Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα πετυχει μεχρι ενα βαθμο σιγουρα οχι οπως πρεπει...για μενα καντε υπομονη να πεσει η τιμη του s3 για οσους θελους android...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα πετυχει μεχρι ενα βαθμο σιγουρα οχι οπως πρεπει...για μενα καντε υπομονη να πεσει η τιμη του s3 για οσους θελους android...

δεν παιζει να βγει το ic.4.0 στο wave και να ειναι smooth ..ε και το s2 την παλεύει με android...

Link to comment
Share on other sites

όταν συνδέομαι μέ το usb στον υπολογιστή μου για κάποιο λόγο το αναγνωρίζει σαν samsun camera!

Υπάρχει τρόπος να το καθαρίσω αυτό?

Επίσης είναι πολύ εύκολο να χαλάσεις το σετάρισμα της πρώτης οθόνης. υπάρχει τρόπος να κλειδώσει καπως??

Link to comment
Share on other sites

όταν συνδέομαι μέ το usb στον υπολογιστή μου για κάποιο λόγο το αναγνωρίζει σαν samsun camera!

Υπάρχει τρόπος να το καθαρίσω αυτό?

Επίσης είναι πολύ εύκολο να χαλάσεις το σετάρισμα της πρώτης οθόνης. υπάρχει τρόπος να κλειδώσει καπως??

 

WINDOWS XP έχεις?

 

θα πετυχει μεχρι ενα βαθμο σιγουρα οχι οπως πρεπει...για μενα καντε υπομονη να πεσει η τιμη του s3 για οσους θελους android...

Πόσο να πέσει ? Άσε που έχει και 4,8 οθόνη. Κινητό θέλουμε όχι παντόφλα.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα waveαδες. 2 μερες τωρα δεν μπορω να κατεβασω τιποτα απο το market (μου λεει πληρες μνημη) ομως εχω 8 giga μνημη και διαθεσιμο περιπου 4 giga. Ναι το εχω να αποθηκευει στην καρτα μνημης αλλα εντελως ξαφνικα μου βγαζει αυτο το προβλημα. Μηπως ξερει καποιος καποια λυση ή βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω αγανακτήσει με το samsung apps. μπορώ να μπω αλλά δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα γιατί δεν αναγνωρίζει τον κωδικό μου. Βαρέθηκα να ασχολούμαι πλέον οπότε να πάει να μαμηθεί.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα waveαδες. 2 μερες τωρα δεν μπορω να κατεβασω τιποτα απο το market (μου λεει πληρες μνημη) ομως εχω 8 giga μνημη και διαθεσιμο περιπου 4 giga. Ναι το εχω να αποθηκευει στην καρτα μνημης αλλα εντελως ξαφνικα μου βγαζει αυτο το προβλημα. Μηπως ξερει καποιος καποια λυση ή βοηθεια?

 

μήπως έχεις γεμίσει την μνήμη εφαρμογών?(500mb)

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις γεμίσει την μνήμη εφαρμογών?(500mb)

 

Μνημη εφαρμογης που λεει εχω 869 ΜΒ συνολικα και διαθεσιμα 273 ΜΒ.

 

και εγώ έχω αγανακτήσει με το samsung apps. μπορώ να μπω αλλά δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα γιατί δεν αναγνωρίζει τον κωδικό μου. Βαρέθηκα να ασχολούμαι πλέον οπότε να πάει να μαμηθεί.

 

Και γιατι δεν φτιαχνεις εναν καινουριο?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Μνημη εφαρμογης που λεει εχω 869 ΜΒ συνολικα και διαθεσιμα 273 ΜΒ.

 

 

 

Και γιατι δεν φτιαχνεις εναν καινουριο?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

Έφτιαξα αλλά πάλι τα ίδια. Μέσω Kies δουλεύει μια χαρά αλλά στο κινητό τίποτα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα αναβάθμιση σε bada 2 με το KIES και δεν μου αρέσει καθόλου. Θέλω να κάνω εγκατάσταση ξανά την παλιότερη έκδοση 1.x. Μπορεί κάποιος να μου πεί σε γενικές γραμμές τι κάνω.

Ευχαριστώ

Edited by kappadokas
Μορφοποίηση Κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το GPS.

Πριν 2-3 μέρες παρατήρησα ότι δεν δουλεύει. Έχω Bada 2.0. Έκανα επανεγκατάσταση λειτουργικού, αλλά πάλι τίποτε. Δοκιμάζω με το GPS Status και δεν εμφανίζει καμμιά πληροφορία.

Έχετε καμμιά ιδέα;;; ή απλά αποφασίζω ότι είναι θέμα hardware και θέλει επισκευή (που δε νομίζω ότι θα το πάω, καθώς μετά από 2 χρόνια που συμπληρώνει σε λίγες μέρες, δε νομίζω ότι καλύπτεται από εγγύηση).

 

Μετά από αναζήτηση βρήκα την παρακάτω λύση, που μάλλον επιβεβαιώνει ότι δεν έχω hardware προβλημα, αφού εκεί βρίσκει δορυφόρους.

Σε Bada 2.0:

*#7092463*# > 4.Module Setting > 4.COMM > 2.Lbs > 5.Delete GPS Data

και μετά:

*#7092463*# > 4.Module Setting > 4.COMM > 2.Lbs > 1.Tracking Test

 

Η παραπάνω διαδικασία μπορεί επίσης να βελτιώσει και τον χρόνο κλειδώματος δορυφόρων.

 

ps.

Σε όσους έχουν προηγούμενες εκδόσεις Bada, η πληκτρολόγιση και το μενού είναι λίγο διαφορετικά, αλλά η ίδια λογική:

*#4097*4097# και μετά στο μενού 6.Delete GPS Data

*#4097*4097# και μετά στο μενού 1.Get Position Test

Link to comment
Share on other sites

SOS καλησπερα εχει τωρα ενα μηνα που προσπαθω να μπω στο samsung apps και δεν με αφηνει με πετα εξω,γιατι το κανει αυτο?του εκανα και μια επαναφορα και παλι τα ιδια,.
Link to comment
Share on other sites

WINDOWS XP έχεις?

 

 

Πόσο να πέσει ? Άσε που έχει και 4,8 οθόνη. Κινητό θέλουμε όχι παντόφλα.

 

καλως η κακως τα smartphone συνεχως μεγαλωνουν....

http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_ss_i_0_9?__mk_de_DE=%C5M%C5Z%D5%D1&url=search-alias%3Daps&field-keywords=galaxy+s3&sprefix=galaxy+s3%2Caps%2C115

ηδη μιλαμε για 100 ευρω κατω σε σχεση με ενα ελληνικο μαγαζι

 

PS..διαβασα οτι θα προστεθεο voip στο chaton σε ολες τις πλατφορμες..

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναζήτηση βρήκα την παρακάτω λύση, που μάλλον επιβεβαιώνει ότι δεν έχω hardware προβλημα, αφού εκεί βρίσκει δορυφόρους.

Σε Bada 2.0:

*#7092463*# > 4.Module Setting > 4.COMM > 2.Lbs > 5.Delete GPS Data

και μετά:

*#7092463*# > 4.Module Setting > 4.COMM > 2.Lbs > 1.Tracking Test

 

Η παραπάνω διαδικασία μπορεί επίσης να βελτιώσει και τον χρόνο κλειδώματος δορυφόρων.

 

ps.

Σε όσους έχουν προηγούμενες εκδόσεις Bada, η πληκτρολόγιση και το μενού είναι λίγο διαφορετικά, αλλά η ίδια λογική:

*#4097*4097# και μετά στο μενού 6.Delete GPS Data

*#4097*4097# και μετά στο μενού 1.Get Position Test

 

Εκανα αυτα που γραφεις πιο πανω αλλα το αποτελεσμα ειναι το ιδιο, "Νumber of satellites:0" γραφει στο τελος.Προσπαθω να ανεβασω απο το κινητο την καταγραφη οθονης αλλα μου λεει "Μη εγκυρο αρχειο". Προς Mods η εικονα ειναι jpg και ειναι 127ΚΒ:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αυτα που γραφεις πιο πανω αλλα το αποτελεσμα ειναι το ιδιο, "Νumber of satellites:0" γραφει στο τελος.Προσπαθω να ανεβασω απο το κινητο την καταγραφη οθονης αλλα μου λεει "Μη εγκυρο αρχειο". Προς Mods η εικονα ειναι jpg και ειναι 127ΚΒ:confused:

 

Φαντάζομαι λοιπόν ότι έχεις Bada 2.0

Κάνεις λοιπόν το 1ο βήμα (*#7092463*# > 4.Module Setting > 4.COMM > 2.Lbs > 5.Delete GPS Data) και αφού σε ρωτησει ότι πρόκειται να διαγράψει όλα τα GPS δεδομένα, πατάς οκ και μετά επιλέγεις το "1.Tracking Test" (εννοείται βέβαια ότι εδώ πλέον βρίσκεσαι σε ανοικτό χώρο και βλέπεις τον καλοκαιριάτικο καθαρό ουρανό μας). Περιμένεις κανένα 5λεπτο και παρ' όλα αυτά δεν βλέπει ούτε ένα δορυφόρο;;

 

Αν ναι, τότε λυπάμαι, αλλά το πρόβλημα που έχεις είναι σε επίπεδο hardware και πρέπει να επισκεφτείς το service.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι λοιπόν ότι έχεις Bada 2.0

Κάνεις λοιπόν το 1ο βήμα (*#7092463*# > 4.Module Setting > 4.COMM > 2.Lbs > 5.Delete GPS Data) και αφού σε ρωτησει ότι πρόκειται να διαγράψει όλα τα GPS δεδομένα, πατάς οκ και μετά επιλέγεις το "1.Tracking Test" (εννοείται βέβαια ότι εδώ πλέον βρίσκεσαι σε ανοικτό χώρο και βλέπεις τον καλοκαιριάτικο καθαρό ουρανό μας). Περιμένεις κανένα 5λεπτο και παρ' όλα αυτά δεν βλέπει ούτε ένα δορυφόρο;;

 

Αν ναι, τότε λυπάμαι, αλλά το πρόβλημα που έχεις είναι σε επίπεδο hardware και πρέπει να επισκεφτείς το service.

 

OK! Σημερα το ξαναπροσπαθησα και εγινε.Χθες δεν εκανε τιποτα, ευχαριστω.:):)

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μπορω να βαλω themes.... κανένα theme... απο τότε που έβαλα το bada 2....

 

Tα themes πρέπει να τα έχει μέσα στο φάκελλο "Άλλα ή others" στο τηλέφωνο και πας από ρυθμίσεις -> οθόνη και βάζεις ότι θέμα θες.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

κατά λάθος έσβησα κάτι φώτο απ τις διακοπές που είχαν σωθεί στην card του κινητού.υπάρχει κάποιος τρόπος να τις επαναφέρω:
Link to comment
Share on other sites

κατά λάθος έσβησα κάτι φώτο απ τις διακοπές που είχαν σωθεί στην card του κινητού.υπάρχει κάποιος τρόπος να τις επαναφέρω:

 

Ψάξε στο ίντερνετ για προγράμματα undelete για σκληρούς δίσκους. ΜΗΝ γράψεις τίποτα άλλο στην κάρτα μνήμης μέχρι να τα επαναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

κατά λάθος έσβησα κάτι φώτο απ τις διακοπές που είχαν σωθεί στην card του κινητού.υπάρχει κάποιος τρόπος να τις επαναφέρω:

 

Το Recuva εδώ. Το καλύτερο, το γρηγορότερο και είναι free. Αρκεί να μην έχεις γράψει κάτι στην κάρτα. Θα σου βρει ότι είναι και θα σου πει αν είναι εφικτή η ανάκτηση. Είχα το ίδιο θέμα πριν καμιά βδομάδα και με έσωσε.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω το κινητό το πήρα από την vodafone και εδώ και τέσσερις μήνες πήγα στην wind,Θέλω να ρωτήσω τις αναβαθμίσεις θα τις λαμβάνω ειδικότερα για το firmware? τώρα που είμαι στην wind?
Link to comment
Share on other sites

Bada με Αndroid 4 (beta όμως) μαζί εδώ. Για εμάς που δεν μπορούμε να πάρουμε άλλο κινητό μάλλον θα πρέπει να ελπίζουμε για κάτι τέτοιο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω το κινητό το πήρα από την vodafone και εδώ και τέσσερις μήνες πήγα στην wind,Θέλω να ρωτήσω τις αναβαθμίσεις θα τις λαμβάνω ειδικότερα για το firmware? τώρα που είμαι στην wind?

 

Μπορεί να έβαλες κάρτα sim της Wind, αλλά αυτό δεν αναιρεί ότι το κινητό το πήρες από την Vodafone, η οποία σε κλειδώνει να χρησιμοποιείς τα δικά της firmware για όσο το έχεις. (μιλώντας πάντα για "επίσημες" μεθόδους)

Οπότε θα περιμένεις για αναβαθμίσεις από την vodafone.

Από ότι βλέπω έχει βγάλει την αναβάθμιση για Bada 2.0 οπότε θα το παλέψει και για μελοντικές...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...