Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γίνεται στο πληκτρολόγιο να έχουμε συνέχεια κεφαλαία γράμματα και να μην αλλάζουν σε μικρά κάθε φορά που πατάω ένα γράμμα?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως γίνεται στο πληκτρολόγιο να έχουμε συνέχεια κεφαλαία γράμματα και να μην αλλάζουν σε μικρά κάθε φορά που πατάω ένα γράμμα?

 

Πάτα και δεύτερη φορά απανωτά το πλήκτρο με το οποίο κάνεις την αλλαγή από μικρά σε κεφαλαία.

Link to comment
Share on other sites

μπαινω στο meteo.gr και ενω βλεπω τις περιοχες δεν μπορω να μπω σε καποια επιμερους πόλη.

τι θα πρεπει να πατησω;

Link to comment
Share on other sites

Πάτα και δεύτερη φορά απανωτά το πλήκτρο με το οποίο κάνεις την αλλαγή από μικρά σε κεφαλαία.

 

Σωστός. ευχαριστώ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ενας περιφανος κατοχος της συσκευης και μπορω να πς οτι ειναι το καλυτερο κινητο που ειχαα.. το μονο προβλημα που αντιμετοπιζω ειναι οτι οτι ταινια και αν περασω στην καρτα μνημης τη παιζει αργα..σα να χανονται πολλα frames.... και Επίσεις οταν το συνδεω με usb sto pc μου βγαζει μονο 326 mb ενσωματωμένης μνημης... η συσκευη δεν εχει ενσωματωμενη 2 γιγα? επισεις εκανα update στο τελευταιο firmaware μπορειτε να με βοηθήσετε:(?
Link to comment
Share on other sites

ειμαι ενας περιφανος κατοχος της συσκευης και μπορω να πς οτι ειναι το καλυτερο κινητο που ειχαα.. το μονο προβλημα που αντιμετοπιζω ειναι οτι οτι ταινια και αν περασω στην καρτα μνημης τη παιζει αργα..σα να χανονται πολλα frames.... και Επίσεις οταν το συνδεω με usb sto pc μου βγαζει μονο 326 mb ενσωματωμένης μνημης... η συσκευη δεν εχει ενσωματωμενη 2 γιγα? επισεις εκανα update στο τελευταιο firmaware μπορειτε να με βοηθήσετε:(?

 

είναι μόνο τόσα ΜΒ γιατί τα άλλα χρησιμοποιούνται από τις εφαρμογές που έχει το κινητό μέσα και το Bada. Εγώ που έχω βάλει ταινία στη κάρτα μνήμης και την παίζω με το napi player παίζει μια χαρά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει και σας μειωμενο σημα wi-fi σε σχεση με αλλα κινητα?

 

τι εννοείς? όποτε ανοίγω το wifi σε 1 δευτερόλεπτο είμαι στο ιντερνετ και δουλεύει μια χαρά. Το μειωμένο σήμα που το βλέπεις?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

μπαινω στο meteo.gr και ενω βλεπω τις περιοχες δεν μπορω να μπω σε καποια επιμερους πόλη.

 

Το meteo.gr έχει μενού που εμφανίζονται με mouse over. Εφόσον εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε mouse over, δεν μπορούμε να τα δούμε. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να κλικάρεις στη πόλη που θέλεις στο χάρτη της Ελλάδος. Εναλλακτικά το κινητό έχει από τη μάνα του μια εφαρμογή με το όνομα "Καθημερινή κάτι", στο οποίο μπορείς να διαλέξεις τη πόλη που θέλεις(εφόσον την έχει) και να σου δείχνει το καιρό. Νομίζω ότι στο app store έχει και άλλα προγράμματα για τον καιρό.

 

το μονο προβλημα που αντιμετοπιζω ειναι οτι οτι ταινια και αν περασω στην καρτα μνημης τη παιζει αργα..σα να χανονται πολλα frame.... και Επίσεις οταν το συνδεω με usb sto pc μου βγαζει μονο 326 mb ενσωματωμένης μνημης... η συσκευη δεν εχει ενσωματωμενη 2 γιγα?

 

Τι class είναι η κάρτα και τι μέγεθος; Επίσης το κινητό έχει καμιά 400mB διαθέσιμα.

Link to comment
Share on other sites

Το meteo.gr έχει μενού που εμφανίζονται με mouse over. Εφόσον εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε mouse over, δεν μπορούμε να τα δούμε. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να κλικάρεις στη πόλη που θέλεις στο χάρτη της Ελλάδος. Εναλλακτικά το κινητό έχει από τη μάνα του μια εφαρμογή με το όνομα "Καθημερινή κάτι", στο οποίο μπορείς να διαλέξεις τη πόλη που θέλεις(εφόσον την έχει) και να σου δείχνει το καιρό. Νομίζω ότι στο app store έχει και άλλα προγράμματα για τον καιρό.

 

 

 

Τι class είναι η κάρτα και τι μέγεθος; Επίσης το κινητό έχει καμιά 400mB διαθέσιμα.

ειναι μια παλια που ειχα απο ενα νοκια 1 γιγα για το class δεν εχς ιδεα ...

Link to comment
Share on other sites

Το meteo.gr έχει μενού που εμφανίζονται με mouse over. Εφόσον εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε mouse over, δεν μπορούμε να τα δούμε. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να κλικάρεις στη πόλη που θέλεις στο χάρτη της Ελλάδος. Εναλλακτικά το κινητό έχει από τη μάνα του μια εφαρμογή με το όνομα "Καθημερινή κάτι", στο οποίο μπορείς να διαλέξεις τη πόλη που θέλεις(εφόσον την έχει) και να σου δείχνει το καιρό. Νομίζω ότι στο app store έχει και άλλα προγράμματα για τον καιρό.

 

 

 

Τι class είναι η κάρτα και τι μέγεθος; Επίσης το κινητό έχει καμιά 400mB διαθέσιμα.

έχει ενσωματωμένη 2GB από την οποία η περισσότερη χρησιμοποιείτε.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς? όποτε ανοίγω το wifi σε 1 δευτερόλεπτο είμαι στο ιντερνετ και δουλεύει μια χαρά. Το μειωμένο σήμα που το βλέπεις?

 

Καποιων φιλων ειχαν γρηγοροτερο internet και περισσοτερες γραμμες απο το ιδιο δικτυο παντα...Ισως να ετυχε.

Δεν εχεις κανει καμια ρυθμιση στο wi-fi σωστα?ολα αυτοματα...?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς? όποτε ανοίγω το wifi σε 1 δευτερόλεπτο είμαι στο ιντερνετ και δουλεύει μια χαρά. Το μειωμένο σήμα που το βλέπεις?

 

+1 και απο εμενα κανενα μειωμενο σημα το αντιθετο συμβενη

Link to comment
Share on other sites

ειναι μια παλια που ειχα απο ενα νοκια 1 γιγα για το class δεν εχς ιδεα ...

 

Ε τότε είναι απλή sd, πάρε νέα κάρτα, καμία sdhc, τουλάχιστον 8gB, class 4 θα έλεγα, 15-20€ κάνει. Ή ακόμα καλύτερα καμία 16gB(50€+). Υπάρχουν και 32gB αλλά είναι μόνο class 2. Αν και το class δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι, αρκετές κάρτες που είναι class 2 ή 4 είναι πιο γρήγορες από άλλες class 6.

 

ΥΓ Προσοχή να είναι microsdhc η κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγινε και αυτο!Συνδεω για πρωτη φορα το τηλεφωνο με το λαπτοπ (Windows 7 64 bit) μεσω του KIES, μου ζηταει να κανω αναβαθμιση, επιλεγω ναι και κατα τη διαρκεια αυτης βγαζει error και απο εκεινη τη στιγμη και επειτα το τηλ ειναι νεκρο!Μου λεει το προγραμμα να το βαλω σε λειτουργια ανακτησης και να ξαναπροσπαθησω αλλα αυτη η λειτουργια με το πληκτρο της φωτ μηχανης πατημενο σε συνδυασμο με το πληκτρο μειωσης της εντασης και αυτο της ενεργοποιησης του τηλεφωνου, δεν μπορει να μπει με τιποτα.Τα νευρα μου!!!!Καινουργιο τηλεφωνο και δεν εχω προλαβει να δω τιποτα γυρω απο αυτο!

Τι κανουμε τωρα;;;

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε είναι απλή sd, πάρε νέα κάρτα, καμία sdhc, τουλάχιστον 8gB, class 4 θα έλεγα, 15-20€ κάνει. Ή ακόμα καλύτερα καμία 16gB(50€+). Υπάρχουν και 32gB αλλά είναι μόνο class 2. Αν και το class δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι, αρκετές κάρτες που είναι class 2 ή 4 είναι πιο γρήγορες από άλλες class 6.

 

ΥΓ Προσοχή να είναι microsdhc η κάρτα.

το πιο περιεργο ειναι οτι μερικα hd μ ικρα βιντεακια που περασα τα παιζει τελεια , αλλα τα παιζει αργα...δυστιχως το ιδιο μ κανει και οταν τα περναω στην κυρια μνημη .. εχεις παρατηρισει κατι τετιιο στο δικο σου? εχς κανα δυο μερες που το πηρα απο το πλαισιο και σκεφτομαι να το παω αυριο να μ το αλαξουνε

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει να παίξω βίντεο απευθείας από το τηλέφωνο(θα το κάνω αύριο αφού πάρω κάρτα μνήμης). Αλλά παίζει κανονικά dvdrip xvid(480p) μέσω wifi(dlna). Εάν έχεις wifi router συνδεδεμένο με το pc σου, βάλε κανένα dlna πρόγραμμα στο pc(πχ samsung pc share manager) και κάνε καμιά ταινία share μέσα από αυτό, δώσε άδεια πρόσβασης στο κινητό(εφόσον είναι συνδεδεμένο στο wifi δίκτυο) και μετά μπορείς να βλέπεις κανονικά ταινίες μέσω wifi στο κινητό σου(μέσα από το ρυθμίσεις-->δυνατότητα σύνδεσης-->AllShare--->Αναπαραγωγή αρχείου από τον διακομιστή στο τηλέφωνό μου και μετά διαλέγεις το pc σου και βλέπεις τι ταινίες ή μουσική, κλπ έχεις κάνει διαθέσιμο μέσω του dlna προγράμματος).

 

Εμένα μου παίζει μια χαρά τις ταινίες μέσω wifi, άρα φαντάζομαι ότι θα τις παίζει χωρίς πρόβλημα και μέσω της μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Το meteo.gr έχει μενού που εμφανίζονται με mouse over. Εφόσον εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε mouse over, δεν μπορούμε να τα δούμε. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να κλικάρεις στη πόλη που θέλεις στο χάρτη της Ελλάδος. Εναλλακτικά το κινητό έχει από τη μάνα του μια εφαρμογή με το όνομα "Καθημερινή κάτι", στο οποίο μπορείς να διαλέξεις τη πόλη που θέλεις(εφόσον την έχει) και να σου δείχνει το καιρό. Νομίζω ότι στο app store έχει και άλλα προγράμματα για τον καιρό.

 

 

 

σε ευχαριστω πολυ.και έλεγα τι δεν κάνω σωστα...

Link to comment
Share on other sites

Εγινε και αυτο!Συνδεω για πρωτη φορα το τηλεφωνο με το λαπτοπ (Windows 7 64 bit) μεσω του KIES, μου ζηταει να κανω αναβαθμιση, επιλεγω ναι και κατα τη διαρκεια αυτης βγαζει error και απο εκεινη τη στιγμη και επειτα το τηλ ειναι νεκρο!Μου λεει το προγραμμα να το βαλω σε λειτουργια ανακτησης και να ξαναπροσπαθησω αλλα αυτη η λειτουργια με το πληκτρο της φωτ μηχανης πατημενο σε συνδυασμο με το πληκτρο μειωσης της εντασης και αυτο της ενεργοποιησης του τηλεφωνου, δεν μπορει να μπει με τιποτα.Τα νευρα μου!!!!Καινουργιο τηλεφωνο και δεν εχω προλαβει να δω τιποτα γυρω απο αυτο!

Τι κανουμε τωρα;;;

 

Λογικά έπεσες σε προβληματική συσκευή...πήγαινε την στο service μαζί με την απόδειξη αγοράς...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Αν καποιος ενδιαφερεται να πουλησει το WAVE του παρακαλω ας μου στειλει πμ!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Αν καποιος ενδιαφερεται να πουλησει το WAVE του παρακαλω ας μου στειλει πμ!

 

Πριν κανά δυο μέρες πουλούσε ένα το wave του 270 μαζί με κάρτα. Δες στα προηγούμενα μυνήματα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανά δυο μέρες πουλούσε ένα το wave του 270 μαζί με κάρτα. Δες στα προηγούμενα μυνήματα.

 

Δυστηχώς άργησε :p

 

ΑΓΟΡΑ WAVE.........

Καλημερα σε ολους.

Αν καποιος ενδιαφερεται να πουλησει το WAVE του παρακαλω ας μου στειλει πμ!

Είχα πετύχει μια αγγελία στην χρυσή ευκαιρία που κάποιος πούλαγε το wave,αν θες μπες στο site και ρίξε μια ματιά...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σημαινει οτι δεν υπαρχει πια?

Δεν πειραζει δεν καιγομαι και πααρα πολυ εχω το hd2 και το θελω για 2ο.....:)

Θα περιμενω!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...