Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα

Έχω βρει αυτή τη rom :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=961707

Μπορώ να την εγκαταστήσω με κλειδωμένο bootloader?

TaAakiS

Sony Ericsson Xperia X10mini --> Sony Xperia go --> Sony Xperia Z1 Compact & Sony Smartwatch 2(SW2) --> Sony Xperia Z5

Η visual basic ποτέ δεν πεθαίνει και όλα τα apps ανασταίνει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σύμφωνα με αυτό που λέει στην αρχή, λογικά ναι:

'This rom runs Froyo on top of stock SE kernel and is stripped off as many SE 2.1 stuff as possible.'

Link to comment
Share on other sites

@alkis_7 ,Ευχαριστώ για τη βοήθεια

TaAakiS

Sony Ericsson Xperia X10mini --> Sony Xperia go --> Sony Xperia Z1 Compact & Sony Smartwatch 2(SW2) --> Sony Xperia Z5

Η visual basic ποτέ δεν πεθαίνει και όλα τα apps ανασταίνει...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά που μπορώ να βρω την stock rom για το x10 mini (όχι το pro)? Δεν μπορώ να την βρω πουθενά..:(

Επείγει..

Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορώ να βρω την stock rom για το x10 mini (όχι το pro)? Δεν μπορώ να την βρω πουθενά..:(

Επείγει..

 

Νίκο εγκατέστησε τη μέσω SUS (αν το υποστηρίζει ακόμη :confused:)

Link to comment
Share on other sites

Νίκο εγκατέστησε τη μέσω SUS (αν το υποστηρίζει ακόμη :confused:)

 

Μου brickαρε καθώς προσπαθούσα να περάσω kernel, ανάβει κάνει τη δόνηση ανάβει η οθόνη για λίγο (δεν δείχνει τίποτα) και σβήνει, μόνο με το flashtool Μπορώ τώρα. Το sus άχρηστο είναι, δεν έχει σχεδόν τίποτα μέσα. Το παλιό seus τότε είχε τα πάντα μέσα.

Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Μου brickαρε καθώς προσπαθούσα να περάσω kernel, ανάβει κάνει τη δόνηση ανάβει η οθόνη για λίγο (δεν δείχνει τίποτα) και σβήνει, μόνο με το flashtool Μπορώ τώρα.

 

Άρα αρχικά θα θέλεις και τον stock kernel νομίζω!

Link to comment
Share on other sites

Άρα αρχικά θα θέλεις και τον stock kernel νομίζω!

 

Αυτό το βρήκα, την rom δεν μπορώ να την βρω..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Tίποτα, με βγάζει εδώ

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά.

Είμαι νέος εδώ. Άκουγα καιρό για το φόρουμ αλλά όλο ξεχνούσα να κάνω εγγραφή.

 

Έχω από τον Απρίλιο του 2011 το x10 Mini pro με 2.1 update1 android.

Γενικά μπορώ να πω ό,τι είναι πολύ ενδιαφέρον κινητό με μόνο δύο κατά: Μικρή οθόνη και χάλια μπαταρία.

Να πάρω άλλο κινητό μέσα στο επόμενο μισό χρόνο δεν το βλέπω, οπότε θα ήθελα να το κάνω γρήγορο και πιο ενδιαφέρον με κάποιο ''skin'' (Δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω), αλλά με πιο δραστικό τρόπο από ένα απλό app.

Το ''root'' που διαβασα τι είναι ακριβώς?

Όποιος ξέρει και θέλει ας με βοηθήσει στο εγχείρημά μου με την γνώση του και με οδηγίες.

 

Ευχαριστώ

 

Παντελής

Siemens C10 - Νokia 3210 - Νokia 3330 WAP - Νokia 3510i - Sharp GX15 VF - SE V800 VF - SE K750i VF - SE X10 Mini pro - Moto G 1gen - Xiaomi Pocopocopocopoco F1 😮 - Huawei Y5 2018 :classic_wacko: - Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κανείς δεν έχει την ftf της stock?:(

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Βαλε cm7 με 14 nAa kernel

 

Το έχει brickαρει το κινητό, θα μπορεί να περάσει cm χωρίς να το ξεμπλοκάρει:confused:

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα ροοτ το κινητο χτες και μαλλον το πετυχα γιατι εχει ενα νέο εικονιδιο το κινητο ονοματι: Superuser.

Το εκανα που λετε αυτό γιατι θελω να διαγραψω καποιες εμαρμογες όπως το RoadSync, Wisepilot, Youtube, Gmail, Latitude, OfficeSuite, Timescape.

Αλλα δεν ξερω πως να τα διαγραψω.. Δοκιμασα από την διαταξη εικονιδίων αλλα δεν διαγράφονται. Δοκιμασα από την εφαρμογή του PC myphone Explorer αλλα και παλι τιποτα.

Τωρα που το κινητο είναι ροοτ μπορω να του αλλαξω και θεμα όπως στα παλια καλα κινητα Κ750 :rolleyes: ??

Ευχαριστω πολύ παιδια :)

Siemens C10 - Νokia 3210 - Νokia 3330 WAP - Νokia 3510i - Sharp GX15 VF - SE V800 VF - SE K750i VF - SE X10 Mini pro - Moto G 1gen - Xiaomi Pocopocopocopoco F1 😮 - Huawei Y5 2018 :classic_wacko: - Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

@x10minipro κατέβασε την εφαρμογή root explorer..

Για το θέμα που λες, κοίτα για launchers στο Play Store

 

Καλησπέρα φιλε... Το root Explorer από το play store είναι επι πληρωμης οποτε δεν μπορω να κανω κατι...

Κατι άλλο τσαμπα υπαρχει ???

 

Τα launchers τι είναι ακριβως??

 

Ευχαριστω

Siemens C10 - Νokia 3210 - Νokia 3330 WAP - Νokia 3510i - Sharp GX15 VF - SE V800 VF - SE K750i VF - SE X10 Mini pro - Moto G 1gen - Xiaomi Pocopocopocopoco F1 😮 - Huawei Y5 2018 :classic_wacko: - Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον stock kernel (μέσω flashtool) και συνήλθε. Όλα είναι εντάξει. Τώρα ποια custom rom προτείνετε; Η cm7 έχει το google market ή το play? Επίσης στην rom πρώτα βάζουμε τον kernel και μετά την rom ή το αντίθετο ;

 

edit: Πάω να βάλω την cm7 από εδώ, κατεβάζω από εκεί τον kernel, τον βάζω με το flashtool (ακόμα με την stock rom), κάνω επανεκκίνηηση και κολλάει στο boot logo του kernel, ξαναβάζω την stock και μπαίνει στο clockworkmod. Αν βάλω την rom και μετά τον kernel θα πειράξει? Δεν θέλω να brickarei τελείως.

Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλε... Το root Explorer από το play store είναι επι πληρωμης οποτε δεν μπορω να κανω κατι...

Κατι άλλο τσαμπα υπαρχει ???

 

Τα launchers τι είναι ακριβως??

 

Ευχαριστω

 

Δε ξέρω κάποια άλλη εφαρμογή για να κάνεις κάτι τέτοιο που να είναι δωρεάν :confused:

myphone.gr Guides: Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android

Διάβασε τον οδηγό και θα σου λυθούν πολλές απ' τις απορίες που μπορεί να έχεις!

 

Έβαλα τον stock kernel (μέσω flashtool) και συνήλθε. Όλα είναι εντάξει. Τώρα ποια custom rom προτείνετε; Η cm7 έχει το google market ή το play? Επίσης στην rom πρώτα βάζουμε τον kernel και μετά την rom ή το αντίθετο ;

 

Η CM7, τουλάχιστον απ' το X8 που την έχω τώρα, έχει το Market. Αλλά με τα τελευταία Gapps περνάει το Play Store και λειτουργούν όλα κανονικά.

Πρώτα kernel, μετά ROM ;)

Link to comment
Share on other sites

Η CM7, τουλάχιστον απ' το X8 που την έχω τώρα, έχει το Market. Αλλά με τα τελευταία Gapps περνάει το Play Store και λειτουργούν όλα κανονικά.

Πρώτα kernel, μετά ROM ;)

 

Τώρα κατάφερα να μην μπαίνει στο android μόνο, τι θα γίνει αν κάνω το σντίθετο?

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω κάποια άλλη εφαρμογή για να κάνεις κάτι τέτοιο που να είναι δωρεάν :confused:

myphone.gr Guides: Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android

Διάβασε τον οδηγό και θα σου λυθούν πολλές απ' τις απορίες που μπορεί να έχεις!

 

Άλκη titanium backup, es file Explorer τα ξέχασες;; :p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάφερα να μην μπαίνει στο android μόνο, τι θα γίνει αν κάνω το σντίθετο?

 

Δε θα προχωράει μετά το logo, διότι αυτή τη στιγμή έχεις stock kernel. Αν βάλεις ROM για custom kernel, πολύ απλά δε θα εκκινεί η συσκευή!

 

Άλκη titanium backup, es file Explorer τα ξέχασες;; :p

 

Το Titanium το θυμάμαι αλλά κάνει αυτή τη δουλειά η δωρεάν έκδοση; Για τον ES δε το ήξερα, δε τον έχω δουλέψει!

Link to comment
Share on other sites

Δε θα προχωράει μετά το logo, διότι αυτή τη στιγμή έχεις stock kernel. Αν βάλεις ROM για custom kernel, πολύ απλά δε θα εκκινεί η συσκευή!

 

Δηλαδή αν περάσω την custom rom με stock kernel και μετά με το flashtool περάσω και τον custom kernel δεν θα ξεκινήσει?

Τώρα τα έχω όλα stock και δεν ξεκινάει, μόνο στο clockworkmod αν πατήσω το back button.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν περάσω την custom rom με stock kernel και μετά με το flashtool περάσω και τον custom kernel δεν θα ξεκινήσει?

Τώρα τα έχω όλα stock και δεν ξεκινάει, μόνο στο clockworkmod αν πατήσω το back button.

 

Έτσι λογικά θα ξεκινήσει αλλά δε ξέρω κατά πόσο μπορεί να τρέξει ομαλά. Μπορείς αφού περάσεις τη custom rom να ξαναφλασάρεις τη ROM για να σαι πιο σίγουρος!

Αφού μπαίνει σε CMW, εντάξει σώνεται :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...