Jump to content

MTN - Κύπρος (Πρώην Areeba)


gmmour
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη με λιγα λογια πληρωνεις τα ιδια με το ποσο που θα επαιρνες κανονικα το κινητο? Ειναι για 18 μηνες και πρεπει να πληρωνεις πχ 8 λιρες τον μηνα. 8*18 + 86 το κινητο... Δηλαδη αυτο με τους μηνες ειναι σαν τις δοσεις? δινεις λιγα λιγα καθε μηνα?

Απαντησε μου σε αυτο μονο και τελειωσα. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Οχι !!! Στα λεφτα που δινεις παιρνεις και χρονο ομιλια στισ 8 λιρες το μηνα σου δινοντε 350 λεπτα ομιλιας(5,5 ορες) και 100 μυνηματα. Αν τα ξεπερασεις πληρωνεις με χρεωσεις οι οποιες ειναι χαμηλοτερες και απο της cytas. Στη cyta θα εδινες πανω απο 13 λιρες για 350 λεπτα ομηλιας και δεν παιρνεις καν τα δωρεαν μυνηματα

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Aρα ειμαι αναγκασμενος να αλλαξω αριθμο και να εχω αυτο της areeba. Και δεν υπαρχει καποιο πακετο με πχ 200 μυνηματα και 3-2 ωρες ομιλιας απ'οτι ειδα στην ιστοσελιδα της areeba. Θελω να πω οτι εγω περισσοτερο με μυνηματα επικοινωνω και λιγοτερο με τηλεφωνηματα. Αρα μαλλον δεν με συμφερει τετοια προσφορα παρολο που στην αρχη νομιζα οτι ηταν μεγαλη ευκαιρια.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε chryant για την βοηθεια σου. Να'σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Aρα ειμαι αναγκασμενος να αλλαξω αριθμο και να εχω αυτο της areeba. Και δεν υπαρχει καποιο πακετο με πχ 200 μυνηματα και 3-2 ωρες ομιλιας απ'οτι ειδα στην ιστοσελιδα της areeba. Θελω να πω οτι εγω περισσοτερο με μυνηματα επικοινωνω και λιγοτερο με τηλεφωνηματα. Αρα μαλλον δεν με συμφερει τετοια προσφορα παρολο που στην αρχη νομιζα οτι ηταν μεγαλη ευκαιρια.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε chryant για την βοηθεια σου. Να'σαι καλα

Μπορεις να παρεις το πακετο 140 2,5 ωρες χρονος ομηλιας και 50 μυνηματα και αν ξεπερασεις τα 50 μυνηματα να χρεωνεσε 1 σεντ το καθε μηνυμα που θα στελνεις ή να προσθεσεις 250 μηνυματα με μονο 2 λιρες ή 400 μυνηματα με μονο 3 λιρες (αρα 140 λεπτα ομηλιας και 250 μηνυματα με μονο 6 λιρες ή 140 λεπτα ομηλιας και 450 μηνυματα με 7 λιρες ). Δεν σημαινει οτι επιδη παιρνεις ενα πακετο δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις περισσοτερα λεπτα απο εκινα που περιλαμβανοντε στο πακετο. Απλα θα χρεωνεσε ανα λεπτο οταν ξεπερασεις τα λεπτα που περιεχει το πακετο σου. Και μπορεις να μεταφερεις τον αριθμο σου και να μινει ΑΚΡΙΒΩΣ ο ιδιος με το 99 μπροστα.

 

Ελπιζω να βοηθησα.

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα?? αυτο δεν το ηξερα! Θα ρωτησω εκει τους ανθρωπους οταν παω για να μου πουνε πως ακριβως το κανω!!!! Thanks !!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

σοβαρα?? αυτο δεν το ηξερα! Θα ρωτησω εκει τους ανθρωπους οταν παω για να μου πουνε πως ακριβως το κανω!!!! Thanks !!!!!!!!!

Ελπιζω να καταφερα να σου δωσω μια ξεκαθαρη εικονα σχετικα με την αριμπα και τα συμβολαια της.

Αν πας ειτε στην αριμπα ειτε στους αντιπροσοπους της (Αηλιωτης,Γερμανος,Σταφανης) Θα μπορεσεις να ενημερωθεις για τα περεταιρω και να συμπληρωσεις τις καταλληλες αιτησεις.

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και με βοηθησες. Οχι απλα λιγο αλλα ΑΡΚΕΤΑ μπορω να πω. Βασικα ημουν ασχετος και με ολη την βοηθεια σου καταλαβα πολλα πραγματα!! Και παλι σε ευχαριστω!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε κοιταξα τις προσφορες της Αreeba. Και για το κινητο που ενδιαφερομαι (w850i) λεει:

Sony Ericsson w850i Price With:

Areeba 140: 172 λιρες

Areeba 350: 152 λιρες

Areeba 900: 132 λιρες

Areeba 1600: 112 λιρες

 

Δηλαδη αν πιασω areeba 140 (αφου προτιμω τον λιγοτερο χρονο ομιλιας) θα πρεπει να πληρωσω 172 λιρες το κινητο για να το παρω και οχι 112?? Tωρα καταλαβα τι παιζει εδω αν οντως ετσι ειναι :(

Link to comment
Share on other sites

Φιλε κοιταξα τις προσφορες της Αreeba. Και για το κινητο που ενδιαφερομαι (w850i) λεει:

Sony Ericsson w850i Price With:

Areeba 140: 172 λιρες

Areeba 350: 152 λιρες

Areeba 900: 132 λιρες

Areeba 1600: 112 λιρες

 

Δηλαδη αν πιασω areeba 140 (αφου προτιμω τον λιγοτερο χρονο ομιλιας) θα πρεπει να πληρωσω 172 λιρες το κινητο για να το παρω και οχι 112?? Tωρα καταλαβα τι παιζει εδω αν οντως ετσι ειναι :(

Φιλε ειναι λογικο να εχεις μεγαλυτερη εκπτωση οσο μεγαλυτερο ειναι το πακετο.Σου προτεινω να παρεις το 350 διοτι παιρνεις 2,5 φορες τα λεπτα που περιεχονται στο 140 και 2 φορες τα μηνυματα του 140 με διπλασιο κοστος δηλαδη παιρνεις 70 λεπτα δωρεαν απο το 140 στο 350.:)

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω ;) Και εγω πιστευω οτι αν τελικα παρω το κινητο, το καλυτερο πακετο ειναι το 350.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η προσφορα για τα νεα συμβολαια εχει επεκταθει μεχρι τις 7 του Απριλη, ( Λιγες μερες πριν την μετονομασία).

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Μετονομασία; Σε τι; Έλειψα μια βδομάδα και έχασα επεισόδια;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Μετονομασία; Σε τι; Έλειψα μια βδομάδα και έχασα επεισόδια;

Σε ΜΤΝ φιλε. Ηδη αρχισε να διανεμετε δαφημηστικο υλικο στους συνεργατες, οι υπαλλιλοι στην areeba χρησημοποιουν εδω και λιγο καιρο το MTN Cyprus Portal. Συμφωνα με πληροφοριες φιλου με το νεο brand name θα αρχισει μια δυναμικη διαφημηστικη καμπανια με σκοπο φυσικα την προωθηση του νεου brand name.

Οι συνδρωμητες της pay monthly αυξηθικαν σε τερραστιο βαθμο, εγιναν αμετρητες φοριτοτητες και γεννικα οι συνδρωμητες της ΜΤΝ πλεον αυξηθηκαν κατακοριφα.

Οπως ειπα και πριν μερικα ποστς το domain http://www.mtn.com.cy κανει Redirect στη σελίδα http://www.areeba.com.cy . Σε μερικες βδομαδες θα γινετε το αντιθετο.

Επισεις υπαρχει μια νεα προσφορα για τους νεους pay as you talk συνδρομητες (http://www.areeba.com.cy/2benefits.htm)

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

xaxaxa...xalarwse ligo!! Auxsithikan den lew me tis prosfores alla min to kanoume kai "se terastio vathmo!!" Tin proigoumeni vdomada diavaza ena report gia tin Cyta kai exei akoma to 89% ...opws kai naxei makari na paroun ena sevasto meridio.

 

Twra i allagi tou onomatos tha stoixisei stin areeba....eide kai epathe na mathei ston kuprio to Areeba katse twra na ton peisei xsana gia to MTN. Pantws to gegonos oti akoma i MTN asxoleitai me tin Kupro mou fainetai periergo...i pwlisi se elliniki etaireia thewreitw dedomeni...ti na pw? Kati tha xseroun parapanw fainetai..

Link to comment
Share on other sites

xaxaxa...xalarwse ligo!! Auxsithikan den lew me tis prosfores alla min to kanoume kai "se terastio vathmo!!" Tin proigoumeni vdomada diavaza ena report gia tin Cyta kai exei akoma to 89% ...opws kai naxei makari na paroun ena sevasto meridio.

 

Twra i allagi tou onomatos tha stoixisei stin areeba....eide kai epathe na mathei ston kuprio to Areeba katse twra na ton peisei xsana gia to MTN. Pantws to gegonos oti akoma i MTN asxoleitai me tin Kupro mou fainetai periergo...i pwlisi se elliniki etaireia thewreitw dedomeni...ti na pw? Kati tha xseroun parapanw fainetai..

Εξαρτατε απο το ποτε βγηκε η κατασταση που εχεις σταχερια σου διοτι δεν ειναι ευκολο να βγαινουν συνεχως νεες καταστασεις. Συμφωνω παντως οτι η μετονομασια ειναι λανθασμενη αυτη τη στιγμη, επρεπε να το αφισουν ως εχει το ονομα διοτι ενας καταναλωτης ο οποιος ειναι ασχετος δεν θα το θεωρισει λογικο και θετικο.

 

 

Yγ. Παρολο που γνωριζω καποια πραγματα σχετικα με το οτι θα γινει επαναονομασια λογω της θεσης μου δεν μπορω να ειμαι 100% σιγουρος για τις ημερομηνιες.

Βεβαια υπαρχουν και αλλα ατομα που εχουν τις ιδιες ημερομηνιες με μενα :

Η AREEBA ΑΛΑΖΕΙ ΟΝΟΜΑ ΚΕ ΓΙΝΕΤΑΙ MTN.

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η μετονομασία θα γίνει; Και αν ναι, πότε; Επίσης, Areeba και Telefone υπέγραψαν συμβόλαιο συνεργασίας

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτονται ακόμα απότι μου είπαν σήμερα γνωστοί μου στο marketing γιατί αν γίνει η αλλαγή θα πέσει ΠΟΛΛΗ δουλειά στο marketing.. (φτού και απ'την αρχή, όπως σωστά το έθεσαν) απότι κατάλαβα όμως μάλλον όχι.. δεν ξέρουν ακόμα ούτε οι ίδιοι
Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο που εχουν να κανουν ειναι να αφισουν το ονομα ως εχει. Απλα πρεπει να συνεχισουν με προσφορες οπως αυτες που ιδη κανουν.

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
PAIDEIA I ALLAGI ONOMATOS THA GINEI ARXES SEMPTEVRI SE MTN OPOS KE NA XEI.FISIKA O KOSMOS PREPEI NA TO KATALAVI KE NATO EMPEDOSEI OTI OLA THA EINAI KALITERA KE OXI XEIROTERA ME TI ALAGI ONOMATOS.:)ALLA DISTIXOS O KYPREOS EINAI XEROKEFALOS.KE PREPEI NA VGALEI I GLOSA SOU MALLIA GIANA TON PISIS OTI THA EINAI OLA OK.OPOS KE NA XEI THA DIXEI.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Oso gia tin onomasia tis areeba odos apo oti fainete to onoma tis exei idi allaxei se mtn.Eidi sta katasthmata Germanos Aeliotis Stefanis ta e-contracts pou ginodw einai episima mtn.Ston teliko katanaloti i onomasia tis areeba odos odeuei pros allagi to september.Otidipote aporoies exete paidia stin diathesi sas
Link to comment
Share on other sites

Oso gia tin onomasia tis areeba odos apo oti fainete to onoma tis exei idi allaxei se mtn.Eidi sta katasthmata Germanos Aeliotis Stefanis ta e-contracts pou ginodw einai episima mtn.Ston teliko katanaloti i onomasia tis areeba odos odeuei pros allagi to september.Otidipote aporoies exete paidia stin diathesi sas

Ma afti i allagi exei ginei edw k mines stin areeba oles oi othones tous allaxan se mtn. Afto den simainei omws oti metonomastike kiolas.

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα με ένα συνάδελφο που έχει areeba.

Όποτε μου στείλει sms και πάω να του κάνω reply, το sms δεν πάει!

Πρέπει ΚΑΘΕ φορά να δημιουργώ καινούριο sms για να του στείλω που καταντά μετά τις πρώτες 100 φορές ΣΠΑΣΤΙΚΟ!

 

Έχει κανεις καμιά ιδέα?

(εγώ έχω CYTA)

 

με άλλους γνωστούς που έχουν areeba δεν έχω πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα με ένα συνάδελφο που έχει areeba.

Όποτε μου στείλει sms και πάω να του κάνω reply, το sms δεν πάει!

Πρέπει ΚΑΘΕ φορά να δημιουργώ καινούριο sms για να του στείλω που καταντά μετά τις πρώτες 100 φορές ΣΠΑΣΤΙΚΟ!

 

Έχει κανεις καμιά ιδέα?

(εγώ έχω CYTA)

 

με άλλους γνωστούς που έχουν areeba δεν έχω πρόβλημα

Φίλε, εγώ είχα το αντίθετο πρόβλημα.

Είχα areeba και οποιοσδήποτε αριθμός areeba έστελνε sms σε ένα συγκεκριμένο αριθμό cytamobile-vodafone δεν πήγαινε. Πήρα την areeba και επιδιόρθοσαν το πρόβλημα. Το ίδιο έγινε και με άλλο αριθμό cytavoda.

 

Πάρε τηλέφωνο την cytamobile-vodafone. και τώρα να δεις πως θα σου πουν:

'Δεν φταίμε εμείς. Δεν έχουμε πρόβλημα εμείς. Πάρε τηλέφωνο την areeba.........':p

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα με ένα συνάδελφο που έχει areeba.

Όποτε μου στείλει sms και πάω να του κάνω reply, το sms δεν πάει!

Πρέπει ΚΑΘΕ φορά να δημιουργώ καινούριο sms για να του στείλω που καταντά μετά τις πρώτες 100 φορές ΣΠΑΣΤΙΚΟ!

 

Έχει κανεις καμιά ιδέα?

(εγώ έχω CYTA)

 

με άλλους γνωστούς που έχουν areeba δεν έχω πρόβλημα

pes tou na apenergopoiisei tin epilogi 'reply via same center' I kati tetoio.

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Η Areeba αυτό το μήνα λανσάρει δύο νέες υπηρεσίες στα ήσυχα για τους συνδρομητές της.

 

1. Ζωντανό CNN Europe από την υπηρεσία live streaming της Areeba, MobileTV

2. Areeba Loaded μενού υπηρεσιών περιεχομένου (ringtones, videos, chat, wallpapers κλπ.) το οποίο είναι διαθέσιμο μέσω της υπηρεσίας WAP στο wap.areebaloaded.com.cy

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη κίνηση της Areeba σαν ΜΤΝ...:ninja:

 

Η MTN, στην οποία ανήκει η Areeba, θα είναι από την 1η Ιουλίου 2007 ο μέγας χορηγός της ομάδας του ΑΠΟΕΛ, για τα επόμενα τρία χρόνια. Αυτό ανακοινώθηκε στη διάρκεια δημοσιογραφικής διάσκεψης, που συγκάλεσε ο ΑΠΟΕΛ, με την ευκαιρία της παρουσίασης των εισιτηρίων διαρκείας για την ποδοσφαιρική περίοδο 2007 - 2008. Η διάσκεψη έγινε σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο του σταδίου ΓΣΠ, ο οποίος θα φιλοξενεί τους φίλους της ομάδας που επιθυμούν να αγοράσουν εισιτήριο διαρκείας. Έτσι, σε μια ευχάριστη ατμόσφαιρα οι φίλοι του ΑΠΟΕΛ θα μπορούν, παράλληλα με την αγορά του εισιτηρίου, να φωτογραφηθούν με το τρόπαιο του πρωταθλητή 2006-2007 και να παρακολουθήσουν τα highlights της προηγούμενης χρονιάς.

Ο πρόεδρος του ΑΠΟΕΛ, Κυριάκος Ζιβανάρης, ανέφερε ότι η μακρόχρονη αυτή συνεργασία, θα τύχει της καλύτερης δυνατής αξιοποίησης για την ενίσχυση της ομάδας του ΑΠΟΕΛ, με απώτερο στόχο το συνεχή πρωταθλητισμό και την αξιοζήλευτη ευρωπαϊκή πορεία.

Ο διευθύνων σύμβουλος της MTN, Bassel Jamaleddine, αφού εξέφρασε τη χαρά του γιατί το λογότυπο της MTN θα κοσμεί το στήθος των ποδοσφαιριστών της μεγαλύτερης ομάδας και πρωταθλήτριας Κύπρου, ΑΠΟΕΛ, ανέφερε ότι ο Όμιλος ΜΤΝ που δραστηριοποιείται σε 21 χώρες, έχει δημιουργήσει μία πολύχρονη παράδοση στη στήριξη του αθλητισμού και ιδιαίτερα των ποδοσφαιρικών πρωταθλημάτων στις χώρες όπου δραστηριοποιείται. Επιπρόσθετα, στο πλαίσιο της συγκεκριμένης χορηγίας, η ΜΤΝ θα προσφέρει πακέτα της προπληρωμένης υπηρεσίας Areeba Pay as You Talk στους πρώτους 1000 οπαδούς που θα εξασφαλίσουν εισιτήριο διαρκείας.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned
  • This topic was featured and unfeatured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...