Jump to content

Sony Ericsson Hazel


greek_aeras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σύνδεσε το κινητό μέσω καλωδίου με τον υπολογιστή. Άνοιξε το MyPhoneExplorer και πήγαινε File->Settings και επέλεξε το σωστό port για να μπορέσεις να συνδεθείς.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 312
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οταν συνδεσουμε τοκινητο στον υπολ χρειαζεται να πατησουμε τπτ απο το προγραμμα για να το βρει η το ανοιγει αυτοματα??
ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ......
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πατήσεις Connect στο μενού File υπό την προϋπόθεση ότι τα ports είναι σωστά.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

και με την προυποθεση οτι το κινητο εχει καψει την οθονη χρειαζεται να πατησω κανενα κουμπι;οπως π.χ μεταφορα αρχειων,συνδεση στο pc;;;

(γινομαι λιγο φορτικος αλλα μου ειναι πολυ σημαντικο)

ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ......
Link to comment
Share on other sites

Στο W705 που έχω δεν χρειάζεται να πατήσω τίποτα στο κινητό. Το συνδέω, ο υπολογιστής το αναγνωρίζει (έχω περάσει το PC Companion), ανοίγω το MyPhoneExplorer, πατάω Connect και είμαι έτοιμος.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω το τηλεφωνο 10 μηνες και μιλαω σχεδον παντα με handsfree (bluetooth).Εδω και κατι μηνες εχω το εξης προβλημα το οποιο δε ξερω αν ηταν απο την αρχη και δε το προσεξα η παρουσιαστηκε στην πορεια.Το τηλεφωνο μου χει πεσει 2 φορες υπ οψιν και το παρατηρησα μετα τη 2η πτωση το φαινομενο αν παιζει ρολο αυτο.Οταν μιλαω απο τη συσκευη και μονο ,και με συχνοτητα 2 στις 5 περιπου,εχω στο ακουστικο παρασιτα απο την κεραια (ο κλασικος γνωστος ηχος που επηρρεαζει ραδιοφωνα κλπ οταν εκπεμπει ενα κινητο) σε χαμηλη αλλα αισθητη ενταση.Δε δημιουργει προβλημα στη συνομιλια αλλα με ξενερωνει λες και πηρα την κινεζια των 40 ευρω....θα ηθελα να ξερω αν εχει παρουσιαστει σε αλλον....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα

υπαρχει τροπος να αλλαξω στο hazel (j20) τους ηχους εκκινησης και τερματισμου της συσκευής?

Επεισης μπορω να βρω καποια τροποποιημενη εκδοση του λειτουργικου αυτου του τηλεφωνου για να γινει λιγο καλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

υπαρχει τροπος να αλλαξω στο hazel (j20) τους ηχους εκκινησης και τερματισμου της συσκευής?

Επεισης μπορω να βρω καποια τροποποιημενη εκδοση του λειτουργικου αυτου του τηλεφωνου για να γινει λιγο καλυτερο?

 

Με το FARmanager SEFP2 μπορείς να κανεις οτι θελεις στο τηλεφωνο σου.Τωρα οσο για το λειτουργικο που γραφεις αν φορα το τελευταιο λειτουργικο της sonyericsson εισαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με τα e-mail.

Κανω τον λογαριασμο,λεει οτι συνδεετε για ληψη ρυθμισεων και ολα οκ!

Οταν παω να κανω ληψη mail ομως για να δω τα εισερχομενα,λεει οτι παει να συνδεθει,αλλα τζιφος!!

καμια ιδεα-λυση;

MrZisis
Just a tech savvy gamer ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Καλησπέρα σας, θέλω να σας κάνω μια ερώτηση σχετικά με το κινητό μου και θα σας ήμουν ευγνώμων αν μπορούσατε να με βοηθούσατε. Εχω ενα Sony Ericsson Hazel (J20i) και όταν μου έρχονται εισερχόμενα μηνύματα μου εμφανίζει στην οθόνη στα νεα συμβάντα το μύνημα αλλά φαίνεται το όνομα του παραλήπτη και μερικές λέξεις απο το μήνυμα. Γίνετε κάπως να το ρυθμίσω να φαίνεται μόνο ο παραλήπτης και όχι το υπόλοιπο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, θέλω να σας κάνω μια ερώτηση σχετικά με το κινητό μου και θα σας ήμουν ευγνώμων αν μπορούσατε να με βοηθούσατε. Εχω ενα Sony Ericsson Hazel (J20i) και όταν μου έρχονται εισερχόμενα μηνύματα μου εμφανίζει στην οθόνη στα νεα συμβάντα το μύνημα αλλά φαίνεται το όνομα του παραλήπτη και μερικές λέξεις απο το μήνυμα. Γίνετε κάπως να το ρυθμίσω να φαίνεται μόνο ο παραλήπτης και όχι το υπόλοιπο?

 

μενου> ρυθμισεις> νεα συμβαντα> μενου επιλογων> επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Redhotstef δεν έχει τετοια επιλογή.. Εγώ πατάω μενού > Ρυθμίσεις > και μετά εχει της εξήσ επιλογές Γενικές , Ηχοι & ειδοπ/σεις , Οθόνη, Κλήσεις, Συνδεσιμότητα.. Αυτά έχει σαν επιλογή.. αν πατήσω και μπώ στισ γενικέσ ρυθμήσεις δεν έχει πουθενά τέτοια επιλογή..
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το εχει και η αδερφη μου το τηλεφωνο θα το κοιταξω το απογευμα και θα ξαναστειλω.:confused:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς παιδιά στις νεότερες συσκευές της SE, έχει αφαιρεθεί αυτή η δυνατότητα.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Εξαγωγή των google contacts σε vcard (.vcf) και μετά πέρασμα στο κινητό με bluetooth. Αν δεν έχεις bluetooth τότε εισαγωγή του vcf αρχείου στο MyPhoneExplorer κι από κει αποστολή μέσω καλωδίου. Για να κάνεις εισαγωγή του vcf αρχείου στο MyPhoneExplorer δεξί κλικ στην οθόνη των οθόνη και επιλέγεις Import.

 

Αν δεν βρεις κάτι μου λες. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, δούλεψε τέλεια!

 

Έχω ένα θέμα που δεν ξέρω αν επιδέχεται λύση. Ο κατάλογός μου είναι στα λατινικά οπότε έχω βάλει γλώσσα τηλεφώνου αγγλικά για να πατάω κουμπιά και να με πάει στο όνομα που θέλω.

 

Ωστόσο αν θέλω να γράψω μήνυμα στα ελληνικά, ή αν θέλω να βάλω γλώσσα τηλεφώνου τα ελληνικά υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορώ να κάνω αναζήτηση με πρώτο γράμμα στα ελληνικά στις επαφές;

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

με πρώτο γράμμα στα ελληνικά στις επαφές;

 

Έδωσες την απάντηση μόνος σου! Θα πρέπει να αλλάξεις το πρώτο γράμμα των επαφών από λατινικό σε Ελληνικό ώστε να μπορείς να κάνεις αναζήτηση. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι, επειδη της αδερφης μου τελευταια εχει προβλημα με την μπαταρια,,ειχε κανεις σας αλλος προβλημα?

Το βαζει για φορτιση 2-3 ωρες και οταν το βγαζει εχει ακομα 30-40 % μπαταρια. Ο φορτιστης που χρησιμοποιει ειναι παλιος το τηλεφωνακι καινουριο, παιζει να εχει προβλημα μονο ο φορτιστης? Bluetooth,wifi,gps απενεργοποιημενα παντα κατα τη φορτιση. Μπορει και να φταιει ο φορτιστης τελικα αλλα ρωταω αν ειχατε ποτε προβλημα εσεις, γιατι και στο skroutz-gr που κοιταξα καποιοι χρηστες ειχαν παραπονα..

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα με το φορτιστή για αρχή και στη συνέχεια βλέπουμε. Βρες κάποιον άλλο καινούριο κι αν το πρόβλημα συνεχιστεί εδώ είμαστε πάλι.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας,

Για το Hazel,

1)Πάω να θέσω Home/start page κάποιο site, και η επιλογή είναι αχνή (ghost). Μόνο bookmark μπορώ να κάνω!!!!

(Αν δεν κάνω λάθος, για start page έχουν μια της "κλαδικής" της S-E, για να τα "ακουμπήσεις"!) :p

 

2)Στον κειμενογράφο, έχουν 10 γλώσσες! Μπορώ να τις ξαποστείλω?

(Το καημένο το 810 είχε Ελληνικά-Αγγλικα, αυτές που χρειάζομαι δηλαδή) :rolleyes:

 

Σάββας

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα με το φορτιστή για αρχή και στη συνέχεια βλέπουμε. Βρες κάποιον άλλο καινούριο κι αν το πρόβλημα συνεχιστεί εδώ είμαστε πάλι.

 

Τελικα ναι, ο φορτιστης εφταιγε.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Με προβληματίζει το εξής, το Hazel μου μπαίνει ίντερνετ μέσω του wi-fi του LAN μου.

Είτε με στατική ΙΡ είτε με δυναμική (σε δημόσια wi-fi), και σερφάρω με τον default browser του.

Στις γενικές ρυθμίσεις έχω βάλει, συνδεσιμότητα> ρυθμίσεις internet> Τοπ. σύνδ. επιτρεπτή: ΝΑΙ.

 

Το πρόβλημα αρχίζει όταν οι εφαρμογές Java (mini opera, facebook, κτλ) πάνε να συνδεθούν στο Internet!

Πάω στην εφαρμογή (πχ facebook)> επιλογή> ρυθμίσεις internet και έχει επιλογή 1)Προεπ. ρυθμίσεις ή 2)Προσαρμοσμένες ρυθμίσεις. Από το 2 επιλέγω "Τοπ. σύνδ. επιτρεπτή: ΝΑΙ", και πατάω "αποθήκευση".

Τρέχω την εφαρμογή, αλλά δεν μπαίνει ίντερνετ, μου βγάζει μήνυμα "μη διαθέσιμο"!

Ξαναπάω στις ρυθμίσεις της εφαρμογής, και έχει γυρίσει στις 1)Προεπ. ρυθμίσεις, δηλαδή να μπει μέσω του δικτύου της κινητής (cosmote), το οποίο το έχω απενεργοποιημένο.

Το αντιμετώπισε κάποιος αυτό το πρόβλημα? Κάποια λύση?

Μήπως χρειάζεται να ανοίξω κάποια πόρτα στο router (NAT)?

 

Σάββας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Hazel

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...