Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oντως το Kies είναι για πέταμα. Καποια στιγμή μου είπε να αναβαθμίσω την έκδοση σε 1.5.3. Το

έκανα αλλά επειδή ηθέλα να το κάνω debrand και δεν γινόταν με την 1.5.3 έβαλα πάλι την 1.5.1.

Τώρα ζητάω αναβάθμιση του kies και μου λέει έχω την τελευταία έκδοση. Επίσης ξαφνικά σταμάτισε να κατεβάζει από το apps store και μέσω του κινητού ( μπαίνει σε pause ) και τώρα

άρχισε να μην κατεβάζει και από kies. Εσείς που έχετε το ιδιό πρόβλημα με το pause το εχετε κανεί debrand η το εχετέ πειραξεί; Του πατέρα μου που ήταν τυχερός και το πήρε στιs αρχές από Vodafone ήταν debrand και δουλευεί μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια απο το web..

 

Telenavis MapCube Greece στο Samsung Bada

 

Η Telenavis Hellas A.E. ανέπτυξε και προσφέρει μια νέα εφαρμογή χαρτών στην πλατφόρμα Bada της Samsung (η οποία λανσαρίστηκε με το κινητό Samsung Wave S8500), δίνοντας τη δυνατότητα στον χρήστη να παρακολουθεί τη θέση του, καθώς και σημεία ενδιαφέροντος στην περιοχή, στην οποία κινείται.

 

Στην τρέχουσα έκδοση, οι λειτουργίες συμπεριλαμβάνουν απεικόνιση διαδραστικών χαρτών στην συσκευή, παρακολούθηση θέσης οχήματος και παρουσίαση σημείων γενικού ενδιαφέροντος.

Πολύ σημαντική είναι η δυνατότητα της εφαρμογής να επιτρέπει την «προ-φόρτωση» των χαρτών στη συσκευή μέσω wi-fi. Με αυτόν τον τρόπο δεν απαιτείται σύνδεση στο διαδίκτυο κατά τη διάρκεια του ταξιδίου, συνεπώς η χρήση της εφαρμογής είναι οικονομικότερη και η λειτουργία της αδιάλειπτη, καθώς δεν επηρεάζεται από ενδεχόμενες ελλείψεις δικτύου.

 

Η εφαρμογή αναπτύχθηκε ειδικά για την συγκεκριμένη πλατφόρμα και πρόκειται για μια από τις πρώτες Ελληνικές εφαρμογές στο Samsung Wave (S8500) που κυκλοφορεί εδώ και κάποιους μήνες στην Ελληνική αγορά.

 

Μελλοντικές εκδόσεις θα συμπεριλαμβάνουν μεγαλύτερη γκάμα σημείων ενδιαφέροντος και ζωντανή κίνηση όπως βλέπουμε σήμερα στο http://www.navigation.gr. Περισσότερες πληροφορίες στο Samsung Apps site και φυσικά στο Samsung Apps στο κινητό σας Wave.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συγγνωμη γιατι θα τρελαθω με το κ....ο λογισμικο της samsung

Eχει καταφερει κανενας να περασει firmware απο kies η τσαμπα προσπαθω?

Μου πεταει συνεχεια errors!

 

Ναι κανονικα, εχω κανει 3-4 update χωρις προβλημα μεχρι τωρα.

Τι error σου βγαζει; Ειναι vodafone;

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι Voda. Οταν παω να κανω αναβαθμιση κολλαει ολο το kies και λεει οτι δεν μπορει να συνεχισει

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

thx.....

Η 1.2 ποτε βγαινει ξερουμε? θα εχει υποστηριξη flash?

 

η leaked 1.2 δεν έχει flash 10 Πάτνως.

 

 

Oντως το Kies είναι για πέταμα. Καποια στιγμή μου είπε να αναβαθμίσω την έκδοση σε 1.5.3. Το

έκανα αλλά επειδή ηθέλα να το κάνω debrand και δεν γινόταν με την 1.5.3 έβαλα πάλι την 1.5.1.

Τώρα ζητάω αναβάθμιση του kies και μου λέει έχω την τελευταία έκδοση. Επίσης ξαφνικά σταμάτισε να κατεβάζει από το apps store και μέσω του κινητού ( μπαίνει σε pause ) και τώρα

άρχισε να μην κατεβάζει και από kies. Εσείς που έχετε το ιδιό πρόβλημα με το pause το εχετε κανεί debrand η το εχετέ πειραξεί; Του πατέρα μου που ήταν τυχερός και το πήρε στιs αρχές από Vodafone ήταν debrand και δουλευεί μια χαρά.

 

πρόβλημα με το pause εχω μόνο από το κινητό, και όχι σε όλες τις εφαρμογές. Από τον υπολογιστή δεν είχε ποτέ πρόβλημα.

 

Κανονικά debranded ήταν. ¨Οχι από vodafone.

Edited by mariosx
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι Voda. Οταν παω να κανω αναβαθμιση κολλαει ολο το kies και λεει οτι δεν μπορει να συνεχισει

 

Δεν σου έβγαλε κανένα μήνυμα το kies? Σ' εμένα ζήτησε να πατήσω ταυτόχρονα το πλήκτρο κάμερας + τερματισμού κλήσης + μείωση έντασης και να ξαναπροσπαθήσω. Μόλις το έκανα, ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση.:)

Πίεζα τα τρία πλήκτρα μέχρι να εμφανιστεί στην οθόνη του κινητού το μήνυμα:

---------------------

Download Mode

---------------------

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μου φαίνεται πως βρήκα άκρη με το πρόβλημα αργού κλειδώματος του gps! Το thread εδώ με έβαλε σε σκέψεις, οπότε κατέβασα κι εγώ το stune. Τα 5-6 λεπτά χωρίς ανοιχτό το assisted gps είναι πολλά, αλλά έστω και τραβηγμένα δικαιολογούνται. Το να κάνει όμως τον ίδιο χρόνο το κινητό να βρει στίγμα ακόμα και με a-gps, όταν ο σκοπός της υποβοήθησης είναι να μειώσει αυτόν ακριβώς το χρόνο σε λίγα δευτερόλεπτα, ήταν αδιανόητο. Το πρόβλημα λοιπόν κατά πάσα πιθανότητα οφείλεται στον server με τον οποίο επικοινωνεί το wave για να πάρει πληροφορίες για τις τρέχουσες "θέσεις" των δορυφόρων, ώστε να κλειδώσει γρήγορα. Συνέδεσα λοιπόν το κινητό στο pc, άνοιξα το stune, βρήκα το αρχείο LBSConfig.ini στο Registry, και στο πεδίο AgpsServerFgdnStr ήταν γραμμένο το εξής:

AgpsServerFqdnStr=www.spirent-lcs.com

 

Αυτός ο server από ότι φαίνεται είτε έχει πρόβλημα, είτε είναι ιδιαίτερα αργός, με αποτέλεσμα το wave ουσιαστικά να κάνει fallback σε απλό gps (που αργεί να κλειδώσει), αφού δεν παίρνει "βοήθεια" από αυτόν.

 

Γενικα ομως τετοια μηνυματα αξιζουν δικου τους θρεντ, εδω θα χαθουν οπως τοσα αλλα. Παρακαλω να μεταφερθει!!

 

Αντικατέστησα λοιπόν αυτόν τον server με τον αντίστοιχο της google, άλλαξα το AgpsServerPort σε 7262 και το AgpsServerIp με 1249725888. Το τελευταίο είναι η IP address του εν λόγω location server, αλλά στο δεκαδικό, για αυτό μην σας παραξενεύει η δομή του (που δεν είναι της μορφής ΧΧΧ.ΧΧΧ.ΧΧΧ.ΧΧΧ δηλαδή).

 

Συνολικά, οι 3 αλλαγές που έκανα στο .ini είναι:

 

AgpsServerIp=1249725888
AgpsServerPort=7262
AgpsServerFqdnStr=supl.google.com

 

Το ξαναπέρασα στο κινητό μέσω stune, έκλεισα-ξανάνοιξα το κινητό, και Ω του θαύματος! Όταν άνοιξα τη "Θέση μου" από το

Μενού->Δυνατότητα Σύνδεσης->Θέση->Η θέση μου

με ανοιχτό το a-gps ("σύνθετο gps"), το wave έδειξε συντεταγμένες από 4 δορυφόρους μέσα σε περίπου 15-20 δευτερόλεπτα!

Το έκλεισα πάλι, το άφησα 2-3 ώρες κλειστό, το ξανάνοιξα σε άλλο δρόμο, και πάλι μέσα σε 15-20 δευτερόλεπτα βρήκε σήμα!

Μένει να δοκιμαστεί αρκετές φορές βέβαια, αλλά μου φαίνεται πως το πρόβλημα λύνεται ή τουλάχιστον βελτιώνεται σε μεγάλο βαθμό! :D

 

Αν κάποιος θέλει έτοιμο το .ini, ας μου το πείτε και θα το κάνω attach εδώ. Ούτως ή άλλως όμως οι αλλαγές που χρειάζονται είναι λίγες κι εύκολες.

 

Όσοι είχατε πρόβλημα με το αργό gps, αξίζει να το δοκιμάσετε!

 

Υ.Γ.: Disclaimer (sic!) : Προσοχή όταν πειράζετε αρχεία του συστήματος του wave (και εν γένει οποιασδήποτε συσκευής! :P ) Αν δεν είστε προσεκτικοί, μπορεί να προκαλέσετε ζημιά στο κινητό σας, σε σημείο που να μην κάνει boot. Αν ακολουθήσετε με προσοχή τα παραπάνω, δεν θα έχετε πρόβλημα. Αναλαμβάνετε όμως την ευθύνη για ότι αποφασίσετε! :P

 

Εισαι μεγαλος επιστημονας! Απολυτα λογικος ο λογος και απολυτα λογικη η λυση του. Προσωπικα θα ηθελα να τεσταρω το ini σου οποτε θα σε παρακαλουσα να το ποσταρεις ειτε εδω ειτε μεσω προσωπικου μηνυματος

Edited by bada_bing
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μου φαίνεται πως βρήκα άκρη με το πρόβλημα αργού κλειδώματος του gps! Το thread εδώ με έβαλε σε σκέψεις, οπότε κατέβασα κι εγώ το stune. Τα 5-6 λεπτά χωρίς ανοιχτό το assisted gps είναι πολλά, αλλά έστω και τραβηγμένα δικαιολογούνται. Το να κάνει όμως τον ίδιο χρόνο το κινητό να βρει στίγμα ακόμα και με a-gps, όταν ο σκοπός της υποβοήθησης είναι να μειώσει αυτόν ακριβώς το χρόνο σε λίγα δευτερόλεπτα, ήταν αδιανόητο. Το πρόβλημα λοιπόν κατά πάσα πιθανότητα οφείλεται στον server με τον οποίο επικοινωνεί το wave για να πάρει πληροφορίες για τις τρέχουσες "θέσεις" των δορυφόρων, ώστε να κλειδώσει γρήγορα. Συνέδεσα λοιπόν το κινητό στο pc, άνοιξα το stune, βρήκα το αρχείο LBSConfig.ini στο Registry, και στο πεδίο AgpsServerFgdnStr ήταν γραμμένο το εξής:

AgpsServerFqdnStr=www.spirent-lcs.com

 

 

 

Αυτός ο server από ότι φαίνεται είτε έχει πρόβλημα, είτε είναι ιδιαίτερα αργός, με αποτέλεσμα το wave ουσιαστικά να κάνει fallback σε απλό gps (που αργεί να κλειδώσει), αφού δεν παίρνει "βοήθεια" από αυτόν.

 

Αντικατέστησα λοιπόν αυτόν τον server με τον αντίστοιχο της google, άλλαξα το AgpsServerPort σε 7262 και το AgpsServerIp με 1249725888. Το τελευταίο είναι η IP address του εν λόγω location server, αλλά στο δεκαδικό, για αυτό μην σας παραξενεύει η δομή του (που δεν είναι της μορφής ΧΧΧ.ΧΧΧ.ΧΧΧ.ΧΧΧ δηλαδή).

 

Συνολικά, οι 3 αλλαγές που έκανα στο .ini είναι:

 

AgpsServerIp=1249725888
AgpsServerPort=7262
AgpsServerFqdnStr=supl.google.com

 

Το ξαναπέρασα στο κινητό μέσω stune, έκλεισα-ξανάνοιξα το κινητό, και Ω του θαύματος! Όταν άνοιξα τη "Θέση μου" από το

Μενού->Δυνατότητα Σύνδεσης->Θέση->Η θέση μου

με ανοιχτό το a-gps ("σύνθετο gps"), το wave έδειξε συντεταγμένες από 4 δορυφόρους μέσα σε περίπου 15-20 δευτερόλεπτα!

Το έκλεισα πάλι, το άφησα 2-3 ώρες κλειστό, το ξανάνοιξα σε άλλο δρόμο, και πάλι μέσα σε 15-20 δευτερόλεπτα βρήκε σήμα!

Μένει να δοκιμαστεί αρκετές φορές βέβαια, αλλά μου φαίνεται πως το πρόβλημα λύνεται ή τουλάχιστον βελτιώνεται σε μεγάλο βαθμό! :D

 

Αν κάποιος θέλει έτοιμο το .ini, ας μου το πείτε και θα το κάνω attach εδώ. Ούτως ή άλλως όμως οι αλλαγές που χρειάζονται είναι λίγες κι εύκολες.

 

Όσοι είχατε πρόβλημα με το αργό gps, αξίζει να το δοκιμάσετε!

 

Υ.Γ.: Disclaimer (sic!) : Προσοχή όταν πειράζετε αρχεία του συστήματος του wave (και εν γένει οποιασδήποτε συσκευής! :P ) Αν δεν είστε προσεκτικοί, μπορεί να προκαλέσετε ζημιά στο κινητό σας, σε σημείο που να μην κάνει boot. Αν ακολουθήσετε με προσοχή τα παραπάνω, δεν θα έχετε πρόβλημα. Αναλαμβάνετε όμως την ευθύνη για ότι αποφασίσετε! :P

 

 

Ωραία αυτά φιλέ μου αλλά τώρα έχει κάποια χρέωση? Λόγο Google?

 

Παιδια απο το web..

 

Telenavis MapCube Greece στο Samsung Bada

 

Η Telenavis Hellas A.E. ανέπτυξε και προσφέρει μια νέα εφαρμογή χαρτών στην πλατφόρμα Bada της Samsung (η οποία λανσαρίστηκε με το κινητό Samsung Wave S8500), δίνοντας τη δυνατότητα στον χρήστη να παρακολουθεί τη θέση του, καθώς και σημεία ενδιαφέροντος στην περιοχή, στην οποία κινείται.

 

Στην τρέχουσα έκδοση, οι λειτουργίες συμπεριλαμβάνουν απεικόνιση διαδραστικών χαρτών στην συσκευή, παρακολούθηση θέσης οχήματος και παρουσίαση σημείων γενικού ενδιαφέροντος.

Πολύ σημαντική είναι η δυνατότητα της εφαρμογής να επιτρέπει την «προ-φόρτωση» των χαρτών στη συσκευή μέσω wi-fi. Με αυτόν τον τρόπο δεν απαιτείται σύνδεση στο διαδίκτυο κατά τη διάρκεια του ταξιδίου, συνεπώς η χρήση της εφαρμογής είναι οικονομικότερη και η λειτουργία της αδιάλειπτη, καθώς δεν επηρεάζεται από ενδεχόμενες ελλείψεις δικτύου.

 

Η εφαρμογή αναπτύχθηκε ειδικά για την συγκεκριμένη πλατφόρμα και πρόκειται για μια από τις πρώτες Ελληνικές εφαρμογές στο Samsung Wave (S8500) που κυκλοφορεί εδώ και κάποιους μήνες στην Ελληνική αγορά.

 

Μελλοντικές εκδόσεις θα συμπεριλαμβάνουν μεγαλύτερη γκάμα σημείων ενδιαφέροντος και ζωντανή κίνηση όπως βλέπουμε σήμερα στο http://www.navigation.gr. Περισσότερες πληροφορίες στο Samsung Apps site και φυσικά στο Samsung Apps στο κινητό σας Wave.

 

Σίγουρα χωρίς χρέωση? Γιατί για φορτώσει τους χάρτες πρέπει να κάνει σύνδεση ανώι έχω μπει από το σπίτι πριν στο Wi-Fi να δω την περιοχή που θέλω!! Άμα υπάρχουν οδηγίες το πώς γίνετε θα ήταν ευπρόσδεκτες

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Εισαι μεγαλος επιστημονας! Απολυτα λογικος ο λογος και απολυτα λογικη η λυση του. Προσωπικα θα ηθελα να τεσταρω το ini σου οποτε θα σε παρακαλουσα να το ποσταρεις ειτε εδω ειτε μεσω προσωπικου μηνυματος

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου! :) Χαίρομαι που μπορούμε και βρίσκουμε μια άκρη στα προβληματάκια που υπάρχουν!

 

Το modified .ini για όποιον ενδιαφερόμενο θέλει να το δοκιμάσει, το κάνω attach. :)

 

Ωραία αυτά φιλέ μου αλλά τώρα έχει κάποια χρέωση? Λόγο Google?

 

Φίλε μου, το a-gps ("σύνθετο gps" στο wave) χρησιμοποιεί ούτως ή άλλως κάποιον όγκο - ελάχιστα, συνήθως 1-2 kb - δεδομένων όταν το έχεις ενεργοποιημένο, ανεξάρτητα με τον server με τον οποίο επικοινωνεί για να πάρει τις θέσεις των δορυφόρων. Αυτό που θέλω να πω, είναι ότι η αλλαγή αυτή στο ini δεν αλλάζει σε τίποτα απολύτως τη χρέωση που θα είχες έτσι κι αλλιώς από τη χρήση a-gps, αφού αυτή η χρέωση είναι για τη χρήση πακέτου δεδομένων (ελάχιστη, αλλά υπαρκτή), κι όχι για τον server.

 

Εν ολίγοις, αν θέλεις να είσαι σίγουρος ότι δεν θα έχεις καμία χρέωση με το gps, απενεργοποίησε το "Σύνθετο gps" του wave. Να είσαι προετοιμασμένος όμως για χρόνους κλειδώματος >5-6 λεπτών!

Link to comment
Share on other sites

ναι απλά ρώτησα άμα αλλάζει ι χρέωση μήπως η google έχει κάποια διαφοροποίηση

θα το δοκιμάσω και θα σου πω !! ο χρόνος λιγοστεύει και με το gps status αλλά οκ

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση συσκευής αλλά μου λέει πως έχω την τελευταία. αυτή είναι ή επειδή το κιν. είναι από vodafone δεν με αφήνει να κάνω αναβάθμιση.

 

http://img199.imageshack.us/img199/4999/38162705.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Eν ολίγοις, αν θέλεις να είσαι σίγουρος ότι δεν θα έχεις καμία χρέωση με το gps, απενεργοποίησε το "Σύνθετο gps" του wave. Να είσαι προετοιμασμένος όμως για χρόνους κλειδώματος >5-6 λεπτών!

 

Μιά άλλη λύση που εφαρμόζω εγώ -αν και δεν αργεί σε μένα, κανένα λεπτό με ενάμιση σχετικα- όταν βιάζομαι να πιάσει σήμα είναι να ανοίγω πρώτα το gps status που λοκάρει σε δευτερόλεπτα, καπάκι ανοίγω οποιδήποτε πρόγραμμα gps που λοκάρει απευθείας και αυτό. Τουλάχιστον σε μένα το gps status είναι πάρα πολύ γρήγορο

Link to comment
Share on other sites

Μιά άλλη λύση που εφαρμόζω εγώ -αν και δεν αργεί σε μένα, κανένα λεπτό με ενάμιση σχετικα- όταν βιάζομαι να πιάσει σήμα είναι να ανοίγω πρώτα το gps status που λοκάρει σε δευτερόλεπτα, καπάκι ανοίγω οποιδήποτε πρόγραμμα gps που λοκάρει απευθείας και αυτό. Τουλάχιστον σε μένα το gps status είναι πάρα πολύ γρήγορο

 

Αυτό είναι το θέμα. Σε μένα, ακόμα και το gps status κάνει υπό άλλες συνθήκες 4-5 λεπτά για να κλειδώσει. Τους "βλέπει" αμέσως μεν (δηλαδή βλέπει 5-6 δορυφόρους μέσα σε 10-15 δευτερόλεπτα max), όμως για να κλειδώσει και να δώσει συντεταγμένες κάνει γύρω στα 5 λεπτά.

 

Θα ήταν πολύ κόπος αν σου ζητούσα να ανεβάσεις το LbsConfig.ini σου (και με pm αν προτιμάς); Ίσως εντοπίσουμε διαφορές, και να εξηγηθεί γιατί οι περισσότεροι δεν έχουν πρόβλημα με την ταχύτητα του gps, αλλά κάποιοι έχουν. Δεν χρειάζεται να πειράξεις τίποτα στο κινητό σου, μόνο να το συνδέσεις με το stune και να σώσεις το αρχείο Registry/LbsConfig.ini (με δεξί κλικ επάνω του, και copy). Αν πάλι δεν μπορείς/θέλεις, no hard feelings! Cheers! :)

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση συσκευής αλλά μου λέει πως έχω την τελευταία. αυτή είναι ή επειδή το κιν. είναι από vodafone δεν με αφήνει να κάνω αναβάθμιση.

 

http://img199.imageshack.us/img199/4999/38162705.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

κάποιος ρε παιδιά please??

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για καινούργιο το έχεις το 1.5.3?

 

Καινούριο είναι βρε (αν και πρόκειται για minor revision):

 

Current: Kies_1.5.3.10093_82

Previous: Kies_1.5.3.10093_80

 

Εξάλλου αναρτήθηκε στις 14 Οκτωβρίου... :rolleyes: ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να πειράξεις τίποτα στο κινητό σου, μόνο να το συνδέσεις με το stune και να σώσεις το αρχείο Registry/LbsConfig.ini (με δεξί κλικ επάνω του, και copy). Αν πάλι δεν μπορείς/θέλεις, no hard feelings! Cheers! :)

 

 

Αυτό που λές είναι για να σώσεις το αρχείο στο pc. Το πειραγμένο αρχείο πώς το στέλνεις στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδία μερικές ερωτησούλες:

1. που γίνεται αυτό με το a-gps Που λέτε?

2. έχει καταφέρει κανείς να δουλέψει τον RSS feeder? Εγώ του βάζω site και τίποτα.

3. το ημερολόγιο συγχρονίζει? Γιατί εμένα με το ημερολογίο της δουλειάς που λέει δίκτυο μη διαθέσιμο παρόλο που προσπαθώ με wifi. ξέρει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Eλα σώπα και εγώ που νόμιζα με το nero. Πώς είπα όχι με ποιό πρόγραμμα. Και σε ποιά εκδοσή είναι το stunes?

 

Πρόσεχε λίγο πως μιλάς σ' αυτούς που πάνε να σε βοηθήσουν. Γιατί στο τέλος κανείς δεν θα έχει την διάθεση να ασχοληθεί μαζί σου. Τώρα αν δεν καταλαβαίνεις, και δεν έχεις διάθεση να το ψάξεις, δικό σου πρόβλημα.

 

Stune είναι το πρόγραμμα που μπορείς να μπεις στα ενδότερα του λειτουργικού του Wave. Είναι στον υπολογιστή. Για ποια έκδοση μιλάς;

 

κι εκεί θα κάνεις paste το διαφοροποιημένο αρχείο που δίνουν τα παιδιά.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Σκέφτομαι να τσιμπήσω το Wave οσονούπω (αν και ακόμα σκέφτομαι διάφορες συσκευές) και θέλω να ρωτήσω 2 πραγματάκια:

 

1) Πως τα πάει με την μπαταρία (έχω ήδη για 1η το Desire που με το ζόρι βγάζει μέρα μην πάρω και δεύτερη συσκευή με τέτοιο θέμα!)

2) Έχει το Bada κάποιο αξιοσημείωτο θέμα που να με κάνει να το ξανασκεφτώ?? Είναι εντελώς καινούριο λειτουργικό και θα με ενδιέφερε να ξέρω τις όποιες ελλείψεις του θεωρείτε εσείς που το χρησιμοποιείται σημαντικές.

3) Με Outlook συγχρονίζει??

 

Αυτά προς το παρόν! Ευχαριστώ!

 

Αν μπορούσε κάποιος να απαντήσει θα το εκτιμούσα! Ξέρω ότι τα περισσότερα έχουν γραφτεί γιατί το έχω ξαναδιαβάσει το θέμα αλλά αυτή τη στιγμή δεν προλαβαίνω να το πιάσω από την αρχή.

 

Το βασικότερο είναι το 2) ερώτημα. Με κάποιους από εσάς έχουμε ξαναβρεθεί σε thread και θα ήταν χρήσιμο να μάθω πριν την αγορά αν υπάρχει κάποια σοβαρή έλλειψη στο λειτουργικό.

 

Α, και κάτι που προέκυψε μετά το αρχικό ποστ:

Στην page της Samsung για τα apps είδα ότι έχει paid που ζητάνε το Kies για να τις περάσεις. Από Ελλάδα βλέπουμε paid κανονικά και μπορούμε να αγοράσουμε??

 

Thanks όποιον μπει στον κόπο.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ισως τελικα το ξανασκεφτουν εκει πανω στη samsung της υπηρεσιες voip !!!

 

http://www.ant1online.gr/Science/Technology/Pages/201010/ed03d662-d7f7-4570-84c8-740a3fd24dbc.aspx

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...