Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το αφήσεις για κάμποση ώρα (>6 ώρες) πάνω στο φορτιστή ίσως πάρει μπρος.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το mini σημερα το ανοιιξα εβαλα το pin και μετα το παρατησα στο τραπεζι. τωρα το βλεπω νεκρο ουτε φορτιζει ουτε τιποτα τι να κανω;:angry:
Link to comment
Share on other sites

το mini σημερα το ανοιιξα εβαλα το pin και μετα το παρατησα στο τραπεζι. τωρα το βλεπω νεκρο ουτε φορτιζει ουτε τιποτα τι να κανω;:angry:

 

ψάξε για μπαταρία στο ebay θα βρεις σε καλές τιμές

 

για service κλπ εξαρτάτε πότε το πήρες και από που αλλά σε κάθε περίπτωση πρέπει να το γυρίσεις πρώτα στην μαμά έκδοση android

Edited by pisons
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

λες να πεθανε η μπαταρια; η εγγυηση δεν το καλυπτει; ποιο ειναι το service στη θεσσαλονικη. η να το παω στο plaisio απο οπου το πηρα
Link to comment
Share on other sites

λες να πεθανε η μπαταρια; η εγγυηση δεν το καλυπτει; ποιο ειναι το service στη θεσσαλονικη. η να το παω στο plaisio απο οπου το πηρα

 

Η μπαταρία δεν περιλαμβάνεται στην 2έτη εγγύηση.. και γενικώς μόνο αν ήσουν στην πολύυυυ αρχή της αγοράς και τα έφτυνε η μπαταρία θα έβγαζες άκρη. Δεν φορτίζει καθόλου??

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δεν περιλαμβάνεται στην 2έτη εγγύηση.. και γενικώς μόνο αν ήσουν στην πολύυυυ αρχή της αγοράς και τα έφτυνε η μπαταρία θα έβγαζες άκρη. Δεν φορτίζει καθόλου??

 

δεν κανει τιποτα νεκρο ουτε το λαμπακι αναβει τιποτα (μαμα ρομ εχω 2.1 )

Link to comment
Share on other sites

δεν κανει τιποτα νεκρο ουτε το λαμπακι αναβει τιποτα (μαμα ρομ εχω 2.1 )

 

Το mini έχεις, όχι το pro ε?? Αυτό έχει ενσωματωμένη οπότε για πρώτη επιλογή αν έχεις άλλο φορτιστή, δοκίμασε μια να δεις αν θα φορτίσει για να επιβεβαιώσεις ότι δεν τα έφτυσε ο φορτιστής και μετά στείλ'το στο service αφού είσαι με stock rom. Απλά σιγούρεψου ότι δεν άφησε χρόνους ο φορτίστης.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

το mini σημερα το ανοιιξα εβαλα το pin και μετα το παρατησα στο τραπεζι. τωρα το βλεπω νεκρο ουτε φορτιζει ουτε τιποτα τι να κανω;:angry:

 

Εεεεεμ αυτα παθαινουν οσοι αγορασαν το Mini που δεν του βγαινει η μπαταρια.Αμα ειχες το Mini pro μπορει με μια απλη εξαγωγη-επανεισαγογη της μπαταριας να ξαναζωντανευε το κινητο σου.Μα καλα ποιος "πανεξυπνος" το σχεδιασε αυτο το κινητο και το εκανε με κολλημενη μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς με εφαρμογή από το κινητό, από όσο ξέρω όχι. Γιατί δεν συγχρονίζεις τις επαφές και να τις συνδέσεις? Τι θες να κάνεις και πρέπει να τις γράψεις με λατινικά??

 

Αν τις συγχρονίσω τότε θα πρέπει να κάνω μια-μια επαφή. Αν οι επαφές μου ήταν σε λατινικούς χαρακτήρες θα μπορούσα να το κάνω αυτόματα για όλες, δηλαδή συγχρονισμό (εννοείται ότι μια επαφή θα πρέπε να χει το ίδιο facebook όνομα).

Link to comment
Share on other sites

Αν τις συγχρονίσω τότε θα πρέπει να κάνω μια-μια επαφή. Αν οι επαφές μου ήταν σε λατινικούς χαρακτήρες θα μπορούσα να το κάνω αυτόματα για όλες, δηλαδή συγχρονισμό (εννοείται ότι μια επαφή θα πρέπε να χει το ίδιο facebook όνομα).

 

Αν το έχεις ψάξει και ξέρεις ότι θα τις κάνει merge τότε οκ. πάντως όχι, εφαρμογή για να τις αλλάξεις όλες μαζί δεν νομίζω ότι παίζει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

το mini σημερα το ανοιιξα εβαλα το pin και μετα το παρατησα στο τραπεζι. τωρα το βλεπω νεκρο ουτε φορτιζει ουτε τιποτα τι να κανω;:angry:

 

 

Πατα power και το μεσσαιο κουμπι ταυτοχρονα για 5 δευτερολεπτα

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Πατα power και το μεσσαιο κουμπι ταυτοχρονα για 5 δευτερολεπτα

 

μπα το δοκιμασα...

τελικα το εστειλα στο service

Link to comment
Share on other sites

Εεεεεμ αυτα παθαινουν οσοι αγορασαν το Mini που δεν του βγαινει η μπαταρια.Αμα ειχες το Mini pro μπορει με μια απλη εξαγωγη-επανεισαγογη της μπαταριας να ξαναζωντανευε το κινητο σου.Μα καλα ποιος "πανεξυπνος" το σχεδιασε αυτο το κινητο και το εκανε με κολλημενη μπαταρια?

 

Eχουν δοθει οδηγιες κατα καιρους για οποιον θελει να αλλαξει μπαταρια,αλλα απαιτει εμπειρο χρηστη.Η συσκευη κατα τα αλλα πεταει

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας καλος σας βρηκα και καλα Χριστουγεννα σε ολους.Θα μπω κατευθείαν στο θέμα μπας και μπορείτε να με βοηθήσετε.Χάρισαν εχθές στην κοπέλα μου ο θείος τις ένα x10 mini και μου το έφερε να το δω.Παιδιά το κινητό είναι σε αθλια κατάσταση από άποψη firmware.Δεν ξέρω ποιος έχει κάνει και τι αλλα το κινητό έχει ένα άθλιο menu κολλάει απίστευτα και δεν έχει καν όλες τις λειτουργίες του όπως πχ wifi.Δεν υπάρχουν αρκετές ρυθμίσεις του κινητού στο menu ρυθμίσεων όπως πχ δεν μπορώ να δω αν είναι android και τι έκδοση είναι.Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω "format" στο κινητό και να εγκαταστήσω κάποιο android από usb με pc?Γιατί όπως καταλαβαίνετε μέσα από το κινητό τα χερια μου είναι δεμένα.Επίσης προσπαθώντας να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μου ζητάει κωδικό που ούτε ξέρουμε ποιος είναι.Ευχαριστώ προκαταβολικά και αν έχω ανοίξει ανοίξει θέμα σε λάθος topic sorry :worry:
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το SEUS, το εγκαθιστάς, συνδέεις με τον υπολογιστή και είσαι καινούριος!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει όρεξη για δοκιμές, πέρασα χθες την Flame: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1291845 και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές.

Ήμουν με GinTonic κι επειδή είχα ένα lag στην notification, πήγαινα για φλασάρισμα ξανά οπότε μου φάνηκε ενδιαφέρον να δοκιμάσω την παραπάνω. Για να μην μακρυγορώ, είναι αφενός πολύ όμορφη μια και είναι ICS like, αφετέρου έχω την αίσθηση ότι είναι γρηγορότερη από την GinTonic ελαφρώς - αν και γι' αυτό διατηρώ μια επιφύλαξη καθώς δεν είναι το ίδιο φορτωμένη - και γενικώς πάει πολύ καλά μέχρι τώρα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το SEUS, το εγκαθιστάς, συνδέεις με τον υπολογιστή και είσαι καινούριος!

Δυστυχώς το τηλέφωνο δεν περνάει την φάση που πρέπει να bootarei με πατημένο το πλήκτρο τις επιστροφής....Δεν φαίνεται να γίνετε αναγνώριση.Έχουμε καμια άλλη λύση η να το φουντάρω ?:P

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ :)

 

Δεν μπαίνει, δηλαδή, καθόλου σε recovery (χωρίς να το συνδέσεις σε υπολογιστή), μήπως μπορέσεις και κάνεις full wipe και προσπαθήσεις μετά να το συνδέσεις με το SEUS?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει όρεξη για δοκιμές, πέρασα χθες την Flame: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1291845 και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές.

Ήμουν με GinTonic κι επειδή είχα ένα lag στην notification, πήγαινα για φλασάρισμα ξανά οπότε μου φάνηκε ενδιαφέρον να δοκιμάσω την παραπάνω. Για να μην μακρυγορώ, είναι αφενός πολύ όμορφη μια και είναι ICS like, αφετέρου έχω την αίσθηση ότι είναι γρηγορότερη από την GinTonic ελαφρώς - αν και γι' αυτό διατηρώ μια επιφύλαξη καθώς δεν είναι το ίδιο φορτωμένη - και γενικώς πάει πολύ καλά μέχρι τώρα.

Aν βαλεις αρκετες εφαρμογες στην flame αρχιζει και βαραινει επικινδυνα. Αφαιροντας ομως το ics theme πεταει κυριολεκτικα (επιασα 1677 στο antutu benchmark) αλλα απο την αλλη εχει καποια bugs οπως οτι δεν δουλευει σωστα το dsp. Αν διορθωθουν αυτα λογικα θα ειναι η καλυτερη αν και αυτη την στιγμη για μενα πρωτη ειναι η StornMix V2 στην οποια ολα δουλευουν αψογα ακομα και αν δεν πιανει τοσο υψηλες επιδοσεις σε απολυτους αριθμους

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το τηλέφωνο δεν περνάει την φάση που πρέπει να bootarei με πατημένο το πλήκτρο τις επιστροφής....Δεν φαίνεται να γίνετε αναγνώριση.Έχουμε καμια άλλη λύση η να το φουντάρω ?:P

 

Δοκιμασε με το pc companion της sony ericsson, καθως αυτο το αναγνωριζει οταν ειναι ανοιχτο και του κανει μονο του reboot ετσι οπως πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Aν βαλεις αρκετες εφαρμογες στην flame αρχιζει και βαραινει επικινδυνα. Αφαιροντας ομως το ics theme πεταει κυριολεκτικα (επιασα 1677 στο antutu benchmark) αλλα απο την αλλη εχει καποια bugs οπως οτι δεν δουλευει σωστα το dsp. Αν διορθωθουν αυτα λογικα θα ειναι η καλυτερη αν και αυτη την στιγμη για μενα πρωτη ειναι η StornMix V2 στην οποια ολα δουλευουν αψογα ακομα και αν δεν πιανει τοσο υψηλες επιδοσεις σε απολυτους αριθμους

 

Κοίταξε, το mini το έχω για 2η συσκευή οπότε γενικώς παραφορτωμένο δύσκολα θα το έχω. Ο μέσος όρος είναι 50 εφαρμογές. Αλλά είναι πιο smooth και με κάπως καλύτερη ταχύτητα. Σίγουρα πιο αντικειμενικά συμπεράσματα θα βγουν μετά από λίγες μέρες. Τώρα για κάποιον που το χρησιμοποιεί με πάρα πολλές εφαρμογές σίγουρα τα κριτήρια αλλάζουν.

Το DSP δεν το χρησιμοποιώ οπότε πάω πάσο! Για να το λες, δεν παίζει καλά.

Τώρα το τι είναι κατάλληλο για τον καθένα είναι άμεση συνάρτηση των αναγκών του. Προσωπικά, προτιμώ rom από έμπειρους dev γιατί είθισται να είναι πιο σταθερές. Τη StornMix δεν την έχω δοκιμάσει οπότε όντως μπορεί να είναι εξαιρετική, απλά δεν μου πολυγέμισε το μάτι. Έχω καλομάθει και με την native υποστήριξη του keyboard light από την GinTonic.

Όσον αφορά το Quadrant δεν μου λένε κάτι τα benchmarks γενικά. Ας πούμε οι roms για τις οποίες συζητάμε δίνουν >1500 score. Το Desire όσο ήταν με stock rom δεν έπιασε ποτέ τέτοια νούμερα αλλά μπορώ να σου εγγυηθώ ότι ήταν πολύ πιο γρήγορο από την πιο γρήγορη ρομ στο mini. Θέλω να πω ότι οι απόλυτοι αριθμοί δεν σημαίνουν κάτι. Οκ, από τα 700 που έπιανε η stock του Mini, λένε, αλλά αυτό δεν χρειάζονται benchmarks για να το δεις. ;):)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει να με βοηθησει καποιος εχω κανει το κινητο μου (sony ericsson xpeia x10 mini) 2.2 με custom rom αν το Sony Ericsson PC Companion και το Update Service δεν μπορουν να μου το επεναφερουν στην oficiall εγκδοση τι να κανω
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει το SEUS και δεν κατάφερε να σου το επαναφέρει;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...