Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι λογικά θα ξεκινήσει αλλά δε ξέρω κατά πόσο μπορεί να τρέξει ομαλά. Μπορείς αφού περάσεις τη custom rom να ξαναφλασάρεις τη ROM για να σαι πιο σίγουρος!

Αφού μπαίνει σε CMW, εντάξει σώνεται :p

 

 

Ok Άλκη, θα το προσπαθήσω. Ελπίζω να πετύχει

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ok Άλκη, θα το προσπαθήσω. Ελπίζω να πετύχει

 

Τον custom kernel εννοώ στο προηγούμενο μήνυμα. Μπερδεύτηκα :p

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα και διεγραψα τις περισσοτερες από τις εφαρμογες που δεν γουσταρα και ειδα μια διαφορα στην ταχυτητα του κινητου....

Τωρα αν ξερει κανεις πως μπορω να αλλαξω skin ή theme γιατι εχω βαρεθεί το κλασσικο μπλε που εχει το κινητο.

 

Ευχαριστω.

Siemens C10 - Νokia 3210 - Νokia 3330 WAP - Νokia 3510i - Sharp GX15 VF - SE V800 VF - SE K750i VF - SE X10 Mini pro - Moto G 1gen - Xiaomi Pocopocopocopoco F1 😮 - Huawei Y5 2018 :classic_wacko: - Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

Μου γραφει ότι δεν μπορεί να ανοίξει το πακέτο, γιατί ;

 

Τελικά τα έκανα σκ@τ@ όλα, όταν το ανοίγω ούτε στο cwm μπαίνει, θέλω την stock ftf γιατί δεν γίνεται τίποτα.

 

edit: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1294579 την βάζω μπας και συνέλθει.

 

edit2: Οκ την γλύτωσε για δεύτερη φορά, θα την κρατήσω μην την ξαναψάχνω γιατί δεν υπάρχει πουθενά αλλού, τώρα θέλω custom rom αλλά σε stock kernel, ποια προτείνετε ? (sorry για το πρήξιμο, δεν τα κάνω στο samsung αυτά, βρήκα αυτό να πειραματίζομαι)

 

Άλκη ακόμα έχεις το x8??

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα ,χθες εγκατέστησα miniCM 6 (2.2 froyo) στο x10mini και μέσα στην καλή χαρά στα καλά καθούμενα που δούλευε άψογα ,νέκρωσε ,έσβησε η οθόνη και το κινητό είναι τελείως νεκρό ,δηλαδή δεν φορτίζει ,δεν ανοίγει ,δεν το βλέπει το pc τίποτα

Τι μπορώ να κάνω????

TaAakiS

Sony Ericsson Xperia X10mini --> Sony Xperia go --> Sony Xperia Z1 Compact & Sony Smartwatch 2(SW2) --> Sony Xperia Z5

Η visual basic ποτέ δεν πεθαίνει και όλα τα apps ανασταίνει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα ,χθες εγκατέστησα miniCM 6 (2.2 froyo) στο x10mini και μέσα στην καλή χαρά στα καλά καθούμενα που δούλευε άψογα ,νέκρωσε ,έσβησε η οθόνη και το κινητό είναι τελείως νεκρό ,δηλαδή δεν φορτίζει ,δεν ανοίγει ,δεν το βλέπει το pc τίποτα

Τι μπορώ να κάνω????

 

Εκεί που το δούλευες έσβησε; Βάλτο στο φορτιστή από τώρα μέχρι αύριο το πρωί μήπως τα'παίξε η μπαταρία. Είχες μπαταρία ;

Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που το δούλευες έσβησε; Βάλτο στο φορτιστή από τώρα μέχρι αύριο το πρωί μήπως τα'παίξε η μπαταρία. Είχες μπαταρία ;

Βασικά έδειχνε ότι έχει 76% ,μόλις άνοιξα το terminal emmulator ξαφνικά κόλλησε και έσβησε η οθόνη.

Το άφησα να φορτίσει για 3 ώρες περίπου αλλά τίποτα και επίσης δεν κάνει reset ούτε μπαίνει σε fastboot για να κάνω flash τη stock.

TaAakiS

Sony Ericsson Xperia X10mini --> Sony Xperia go --> Sony Xperia Z1 Compact & Sony Smartwatch 2(SW2) --> Sony Xperia Z5

Η visual basic ποτέ δεν πεθαίνει και όλα τα apps ανασταίνει...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έδειχνε ότι έχει 76% ,μόλις άνοιξα το terminal emmulator ξαφνικά κόλλησε και έσβησε η οθόνη.

Το άφησα να φορτίσει για 3 ώρες περίπου αλλά τίποτα και επίσης δεν κάνει reset ούτε μπαίνει σε fastboot για να κάνω flash τη stock.

τι μπορώ να κάνω;

TaAakiS

Sony Ericsson Xperia X10mini --> Sony Xperia go --> Sony Xperia Z1 Compact & Sony Smartwatch 2(SW2) --> Sony Xperia Z5

Η visual basic ποτέ δεν πεθαίνει και όλα τα apps ανασταίνει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι ..:(

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι ..:(

Χίλια ευχαριστώ ,να 'σαι καλά το x10mini έφτιαξε ,μπαταρία ήθελε το άφησα στη φόρτιση και τώρα δουλέυει gg

TaAakiS

Sony Ericsson Xperia X10mini --> Sony Xperia go --> Sony Xperia Z1 Compact & Sony Smartwatch 2(SW2) --> Sony Xperia Z5

Η visual basic ποτέ δεν πεθαίνει και όλα τα apps ανασταίνει...

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ ,να 'σαι καλά το x10mini έφτιαξε ,μπαταρία ήθελε το άφησα στη φόρτιση και τώρα δουλέυει gg

 

Μάλλον θα τα έπαιξε η μπαταρία. Κάνε 2-3 πλήρεις φορτίσεις-αποφορτίσεις να στρώσει αλλιώς πας για καινούρια.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις δικαίωμα root πρέπει να κάνεις και ενα καλιμπραρισμα στην μπαταρία αφου πέρασες καινούργια ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Kαμιά καλή rom αλλά σε stock kernel ?

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις δικαίωμα root πρέπει να κάνεις και ενα καλιμπραρισμα στην μπαταρία αφου πέρασες καινούργια ρομ.

Η miniCM 6 που έχω είναι pre rooted

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαμιά καλή rom αλλά σε stock kernel ?

MiniCM 6 ,εγκαθίσταται πανεύκολα, είναι optimized για daily use ,το κινητό εντοπίζεται από το pc companion και είναι πολύ πιο γρήγορη από τη stock

TaAakiS

Sony Ericsson Xperia X10mini --> Sony Xperia go --> Sony Xperia Z1 Compact & Sony Smartwatch 2(SW2) --> Sony Xperia Z5

Η visual basic ποτέ δεν πεθαίνει και όλα τα apps ανασταίνει...

Link to comment
Share on other sites

Η miniCM 6 που έχω είναι pre rooted

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

MiniCM 6 ,εγκαθίσταται πανεύκολα, είναι optimized για daily use ,το κινητό εντοπίζεται από το pc companion και είναι πολύ πιο γρήγορη από τη stock

 

Aυτή έχει το market ή το play ?

 

edit: Την έβαλα, πολύ καλή και έχει και google play.

Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Aυτή έχει το market ή το play ?

 

edit: Την έβαλα, πολύ καλή και έχει και google play.

Είναι άψογη για καθημερινή χρήση, έδωσε ζωή στο παλιό μου κινητό

TaAakiS

Sony Ericsson Xperia X10mini --> Sony Xperia go --> Sony Xperia Z1 Compact & Sony Smartwatch 2(SW2) --> Sony Xperia Z5

Η visual basic ποτέ δεν πεθαίνει και όλα τα apps ανασταίνει...

Link to comment
Share on other sites

Είναι άψογη για καθημερινή χρήση, έδωσε ζωή στο παλιό μου κινητό

 

Ουσιαστικά πάνω στις MiniCM βασίζονται όλες οι custom roms για τα x10 mini/x8. Πιστεύω έχουν δώσει πνοή σ αυτές τις ξεχασμένες συσκευές απ' την SE και νομίζω ότι οι developers τους είναι Έλληνες!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιος μπορει να με βοηθήσει στη διαδικασία εγκατάστασης custom rom, αλλιως καποιον οδηγο βημα βημα ???

Το κινητο είναι ροοτ.

 

Ευχαριστω.

Siemens C10 - Νokia 3210 - Νokia 3330 WAP - Νokia 3510i - Sharp GX15 VF - SE V800 VF - SE K750i VF - SE X10 Mini pro - Moto G 1gen - Xiaomi Pocopocopocopoco F1 😮 - Huawei Y5 2018 :classic_wacko: - Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατί τα έχετε ακόμα κλειδωμένα τα κινητά, φοβάστε μην χάσετε την εγγύηση;

 

MiniCm7 για το συγκεκριμένο κινητό, δαγκωτό

Όχι απλά έχουμε πέσει σε ελλατωματική παρτίδα (11w30) και αν γίνει unlock τα κινητά θα γίνουν hardbrick

TaAakiS

Sony Ericsson Xperia X10mini --> Sony Xperia go --> Sony Xperia Z1 Compact & Sony Smartwatch 2(SW2) --> Sony Xperia Z5

Η visual basic ποτέ δεν πεθαίνει και όλα τα apps ανασταίνει...

Link to comment
Share on other sites

Ε Οκ 30€ κοστίζει στα μεταχειρισμένα, μικρό το κακό

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην ίδια φάση ήμουν με το χ8 της γυναίκας μου, πέτυχε και του έδωσα νέα ζωή

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά η minicm6 είναι μόνο για το απλό mini

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

18/024/2014 19:24:50 - INFO - Start Flashing

18/024/2014 19:24:51 - INFO - Processing loader.sin

18/024/2014 19:24:51 - INFO - Checking header

18/024/2014 19:24:51 - ERROR - Processing of loader.sin finished with errors.

18/024/2014 19:24:51 - INFO - Ending flash session

18/024/2014 19:24:51 - ERROR - ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CLASS="SECURITY_CLASS";ERR_DYNAMIC="SIN header verification failed"

 

Καλησπέρα σας.... Τι πρέπει να κάνω για να τελειώσει το flashing γιατί μου γράφει error

Είμαι με Windows 7 64bit αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό.

Siemens C10 - Νokia 3210 - Νokia 3330 WAP - Νokia 3510i - Sharp GX15 VF - SE V800 VF - SE K750i VF - SE X10 Mini pro - Moto G 1gen - Xiaomi Pocopocopocopoco F1 😮 - Huawei Y5 2018 :classic_wacko: - Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...