Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω παρει cer και key τα υπολοιπα δεν καταφερνω.

 

οκ τα καταφερα.μεσω κινητου και μου φαινεται πολυ ευκολο.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλασπέρα και απο μένα, χάρτη για Κύπρο για ndrive ή sygic απο που μπορώ να βρω μπορεί κάπιος να με βοηθήσει σας παρακαλώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλασπέρα και απο μένα, χάρτη για Κύπρο για ndrive ή sygic απο που μπορώ να βρω μπορεί κάπιος να με βοηθήσει σας παρακαλώ.

Δεν μπορεί κανένας χρήστης να σου δώσει μια τέτοια πληροφορία διότι ως γνωστόν παραπέμπει σε μη νόμιμο λογισμικό και ιστότοπους που το διακινούν,καλώς ήρθες και αναγκαστικά :google: αλλά στο πιο "υποψιασμένο";),είμαι σίγουρος θα την βρεις την άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Με ειδοποιησαν απο το Πλαισιο οτι η συσκευη τελικα θα αντικατασταθει....

Ελαβα ομως σημερα ενα φακελλο απο την SE που περιειχε την καρτα των 8gb που ειχα αρχικα παραπονεθει οτι δεν λειτουργουσε.

Ετσι λοιπον για να λεμε και τα καλα των εταιρειων (οταν υπαρχουν) μπραβο στην SE απο μενα για την αμεση ανταποκριση της.

Στο σημειο αυτο δεν μπορεις να μην κανεις τις συγκρισεις (βλ. ΝΟΚΙΑ), οπου ακομη θα περιμενα στη γραμμη μου να συνδεθω με καποιον (αν)αρμοδιο......:)

Σε αναμονη λοιπον της συσκευης......

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Με ειδοποιησαν απο το Πλαισιο οτι η συσκευη τελικα θα αντικατασταθει....

Ελαβα ομως σημερα ενα φακελλο απο την SE που περιειχε την καρτα των 8gb που ειχα αρχικα παραπονεθει οτι δεν λειτουργουσε.

Ετσι λοιπον για να λεμε και τα καλα των εταιρειων (οταν υπαρχουν) μπραβο στην SE απο μενα για την αμεση ανταποκριση της.

Στο σημειο αυτο δεν μπορεις να μην κανεις τις συγκρισεις (βλ. ΝΟΚΙΑ), οπου ακομη θα περιμενα στη γραμμη μου να συνδεθω με καποιον (αν)αρμοδιο......:)

Σε αναμονη λοιπον της συσκευης......

 

Μήπως πρέπει να ανυσηχώ και εγώ γιατι μόλις σήμερα αγόρασα απο το πλαίσιο ένα μαύρο vivaz....:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να ανυσηχώ και εγώ γιατι μόλις σήμερα αγόρασα απο το πλαίσιο ένα μαύρο vivaz....:ninja:

 

δεν νομιζω οτι εχεις λογο να ανησυχεις για κατι !

 

Η υπαρξη προβληματικων συσκευων ειναι απλως ενα στατιστικο μεγεθος, σε συναρτηση παντα με ...... την προσωπικη γκαντεμια του καθενος. :lol:

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποιά είναι η τελευταία έκδοση του firmware? έχω κάνει update στην R2CA024(13-04-2010) κάποια ποιό πρόσφατη δέν υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποιά είναι η τελευταία έκδοση του firmware? έχω κάνει update στην R2CA024(13-04-2010) κάποια ποιό πρόσφατη δέν υπάρχει?

 

αυτη ειναι η τελευταια :)

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η τελευταια :)

 

Pοια εκδοσαη του youtube player εχει?την 2.4.4 ?ψαχνω τροπο να την βρω αλλα δεν με αφηνει να την εγκαταστήσω (λεει ενσωματωμενο αρχειο).. Εχω vodafone και δεν εχει βγει αλλη ενημερωση απο (3/3/2010) και σκεφτομαι το debrand

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Εχω περασει το ndrive και εχω μια ερωτηση σχετικα με το gps. Μολις ανοιγω το ndrive με συνδεει κατευθειαν με gprs cosmote. Υπαρχουν καποιες ρυθμισεις που πρεπει να βαλω ειτε στο τηλεφωνο ειτε στο ndrive για μπαινει με το gps και οχι με gprs?

Ή μηπως παντα με χρεωνει μεχρι να κλειδωσει? Χρεωνει γυρω στα 2-3 kb καθε φορα. Στις ρυθμισεις εχω βαλει εσωτερικο gps.

Παντως κλειδωνει πολυ γρηγορα. Ουτε δεκα δευτερολεπτα δεν κανει.

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ρε παιδια μολις πηρα ενα vivaz.βαζω το email μου και το ονομα χρηστη παταω για αυτοματες ρυθμισεις αλλα δεν της βρισκει και δεν ξερω τι να βαλω στους διακομιστες...hotmail εχω.

επισης πατωντας για να ρυθμιση αυτοματα τα mms kai internet παλι δεν βρισκει τιποτα.ενω ενα αλλο vivaz που εχουμε παλι με wind μπαινει κανονικα.

μας εστειλε η wind της ρυθμισεις μπαινει internet αλλα τιποτα αλλο.εβαλα και την καρτα μου απο το hd2 που αυτοματα ρυθμιζεται αλλα στο vivaz δεν βρισκει ρυθμισεις παλι.καμια ιδεα

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Εχω περασει το ndrive και εχω μια ερωτηση σχετικα με το gps. Μολις ανοιγω το ndrive με συνδεει κατευθειαν με gprs cosmote. Υπαρχουν καποιες ρυθμισεις που πρεπει να βαλω ειτε στο τηλεφωνο ειτε στο ndrive για μπαινει με το gps και οχι με gprs?

Ή μηπως παντα με χρεωνει μεχρι να κλειδωσει? Χρεωνει γυρω στα 2-3 kb καθε φορα. Στις ρυθμισεις εχω βαλει εσωτερικο gps.

Παντως κλειδωνει πολυ γρηγορα. Ουτε δεκα δευτερολεπτα δεν κανει.

 

Συνδέεται με gprs για να κατεβάσει τα δεδομένα για να κλειδώσει σήμα γρήγορα, όπως και γίνεται, όπως αναφέρεις.

Σε χρεώνει για τα 2-4kb που κατεβάζει. Είναι αστείο το ποσόν, αλλά μπορείς να το αποφύγεις αυτό, αν όποτε είσαι συνδεδεμένος π.χ. με ένα wlan, να κατεβάζεις τα δεδομένα απο την εφαρμογή gps+ που ισχύουν για 7 ημέρες, οπότε το NDrive δεν θα κατεβάζει και θα κλειδώνει το ίδιο γρήγορα. Τα δεδομένα θα τα ανανεώνεις κάθε 7 ημέρες, ή όποτε είσαι συνδεδεμένος στο web.

Επίσης βαλε στις ρυθμίσεις σύνδεσης (συνδεσιμότητα) να σε ρωτάει πάντα που θα συνδεθεί, το ίδιο κάνε και στις ρυθμίσεις του default browser. Έτσι θα αποφύγεις τις συνδέσεις χωρίς να το θέλεις, για να μην χρεώνεσαι.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Συνδέεται με gprs για να κατεβάσει τα δεδομένα για να κλειδώσει σήμα γρήγορα, όπως και γίνεται, όπως αναφέρεις.

Σε χρεώνει για τα 2-4kb που κατεβάζει. Είναι αστείο το ποσόν, αλλά μπορείς να το αποφύγεις αυτό, αν όποτε είσαι συνδεδεμένος π.χ. με ένα wlan, να κατεβάζεις τα δεδομένα απο την εφαρμογή gps+ που ισχύουν για 7 ημέρες, οπότε το NDrive δεν θα κατεβάζει και θα κλειδώνει το ίδιο γρήγορα. Τα δεδομένα θα τα ανανεώνεις κάθε 7 ημέρες, ή όποτε είσαι συνδεδεμένος στο web.

Επίσης βαλε στις ρυθμίσεις σύνδεσης (συνδεσιμότητα) να σε ρωτάει πάντα που θα συνδεθεί, το ίδιο κάνε και στις ρυθμίσεις του default browser. Έτσι θα αποφύγεις τις συνδέσεις χωρίς να το θέλεις, για να μην χρεώνεσαι.

Ευχαριστω για τις πληροφοριες. Δε θα κανω τροποποιηση των ρυθμισεων. Απλα επειδη χθες που το περασα εμπαινα και εβγαινα συνεχως απο το προγραμμα με χρεωσε αρκετα. Πλεον θα το ανοιγω οποτε πραγματικα το χρειαζομαι. Συμφωνω οτι ειναι αστειο το ποσο.

Ψαχνοντας βρηκα και την επιλογη στον διακομιστη εντοπισμου στιγματος -> Απενεργοποιηση.

Δεν ξερω αν μ'αυτον τον τροπο ψαχνει μονο μεσω gps ή δεν ψαχνει καθολου..!

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα,ειμαι καινουριο μελος στο φορυμ και το πρωτο που εχω να πω ειναι ενα μεγαλο μπραβο σε ολα τα παιδια για την δουλεια που εχουν κανει.πραγματικα εχουν ανοιξει τα ματια μου με ολα αυτα που βρισκω εδω μεσα!!!

 

πηρα και εγω το vivaz πριν καμια 20αρια μερες και εχω μια ερωτησουλα να κανω αν και θα φανει λιγο κουλη...για να κανω αναβαθμιση λογισμικου,τα προγραμματα που εχω στην καρτα μνηνης πρεπει να τα αποθηκευσω και καπου αλλου η δεν υπαρχει προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Συνδέεται με gprs για να κατεβάσει τα δεδομένα για να κλειδώσει σήμα γρήγορα, όπως και γίνεται, όπως αναφέρεις.

Σε χρεώνει για τα 2-4kb που κατεβάζει. Είναι αστείο το ποσόν, αλλά μπορείς να το αποφύγεις αυτό, αν όποτε είσαι συνδεδεμένος π.χ. με ένα wlan, να κατεβάζεις τα δεδομένα απο την εφαρμογή gps+ που ισχύουν για 7 ημέρες, οπότε το NDrive δεν θα κατεβάζει και θα κλειδώνει το ίδιο γρήγορα. Τα δεδομένα θα τα ανανεώνεις κάθε 7 ημέρες, ή όποτε είσαι συνδεδεμένος στο web.

Επίσης βαλε στις ρυθμίσεις σύνδεσης (συνδεσιμότητα) να σε ρωτάει πάντα που θα συνδεθεί, το ίδιο κάνε και στις ρυθμίσεις του default browser. Έτσι θα αποφύγεις τις συνδέσεις χωρίς να το θέλεις, για να μην χρεώνεσαι.

 

Keras

Ψάχνω να βρω την εφαρμογή, GPS+, αλλά τίποτα!!!

Πού μπορώ να την βρώ??

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα,ειμαι καινουριο μελος στο φορυμ και το πρωτο που εχω να πω ειναι ενα μεγαλο μπραβο σε ολα τα παιδια για την δουλεια που εχουν κανει.πραγματικα εχουν ανοιξει τα ματια μου με ολα αυτα που βρισκω εδω μεσα!!!

 

πηρα και εγω το vivaz πριν καμια 20αρια μερες και εχω μια ερωτησουλα να κανω αν και θα φανει λιγο κουλη...για να κανω αναβαθμιση λογισμικου,τα προγραμματα που εχω στην καρτα μνηνης πρεπει να τα αποθηκευσω και καπου αλλου η δεν υπαρχει προβλημα;

 

πριν κανεις αναβαθμιση κανε backup μεσω του sony ericsson pc suite διαφορετικα θα χασεις αν οχι ολα σχεδον οτι υπαρχει στην καρτα μνημης

μετα κατεβασε απο το site της sony ericsson το sony ericsson update service

ακολουθησε τα βηματα και done :D

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε διαδικασία να κάνω αναβάθμιση.Αφού ήδη έχω πάρει backup μέσω pc suite αντέγραψα όλα τα αρχεία μου,τηλ. και κάρτα μνήμης 4gb+ σε φάκελλο που έφτιαξα στον υπολογιστή. "Των φρονίμων τα παιδιά...." ;)
Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

επειδη ουτε εγω εχω κανει αναβαθμιση εχω και γω μια απορια.ωραιο λογικο ειναι να κανουμε ενα back up στον υπολογιστη μας,αλλα μετα θα πρεπει να ξανακανουμε εγκατασταση τα προγραματα μας η απλα τα ξαναβαζουμε στην καρτα μνημης και ολα ειναι κομπλε?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

επειδη ουτε εγω εχω κανει αναβαθμιση εχω και γω μια απορια.ωραιο λογικο ειναι να κανουμε ενα back up στον υπολογιστη μας,αλλα μετα θα πρεπει να ξανακανουμε εγκατασταση τα προγραματα μας η απλα τα ξαναβαζουμε στην καρτα μνημης και ολα ειναι κομπλε?

 

Ξανακάνουμε εγκατάσταση από την αρχή! Δυστυχώς είναι λίγο πακέτο φίλε μου αλλά τι άλλο να κάνεις?

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

ααααα μαλιστα...ελπιζω να αξειζει την ταλαιπωρια αυτη η περιβοητη αναβαθμιση!!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

επειδη ουτε εγω εχω κανει αναβαθμιση εχω και γω μια απορια.ωραιο λογικο ειναι να κανουμε ενα back up στον υπολογιστη μας,αλλα μετα θα πρεπει να ξανακανουμε εγκατασταση τα προγραματα μας η απλα τα ξαναβαζουμε στην καρτα μνημης και ολα ειναι κομπλε?

 

κανουμε μετα απλα ενα restore που σημαινει οτι ΔΕΝ κανουμε ξανα εγκατασταση τις εφαρμογες που εχουμε εγκαταστησει πριν!!

 

 

Ξανακάνουμε εγκατάσταση από την αρχή! Δυστυχώς είναι λίγο πακέτο φίλε μου αλλά τι άλλο να κάνεις?

 

ΔΕΝ κανεις εγκατασταση μετα αυτα που εχει βαλει και δεν ειναι καθολου πακετο !

απλα ενα RESTORE κανεις !!

 

ααααα μαλιστα...ελπιζω να αξειζει την ταλαιπωρια αυτη η περιβοητη αναβαθμιση!!

 

και ναι ! αξιζει η αναβαθμιση !

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις αν υπαρχει ρυθμιση για το πως να εμφανιζεται το πληκτρολογιο στα μηνυματα

καποιες φορες μου το βγαζει οριζοντια καποιες αλλες ορθιο και πολλυ μικρα γραμματα....

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πατας την εικονα με το πληκτρολογιο και το αλλαζεις σε οτι θες (αφου εχει πατησει μια φορα πανω στο κειμενο για να σου βγαλει να γραψεις).
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...