραίο ποδόσφαιρο. ...

 

Πολύ σωστά αυτά που γράφεις. Το προηγούμενο μουντιάλ, παρότι ήταν μέσα στο σπίτι τους, δε το κατέκτησαν αλλά όλοι και ειδικά οι δύσκολοι και απαιτητικοί φίλαθλοι τους, τους χειροκρότησαν και δεν χαλάστηκαν με την "αποτυχία" του να μη φτάσουν ούτε καν στο τελικό. Έλεγαν τότε πως έκτιζαν την ομάδα του μέλλοντος τους. Τα αποτελέσματα τους δικαιώνουν.

 

Αυτή η εθνική πάντοτε έπαιζε και κέρδιζε με το πείσμα της και με τη πειθαρχία της χωρίς κάτι το θεαματικό, έτσι ώστε να κερδίζει τους θεατές. Σήμερα στο πείσμα και την πειθαρχία της έχει προστεθεί και η τέχνη και το βασικότερο, ότι παίζει ευχάριστο ποδόσφαιρο. Νεαρά παιδιά, με όρεξη και στο πάγκο ένας προπονητής που ξέρει τι έχει στα χέρια του και πως να το εκμεταλλευτεί.

Αν το κατακτήσει, θα είναι η δεύτερη ομάδα μετά τη Γαλλία του 1998, που το εθνικό στοιχείο μπολιασμένο με παίκτες από άλλες χώρες που ναι μεν είναι πολιτογραφημένοι Γερμανοί αλλά έχουν και τις επιρροές από τις χώρες τους, φτιάχνει ένα υβρίδιο (πείσμα, τακτική, πειθαρχεία, μαζί με τεχνική) που μοιάζει ανίκητο.

 

Μια και έγινε αναφορά στους προπονητές.

Μέχρι στιγμής και με δεδομένες τις τρεις ομάδες που πέρασαν στα ημιτελικά, αποδεικνύεται ότι τους αγώνες τους κερδίζουν οι προπονητές.

Θα ήθελα να κερδίσει ο Μαραντόνα με τη προσωπικότητά του,για να σπάσει αυτό το σερί αλλά, δεν.

Αν το καταφέρει ο τύπος που έχει τις τύχες της εθνικής Ισπανίας στα χέρια του, δε θα είναι επιτυχία αλλά στατιστικό λάθος (δε συμπαθώ καθόλου τον Ντελ Μπόσκε και δε το κρύβω ) .

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...