Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σπύρο αυτό ισχύει, κάνεις τεστ στην οθόνη,στις κάμερες,στην ψηφιακή πυξίδα,στους αισθητήρες εγγύτητας,στο επιταχυνσιόμετρο,στα μεγάφωνα και γενικά σε πολλά πράγματα...Όταν θέλω να δω που είναι ο βοράς πάω σε αυτό το μενού γιατί δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να χρησιμοποιεί την ψηφιακή πυξίδα...

 

και πως βλέπεις τον βορρά?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξέρεις κανείς πώς το επαναφέρουμε από το sleepmode που το έβαλα κατά λάθος?

 

Αν βγάλεις την μπαταρία για λίγο και μετά να το ξανανάψεις δεν γίνεται τίποτα?

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλεις την μπαταρία για λίγο και μετά να το ξανανάψεις δεν γίνεται τίποτα?

 

ναι όλα οκ. αυτό έκανα. thanks πάντως.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι όλα οκ. αυτό έκανα. thanks πάντως.

παλίά δοκιμασμένη μέθοδος...πιάνει τις περισσότερες φορές :P

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις αν μπορω κ πωσ να μετρησω την ταχυτητα μ στο κινητο?;)

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Guzgunη πας στο πληκτρολόγιο και πατάς *#0*# και σε βγάζει ενα μενού για να δεις οτί όλα είναι οκ με το κινητό και σου δίνει την δυνατότητα να ελένξεις μερικές απ τις λειτουργίες του κινητού...με το τελευταίο δεξιά κουμπί ελένχεις τους αισθητήρες του κινητού όπως την ψηφιακή πυξίδα,το επιταχυνσιόμετρο και τον αισθητήρα εγγύτητας...αν πατήσεις εκεί θα σου βγάλει ένα pop up και στο κάτω μέρος θα δεις ένα κυκλικό άσπρο πράγμα με μια γραμμή μισή κόκκινη μισή μπλε,εκεί που κοιτάει το κόκκινο μέρος εκεί είναι ο βοράς...

 

Και τώρα το δικό μου θεματάκι...συχνά πυκνά πετυχένω το κινητό μου να παίζει μουσική ενώ θυμάμαι να το έχω σταματήσει να παίζει,θα το δω πιο προσεχτικά από εδώ και πέρα και βλέπουμε...και εκτός από αυτό για κάποιον ανεξήγητο λόγο δεν παίζει υπότιτλους ο video player του κινητού και εκτός από αυτό έχω την εντύπωση πως συχνά πυκνά περίπου 2 φορές το 24 ωρο δλδ κάνει restart...τα έχει παίξει το κινητό μου ή είναι ιδέα μου;τώρα μέχρι δευτέρα είμαι αποκλεισμένος εδώ που είμαι οπότε δεν παίζει να το πάω για service κ έτσι οπότε κάθομαι να δω πως θα συνεχίσει να συμπερεφέρεται στα επόμενα κρίσιμα 24ωρα...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Guzgunη πας στο πληκτρολόγιο και πατάς *#0*# και σε βγάζει ενα μενού για να δεις οτί όλα είναι οκ με το κινητό και σου δίνει την δυνατότητα να ελένξεις μερικές απ τις λειτουργίες του κινητού...με το τελευταίο δεξιά κουμπί ελένχεις τους αισθητήρες του κινητού όπως την ψηφιακή πυξίδα,το επιταχυνσιόμετρο και τον αισθητήρα εγγύτητας...αν πατήσεις εκεί θα σου βγάλει ένα pop up και στο κάτω μέρος θα δεις ένα κυκλικό άσπρο πράγμα με μια γραμμή μισή κόκκινη μισή μπλε,εκεί που κοιτάει το κόκκινο μέρος εκεί είναι ο βοράς...

 

Και τώρα το δικό μου θεματάκι...συχνά πυκνά πετυχένω το κινητό μου να παίζει μουσική ενώ θυμάμαι να το έχω σταματήσει να παίζει,θα το δω πιο προσεχτικά από εδώ και πέρα και βλέπουμε...και εκτός από αυτό για κάποιον ανεξήγητο λόγο δεν παίζει υπότιτλους ο video player του κινητού και εκτός από αυτό έχω την εντύπωση πως συχνά πυκνά περίπου 2 φορές το 24 ωρο δλδ κάνει restart...τα έχει παίξει το κινητό μου ή είναι ιδέα μου;τώρα μέχρι δευτέρα είμαι αποκλεισμένος εδώ που είμαι οπότε δεν παίζει να το πάω για service κ έτσι οπότε κάθομαι να δω πως θα συνεχίσει να συμπερεφέρεται στα επόμενα κρίσιμα 24ωρα...

 

OK ευχαριστώ

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Guzgunη πας στο πληκτρολόγιο και πατάς *#0*# και σε βγάζει ενα μενού για να δεις οτί όλα είναι οκ με το κινητό και σου δίνει την δυνατότητα να ελένξεις μερικές απ τις λειτουργίες του κινητού...με το τελευταίο δεξιά κουμπί ελένχεις τους αισθητήρες του κινητού όπως την ψηφιακή πυξίδα,το επιταχυνσιόμετρο και τον αισθητήρα εγγύτητας...αν πατήσεις εκεί θα σου βγάλει ένα pop up και στο κάτω μέρος θα δεις ένα κυκλικό άσπρο πράγμα με μια γραμμή μισή κόκκινη μισή μπλε,εκεί που κοιτάει το κόκκινο μέρος εκεί είναι ο βοράς...

 

Υπάρχει εφαρμογή πυξίδας στο Samsung Apps, λέγεται Compass.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις αν μπορω κ πωσ να μετρησω την ταχυτητα μ στο κινητο?

 

Στο route66(navigation) έχει επιλογή που σου δείχνει ταχύτητα και λοιπά στατιστικά.

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα το δικό μου θεματάκι...συχνά πυκνά πετυχένω το κινητό μου να παίζει μουσική ενώ θυμάμαι να το έχω σταματήσει να παίζει,θα το δω πιο προσεχτικά από εδώ και πέρα και βλέπουμε...και εκτός από αυτό για κάποιον ανεξήγητο λόγο δεν παίζει υπότιτλους ο video player του κινητού και εκτός από αυτό έχω την εντύπωση πως συχνά πυκνά περίπου 2 φορές το 24 ωρο δλδ κάνει restart...τα έχει παίξει το κινητό μου ή είναι ιδέα μου;τώρα μέχρι δευτέρα είμαι αποκλεισμένος εδώ που είμαι οπότε δεν παίζει να το πάω για service κ έτσι οπότε κάθομαι να δω πως θα συνεχίσει να συμπερεφέρεται στα επόμενα κρίσιμα 24ωρα...

 

Για τα υπόλοιπα που λες ομολογουμένως δε γνωρίζω/δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Όσον αφορά όμως τον video player και τους υπότιτλους, μπορεί να πω βλακεία και να το ξέρεις ήδη, αλλά όταν παίζει ένα βίντεο πρέπει τους ενεργοποιήσεις εσύ. Δεν το κάνει από default. Όσο παίζει το βίντεο, πατάς το βελάκι να σου εμφανίσει το μενού, κι από εκεί έχει επιλογή πρώτη-πρώτη "Ενεργοποίηση Υποτίτλων". Περιμένεις 2-3 δευτερόλεπτα να "τρέξει" η σκηνή και θα στους δείξει. Τώρα αν το κάνεις αυτό και δεν στους εμφανίζει, δε γνωρίζω κάτι. Μπορείς πάντως για υπότιτλους να δοκιμάσεις και την εφαρμογή από το Samsung Apps, το Napi Player. :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή πυξίδας στο Samsung Apps, λέγεται Compass.

 

Σωστά την κατέβασα χτες και δουλεύει σωστά

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για τα υπόλοιπα που λες ομολογουμένως δε γνωρίζω/δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Όσον αφορά όμως τον video player και τους υπότιτλους, μπορεί να πω βλακεία και να το ξέρεις ήδη, αλλά όταν παίζει ένα βίντεο πρέπει τους ενεργοποιήσεις εσύ. Δεν το κάνει από default. Όσο παίζει το βίντεο, πατάς το βελάκι να σου εμφανίσει το μενού, κι από εκεί έχει επιλογή πρώτη-πρώτη "Ενεργοποίηση Υποτίτλων". Περιμένεις 2-3 δευτερόλεπτα να "τρέξει" η σκηνή και θα στους δείξει. Τώρα αν το κάνεις αυτό και δεν στους εμφανίζει, δε γνωρίζω κάτι. Μπορείς πάντως για υπότιτλους να δοκιμάσεις και την εφαρμογή από το Samsung Apps, το Napi Player. :)

 

Αν έχεις περάσει την τελευταία ενημέρωση ο media player δουλεύει μια χαρά με τους υπότιτλους. Απλώς πρέπει να τους ενεργοποιείς όπως είπε ο Gilgames.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ενδιαφερομαι για το wave αλλα εχω 2 αποριες λοιπον το facebook εχει chat?και αν υποστιριζει flash player ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ενδιαφερομαι για το wave αλλα εχω 2 αποριες λοιπον το facebook εχει chat?και αν υποστιριζει flash player ?

 

yes και yes

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

yes και yes

 

καλημερα παιδια!!κοντευω να κλεισω 10 μερες με το κινητο αλλα μαλλον δν εχω βρει πολλα πραγματα απο οτι διαβαζω!!ζηταω συγνωμη αν γινω κουραστικος!!

πρωτον δν εχω βρει πουθενα το chat για το facebook εκτος GUZGUN αν εννοεις με αλλο προγραμμα οπωσ το ebuddy!!

κ δευτερον αν θελω να δω ενα βιντεακι με υποτιτλους θα παω στο video??κ πως ενεργοποιω το napi player για να βλεπω ελληνικους υποτιτλους?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Guzgunη πας στο πληκτρολόγιο και πατάς *#0*# και σε βγάζει ενα μενού για να δεις οτί όλα είναι οκ με το κινητό και σου δίνει την δυνατότητα να ελένξεις μερικές απ τις λειτουργίες του κινητού...με το τελευταίο δεξιά κουμπί ελένχεις τους αισθητήρες του κινητού όπως την ψηφιακή πυξίδα,το επιταχυνσιόμετρο και τον αισθητήρα εγγύτητας...αν πατήσεις εκεί θα σου βγάλει ένα pop up και στο κάτω μέρος θα δεις ένα κυκλικό άσπρο πράγμα με μια γραμμή μισή κόκκινη μισή μπλε,εκεί που κοιτάει το κόκκινο μέρος εκεί είναι ο βοράς...

 

Βρε πεδεια, πριν απο μια εβδομαδα περιπου, ιχα πατηση *#0*# και πατοντας το τελευτεο κοθμπι γεια την πυχιδα, κουνιοτανε κε δουλευε κανονικα,

 

Τωρα δεν κουνιτε τιποτα , και μου λεει Mag Sensor HW ERROR,

ειχα κατευασει πριν λιγες μερεσ το app Mecca , sthn αρχη δουλευε κανονικα η πυχιδα, τορα δεν λουλευει, κατεωασα τορα και το app Compass, το οποιο ουτε αφτο δουλευει,

 

Τι να φτεει αραγες ???? Nα το παω πισο , εχω εγγυειση.

 

Please Βοηθεια, ,,,,

Link to comment
Share on other sites

Βρε πεδεια, πριν απο μια εβδομαδα περιπου, ιχα πατηση *#0*# και πατοντας το τελευτεο κοθμπι γεια την πυχιδα, κουνιοτανε κε δουλευε κανονικα,

 

Τωρα δεν κουνιτε τιποτα , και μου λεει Mag Sensor HW ERROR,

ειχα κατευασει πριν λιγες μερεσ το app Mecca , sthn αρχη δουλευε κανονικα η πυχιδα, τορα δεν λουλευει, κατεωασα τορα και το app Compass, το οποιο ουτε αφτο δουλευει,

 

Τι να φτεει αραγες ???? Nα το παω πισο , εχω εγγυειση.

 

Please Βοηθεια, ,,,,

 

Ξέρω ότι μπορεί να σου ακουστεί αστείο, αλλά έχοντας ενεργοποιημένη κάποια εφαρμογή που να χρησιμοποιεί την πυξίδα, κράτα τη συσκευή και κούνα την σε "οχτάρια", (σαν να σχηματίζεις δηλαδή το οχτώ στον αέρα), σχετικά μεγάλα, ούτε πολύ γρήγορα ούτε πολυ αργά, αλλά σταθερά. Μετά από 5-6 τέτοιες κινήσεις η πυξίδα θα δουλέψει. Κάποια παρεμβολή θα υπήρξε, και με τον τρόπο αυτό είναι σαν να την κάνεις ξανά "calibrate". Το route66 όταν μου έγραφε compass error, είχε αυτή την κίνηση σαν οδηγίες για να "ξεμπλοκάρεις" την πυξίδα. Δοκίμασέ το, δεν χάνεις τίποτα! :)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι μπορεί να σου ακουστεί αστείο, αλλά έχοντας ενεργοποιημένη κάποια εφαρμογή που να χρησιμοποιεί την πυξίδα, κράτα τη συσκευή και κούνα την σε "οχτάρια", (σαν να σχηματίζεις δηλαδή το οχτώ στον αέρα), σχετικά μεγάλα, ούτε πολύ γρήγορα ούτε πολυ αργά, αλλά σταθερά. Μετά από 5-6 τέτοιες κινήσεις η πυξίδα θα δουλέψει. Κάποια παρεμβολή θα υπήρξε, και με τον τρόπο αυτό είναι σαν να την κάνεις ξανά "calibrate". Το route66 όταν μου έγραφε compass error, είχε αυτή την κίνηση σαν οδηγίες για να "ξεμπλοκάρεις" την πυξίδα. Δοκίμασέ το, δεν χάνεις τίποτα! :)

 

Εισαι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ βρε φιλε, οχι μονον δεν ειναι αστειο,

 

εκανα αφτο που μου ειπες χορισ να γινει τιποτα, το εκλισα το ανεικσα, και τορα ολλα μια χαρα,

οταν πατησο *#0*# και παο στο τελεφτεο κουμπι , δεν μου λεει HW ERROR, και κουνιετε κανονικα ,

αλλα κατα ποσο κοθνιετε σοστα , αφτο δεν μπορο να καταλαβο, εχο κατεβαση το αππ COMPASS, το οποιο κοθνιετε τορα, αλλα το βελακι ποθ πρεπει να δειχνη ?????

 

Γενιακα πως μπορο να καταλαβο εαν δουλευει σωστα τορα, ?????

 

Παντως σε Ευχαριστο πολυ , γεια το τρικ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!!κοντευω να κλεισω 10 μερες με το κινητο αλλα μαλλον δν εχω βρει πολλα πραγματα απο οτι διαβαζω!!ζηταω συγνωμη αν γινω κουραστικος!!

πρωτον δν εχω βρει πουθενα το chat για το facebook εκτος GUZGUN αν εννοεις με αλλο προγραμμα οπωσ το ebuddy!!

κ δευτερον αν θελω να δω ενα βιντεακι με υποτιτλους θα παω στο video??κ πως ενεργοποιω το napi player για να βλεπω ελληνικους υποτιτλους?

 

Aν έχεις κατεβάσει την τελευταία ενημέρωση δεν χρειάζεσαι το napi. αν θέλεις πάλι σώνει και καλά να βάλεις το napi τότε δεν χρειάζεται να επιλέξεις υπότιτλους. τους επιλέγει από μόνο του αρκεί να είναι στον ίδιο φάκελο με το βίντεο σου.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο κινητο, θα ηθελα να ρωτησω αν εχει βρεθει καποιου ειδους "σπασιμο"(οπως το root στα android) ετσι ωστε να χρησιμοποιουμε δωρεαν τις εφαρμογες (για παραδειγμα να μην χρειαζεται να πληρωσουμε 30 € για να χρησιμοποιησουμε το route66, η να πληρωσουμε για το sygic που αναμενεται)...
Link to comment
Share on other sites

όχι ακόμα. Αλλά δεν είναι χαζό να θέλουμε να παίρνουμε τσάμπα τον κόπο των άλλων? Άλλωστε αν έπαιρνες ένα κινητό με 600 που έσπαγε τότε θα ΄λεγες πως παίρνεις τσάμπα εφαρμογές όταν θα έχεις δωσει 250 παραπάνω από ότι στο WAVE.

 

συνεπώς όταν αγοράζεις συσκευή υπολόγισε κόστος αγοράς+κόστος εφαρμογών

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τους υπότιτλους όταν παίζει το βίντεο πατάω πάνω σε εκείνο το βελάκι όμως δεν μου έχει πουθενά επιλογή ενεργοποίηση υποτίτλων οπότε φανταζόμουν οτί θα τα έπαιζε αυτόματα...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τους υπότιτλους όταν παίζει το βίντεο πατάω πάνω σε εκείνο το βελάκι όμως δεν μου έχει πουθενά επιλογή ενεργοποίηση υποτίτλων οπότε φανταζόμουν οτί θα τα έπαιζε αυτόματα...

 

Αν είναι σε ξεχωριστό αρχείο μέσα στον ίδιο φάκελο με την ταινία τότε θα σου βγάλει ενεργοποίηση υποτίτλων.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τους υπότιτλους όταν παίζει το βίντεο πατάω πάνω σε εκείνο το βελάκι όμως δεν μου έχει πουθενά επιλογή ενεργοποίηση υποτίτλων οπότε φανταζόμουν οτί θα τα έπαιζε αυτόματα...

 

πως διαολο ενεργοποιουνται ρε παιδια οι υποτιτλοι?οτι βιντεο κ να εχω παιξει δν μ βγαζει υποτιτλουσ ουτε βλεπω πουθενα να γραφει τπτ αλλο!!:wacko:

τα νευρα μ!!

παντως ειδα trailer ταινιων σε divX κ επαθα πλακα!!!!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τους υπότιτλους όταν παίζει το βίντεο πατάω πάνω σε εκείνο το βελάκι όμως δεν μου έχει πουθενά επιλογή ενεργοποίηση υποτίτλων οπότε φανταζόμουν οτί θα τα έπαιζε αυτόματα...

Όταν είχα δοκιμάσει εγώ να παιξει αρχείο .avi με ξεχωριστό αρχείο υποτίτλων .srt χρειάστηκε να πατήσω ενεργοποίηση υποτίτλων. Ωστόσο μου τα έβγαζε "κινέζικα". Όταν δοκίμασα divx με ενσωματωμένους υπότιτλους, δεν υπήρχε κάν η επιλογή ενεργοποίησης υποτίτλων. Και φυσικά υπότιτλοι δεν υπήρχαν. Ενώ με το ps3 στα divx με ενσωματωμένους υπότιτλους πατάω ενεργοποίηση υποτίτλων και παίζουν μια χαρά. (Δεν ξέρω αν έχει κάποια σχέση).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...