Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ θα περιμενω και εγω την 1.2 :)

η εκδοση μου δεν εχει σχεση με το οτι ειναι cosmote το κινητο ετσι δεν ειναι? (γιατι στο τελος εχει COS)

 

 

Όχι. Όπως σου λέει και ο φίλος παρακάτω, δεν έχει καμοία σχέση. Από Cosmote το έχω πάρει και εγώ και δεν είναι καθόλου πειραγμένο. Έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Η Cosmote δεν έχει επέμβει καθόλου στο firmware του κινητού. (ακόμα).

 

εδω η λιστα με τους κωδικους γλοσας τον καθε κρατων, οπος βλεπεις το COS den σειμανει κοσμοτε ! αλλα αφτο που σου ελεγα , ειναι ενα απο τα πακετα γλωσας που περιεχουναι και την ελληνικη μεσα .

 

ασ το παρει καποιος μοδερατορ , κε να το βαλει εκει που νομοιυει αφτος οτι ειναι καλυτερα.:cool:

 

 

Όντως χρήσιμο αρχείο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟς ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ. Προσπαθω να συνδεσω το wave μου στον υπολογιστη μου μεσο του kies , αλλα δεν μπορει να ολοκληρωσει την εγκαταστασει, κανω κατι λαθος? Υπαρχει καποια αλλη λυση? Μπορω να συνδεσω το wave με αλλον τροπο ωστε να μεταφερω αρχεια μεσα σε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟς ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ. Προσπαθω να συνδεσω το wave μου στον υπολογιστη μου μεσο του kies , αλλα δεν μπορει να ολοκληρωσει την εγκαταστασει, κανω κατι λαθος? Υπαρχει καποια αλλη λυση? Μπορω να συνδεσω το wave με αλλον τροπο ωστε να μεταφερω αρχεια μεσα σε αυτο?

 

δεν χριαζεται το kies για να μεταφερεις αρχειαω απλως επιλεγεις μεταφορα αρχειων απ το κινητο και ο υπολογιστης το αναγνωριζει σαν αφαιρουμενο δισκο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Θα ήθελα την βοήθειά σας με τον συγχρονισμό του ημερολογίου με outlook 2007.

 

Αφού συγχρόνισα τις επαφές μια χαρά,μέσα στο kies επιλέγω το "ημερολόγιο" κάτω και μου βγάζει ότι "η συσκευή δεν υποστηρίζει αυτήν την υπηρεσία".....

 

ΟΛΑ τα υπόλοιπα λειτουργούν κανονικότατα.Μόνο το ημερολόγιο δεν δουλεύει!

 

Το κινητό είναι της Voda με μαμίσιο firmware.Το kies είναι το τελευταίο.

 

Ευχαριστώ για οποιαδήποτε βοήθεια.

 

Έχω και εγώ ένα ίδιο τέτοιο. Πραγματικά, δεν συγχρονίζει με Outlook Calendar!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο s8500 έχουμε τη δυνατότητα να ορίσουμε κουμπιά π.χ τα από 1-9 για ταχεία κλήση επαφών ;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο s8500 έχουμε τη δυνατότητα να ορίσουμε κουμπιά π.χ τα από 1-9 για ταχεία κλήση επαφών ;

 

Όχι !

 

το πιο σύντομο που μπορείς να κάνεις, είναι

 

επαφές->αγαπημένα->swipe δεξιά η αριστερά (για κλήση ή μήνυμα αντίστοιχα)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

To Speed Dial Widget το έχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει εντυπώσεις;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

To Speed Dial Widget το έχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει εντυπώσεις;

 

λίγο. Δεν μου άρεσε καθόλου. Το έβγαλα. Δεν χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις όμως.

 

Το buddies now widget που είναι ήδη μέσα, το βρήκα πολύ πιο καλό

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απο οσο εχω δοκιμασει το κοντινοτερο σε speed dial ειναι να πατησεις τον α/α της επαφης και μετα διεση. Αυτο κανω και εγω για τα βασικα τηλεφωνα... Π.χ 6#

:ninja:

...γιατι μερικοι δεν θελουν να πληρωνουν για να τους παρακολουθουν...

...Για αυτους υπαρχει το Linux και η κοινοτητα του δωρεαν λογισμικου...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ χρησιμοποιώ τα αγπημένα...έχω τικάρει 5-6 νούμερα που τα παίρνω συχνά και πάω πληκτολόγιο,πατάω το αστεράκι και μου δείχνει αυτές τις 5-6 επαφές και κάνω swype αυτή που θέλω να καλέσω..

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

τελικά τις τελευταίες ημέρες εκτός από κολλήματα στο ίντερνετ έχω και στο κινητό σε οποιαδήποτε εργασία και να κάνω,παγώνει και το μόνο που μπορώ να του κάνω είναι επανεκίνηση,περιμένω να βγεί η επόμενη έκδοση μπας και στρώσει το ρημάδι. Άλλος με παρόμοιο πρόβλημα?

 

Το buddies now widget πού είναι και δεν μπορώ να το βρώ?

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Απο οσο εχω δοκιμασει το κοντινοτερο σε speed dial ειναι να πατησεις τον α/α της επαφης και μετα διεση. Αυτο κανω και εγω για τα βασικα τηλεφωνα... Π.χ 6#

 

Αυτό δουλεύει μόνο όταν έχεις τηλέφωνα στην SIM card Νομίζω....

 

Βασικά εγώ χρησιμοποιώ τα αγπημένα...έχω τικάρει 5-6 νούμερα που τα παίρνω συχνά και πάω πληκτολόγιο,πατάω το αστεράκι και μου δείχνει αυτές τις 5-6 επαφές και κάνω swype αυτή που θέλω να καλέσω..

 

εννοείς "swipe" :D το swype είναι text input method ! :lol: :X (πλακίτσα :p )

 

 

τελικά τις τελευταίες ημέρες εκτός από κολλήματα στο ίντερνετ έχω και στο κινητό σε οποιαδήποτε εργασία και να κάνω,παγώνει και το μόνο που μπορώ να του κάνω είναι επανεκίνηση,περιμένω να βγεί η επόμενη έκδοση μπας και στρώσει το ρημάδι. Άλλος με παρόμοιο πρόβλημα?

 

 

όλα smooth εδώ...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

εννοείς "swipe" :D το swype είναι text input method ! :lol: :X (πλακίτσα :p )

 

Κύληση του δαχτύλου προς τα δεξιά τότε :D

 

Εμένα χτες έπαθε το άλλο κουφό...πρώτη φορά το παθαίνει και το καλό που του θέλω να είναι και η τελευταία...

Σε μια φάση σταματάει ο touch sensor και τα κουμπιά να λειτουργούν και αρχίζει έτσι στο άκυρο και κάνει κλήση σε αυτόν που είχα καλέσει τελευταίο...Αναγκάστηκα να βγάλω την μπαταρία για να σταματήσει...δεν ένιωθε καθόλου σε αυτή την φάση...μετά την επανεκίννηση όλα καλά όμως...

Edited by Gdrdasky

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω προβλημα με το samsung apps παταω να κατεβασω μια εφαρμογη και παει μεχρι τα μισα και μου λεει (παυση) τι φταιη και το κανει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω προβλημα με το samsung apps παταω να κατεβασω μια εφαρμογη και παει μεχρι τα μισα και μου λεει (παυση) τι φταιη και το κανει αυτο?

 

Έχει παρουσιαστεί και σε μένα και σε κάποιο φίλο πιο πάνω. Είναι προβληματάκι που δεν είναι σε όλες τις εφαρμογές, αλλά σε αρκετές. Από το Kies λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα με την εγκατάσταση εφαρμογών.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το παρειγγειλα και εγω και το παιρνω τη δευτερα με το καλο, ηθελα να ρωτησω πως ακριβως το συδνεω με την TV για να δω βιντεο/φωτο, χρειαζεται καποιο ειδικο καλωδιο; Μπορω να δω και hd video; Επισης θελω να παρω μια καλη sd καρτα (16 gb) εχετε καιποια να προτεινετε; Σκεφτομαι αυτην http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.556509

 

Μπορείς να πάρεις ένα απλό καλώδιο με 3-4 euro μπορείς να δεις ότι φαίνεται στο κινητό σου. Μην περιμένεις να δεις και την καλύτερη ποιότητα video, δεν είναι και καλώδιο HDMI.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξανά επανεκκίνηση του κινητού ενώ σερφάριζα στο interrnet. Άντε να βγει η καινούρια έκδοση μήπως και βελτιωθεί.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω προβλημα με το samsung apps παταω να κατεβασω μια εφαρμογη και παει μεχρι τα μισα και μου λεει (παυση) τι φταιη και το κανει αυτο?

 

 

Κάνε μια - δυο φορές επανεκίνηση της εφαρμογής (touch το εικονίδιο) και θα εγκατασταθεί. Συμβαίνει σε κάποιες εφαρμογές (όχι σε όλες).

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα απλο καλώδιο TV OUT (με 3.5 mm και τα τρία χρώματα) για το wave μου αλλά όταν το συνδέω στην τηλεόρασή μου δείχνει κάτι ασπρόμαυρες γραμές και αχνά, στραβά τα γράματα του μενού του κινητού και σε PAL και σε NTSC. Όταν παίζω μουσική ακούγεται σχετικά καλά . Η τηλεόρασή μου είναι παλιά CRT (ούτε teletext δεν έχει) αλλά και με την κάρτα τηλεόρασης του υπολογιστή τα ίδια.

Μήπως φταίει το καλώδιο και πρέπει να πάρω αυθεντικό Samsung ?

Αυτό που έχω το πήρα από κατάστημα με καλώδια κτλ 3.70 €

Edited by garrythesnail
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση πριν την αγορα. Επειδη εχω επιδοτηση απο τη Vodafone να κανω την κινηση να το παρω απο εκει ή θα εχω μπλεξιματα με τις αναβαθμισεις;
Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις μπλεξήματα με τις αναβαθμίσεις...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Από το skroutz.gr αυτο λέει και με επιδότηση: http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=6430 τώρα δεν ξέρω τι ισχύει, κι αν είναι κανονικά με ελληνικό μενού το κινητό...
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...