Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα!! μπορει να μου πει καποιος οταν στελνω ενα βιντεο στο κινητο να πηγαινει απευθειας στην καρτα μνημης και οχι στην μνημη του κινητου πως γινεται?? ευχαριστω!!!

 

Nομιζω οτι σε ρωταει που να το αποθηκευσει!

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα!! μπορει να μου πει καποιος πως γίνεται να εγκαταστήσω σύστημα gps στο vivaz; πχ οπως το ndrive και τι γινεται με χρεώσεις για να λειτουργεί το σύστημα εντοπισμού μεσω δορυφώρου

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το εχει παθει κανεις αλλος αυτο...Ολα δουλευανε κανονικοτατα,το αφηω στο τραπεζακι μετα απο κανενα 10λεπτο παω να παρω ενα τηλ που ηθελα κ διαπιστωνω οτι η οθονη αφης δεν ανταποκρινετε..το εκλεισα το ξανανοιξα μεχρι κ επανεγκατασταση του εκανα το λογισμικο αλλα τιποτα! καμια γνωμη?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ξέρει κανείς αν τυχον μπορώ να κάνω το κινητό android?Κι αν ναι τι χρειάζεται?

 

οχι δε γινετε αυτο που λες

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το εχει παθει κανεις αλλος αυτο...Ολα δουλευανε κανονικοτατα,το αφηω στο τραπεζακι μετα απο κανενα 10λεπτο παω να παρω ενα τηλ που ηθελα κ διαπιστωνω οτι η οθονη αφης δεν ανταποκρινετε..το εκλεισα το ξανανοιξα μεχρι κ επανεγκατασταση του εκανα το λογισμικο αλλα τιποτα! καμια γνωμη?:wacko:

το είχα πάθει μια φορά και η μόνη λύση ήταν SERVICE! μου αλλάξανε την οθόνη!

 

Στο δικό μου τώρα τελευταία δεν λειτουργεί το TRACK_ID, δεν μπορεί να συνδεθεί με τον server, είτε με Wifi είτε μέσω του δικτύου κινητής, και δεν μου απομνημονεύει τις ρυθμίσεις απο τα Wifi!μόνο ότι έίχα προσθεσει μέχρι πρόσφατα! έχει κανείς καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό αν και λίγο αργοπορημένα. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το LG P500 και το ΝΟΚΙΑ Χ6.

 

Θέλω να ρωτήσω τους χρήστες του vivaz πόσο περίπου κρατάει η μπαταρία του με λογική χρήση και αν είστε ευχαριστημένοι από το touch του?

Πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου ένα xperia x10 και μπορώ να πω ότι το touch του με εντυπωσίασε.

Link to comment
Share on other sites

το είχα πάθει μια φορά και η μόνη λύση ήταν SERVICE! μου αλλάξανε την οθόνη!

 

Στο δικό μου τώρα τελευταία δεν λειτουργεί το TRACK_ID, δεν μπορεί να συνδεθεί με τον server, είτε με Wifi είτε μέσω του δικτύου κινητής, και δεν μου απομνημονεύει τις ρυθμίσεις απο τα Wifi!μόνο ότι έίχα προσθεσει μέχρι πρόσφατα! έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

Κ εμενα αυτο μου ειπανε κ περιμενουν ανταλακτικο...Ευτυχως ειναι στην εγγυηση ακομα...;)

Link to comment
Share on other sites

To W900 σίγουρα επικοινωνεί με το MyPhoneExplorer. Για το vivaz δεν είμαι σίγουρος αλλά δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!! μπορει να μου πει καποιος πως γίνεται να εγκαταστήσω σύστημα gps στο vivaz; πχ οπως το ndrive και τι γινεται με χρεώσεις για να λειτουργεί το σύστημα εντοπισμού μεσω δορυφώρου

:ninja:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287881&highlight=ndrive

Kαι πολυ ψαξιμο......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

To W900 σίγουρα επικοινωνεί με το MyPhoneExplorer. Για το vivaz δεν είμαι σίγουρος αλλά δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις.

Και τα 2 επικοινωνούν, αλλά δε βρίσκω τον τρόπο που θα περάσω τα μηνύματα στο Vivaz.Τα κατεβάζω κανονικά από το w900, αλλά δε βρίσκω πως τα κάνω import στο Vivaz.:confused:

 

Καμμια βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Θα μεταφέρεις τα μηνύματα στο φάκελο που λεει "Archive (computer)" και μετά κάνοντας δεξί κλικ πάνω σε ένα μύνημα θα δεις επιλογή Copy to Phone. Εννοείται ότι έχεις συνδεδεμένο πάνω το vivaz. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα

 

εχω αρχισει και τα παιρνω κρανιο μαυτο το βιβαζ. Το απλο εχω οχι το προ.

 

Με την τελευταια αναβαθμιση λογισμικου που εκανα πριν λιγους μηνες...η μαλλον εχει μερικους μηνες μιας και δεν βγηκε πιο καινουρια τελευταια (εχω καιρο να τσεκαρω)

 

το κινητο βαραει κατι κολληματα ωρες ωρες που μουρχεται να το πεταξω απο το παραθυρο.

 

Του κλεινω ολα τα applixations οταν τελειωνω και παλι κατι φορες πατας κουμπια και περιμενεις...περιμενεις περιμενεις....του τραβας ρισταρτ για να στρωσει.

 

Τι χαλι ειναι αυτο?

 

Δεν εχω διαβασει ολο το τοπικ.

 

Εχετε βρει τι φταιει μηπως?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Ξέρει κάποιος εάν μπορούν να μετατραπούν σε αρχεία .sis ή .sisx,εφαρμογές άλλου είδους? (.apk,.app) κλπ?Δηλαδή εφαρμογές του i-phone ή του htc?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν μερικοί converters αλλά δεν ξέρω κατά πόσο δουλεύουν καλά. Google it!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν μερικοί converters αλλά δεν ξέρω κατά πόσο δουλεύουν καλά. Google it!

 

Έκανα ένα ψάξιμο προτού ποστάρω,αλλά δεν βρήκα κάτι συγκεκριμένο..Έχεις κάποιο κατα νου?

Link to comment
Share on other sites

Θα μεταφέρεις τα μηνύματα στο φάκελο που λεει "Archive (computer)" και μετά κάνοντας δεξί κλικ πάνω σε ένα μύνημα θα δεις επιλογή Copy to Phone. Εννοείται ότι έχεις συνδεδεμένο πάνω το vivaz. :)

Ωραίος φίλε!Δουλεύει.

 

Ένα πρόβλημα έχω μόνο.Ενώ έχω περάσει τις επαφές και τα μηνύματα στο Vivaz, στα μηνύματα δε μου γράφει το όνομα του αποστολέα ή του παραλήπτη, αλλά τον αριθμό του κινητού με +30 μπροστά.Δεν έχει κάνει τη συσχέτιση με λίγα λόγια.Έχεις καμμια ιδέα πως διορθώνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Στον κατάλογό σου το νούμερο των αποστολέων που δεν φαίνεται το όνομα είναι με το +30 μπροστά;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στον κατάλογό σου το νούμερο των αποστολέων που δεν φαίνεται το όνομα είναι με το +30 μπροστά;

Ναι.Και προφανώς εκεί οφείλεται το πρόβλημα.Αλλά το +30 δεν το είχα ούτε στο w900, ούτε θέλω να το βάλω τώρα.Μπορούν να συσχετιστούν κάπως;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να γίνεται. Όσο αστείο κι αν σου φαίνεται το 69Χ 123456789 είναι εντελώς διαφορετικό από +30 69Χ 123456789 για το κινητό!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αστείο δε μου φαίνεται αυτό.

 

Η πλάκα είναι ότι όταν τα λαμβάνεις πρώτη φορά, ενώ έρχονται από τον παραλήπτη με αριθμό +3069... και εσύ τα έχεις στις Επαφές ως σκέτο 69... , τα αναγνωρίζει κανονικά.Ενώ τώρα που απλά τα μεταφέρω όχι!

 

Τέλος πάντων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...