Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας, επειδη το κινητο με εχει ψησει πολυ να το παρω θα ηθελα να μου πειτε εαν γραφει σμσ με τ9, εαν παιρνει office και τι γινεται με το gps?

 

T9 ΟΚ, office έχει κάτι ανάλογο για να τα διαβάζει, το πρόγραμμα του gps που έχει δεν λέει και πολλά και αναμένουμε το Ndrive και το Sygic που θα βγουν σύντομα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia kalimera.exo kai ego ego auto to kinito kai mporo na po oti einai katapliktiko .thelo na rotiso an kseretai an kai auto mporei na pairnei kinoumena wallpapers thema telos panton den ksero akrivos ti einai opos to Samsung Galaxy S poufainetai apo piso san nero pou kounietai:}san vithos apo thalassa

 

Νομίζω παίρνει. Κάτι τέτοιο συζητήθηκε πριν 1-2 σελίδες αν θυμάμαι καλά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

και επίσης το Wave σκουπίζει, σφουγγαρίζει, ξεσκονίσει, φτιάχνει φαϊ και καφέ, πάει τα παιδιά σας στο σχολείο και γενικώς κάνει τα πάντα και συμφέρει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

και επίσης το Wave σκουπίζει, σφουγγαρίζει, ξεσκονίσει, φτιάχνει φαϊ και καφέ, πάει τα παιδιά σας στο σχολείο και γενικώς κάνει τα πάντα και συμφέρει.

 

φίλε με ποια εφαρμογή το κάνει αυτό γιατί δε μπορώ να τη βρω στο samsung apps?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω παίρνει. Κάτι τέτοιο συζητήθηκε πριν 1-2 σελίδες αν θυμάμαι καλά.

 

Δυστηχώς όχι δεν παίρνει τίποτα τέτοιο την παρούσα φάση,μόνο κινούμενες εικόνες αν θες ντε και καλά κάτι να κινήται και υπάρχει και ενα windget το οποίο αν βελτιωθεί στο μέλλον θα μπορεί να μοιάζει κάπως με live wallpaper που έχει το galaxy s...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

φίλε με ποια εφαρμογή το κάνει αυτό γιατί δε μπορώ να τη βρω στο samsung apps?

 

:):D μόλις βγει θα ενημερώσω. :D:)

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και μου ειπαν οτι δεν εχει ελληνικο μενου, και οτι το συγκεκριμενο μοντελο ΔΕΝ βγαινει με ελληνικο μενου.

Ρε παιδια, ισχυει κατι τετοιο? Αν ναι, τοτε απο οπου και να το παρω παλι το ιδιο ειναι, αλλιως αν υπαρχει συσκευη με ελληνικο μενου τοτε να ακυρωσω αυτο και να το παρω απο αλλου.

Βοηθηστε σας παρακαλω, γιατι εχω ενα περιθωριο μονο 2 ωρων για να ακυρωσω την παραγγελια μου.

 

Σας ευχαριστω

 

Μουφες σου λενε, φυσικα και βγαινει με ελληνικο μενου, καλυτερα να ακυρωσεις και να ψαξεις αλλου.

 

paidia kalimera.exo kai ego ego auto to kinito kai mporo na po oti einai katapliktiko .thelo na rotiso an kseretai an kai auto mporei na pairnei kinoumena wallpapers thema telos panton den ksero akrivos ti einai opos to Samsung Galaxy S poufainetai apo piso san nero pou kounietai:}san vithos apo thalassa

 

Δεν παιρνει το ιδια με το galaxy, παιρνει animated gif, αν ψαξεις στο google θα βρεις μερικα. Βεβαια μην περιμενεις ιδια ποιοτητα με αυτα του galaxy.

Link to comment
Share on other sites

thelo na rotiso an kseretai an kai auto mporei na pairnei kinoumena wallpapers thema telos panton den ksero akrivos ti einai opos to Samsung Galaxy S poufainetai apo piso san nero pou kounietai:}san vithos apo thalassa

 

Αυτό είναι χαρακτηριστικό που έχουν μόνο τα κινητά με android προς το παρόν(το galaxy s έχει android λειτουργικό). Δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το bada(που έχει το wave).

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και μου ειπαν οτι δεν εχει ελληνικο μενου, και οτι το συγκεκριμενο μοντελο ΔΕΝ βγαινει με ελληνικο μενου.

Ρε παιδια, ισχυει κατι τετοιο? Αν ναι, τοτε απο οπου και να το παρω παλι το ιδιο ειναι, αλλιως αν υπαρχει συσκευη με ελληνικο μενου τοτε να ακυρωσω αυτο και να το παρω απο αλλου.

Βοηθηστε σας παρακαλω, γιατι εχω ενα περιθωριο μονο 2 ωρων για να ακυρωσω την παραγγελια μου.

 

Σας ευχαριστω

 

Την ακυρωσα την παραγγελια μου, και τωρα ειμαι στο τηλ και ψαχνω να βρω ΜΑΥΡΟ και με ελληνικο μενου.

Αν γνωριζετε συγκεκριμενα καποιο μαγαζι που να εχει και μαυρο και ελληνικοτατο μενου, θα το εκτιμουσα να μου το συστηνατε, γιατι ειμαι απο Αλεξ/πολη και δεν εχω και πολλες επιλογες για να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

και επίσης το Wave σκουπίζει, σφουγγαρίζει, ξεσκονίσει, φτιάχνει φαϊ και καφέ, πάει τα παιδιά σας στο σχολείο και γενικώς κάνει τα πάντα και συμφέρει.

 

ΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΑΑΑΑ !!!!!! ΕΣΚΑΣΑ ΣΤΑ ΓΕΛΕΙΑ ΛΕΜΕ. ΟΡΕΟΣ Ο ΦΙΛΟΣ ,GUZGUNης.:lol::lol::D:D

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς εγκαταστήσει το we travel? ουτε σήμα βρίσκει, ούτε χάρτες, ούτε τίποτα. Και υποτίθεται ότι το κατέβασα με το Phoneloader για να τα βάλει όλα σωστά.

 

φιλε GUZGUN,

 

γειαφτο το παρατησα και εγω , μου εσπασε τα νευρα, και δεν εβγαλα ακρη.

 

το αλλο ναβι ομως λεει , απλα θελουνε φρανγα και αφτοι, :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Την ακυρωσα την παραγγελια μου, και τωρα ειμαι στο τηλ και ψαχνω να βρω ΜΑΥΡΟ και με ελληνικο μενου.

Αν γνωριζετε συγκεκριμενα καποιο μαγαζι που να εχει και μαυρο και ελληνικοτατο μενου, θα το εκτιμουσα να μου το συστηνατε, γιατι ειμαι απο Αλεξ/πολη και δεν εχω και πολλες επιλογες για να το βρω.

 

Κάνε μια ερώτηση εδώ

 

http://media-ram.gr/index.php?target=products&product_id=124714

 

και

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=19307

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

να κανω και εγω μια ερωτησεις,

 

τελευτεα εβδομαδα αυγουστου, κατευενο ελλαδα γεια 3 εβδομαδες διακοπες.

 

το κινιτο το εχο παρει , απο εδω γερμανεια, και εχει Branting επανο του, γεια αφτο αλοστε και δεν μπορω να κανω αναβαθμηση μεσο του κιεσ,

και διοτι ακομα δεν βασιζωμε ωστε να το φλασαρο μονος μου,

 

θελω εαν γνωριζει κανενας , που να παω στην ελλαδα , να το περασω ελληνικο FW ????

 

Σε τι μαγαζη να παω ????? ειμαι απο περιοχει ανατολικης μακεδονειας. !!!!!

 

Please !! γεια καποιες πληροφορειες,,

 

υ.γ.>> εαν το περασο ελληνικο FW, μετα εδω γερμανια , θα μπορω να κανω αναβαθμησης μεσο του κιες ,??????

Edited by makiman
Link to comment
Share on other sites

 

Να'σαι καλα φιλε μου, σε ευχαριστω πολυ

 

Το πρωτο που παρεθεσες, ειναι κλειστο λογω διακοπων.

Το play247 ειναι αυτο στο οποιο ειχα κανει την παραγγελια και μετα την ακυρωσα. Επισης απο το καταστημα αυτο, μου ειπαν οτι δεν βγαινει το μοντελο αυτο με ελληνικο μενου.

 

Καποιο αλλο μαγαζι υπάρχει κατα νου?

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα φιλε μου, σε ευχαριστω πολυ

 

Το πρωτο που παρεθεσες, ειναι κλειστο λογω διακοπων.

Το play247 ειναι αυτο στο οποιο ειχα κανει την παραγγελια και μετα την ακυρωσα. Επισης απο το καταστημα αυτο, μου ειπαν οτι δεν βγαινει το μοντελο αυτο με ελληνικο μενου.

 

Καποιο αλλο μαγαζι υπάρχει κατα νου?

 

για μαύρο δεν ξέρω κάτι άλλο δυστυχώς. στο κανονικό χρώμα ebony gray βρίσκεις πολλά σε ελληνικά. μπες στο skroutz.gr και θα βρεις αρκετά. το tech n easy είναι μια γρήγορη και καλή λύση.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πώς ξέρεις ποιά εφαρμογή χρειάζεται αναβάθμιση? Μπαίνω στα apps, πατάω εκεί που λέει 1 διαθέσιμη ενημέρωση και μου εμφανίζει όλες τες λήψεις που έχω κάνει. Από εκεί και πέρα δεν μπορώ να κάνω τίποτε άλλο. Ούτε μου λέει για ποιά εφαρμογή είναι διαθέσιμη η ενημέρωση.
Link to comment
Share on other sites

entaksi re pedeia, to epiasa.

( mod se 4 for)

 

otan exete ora kai diathesi ?? mporite na apanthsete sthn erothsis mou . !!

 

geia xara , kai kala na pernate,!!!

 

Απλα να το πω, και να ξελαφροσο,

ειμαι δραμηνος, και κατοικος , γερμανειας,

 

Ολλα καλα τορα ?

 

αν μου απαντησετε ? θα επανερθω,

Edited by makiman
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου γεια χαρα,

το unbrand δεν ξερω τι θα σου προσφερει,για να το ζητας μαλλον ξερεις

καλυτερα-.

Φανταζομαι οτι θα πρεπει να επικοινωνησεις με την αντιπροσωπεια.

Εγω τουλαχιστον δεν γνωριζω αλλο τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Απλα να το πω, και να ξελαφροσο,

ειμαι δραμηνος, και κατοικος , γερμανειας,

 

Ολλα καλα τορα ?

 

αν μου απαντησετε ? θα επανερθω, εγω δεν εχω να κρηψω τιποτις. αντιθετα με καποιους!!!

 

Δεν χρειάζεται να φορτώνεις. Το έχουμε καταλάβει ότι είσαι από Γερμανία και δεν τρέχει τίποτα. Για να μην σου απαντάει κάποιος σημαίνει ότι μάλλον δεν γνωρίζει. Αυτά που γνωρίζαν κάποιοι με την αλλαγή από αγγλικό σε ελληνικό το έχουν αναφέρει παραπάνω αναλυτικότητα. Αν θες το δοκιμάζεις. Δεν νομίζω να υπάρχουν κάποιοι στην Ελλάδα, ακόμα και στη Samsung που ξέρουν να το κάνουν αυτο για την ώρα τουλάχιστον. Είναι τόσο καινούριο το κινητό που δεν πιστεύω να ξέρουν να το κάνουν.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να φορτώνεις. Το έχουμε καταλάβει ότι είσαι από Γερμανία και δεν τρέχει τίποτα. Για να μην σου απαντάει κάποιος σημαίνει ότι μάλλον δεν γνωρίζει. Αυτά που γνωρίζαν κάποιοι με την αλλαγή από αγγλικό σε ελληνικό το έχουν αναφέρει παραπάνω αναλυτικότητα. Αν θες το δοκιμάζεις. Δεν νομίζω να υπάρχουν κάποιοι στην Ελλάδα, ακόμα και στη Samsung που ξέρουν να το κάνουν αυτο για την ώρα τουλάχιστον. Είναι τόσο καινούριο το κινητό που δεν πιστεύω να ξέρουν να το κάνουν.

 

εφχαριστο, και μονον γεια τιν απαντησεισ σου φιλε μου, κε οχι γεια το περιεχομενο της απαντησης σου.

 

φορτοσα γεια αλλους λογους, !!!!!!

Edited by makiman
Link to comment
Share on other sites

να κανω και εγω μια ερωτησεις,

 

τελευτεα εβδομαδα αυγουστου, κατευενο ελλαδα γεια 3 εβδομαδες διακοπες.

 

το κινιτο το εχο παρει , απο εδω γερμανεια, και εχει Branting επανο του, γεια αφτο αλοστε και δεν μπορω να κανω αναβαθμηση μεσο του κιεσ,

και διοτι ακομα δεν βασιζωμε ωστε να το φλασαρο μονος μου,

 

θελω εαν γνωριζει κανενας , που να παω στην ελλαδα , να το περασω ελληνικο FW ????

 

Σε τι μαγαζη να παω ????? ειμαι απο περιοχει ανατολικης μακεδονειας. !!!!!

 

Please !! γεια καποιες πληροφορειες,,

 

υ.γ.>> εαν το περασο ελληνικο FW, μετα εδω γερμανια , θα μπορω να κανω αναβαθμησης μεσο του κιες ,??????

 

Για το που να πας στην Ελλάδα δεν ξέρω να σου απαντήσω. Αυτό μπορούνε καλύτερα κάποιοι που είναι από Ελλάδα να στο πούνε.

Τώρα γιατί να μην μπορείς μετά να κάνεις αναβάθμιση μέσω του Kies? Όπου κι αν πας δεν είναι το ίδιο?

Αρκεί το λογισμικό που θα έχεις να το αναγνωρίζει το Κies ως αναβαθμίσιμο λογισμικό..δεν ξέρω αν το έθεσα σωστά..Βασικά το λογισμικό που θα έχεις μαζί με το CSC και το Product Code του τηλεφώνου να είναι αυτά που θεωρεί το Kies ότι γίνεται αναβάθμιση..ΑΛΛΑ αφού το πήρες από γερμανία και μάλιστα Branding τότε το Product Code θα είναι διαφορετικό σύμφωνα με την εταιρεία στην οποία ανήκει το κινητο.(Ο2,Τ-Μοbile,Play) Άρα ότι λογισμικό και CSC βάλεις(ή σου βάλουνε στη Samsung) δεν θα μπορείς να αναβαθμίσεις μέσω Kies...

Απ'ότι ξέρω τα λέω αυτά...αν γνωρίζει κάποιος κάτι περισσότερο και μπορεί να με διορθώσει ας το κάνει...:)

Ελπίζω να βοήθησα κάπως...

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Μάκη χωρίς να είμαι 100% σίγουρος λογικά αν καταφερεις και τα κάνεις όλα αυτά μετά το kies θα μπορεί να στο αναβαθμίσει κανονικότατα χωρίς κανένα πρόβλημα ακόμα και αν βρίσκεσαι στην Γερμανία...αυτό το λέω γιατί όσοι πήραν το αγγλικό wave από ορισμένα καταστήματα μια χαρά αναβάθμισαν την συσκευή τους μέσο kies στην Ελλάδα...οπότε κ εσύ με ελληνικό firmware θα μπορείς να αναβαθμίσεις το κινητό σου στο kies στον υπολογιστή σου στην Γερμανία μια χαρά...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Μάκη χωρίς να είμαι 100% σίγουρος λογικά αν καταφερεις και τα κάνεις όλα αυτά μετά το kies θα μπορεί να στο αναβαθμίσει κανονικότατα χωρίς κανένα πρόβλημα ακόμα και αν βρίσκεσαι στην Γερμανία...αυτό το λέω γιατί όσοι πήραν το αγγλικό wave από ορισμένα καταστήματα μια χαρά αναβάθμισαν την συσκευή τους μέσο kies στην Ελλάδα...οπότε κ εσύ με ελληνικό firmware θα μπορείς να αναβαθμίσεις το κινητό σου στο kies στον υπολογιστή σου στην Γερμανία μια χαρά...

 

Αφτο ηθελα να ακουσο, !!!!!

 

μου ανεβασες το ηθηκο γενικος, ΟΠΟΤΕ ΠΑΟ ΦΟΥΛΛ ΓΕΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ fw ! και μετα ειμαι ενταξει !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάκη χωρίς να είμαι 100% σίγουρος λογικά αν καταφερεις και τα κάνεις όλα αυτά μετά το kies θα μπορεί να στο αναβαθμίσει κανονικότατα χωρίς κανένα πρόβλημα ακόμα και αν βρίσκεσαι στην Γερμανία...αυτό το λέω γιατί όσοι πήραν το αγγλικό wave από ορισμένα καταστήματα μια χαρά αναβάθμισαν την συσκευή τους μέσο kies στην Ελλάδα...οπότε κ εσύ με ελληνικό firmware θα μπορείς να αναβαθμίσεις το κινητό σου στο kies στον υπολογιστή σου στην Γερμανία μια χαρά...

 

Και εμένα από Αγγλία είναι το κινητό αλλά δεν μπρούσα να κάνω αναβάθμιση μέσω Kies.

 

Όντως κι εγώ μπερδεύτηκα με αυτά που έγραψα makiman.

Σίγουρα το Kies δεν θα σου πεί "όπα ρε μεγάλε το κινητό το πείραξες και έβαλες Ελληνικό μενού κλπ και ήρθες τώρα στην Γερμανία να το αναβαθμίσεις...δε σου κάνω τη χάρη".Δεν υπάρχει σχέση όπου κι αν το κάνεις αναβάθμιση.

Αυτό που λέω εγώ είναι ότι βάζοντας ελληνικά και άλλο λογισμικό δεν θα αλλάξει το Product Code.Άρα το branding θα μείνει.Αρα δεν θα μπορείς πάλι να αναβαθμίσεις το κινητό.Μόνο αν φύγει το branding από το κινητό τότε θα μπορείς και δεν ξέρω αν σου κάνουν τέτοιο πράγμα επίσημα η Samsung...

Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα πάλι...και sorry αν σου έριξα το ηθικό:P

 

**Ασχετο με τα πιο πάνω**:

Κατάφερε κανένας να κάνει αναβάθμιση το Kies?Εμένα μου λέει συνέχεια επανάληψη και κατεβάζει κατεβάζει και πάλι μου λέει επανάληψη ή τερματισμός και τίποτα....Υπάρχει κανέναν λινκ να κατεβάσουμε την καινούρια έκδοση??

Edited by Le_los
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

kala ta piges vre aderfaki mou, mou to xalases stin teleutea paragrafo omos,

den pirazei ematha arketa.

ksero tora to ti tha kano ,

 

AFTO POU DEN KSERO ??? ine pou tha to kano afto sthn ellada ??????

 

se ti magazi na pao ??????

 

arages ston germano ??????????????????????????????????

 

το πας στην ίδια τη samsung! Εγώ το πήγα και μου άλλαξαν και το product code ώστε να είναι επίσημα ελληνικό δωρεάν. Βέβαια ένα πρόβλημα που είχα με την δόνηση δεν μου το έφτιαξαν και έτσι το ξανά έστειλα πίσω.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...