Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] Τι λάστιχα φοράτε;


jog
 Κοινοποίηση

Τι λάστιχα έχετε?  

1.245 members have voted

  1. 1. Τι λάστιχα έχετε?

    • Pirelli
      120
    • Michelin
      418
    • Bridgestone
      243
    • Continental
      161
    • Toyo
      57
    • άλλο
      246


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φοράω τα Continental SportContact 3 σε διαστάσεις 255/35/19 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Στην επόμενη αλλαγή βέβαια σκέφτομαι να βάλω MIchelin γιατί έχω ακούσει επίσης καλά λόγια..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εχω τα pilot sport 3 225/45/17 αλλα στο βρεγμενο μου αρεσαν περισσοτερο τα παλια μου, τα BFG g-force. βεβαια τα michelin μου φαινονται πιο μαλακα
Link to comment
Share on other sites

Φοράω τα Continental SportContact 3 σε διαστάσεις 255/35/19 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Στην επόμενη αλλαγή βέβαια σκέφτομαι να βάλω MIchelin γιατί έχω ακούσει επίσης καλά λόγια..:rolleyes:

 

τι αμαξι εχεις;

και ποσο πηγανε;

 

ειναι πολυ καλο λαστιχο οντως.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φοράω τα Continental SportContact 3 σε διαστάσεις 255/35/19 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Στην επόμενη αλλαγή βέβαια σκέφτομαι να βάλω MIchelin γιατί έχω ακούσει επίσης καλά λόγια..:rolleyes:

 

Θα απογοητευτείς...

Link to comment
Share on other sites

Michelin Pilot Sport 3. Δεν είναι για πίστα και γρήγορες διαδρομές. Σαπουνιάζει για πλάκα. Το μετάνιωσα με το που πέρασε ένας μήνας.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
τι αμαξι εχεις;

και ποσο πηγανε;

 

ειναι πολυ καλο λαστιχο οντως.

Καλησπέρα φίλε και σόρυ για την αργοπορημένη απάντηση.

Το αμάξι είναι Audi TT coupe S-line '09 μοντέλο,οπότε το λάστχο αυτό φορούσε απ'τη μάνα του.

Aυτή τη στιγμή παίζουν γύρω στα 1200 ευρώ(4αδα) νομίζω από ένα πρόχειρο ψάξιμο που έκανα..

 

http://www.tyres.gr/product_det.asp?prid=36&prochid=478

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κι εγω continental sportcontact 3 οπως το παιδι απο πανω.. 195/45/16 σε ford fiesta sport 08'. Πολυ καλο καλο κρατημα, σχετικα λιγος θορυβος αλλα και παραδοξως ανεση, κατι που μου ελειπε με τα ιδιων διαστασεων hankook που φορουσε οταν το πηρα! Στα 350 η τετραδα καινουρια.!

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Pirelli cinturato p7 235/40/18 το αμάξι ήρθε με αυτά από τη μάνα του, αργούν πολύ να ζεσταθούν,δε με έχουν εντυπωσιάσει ούτε σε στεγνό ούτε σε βρεγμένο οπότε κατ'εμέ μέτριο και αδιάφορο ελαστικό.Για επόμενο μάλλον θα στραφω στα Hankook Ventus V12.Έχω ακούσει καλά λόγια κ είναι οικονομικά.Τα έχει δοκιμάσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Για επόμενο μάλλον θα στραφω στα Hankook Ventus V12.Έχω ακούσει καλά λόγια κ είναι οικονομικά.Τα έχει δοκιμάσει κανείς;

Tα φοράει ένα φιλαράκι σε VW Scirocco εδώ και 5000 χλμ και μου'χει πει τα καλύτερα.

Μπήκα και γω μια φορά μέσα και όντως έχουν πολύ καλό κράτημα στις στροφές!;)

Link to comment
Share on other sites

Tα φοράει ένα φιλαράκι σε VW Scirocco εδώ και 5000 χλμ και μου'χει πει τα καλύτερα.

Μπήκα και γω μια φορά μέσα και όντως έχουν πολύ καλό κράτημα στις στροφές!;)

lol Και εγω για το σιροκο μου τα θελω:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
Έχει κανείς εμπειρία από τα ελαστικά Apollo; Χώρα παραγωγής είναι η Ινδία και υπάρχουν στο εμπόριο από το 1976, αλλά στο στεγνό είναι καλά και αθόρυβα, ή όχι;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα εχω ξανακουσει. Ινδια? Συγνωμη τωρα βρε φιλε, αλλα θα εμπειστευτεις την ζωη σου σε τετοια λαστιχα? Ενταξει δεν μου πεφτει και λογος, αλλα ...... Ξερω κι εγω......

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παιδες ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τα continental sport contact 2 φορεμενα σε fiat punto gt.. 195/45 zr 15. Παλια φορουσα τα goodyear eagle f1... οταν ζεσταινοντουσαν, πηγαιναν τρενο, γατζωναν... αλλα μεχρι να ζεσταθουν επρεπε να καψω 15 ευρω βενζινη και να σπινιαρω σαν τρελλος στα φαναρια, λες κ με κηνυγανε... ενω τα continental με το πρωτο μπασιμο σε στροφη, εχουν ερθει σε θερμοκρασια κατευθειαν... πολυ δυνατα...
Link to comment
Share on other sites

Continental ContiSport Contact 5, 235/45/17. Πολύ καλή απόδοση μέχρι τώρα, και σχετικά αθόρυβα. Έχοντας εργοστασιακά το προηγούμενο μοντέλο (Contact 3), ήταν η φυσική επιλογή.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα εχω ξανακουσει. Ινδια? Συγνωμη τωρα βρε φιλε, αλλα θα εμπειστευτεις την ζωη σου σε τετοια λαστιχα? Ενταξει δεν μου πεφτει και λογος, αλλα ...... Ξερω κι εγω......

 

Είναι για αγροτικό (παλιό και δουλειάς) που κυκλοφορεί όλη μέρα εντός πόλης, οπότε όσο πιο φθηνά, τόσο καλύτερα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι για αγροτικό (παλιό και δουλειάς) που κυκλοφορεί όλη μέρα εντός πόλης, οπότε όσο πιο φθηνά, τόσο καλύτερα.

 

Επειδή είναι παλιό και για δουλειά, δεν πρέπει να έχει αξιόπιστα λάστιχα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...