Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα εκει ηταν!!!:lol::lol: στραβομαρα ειχα εντελως!!!σε ευχαριστω

αλλη μια χαζη ερωτηση !!! πως μπορω να αλλαξω το μεγεθος των μυνηματων?γιατι το καθε sms ειναι 70 χαρακτηρες και ειναι μικρο.τι να πω,μαλλον δε το χω το android!!!

Edited by andipas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας! Έχω μια απορία στο xperia x10 mini. Κατεβάζω μια εφαρμογή για μηνύματα. Όταν μου στέλνουν μήνυμα μου βγάζει ειδοποίηση και στα δύο ειδών μηνύματα, και σε αυτό που κατέβασα και σε αυτό που υπάρχει. Πώς γίνεται να μην βγάζει ειδοποίηση σε αυτό που υπάρχει και να χρησιμοποιώ μόνο αυτό που κατέβασα?

 

τελικα εκει ηταν!!!:lol::lol: στραβομαρα ειχα εντελως!!!σε ευχαριστω

αλλη μια χαζη ερωτηση !!! πως μπορω να αλλαξω το μεγεθος των μυνηματων?γιατι το καθε sms ειναι 70 χαρακτηρες και ειναι μικρο.τι να πω,μαλλον δε το χω το android!!!

 

Πας στα μηνύματα, πατας στο μενού και μετά ρυθμίσεις. Και μετά πατάς "Εξοικον. κόστους"

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε την ειδοποίηση στην εργοστασιακή εφαρμογή. Κλικ στο κουμπί των επιλογών (αυτό με τις γραμμές -- hardware button) Ρυθμίσεις--> ξετικάρισμα το Αναφορά παραδ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

Πας στα μηνύματα, πατας στο μενού και μετά ρυθμίσεις. Και μετά πατάς "Εξοικον. κόστους"

 

στα μηνυματα-ρυθμισεις εχει μονο αναφορα παραδ.-ειδοποιησεις-τονος ειδοποιησης-δονηση-μηνυματα sim-ρυθμισεις push

το εξοικον.κοστους δε το βρηκα πουθενα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,έχω στα χερια μου ένα x10 mini pro,ενός φίλου μου,το οποιο μετά αφού επιχείρησα να το κάνω root και να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν δουλεύει με καμια sim ούτε δουλεύει το wifi.οποτε σκέφτηκα ότι πρέπει να ξαναflasharο το firmware.μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε?
:)
Link to comment
Share on other sites

στα μηνυματα-ρυθμισεις εχει μονο αναφορα παραδ.-ειδοποιησεις-τονος ειδοποιησης-δονηση-μηνυματα sim-ρυθμισεις push

το εξοικον.κοστους δε το βρηκα πουθενα....

 

Ποιο android έχεις;

Link to comment
Share on other sites

χμ....λες να μην ειναι?μπααα...δε νομιζω...ναι ρε συ!!!σιγουρα ειναι το xperia x10 mini!!!!:lol::lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως γινετε να αναβαθμισω το μαρκετ μου ετσι ωστε να εχει αυτο το συμβολο? http://www.google.gr/url?source=imglanding&ct=img&q=http://cdn.uberphones.com/wp-content/uploads/2012/03/google-playM-U-331302-3.jpg&sa=X&ei=XiRvT8vjGObM0QWrtZiOAg&ved=0CAoQ8wc4Og&usg=AFQjCNGqSqAYlm3oexytDTeS9Yuu-rtQ4A

 

ενας φιλος μου εχει το neo v και το εχει κανονικα το συμβολο αυτο. μιλαμε για minicm 2.3

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

χμ....λες να μην ειναι?μπααα...δε νομιζω...ναι ρε συ!!!σιγουρα ειναι το xperia x10 mini!!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Τότε δεν γίνεται! Σίγουρα το έχει, αφού εμένα το έχει. Τι να πώ! Ξανα κοίταξέ το! Θα στο ξανα πω μηπως και έκανα λάθος. Είσαι στα μηνύματα και πατάς το αριστερο πλήκτρο το οποίο είναι το μενού. Σου βγάζει δυο επιλογές. (Διαγρ. πολλών) και (Ρυθμίσεις). Εσύ θα πατήσεις στις "Ρυθμίσεις". Μετά θα ρολάρεις λίγο κάτω και θα βρεις εκεί που λέει "Εξοικον. κόστους". είναι το προτελευταίο στη στήλη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως γινετε να αναβαθμισω το μαρκετ μου ετσι ωστε να εχει αυτο το συμβολο? http://www.google.gr/url?source=imglanding&ct=img&q=http://cdn.uberphones.com/wp-content/uploads/2012/03/google-playM-U-331302-3.jpg&sa=X&ei=XiRvT8vjGObM0QWrtZiOAg&ved=0CAoQ8wc4Og&usg=AFQjCNGqSqAYlm3oexytDTeS9Yuu-rtQ4A

 

ενας φιλος μου εχει το neo v και το εχει κανονικα το συμβολο αυτο. μιλαμε για minicm 2.3

 

Αυτοματα γινεται αφου κατσεις λιγη ωρα μεσα στο μαρκετ.Αλλιως δοκιμασε να κανεις εκκαθαριση cash του μαρκετ μετα αναγκαστικη διακοπη,reboot και ξαναμπες μαρκετ και περιηγησου:)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτοματα γινεται αφου κατσεις λιγη ωρα μεσα στο μαρκετ.Αλλιως δοκιμασε να κανεις εκκαθαριση cash του μαρκετ μετα αναγκαστικη διακοπη,reboot και ξαναμπες μαρκετ και περιηγησου:)

 

Κανονικά ναι, ενημερώνεται μόνο του. Εκτός αν στην custom που έχεις το έχουν φτιάξει έτσι ώστε να μην κάνει Update. Αν δεν σου ενημερωθεί πέρασέ το μόνος σου. Κάπου είχε ποσταριστεί το .apk αλλά τώρα δεν το έχω πρόχειρο.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

παρολο που ειχα κατεβασει την εφαρμογη δεν χρειαστηκε να την χρησιμοποιησω γτ μπαινοντας στο μαρκετ μετα απο 5 λεπτα αλλαξε απο μονο του. σας ευχαριστω πολυ

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν γίνεται! Σίγουρα το έχει, αφού εμένα το έχει. Τι να πώ! Ξανα κοίταξέ το! Θα στο ξανα πω μηπως και έκανα λάθος. Είσαι στα μηνύματα και πατάς το αριστερο πλήκτρο το οποίο είναι το μενού. Σου βγάζει δυο επιλογές. (Διαγρ. πολλών) και (Ρυθμίσεις). Εσύ θα πατήσεις στις "Ρυθμίσεις". Μετά θα ρολάρεις λίγο κάτω και θα βρεις εκεί που λέει "Εξοικον. κόστους". είναι το προτελευταίο στη στήλη.

 

και εμενα το ιδιο δεν μου το εμφανιζει...υπαρχει λυσει να γραφουμε μηνυματα με παραπανω απο 70 χαρακτηρες με το εργοστασιακο προγραμμα του???:mad:

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας το εμφανίζει γιατί το λογισμικό σας δεν προοριζόταν για την Ελληνική αγορά. Μόνη λύση είναι η χρήση του Handcent.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

και εμενα το ιδιο δεν μου το εμφανιζει...υπαρχει λυσει να γραφουμε μηνυματα με παραπανω απο 70 χαρακτηρες με το εργοστασιακο προγραμμα του???:mad:

 

Μόνο αυτός που λέω παραπάνω. Αν θέλεις κατέβασε το Handcent sms που είναι για μηνύματα. Είναι πολύ καλή εφαρμογή και γραφεις με 160 χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας το εμφανίζει γιατί το λογισμικό σας δεν προοριζόταν για την Ελληνική αγορά. Μόνη λύση είναι η χρήση του Handcent.
τι εννοεις οτι δεν προοριζοτανε για την ελληνικη αγορα? οτι ειναι παραεισαγωγης το κινητο?γιατι το παρατηρησα στα τελευταια κομματια του 11 οτι δεν εχουν αυτοι την επιλογη...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια βοηθεια. εχω ενα προγραμμα που κανει κιλλ τις υπηρεσιες τα τασκ δηλαδη, και αμα. μπω μετα απο λιγο παλι, ειναι ολες οι εφαρμογες ανοιχτες, χωρις στην ουσια να ανοιγω καμια. ανοιγουν προγραμματα οπως skype, facebook, χαρτες κ.α. Τωρα τι παιζει με αυτο? τα κλεινω και απ τις ρυθμισεις -) υπηρεσιες που εκτελουνται. η μπαταρια τελειωνει στο πι και φι και μου εχει σπασει τα νευρα.

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια βοηθεια. εχω ενα προγραμμα που κανει κιλλ τις υπηρεσιες τα τασκ δηλαδη, και αμα. μπω μετα απο λιγο παλι, ειναι ολες οι εφαρμογες ανοιχτες, χωρις στην ουσια να ανοιγω καμια. ανοιγουν προγραμματα οπως skype, facebook, χαρτες κ.α. Τωρα τι παιζει με αυτο? τα κλεινω και απ τις ρυθμισεις -) υπηρεσιες που εκτελουνται. η μπαταρια τελειωνει στο πι και φι και μου εχει σπασει τα νευρα.

 

Δε κάνουν δουλειά τα task killers,προσωπικά εγώ μπαίνω βρίσκω την εφαρμογή από τη διαχείριση εφαρμογών κ τους κανω αναγκαστική διακοπή.

Άλλη λύση το autostarts αλλά χρειάζεται root

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-4

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις οτι δεν προοριζοτανε για την ελληνικη αγορα? οτι ειναι παραεισαγωγης το κινητο?γιατι το παρατηρησα στα τελευταια κομματια του 11 οτι δεν εχουν αυτοι την επιλογη...

Τα κινητά που περνάνε από την επίσημη Ελληνική αντιπροσωπεία έχουν τη συγκεκριμένη επιλογή μιας και προορίζονται για την Ελληνική αγορά. Τα περαιτέρω συμπεράσματα δικά σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά που περνάνε από την επίσημη Ελληνική αντιπροσωπεία έχουν τη συγκεκριμένη επιλογή μιας και προορίζονται για την Ελληνική αγορά. Τα περαιτέρω συμπεράσματα δικά σου.

δηλαδη παρολο που εχει ελληνικο manual ειναι παραεισαγωγης?:mad:

edit:της μανας μου ειναι αγορασμενο απο το multirama και εχει αυτη την επιλογη και το δικο μου που ειναι αγορασμενο απο το saturn(νυν media markt) δεν εχει αυτοι την επιλογη....

Edited by BlackX

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις γιατι αναβει απο μονη της η οθονη στο χ10 μινι? ετσι στο ξεκαρφωτο..

 

Έχεις περάσει κανένα live wallpaper;

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-4

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...