Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μία ερώτηση και από μένα σχετικά με το spb.....ενώ οι επαφές μου είναι δηλωμένες να εμφανίζονται πρώτα με επώνυμο και μετά όνομα στο spb τις εμφανίζει αντίθετα, υπάρχει λύση ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω irene. Φανταζομαι οτι το Link που μου εδωσες ειναι unsigned σωστα? Γιατι εγω δεν εχω πιστοποιητικο.

Αλλα οπως μου τα λες δεν υπαρχει λογος να το βαλω αν ειναι να το απεγκαταστησω μετα απο 1 ημερα.

 

πρεπει να κανεις sign

δες αυτον τον οδηγο για το πως θα το κανεις

http://rapidshare.com/files/292790784/odigos_gia_opda.rar :)

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να κανεις sign

δες αυτον τον οδηγο για το πως θα το κανεις

http://rapidshare.com/files/292790784/odigos_gia_opda.rar :)

 

εσύ που το κατέχεις το ΄΄αθλημα΄΄ καλά να ρωτήσω κάτι....έχω πάρει από opda τα ser και key, και τα χρησιμοποιήσα στο spb, τώρα αν θέλω και κάποια άλλη εφαρμογή πρέπει να βρω άλλα ή με τα ίδια θα κάνω δουλειά ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εσύ που το κατέχεις το ΄΄αθλημα΄΄ καλά να ρωτήσω κάτι....έχω πάρει από opda τα ser και key, και τα χρησιμοποιήσα στο spb, τώρα αν θέλω και κάποια άλλη εφαρμογή πρέπει να βρω άλλα ή με τα ίδια θα κάνω δουλειά ?

 

με τα ιδια !

αν ηταν καθε φορα να περιμενουμε 24ωρα τοτε χαθηκαμεεε :p

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αποφασισα να το παρω το πιστοποιητικο και ειναι σε διαδικασια εκδοσης.

Ερωτησεις :

1. Πρεπει να μετονομασω τα αρχεια πρωτα. Δηλαδη το .cer το κανω xyz.cer και το .key το κανω xyz.key? Μετα τη μετονομασια πως εμφανιζονται στο φακελο, και τα δυο φαινονται xyz?

2. Μετα που θα το παρω θελω να εγκαταστησω το python. Προτεινετε εγκατασταση στην καρτα μνημης ή στο τηλεφωνο?

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αποφασισα να το παρω το πιστοποιητικο και ειναι σε διαδικασια εκδοσης.

Ερωτησεις :

1. Πρεπει να μετονομασω τα αρχεια πρωτα. Δηλαδη το .cer το κανω xyz.cer και το .key το κανω xyz.key? Μετα τη μετονομασια πως εμφανιζονται στο φακελο, και τα δυο φαινονται xyz?

2. Μετα που θα το παρω θελω να εγκαταστησω το python. Προτεινετε εγκατασταση στην καρτα μνημης ή στο τηλεφωνο?

 

στην πάντα...έγινα έμπειρος και απαντάω στο παιδί:)

 

1. xyz φαίνονται με διαφορετική κατάληξη όμως

2. Φυσικά στην κάρτα μνήμης

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς το python στο κινητό του και ποια έκδοση? Εγώ πάντως έχω δοκιμάσει πολλές εκδόσεις (τις έχω κάνει signed) και μου βγάζει:σφάλμα πιστοποιητικού. Και μια έκδοση που είχε αναφερθεί σε παλιότερο post ούτε αυτή μου δούλεψε :worry:
Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο το python παιδια? το ακουω συχνα...

 

μπορει να πει καποιος τι καλουδια προσφερει στο κινητο μας?

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς το python στο κινητό του και ποια έκδοση? Εγώ πάντως έχω δοκιμάσει πολλές εκδόσεις (τις έχω κάνει signed) και μου βγάζει:σφάλμα πιστοποιητικού. Και μια έκδοση που είχε αναφερθεί σε παλιότερο post ούτε αυτή μου δούλεψε :worry:

 

συμφωνω και επαυξανω φιλε εχεις δικιο και εγω τισ δοκιμασα σε μια που επιασε το signed στην εγκατασταση επανω μου εβγαζε οτι λυπει το runtime

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι οσον αφορα τις ληψεις της καμερας? τραβηξα αρκετα βιντεακια και σα μ@λ@κ@ς γυρναγα δεξια αριστερα (landscape και οριζοντια) την καμερα.Το θεμα μου ειναι πως θα το επεξεργαστω για να μπορω να παρακολουθησω στο pc χωρις να γυρνοβολαει δεξια αριστερα και αναποδα? παιζει κατι τετοιο?:cool:
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι οσον αφορα τις ληψεις της καμερας? τραβηξα αρκετα βιντεακια και σα μ@λ@κ@ς γυρναγα δεξια αριστερα (landscape και οριζοντια) την καμερα.Το θεμα μου ειναι πως θα το επεξεργαστω για να μπορω να παρακολουθησω στο pc χωρις να γυρνοβολαει δεξια αριστερα και αναποδα? παιζει κατι τετοιο?:cool:

 

H λύση είναι να γυρνάς την οθόνη του pc αριστερά-δεξιά και πάνω-κάτω :lol::lol::rotfl:

Ειλικρινά φίλε μου δεν το ξέρω,την έχω κάνει και εγώ αυτήν την πατάτα με videocamera και θα ήθελα και εγώ να μάθω τον τρόπο :worry:

(αλλιώς μας βλέπω και τους δυό να βάζουμε χερούλια στις οθόνες μας :lol:)

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

H λύση είναι να γυρνάς την οθόνη του pc αριστερά-δεξιά και πάνω-κάτω :lol::lol::rotfl:

Ειλικρινά φίλε μου δεν το ξέρω,την έχω κάνει και εγώ αυτήν την πατάτα με videocamera και θα ήθελα και εγώ να μάθω τον τρόπο :worry:

(αλλιώς μας βλέπω και τους δυό να βάζουμε χερούλια στις οθόνες μας :lol:)

 

χχεχεχχεχεεε!!!! θελαμε να το παιξουμε και σκηνοθετες καμεραμαν κτλ :lol:

ειναι θεματακι και δεν πιστευω να μην υπαρχει προγραμμα που να κανει rotate ... θα το ψαξω παντως γιατι δε λεει οθονη με χερουλια :p

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Μου εστειλαν ενα SMS που εχει ενα link μεσα. θελω να μπω με WiFi αλλα δε μπορω! Μονο με Vodafone Live παει να με βαλει. Πως θα το κανω; Edited by O_O
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Μου εστειλαν ενα SMS που εχει ενα link μεσα. θελω να μπω με WiFi αλλα δε μπορω! Μονο με Vodafone Live παει να με βαλει. Πως θα το κανω;

απ οτι θυμαμαι συθμισεις -->συνδεσιμοτητα-->προορισμοι-->επιλογες-->διαχειρηση συνδεσεων ερωτηση παντα... (δεν το εχω μπροστα μου καπως ετσι ειναι)

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα την διαδικασία έκδοσης πιστοποιητικού όπως αναφέρεται εδώ: http://rapidshare.com/files/29279078...s_gia_opda.rar

Τα πιστοποιητικά εκδόθηκαν κανονικά. (Τα στοιχεία που έβαλα είναι τα σωστά.)

Μετονόμασα τα αρχεία σε xyz, χωρίς να πειράξω τις καταλήξεις και τα έβαλα στον ίδιο φάκελο μαζί με την εφαρμογή που θέλω να πιστοποιηθεί (π.χ. SPB)

Και μου βγάζει σφάλμα πιστοποιητικού

 

Δοκίμασα και άλλες εφαρμογές πάλι τα ίδια.

Δοκίμασα να μην το βάλω μέσα σε φάκελο να το πετάξω "χύμα" στην κάρτα μνήμης...πάλι τα ίδια.

 

Τι κάνω λάθος???

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

θελω να το κανω και εγω αυτο αλλα εχω μια απορια,αταν μας ζηταει να βαλουμε μοντελο στην σελιδα,τι βαζουμε??

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Hello!!!! θα το εκτιμουσα αν καποιος/α μπορουσε να βοηθησει λιγο στα παρακατω..

 

Ρυθμισεις ΜΜΣ:

 

Απο τη σελιδα της ΣΕ, διαλεξα μοντελα κλπ και οι ρυθμισεις μου ηρθαν κανονικα μεσω μηνυματος και τις αποθηκευσα. Αυτη τη στιγμη εμφανιζονται στο Μηνυματα / Επιλογες / Ρυθμισεις / ΜΜΣ ως "Vf MMS" στο "σημειο προσβασης σε χρηση.

 

Δοκιμασα να στειλω ενα ΜΜΣ και ΔΕΝ φευγει. Ειναι πανω απο 20 λεπτα τωρα στα εξερχομενα με το βελακι να δειχνει οτι προσπαθει να το στειλει. 3 λεξεις ηταν μαζι με μια φωτο 120ΚΒ.

 

Ξερει κανεις γιατι δεν δουλευει; Μηπως παιζει ρολο το γεγονος οτι υπαρχει κι η ρυθμιση: Μενου / Ρυθμισεις / Συνδεσιμοτητα / Προορισμοι / Μην. multimedia. Εκει, μου δειχνει "κανενα σημειο προσβασης". Αν παω Επιλογες να διαλεξω ενα, αν το βαλω να βρει αυτοματα, μου βρισκει ΜΟΝΟ wifi hotspots. Αν πω θα το βαλω χειροκινητα, μου εχει 4 επιλογες:Wi - Fi / Πακετα Δεδομενων (οπου ζητει να γραψω απλα εναν τιτλο για το πακετο) / GSM υψηλης ταχυτητας / Κληση Δεδομενων.

 

τι θελει / Αν θελει, απο αυτα;;

 

Ρυθμισεις Internet / Email (συνδυασμος).

 

Δυο σκελη στην ερωτηση.

 

Πρωτον, παιρνοντας ως δεδομενο οτι το κινητο αγοραστηκε unbranded, δευτερον, πως ακομα δεν εχω καλεσει 13830 να μου στειλουν ρυθμισεις απο βονταφον και τριτον πως εχω συμβολαιο, οχι καρτοκινητο και ΔΕΝ εχω αγορασμενο πακετο dataplan ακομα...Μου ζητειται απο τη σελιδα της ΣΕ οταν παω απο εκει να σεταρω τις ρυθμισεις, να βαλω Vf Web / Vf GPRS / Vf GPRS PrePay. Ποια η σωστη επιλογη για τη περιπτωση μου;;

 

Δευτερο σκελος ειναι πως οταν παω στο ιδιο site να σεταρω απο κει τα τεσσερα εμαιλ που εχω, στα δυο απο αυτα, συγκεκριμενα στο gmail και στο yahoo, μου ζητουνται τα εξης: στο μεν gmail να διαλεξω POP SSL / IMAP SSL ενω στο yahoo ζητει POP / POP SSL. Ξερετε ποιες ειναι οι καταλληλες επιλογες; και κατι επιπροσθετο εδω. Στο yahoo χρησιμοποιησουμε το μαιλ με καταληξη gr κυριως, αντι com. Στις επιλογες στους providers στη σελιδα της ΣΕ, δεν εχει επιλογη για την ελληνικη καταληξη αλλα μονο για την κλασσικη. Να υποθεσω τοτε οτι και τις σωστες ρυθμισεις να βαλω, δε θα λειτουργησει;

 

Αυτα...ελπιζω σε καποιες απαντησεις, ευχαριστω!

Edited by Dimitris25
Kala pas kala?????
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα Vivaz

 

και δουλευει κανικα?στη σελιδα με τα μοντελα δεν εχει το vivaz εχει μονο το 5800 με αντιστοιχο λογισμικο....:wacko:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

και δουλευει κανικα?στη σελιδα με τα μοντελα δεν εχει το vivaz εχει μονο το 5800 με αντιστοιχο λογισμικο....:wacko:

 

Γιαυτό λες να μην μου δουλεύει??

Δεν ξέρω μην σε πάρω και στο λαιμό μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα Vivaz

 

Kάνε κάτι ποιο εύκολο,πήγαινε στην σελίδα του opda κάνε login και στην μπάρα που σου βγάζει δεξιά πάτα signing.Kάνε upload το αρχείο που θέλεις και σε λίγα λεπτά σου το κάνει signed.Μετά περασέ το στο τηλ. Έτσι απλά..;)

 

* Η απάντηση είναι για το post #1601 του φίλου eXXa :!:

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Kάνε κάτι ποιο εύκολο,πήγαινε στην σελίδα του opda κάνε login και στην μπάρα που σου βγάζει δεξιά πάτα signing.Kάνε upload το αρχείο που θέλεις και σε λίγα λεπτά σου το κάνει signed.Μετά περασέ το στο τηλ. Έτσι απλά..;)

 

* Η απάντηση είναι για το post #1601 του φίλου eXXa :!:

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά το έχω δοκιμάσει.

Όταν πάω να φορτώσω το SPB μένει κολλημένο στο Load ( Φαντάζομαι λόγω μεγέθους), για αρκετή ώρα και δεν κάνει τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά το έχω δοκιμάσει.

Όταν πάω να φορτώσω το SPB μένει κολλημένο στο Load ( Φαντάζομαι λόγω μεγέθους), για αρκετή ώρα και δεν κάνει τπτ.

 

Eγώ φίλε μου έτσι το πέρασα,αυτό και πολλές άλλες εφαρμογές.Μήπως κάνεις κάτι λάθος?Μήπως πχ προσπαθείς να κάνεις όλο το zip signed και όχι μόνο το sis?

Πάντως για το upload πρέπει να περιμένεις κανά 5' ίσως και παραπάνω :)

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...