Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει βαλει κανεις android στο 8500,κατι πηρε το ματι μου στο youtube?

 

κατι υπαρχει αλλα ειναι beta

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1118436

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απορω γιατι χαιρεστε,ουτε εναν πλοηγο της προκοπης δεν εχει και βεβαια καμια ουσιαστικη διαφορα απο την 1.2,φιλικα παντα ετσι?

φιλαρακι εγω χαιρομαι γιατι απλα ειχα την 1.0 που με ειχε πια κουρασει

οσο για τον πλοηγο εμενα τουλαχιστον δεν μου ειναι απαραιτητος οποτε ..........

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

κατι υπαρχει αλλα ειναι beta

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1118436

 

Μακάρι να γίνεται κάτι τελικά γιατί το bada bad decision πλέον.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια με την 2.0 οταν μπαινω στα μεϊλ μου κανει αμεσα ενημερωση και ληψη

πως μπορω να το απενεργοποιησω και να κανω την ληψη οταν θελω εγω οπως γινοταν στην εκδοση 1.0 ;

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

παιδια με την 2.0 οταν μπαινω στα μεϊλ μου κανει αμεσα ενημερωση και ληψη

πως μπορω να το απενεργοποιησω και να κανω την ληψη οταν θελω εγω οπως γινοταν στην εκδοση 1.0 ;

 

Ίσως αν πας στις ρυθμίσεις του λογαριασμού/σμων και διαλέξεις τον συγχρονισμό να είναι χειροκίνητος και όχι Social Hub push....

αλλά δεν είμαι σίγουρος...

Πάντως εμένα δεν το κάνει αυτό, πρέπει να πατήσω το κουμπί για να κάνει ανανέωση...

Edited by ptmax13

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Ίσως αν πας στις ρυθμίσεις του λογαριασμού/σμων και διαλέξεις τον συγχρονισμό να είναι χειροκίνητος και όχι Social Hub push....

αλλά δεν είμαι σίγουρος...

Πάντως εμένα δεν το κάνει αυτό, πρέπει να πατήσω το κουμπί για να κάνει ανανέωση...

 

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!ΜΕΤΑ ΤΟ HARD RESET ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΟΛΑΕΙ ΣΤΗΝ ΜΠΛΕ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!ΜΕΤΑ ΤΟ HARD RESET ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΟΛΑΕΙ ΣΤΗΝ ΜΠΛΕ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

 

Χωρίς να ξέρω πολλά μάλλον πρέπει να περάσει την έκδοση ξανά με multiloader που σημαίνει ότι θα χάσεις ότι είχες πιο πριν.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχουν γίνει κάποιες προσπάθειες αλλά καμία ολοκληρωμένη και πλήρης....

Η τελευταία που είδα ήταν ένα δοκιμάστικο με Android 4.0 που έκανε κάποιος, αλλά πολύ πρόιμα πράγματα, ίσα που δούλευε το touch της οθόνης και μπούταρε.

Νομίζω δεν θα γίνει τπτ με αυτό το θέμα μιας και δεν υπάρχει ενδιαφέρον, ούτε αρκετά άτομα με Wave για να ασχοληθούν.

Μπορείς να πάρεις κινητό με android με τα ίδια ή λιγότερα λεφτά από του Wave 1,2 ή 3.

Επίσης οι περισσότεροι με bada φαίνονται να αρκούνται με αυτό και δεν θέλουν κάτι περαιτέρω.

Υπάρχει και η κατηγορία όσων απλά την πατησαν (δλδ εγώ μάλλον μόνο) γιατί περίμεναν περισσότερα από το bada και απογοητεύτηκαν... και μαζεύουν λεφτά για νέο κινητό... ή πήραν ήδη...

 

Βάλε και εμένα στην ίδια κατηγορία με εσένα -.-

Καλό,χρυσό το wave σαν hardware (και ανθεκτικό μπορώ να πω,δύο χρόνια που το έχω έχει περάσει πολύ άσχημα στα χέρια μου και δεν έχει κάνει κιχ :P ) αλλά το software το χαντακώνει!

Το bada αποδείχθηκε ανεπαρκές και σε εφαρμογές και σε εμπειρία χρήσης δευτερευόντως...

 

Όσο για το android αυτή τη στιγμή ο μόνος λόγος για να καθήσεις να περάσεις στο wave μια unstable έκδοση της 2.2 οπού κυκλοφορεί είναι επειδή έχεις πολύ χρόνο στην διαθεσή σου για να σκοτώσεις και θες να υπερηφανεύεσαι οτί το κατάφερες!

Πρόοδος δεν νομίζω να υπάρξει στο project μιας και έχει μείνει στάσιμο εδώ και αρκετούς μήνες...

 

Άρα ας ελπίσουμε πως η επιλογή του επόμενου κινητού θα είναι καλύτερη...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω πολλά μάλλον πρέπει να περάσει την έκδοση ξανά με multiloader που σημαίνει ότι θα χάσεις ότι είχες πιο πριν.

 

λοιπον φιλε διαβασα τισ οδηγιες στα προηγουμενα post και θα προσπαθησω να το ζωντανεψω.ευχαριστω οτι και να γινει τελικα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε διαβασα τισ οδηγιες στα προηγουμενα post και θα προσπαθησω να το ζωντανεψω.ευχαριστω οτι και να γινει τελικα.

 

Aν έχεις κανά πρόβλημα πεσμου, έχω και τον multiloader και την έκδοση bada 1.2 kai 2.0

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Aν έχεις κανά πρόβλημα πεσμου, έχω και τον multiloader και την έκδοση bada 1.2 kai 2.0

 

φιλε στη σελιδα 633 εχει τις οδηγιες και οτι αλλο χρειαζετε για αυτη την περιπτωση.δεν ξερω πως να σας ευχαριστησω.το κινητο δουλευει πιο καλα απο πριν, χωρις κοληματα και αλλα περιεργα.οποιος εχει παρομοιο προβλημα, ανετα μπορει να το διορθωσει.Ευχαριστω πολυ!!!!!!!!( μεγαλη υποθεση το φορουμ)εχω παθει πλακα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια..εχω καποιες αποριες.περασα την επισημη εκδοση του bada 2.0 μεσω multiloader αλλα μετα απο λιγο καιρο αρχισε να κολλαει το λογισμικο και εμφανησε ενα προβλημα στις κλησεις μου .Εμφανιζει μια μαυρη οθονη στα αρχεια καταγραφης κλησεων (ολα) μονο της αναπαντητες μου δειχνει.τι μπορει να εχει συμβει? επισης θελω να μου πει καποιος αν γνωριζει τι μπορω να κανω ωστε να αναβασμιζω το κινητο μου μεσω KIES και οχι χειροκεινητα απο multiloader .με εχει προβληματισει πολυ το 2.0 :/:worry:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια..εχω καποιες αποριες.περασα την επισημη εκδοση του bada 2.0 μεσω multiloader αλλα μετα απο λιγο καιρο αρχισε να κολλαει το λογισμικο και εμφανησε ενα προβλημα στις κλησεις μου .Εμφανιζει μια μαυρη οθονη στα αρχεια καταγραφης κλησεων (ολα) μονο της αναπαντητες μου δειχνει.τι μπορει να εχει συμβει? επισης θελω να μου πει καποιος αν γνωριζει τι μπορω να κανω ωστε να αναβασμιζω το κινητο μου μεσω KIES και οχι χειροκεινητα απο multiloader .με εχει προβληματισει πολυ το 2.0 :/:worry:

 

Μάλλον πρέπει να τη ξαναπεράσεις την έκδοση την 1.2 και μετά να κάνεις αναβάθμισης μέσω kies ή να περάσεις την 2,0 απευθείας. Όπως και νάχει μια φορά ακόμα θα τον χρησιμοποιήσεις τον Multiloader.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμποποιεί κανείς σας το push σε gmail ή hotmail? Όχι μέσω exchange. Και αν ναι λειτουργεί κανονικά? Εμένα όταν θυμάται λειτουργεί, αλλά συνήθως κοιμάται...
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανεις αν γίνεται ξεκλείδωμα χωρίς το κουμπί ξεκλειδώματος? πχ πατώντας ένα από τα μπροστικά πλήκτρα κλπ κλπ??

 

Δυστυχώς αυτό δεν γίνεται. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να απενργοποιήσεις το αυτόματο κλείδωμα και να το κλειδώνεις όποτε θες εσύ.

 

Mail δεν χρησιμοποιεί κανείς βρε παιδιά? Και κάτι άλλο έχει κανείς πρόβλημα με restart? Εγώ μπαίνω καμιά φορά στο ίντερνετ, όχι σε βαριές σελίδες και κάνει restart από μόνο του. Ή παίζω κανά tetris και κάνει τα ίδια. Έχει γίνει πολύ ενοχλτικό τώρα τελευταία...

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Mail δεν χρησιμοποιεί κανείς βρε παιδιά? Και κάτι άλλο έχει κανείς πρόβλημα με restart? Εγώ μπαίνω καμιά φορά στο ίντερνετ, όχι σε βαριές σελίδες και κάνει restart από μόνο του. Ή παίζω κανά tetris και κάνει τα ίδια. Έχει γίνει πολύ ενοχλτικό τώρα τελευταία...

 

Εγώ το έχω στο "μη αυτόματο" το mail, αλλά πες μου τι ακριβώς θες να δοκιμάσω να το κάνω. Πες τι ρυθμίσεις να κάνω δλδ.

Restart μου κάνει και μένα στο internet πότε πότε. Αλλά από τότε που ξεσκαρτάρισα λίγο τις εφαρμογές έγινε πολύ καλύτερη η κατάσταση. Μήπως τώρα τελευταία που σου έχει γίνει έντονο, είναι γιατί έχεις γράψει αρκετές εφαρμογές?

Γενικά στο Bada από ότι έχω καταλάβει, όσο πληθαίνουν οι εφαρμογές πληθαίνουν και τα προβλήματα.

Σημ: έχω την LA1 στο Wave, την official...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω στο "μη αυτόματο" το mail, αλλά πες μου τι ακριβώς θες να δοκιμάσω να το κάνω. Πες τι ρυθμίσεις να κάνω δλδ.

Restart μου κάνει και μένα στο internet πότε πότε. Αλλά από τότε που ξεσκαρτάρισα λίγο τις εφαρμογές έγινε πολύ καλύτερη η κατάσταση. Μήπως τώρα τελευταία που σου έχει γίνει έντονο, είναι γιατί έχεις γράψει αρκετές εφαρμογές?

Γενικά στο Bada από ότι έχω καταλάβει, όσο πληθαίνουν οι εφαρμογές πληθαίνουν και τα προβλήματα.

Σημ: έχω την LA1 στο Wave, την official...

 

Και εγώ έσβησα εφαρμογές γιατί δεν πήγαινε άλλο. Οι μόνες που τρέχουν ομαλά είναι όσες είναι για έκδοση bada 1.0 και πάνω. Λοιπόν στο gmail από χειροκίνητα το έχω στο Social Hub Push, πότε λειτουργεί το push πότε όχι.. Γι' αυτό ρωτάω αν συμβαίνει σε κανέναν το ίδιο..

Και εγώ την XXLA1 έχω...

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έσβησα εφαρμογές γιατί δεν πήγαινε άλλο. Οι μόνες που τρέχουν ομαλά είναι όσες είναι για έκδοση bada 1.0 και πάνω. Λοιπόν στο gmail από χειροκίνητα το έχω στο Social Hub Push, πότε λειτουργεί το push πότε όχι.. Γι' αυτό ρωτάω αν συμβαίνει σε κανέναν το ίδιο..

Και εγώ την XXLA1 έχω...

 

Πες μου λίγο, επειδή δεν είμαι σίγουρος, με αυτήν την ρύθμιση θα ενημερώνει το mail κάθε φορά που ανοίγω το Social Hub? Ή και κατά διαστήματα μόνο του?

Για να ξέρω τι να δοκιμάσω...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Πες μου λίγο, επειδή δεν είμαι σίγουρος, με αυτήν την ρύθμιση θα ενημερώνει το mail κάθε φορά που ανοίγω το Social Hub? Ή και κατά διαστήματα μόνο του?

Για να ξέρω τι να δοκιμάσω...

 

Όχι. Με αυτήν τη ρύθμιση όταν σου στέλνουν mail αυτό θα προωθείται αυτόματα στο τηλ. σου κάτι σαν το blackberry push αν έχεις ακουστά.

 

Υ.Γ. Εμένα το User Agent σταμάτησε να λειτουργεί ξαφνικά χτες και έβαλα πάλι του Wave και τώρα λειτουργεί πάλι το internet..

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Με αυτήν τη ρύθμιση όταν σου στέλνουν mail αυτό θα προωθείται αυτόματα στο τηλ. σου κάτι σαν το blackberry push αν έχεις ακουστά.

 

Υ.Γ. Εμένα το Usaer Agent σταμάτησε να λειτουργεί ξαφνικά χτες και έβαλα πάλι του Wave και τώρα λειτουργεί πάλι το internet..

 

Λοιπόν, ναι γίνεται αυτό που λες, έλαβα ένα mail και μου ήρθε στο κινητό με push. Μετά έστειλα εγώ για δοκιμή 2 email στο εαυτό μου (από το pc) και μου ήρθε πάλι push και τα 2 στο τηλέφωνο. Θα το δοκιμάσω και άλλο και θα σου πω αν κάνει "νερά"....

Εγώ από τότε που το βρήκα έχω βάλει το user-agent του iphone και λειτουργεί ρολόι...

Επειδή το internet είναι το μόνο που δουλεύω στο κινητό, μπορώ να πω με σιγουριά ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με την αλλαγή του user-agent πουθενά.

Dolphin, widgets, email, samsung apps, social hub έχουν κανονικά ιντερνετ... έκανα και δοκιμή για update και συνδέθηκε χωρίς πρόβλημα....

Συγκεκριμένα χρησιμοποιώ τον:

Mozilla/5.0 (iPhone; CPU iPhone OS 5_1 like Mac OS X) AppleWebKit/534.20 (KHTML, like Gecko) Version/5.1 Mobile/9B179 Safari/7534.48.3

έχω πειράξει λίγο την έκδοση του Webkit να είναι ίδια με του Bada 2.0.... ;)

 

Σημ: Με αυτήν την ρύθμιση του email πρέπει να σφυροκοπάει την μπαταρία γιατί τσεκάρει το ίντερνετ κάθε μερικά δευτερόλεπτα... πως την παλεύεις από μπαταρία?

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ναι γίνεται αυτό που λες, έλαβα ένα mail και μου ήρθε στο κινητό με push. Μετά έστειλα εγώ για δοκιμή 2 email στο εαυτό μου (από το pc) και μου ήρθε πάλι push και τα 2 στο τηλέφωνο. Θα το δοκιμάσω και άλλο και θα σου πω αν κάνει "νερά"....

Εγώ από τότε που το βρήκα έχω βάλει το user-agent του iphone και λειτουργεί ρολόι...

Επειδή το internet είναι το μόνο που δουλεύω στο κινητό, μπορώ να πω με σιγουριά ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με την αλλαγή του user-agent πουθενά.

Dolphin, widgets, email, samsung apps, social hub έχουν κανονικά ιντερνετ... έκανα και δοκιμή για update και συνδέθηκε χωρίς πρόβλημα....

Συγκεκριμένα χρησιμοποιώ τον:

Mozilla/5.0 (iPhone; CPU iPhone OS 5_1 like Mac OS X) AppleWebKit/534.20 (KHTML, like Gecko) Version/5.1 Mobile/9B179 Safari/7534.48.3

έχω πειράξει λίγο την έκδοση του Webkit να είναι ίδια με του Bada 2.0.... ;)

 

Σημ: Με αυτήν την ρύθμιση του email πρέπει να σφυροκοπάει την μπαταρία γιατί τσεκάρει το ίντερνετ κάθε μερικά δευτερόλεπτα... πως την παλεύεις από μπαταρία?

 

Από μπαταρία καλά πάει δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα. Αλλά δεν δουλεύει πάντα. Συνήθως δουλεύει μετά από restart αλλά μετά κοιμάται..:zzz:

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πια εκδοση bada 2 να περασω στο κινητο ετσι ωστε να την αναγνωριζει το kies και απο που να την κατεβασω?

εχω περασμενη μεσα μια custom firmware bada 2 την τελευται νομιζω που ειχε ελληνικα και το Kies δεν την αναγνωριζει επισης πειτε μου ποιια ειναι η τελευται εκδοση του kies

Ευχαριστω εκ των προτερων

Up The Irons \m/
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πια εκδοση bada 2 να περασω στο κινητο ετσι ωστε να την αναγνωριζει το kies και απο που να την κατεβασω?

εχω περασμενη μεσα μια custom firmware bada 2 την τελευται νομιζω που ειχε ελληνικα και το Kies δεν την αναγνωριζει επισης πειτε μου ποιια ειναι η τελευται εκδοση του kies

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

τελευταία έκδοση τους kies. Τελευταία έκδοση του bada 2.0 s8500XXLA1.

 

Ξέρεις κανείς αν μπορούμε να κρατήσουμε ως "πρόχειρα" κάποια sms πριν τα στείλουμε όπως γίνονταν στην 1.2 και πως μπορούμε να τα δούμε?

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

τελευταία έκδοση τους kies. Τελευταία έκδοση του bada 2.0 s8500XXLA1.

 

Ξέρεις κανείς αν μπορούμε να κρατήσουμε ως "πρόχειρα" κάποια sms πριν τα στείλουμε όπως γίνονταν στην 1.2 και πως μπορούμε να τα δούμε?

 

παιδια ξερει κανεις?εκεινη η εφαρμογη που ειχε ο music player που εβρισκε τα τραγουδια ...υπαρχει πουθενα η τελος????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...