Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις αναβάθμισα το wave μου σε bada 1.2 με Multiloader. Πέτυχε με την πρώτη μόνο που ξέχασα να βάλω τα ελληνικά και την ξανακάνω. Μόλις τελειώσω θα σας ενημερώσω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις αναβάθμισα το wave μου σε bada 1.2 με Multiloader. Πέτυχε με την πρώτη μόνο που ξέχασα να βάλω τα ελληνικά και την ξανακάνω. Μόλις τελειώσω θα σας ενημερώσω.

 

Bada 1.2?????????????

Πότε βγήκε;;;;;;;

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβάθμισα το wave μου σε bada 1.2 με Multiloader. Πέτυχε με την πρώτη μόνο που ξέχασα να βάλω τα ελληνικά και την ξανακάνω. Μόλις τελειώσω θα σας ενημερώσω.

 

Ωραιος! Περιμενουμε εντυπωσεις.

 

Bada 1.2?????????????

Πότε βγήκε;;;;;;;

 

Ειναι η ανεπισημη εκδοση μεσω Multiloader.

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη πότε βγαίνει ξέρουμε;

Και κάτι άλλο...όταν ελένχω για ενημερώσεις στα fota μου λέει οτί υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση και οτί πρέπει να συνδεθώ στον λογαργιασμό samsung για να την κατεβάσω...λογαργιασμό samsung έχω ήδη φτιάξει αλλά δεν ξέρω τι να κάνω για να συνδεθώ....

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω να μην αναβαθμίσετε στην 1.2 ακόμη... Αν ψάξετε στο internet θα δείτε πως παρουσιάζονται προβλήματα (λίγα, και για μερικούς ασήμαντα, αλλά υπάρχουν).

 

Εγώ πλέον έχω συνηθίζει και μόλις ανοίγει ο browser, βάζω την φωτεινότητα στο 1, και συνεχίζω :p

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω να μην αναβαθμίσετε στην 1.2 ακόμη... Αν ψάξετε στο internet θα δείτε πως παρουσιάζονται προβλήματα (λίγα, και για μερικούς ασήμαντα, αλλά υπάρχουν).

 

Εγώ πλέον έχω συνηθίζει και μόλις ανοίγει ο browser, βάζω την φωτεινότητα στο 1, και συνεχίζω :p

 

Εγώ έχω προβλημά δεν κατεβαίνουν εφαρμογές από πουθενά για αυτό δοκιμάζω.

Μήπως μπορείς να μου πείς από που να κατεβάσω την jh3 και να έχω και Ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Μέσω kies δεν σου αναβαθμίζει;

 

Ούτε μέσω kies και την τελευταία έκδοση και την προηγούμενη και δοκιμή σε 2 pc ένα με xp και ένα με windows 7 64bit. Τώρα που έβαλα την 1.2 δούλευει και ωραίο το swype. Θα την αφήσω να δω πως πάει αλλά αν ξέρεις Link να κατεβάσω την Jh3 θα το ήθελα.

Edited by Bada
Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πρόβλημα έχω κ εγώ!!Μέχρι την μεση , και παίξιμο δεξια και αριστερα.

δεν έχω δοκιμάσει άλλα απλά γιατί δεν τα πολυχρησιμοποιώ!!

 

τα ακουστικα δεν εχουν προβλημα ουτε η υποδοχη, απλα κουμπωνουν πολυ σκληρα στην αρχη, θελει πιεση για να κουμπωσει. Tο κανουν οι περισσοτερες συσκευες τον τελευταιο καιρο, μαλλον υπαρχει καινουργια προδιαγραφη και υποθετω ειναι για να μην ψαχνεις βυσματα εν ωρα οδηγησης

Link to comment
Share on other sites

θελει πιεση για να κουμπωσει.

 

+1 Τόση πίεση, που στη αρχή φοβόμουν ότι θα το έσπαγα... Το βύσμα μπαίνει ακόμα πιο μέσα από αυτό που νομίζουν τα παιδιά από πάνω.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω 3 ερωτησης

1 που μπορω να βρω το Shazam για το κινητο μας?

2 ψαχνω στο samsungapps για ελληνοαγγλικο λεξικο αλλα δεν βρισκω τπτ ,ξερετε μηπως που θα βρω?

3 πως μπωρο να κατεβασω βιντεο απο το youtube ?υπαρχει καποιο προγραμα?

 

καλησπερα εχω 3 ερωτησης

1 που μπορω να βρω το Shazam για το κινητο μας?

2 ψαχνω στο samsungapps για ελληνοαγγλικο λεξικο αλλα δεν βρισκω τπτ ,ξερετε μηπως που θα βρω?

3 πως μπωρο να κατεβασω βιντεο απο το youtube ?υπαρχει καποιο προγραμα?

 

και κατι αλλο γινετε να κατεβασω εφαρμογες απο το βρετανικο samsungapps?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε το πλήκτρο "Τροποποίηση" αν θέλεις να προσθέσεις κάτι.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω 3 ερωτησης

1 που μπορω να βρω το Shazam για το κινητο μας?

 

Δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή, αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν το χρειάζεσαι. Πήγαινε στον music player, και από τις επιλογές πήγαινε στην αναγνώριση μουσικής. Σου ζητάει να πάρεις ένα δείγμα 10 δευτερολέπτων και αφού συνδεθεί με τη βάση δεδομένων του, σου βρίσκει το τραγούδι και πληροφορίες για αυτό.

 

Αυτό που δεν κάνει σε σχέση με το Shazam είναι να σου το παίξει αφού το βρεί στο youtube

Edited by mirrorofsorrow
Διόρθωση παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

σήμερα πήρα και εγώ το Samsung Wave. Έχω όμως το εξής πρόβλημα:

Είναι απο Vodafone (κλασσικά κλειδωμένο :mad:), εγκατέστησα το Kies, τελευταία έκδοση 1.5.3 συνδέω το τηλέφωνο και δεν το βρίσκει. Το Kies μου λέει μονίμος "σύνδεση της συσκευής, περιμένετε". Το τηλέφωνο λέει: "Συνδεδεμένοι" :confused:

 

Τι συμβαίνει;

 

Έκανα το Kies 2 φορές εγκατάσταση και τα ίδια. Έβαλα ακόμα και το windows mobile device center.....

Το λειτουργικό μου είναι win (s)Vista...

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ ολα διαβασε καλα τις οδηγιες, καθ οτι καινουργιος και φροντισε να εχεις κλεισει προγραμματα και widget πριν την συνδεση του kies. Aν παλι εχεις προβλημα εδω ειμαστε.

 

Αν μπορεις ανεφερε αν εχεις εγκατεστημενο το media player 11 γιατι υπαρχει ενα θεμα και με αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ ολα διαβασε καλα τις οδηγιες, καθ οτι καινουργιος και φροντισε να εχεις κλεισει προγραμματα και widget πριν την συνδεση του kies. Aν παλι εχεις προβλημα εδω ειμαστε.

 

Αν μπορεις ανεφερε αν εχεις εγκατεστημενο το media player 11 γιατι υπαρχει ενα θεμα και με αυτο.

 

Όλα τα προγράμματα είναι κλειστά πέραν των widget των αρχικών οθονών. Να τα κλείσω και αυτά;:confused: Θα χαθούν όποιες ρυθμίσεις έχω κάνει σε αυτά....

 

Επίσης, ναί έχω τον media player 11 εγκατεστημένο.

 

Να δοκιμάσω την επιλογή "Driver recovery" απο το Kies???

Edited by lambis_7

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες, δεν σου ειπα πριν...

για αυτο σου λεω διαβασε καλα τις οδηγιες πρωτα, πρεπει να κλεισουν και τα widgets. Πατα το κεντρικο κουμπι παρατεταμενα κανε κλεισιμο ολων και μετα συνεδεσε το με τον Kies. Επομενες εκδοσεις firmware δεν το εχουν αυτο το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα λοιπόν....

 

Το δοκίμασα και αυτό αλλα πάλι τίποτα.... Στο Kies λέει : "Connecting the device, Please wait..." εδώ και 5 λεπτά...

 

Ποιές οδηγίες λές να διαβάσω; Το manual του κινητού το διάβασα.

 

Να δοκιμάσω την επιλογή "Driver Recovery" απο το Kies? Αυτό εγκαθηστά ξανά τους drivers για το κινητό στο PC?

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

σε usb mass storage το βλεπει? δοκιμασε και το debug mode απ το κινητο.

 

Σε usb mass storage το βλέπει κανονικά. Μάλιστα μου δείχνει 2 removable disks. Με το που τελείωσε η εγκατάσταση των drivers πέταξε το εξής alarm το pc:

Microsoft Visual C++ Runtime Library

Runtime Error

Program: C:\Windows\SMINST\BLService.exe

 

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το κινητό, γιατί το βλέπει κανονικά....

Και σε debug mode είναι οκ....

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε δεν εχεις τις σωστες ρυθμισεις δικτυου, παρε στον παροχο που εχεις να σου τις στειλουν.

 

που κανω αυτες τις ρυθμισεις??Μεσω ιντερνετ δεν μπορω να τις βρω?

Link to comment
Share on other sites

που κανω αυτες τις ρυθμισεις??Μεσω ιντερνετ δεν μπορω να τις βρω?

 

Σε ποιο παροχο κινητης εισαι; Αν εισαι wind, θα στις γραψω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

σήμερα πήρα και εγώ το Samsung Wave. Έχω όμως το εξής πρόβλημα:

Είναι απο Vodafone (κλασσικά κλειδωμένο :mad:), εγκατέστησα το Kies, τελευταία έκδοση 1.5.3 συνδέω το τηλέφωνο και δεν το βρίσκει. Το Kies μου λέει μονίμος "σύνδεση της συσκευής, περιμένετε". Το τηλέφωνο λέει: "Συνδεδεμένοι" :confused:

 

Τι συμβαίνει;

 

Έκανα το Kies 2 φορές εγκατάσταση και τα ίδια. Έβαλα ακόμα και το windows mobile device center.....

Το λειτουργικό μου είναι win (s)Vista...

 

 

το ιδιο προβλημα ειχα και εγω. Οταν το συνδεα για kies μου ελεγε εντοπιστηκε mtp device το οποιο επαναλαμβανοταν συνεχεια .

Δοκιμασε σε αλλο υπολογιστη με το τελευταιο kies το Kies_1.5.3.10093_82

Link to comment
Share on other sites

Κανε αν θες τα παρακατω, ειναι απ το customer support, σε σχεση με προβλημα που ειχα παλαιοτερα με τον kies.

 

1.

Delete USB Driver

"C:\Program Files\Samsung\USB Drivers\Uninstall.exe"

Re-install USB Driver

"C:\Program Files\Samsung\Kies\USB Driver\SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones.exe"

 

2.

- launch Kies

- in Windows, click on [start] > [Run] and type “regedit”

- in the Windows Register, please look for this folder:

\HKEY_CURRENT_USER\Software\Kies\DeviceDB

- delete all the sub-folders from [DeviceDB] – there are usually numbers from 1 to X.

- in the folder [DeviceDB], click on the value [MaxID] and change the number from X to 0.

- close the Register, close Samsung Kies and launch it again, with the phone connected.

 

Επισης κοιτα αν εχεις το Microsoft .NET Framework 3.5

http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=333325FD-AE52-4E35-B531-508D977D32A6

 

Τελευταια λυση που ξερω ειναι οτι επειδη γινεται καποιο conflict με το media player 11, το κανεις uninstall και install εκ νεου.

 

Γενικα παντως παρτους και ενα τηλεφωνο, αν και το ελληνικο customer support δεν ειναι απ τα καλυτερα, βοηθαει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο παροχο κινητης εισαι; Αν εισαι wind, θα στις γραψω.

 

ναι wind εχω..

 

και πες μου και που να τις γραψω γιατι ειμαι ασχετος :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...