Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο μου το ειχε κανει και εμενα 1 φορα πριν κανω αναβαθμιση

αφου εκανα αναβαθμιση εφτιαξε

δοκιμασε να κανεις αλλη μια

 

 

Τι εννοείς άλλη μία? 'Εχω ήδη την τελευταία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς άλλη μία? 'Εχω ήδη την τελευταία

 

να κανεις αλλη μια φορα την τελευταια αναβαθμιση γιατι ετσι λογικα θα φτιαξει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μια ερωτησούλα και από μένα: όταν η μπαταρία είναι στα πολύ τελευταία της το κόκκινο φωτάκι στο πλάι αντί να αναβοσβήνει, μένει συνεχώς αναμμένο???
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ύστερα από 2,5 μήνες δεν χτύπησε το πρωί το ξυπνητήρι ενώ το τηλέφωνο ήταν απενεργοποιημένο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μια ερωτησούλα και από μένα: όταν η μπαταρία είναι στα πολύ τελευταία της το κόκκινο φωτάκι στο πλάι αντί να αναβοσβήνει, μένει συνεχώς αναμμένο???

 

ναι ετσι γινεται :)

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερετε κανενα τροπο να πεζω game meso net ? θελω να πεξω το zynga poker (facebook) αλλα δεν μπορω .μαλλον χρειαζομαι αdobe flash.μιπως ξερετε τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερετε κανενα τροπο να πεζω game meso net ? θελω να πεξω το zynga poker (facebook) αλλα δεν μπορω .μαλλον χρειαζομαι αdobe flash.μιπως ξερετε τι πρεπει να κανω?

 

skyfire δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Διάβασα αρκετές σελίδες για το κινητό. Τελικά αξίζει να το πάρεις? Θα το αγόραζε ξανά κάποιος που το έχει ? υπάρχουν άλυτα προβλήματα που στην τελική σου σπάνε τα νεύρα και δεν θες να το βλέπεις ?

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Διάβασα αρκετές σελίδες για το κινητό. Τελικά αξίζει να το πάρεις? Θα το αγόραζε ξανά κάποιος που το έχει ? υπάρχουν άλυτα προβλήματα που στην τελική σου σπάνε τα νεύρα και δεν θες να το βλέπεις ?

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

φιλε εγω θα το ξαναεπερνα ειναι ενα παρα πολυ καλο κινητο το μονο του μειωνεκτηματα ειναι η ανθεκτηκοτητα .το καπακι ειναι λιγο μουφα:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Διάβασα αρκετές σελίδες για το κινητό. Τελικά αξίζει να το πάρεις? Θα το αγόραζε ξανά κάποιος που το έχει ? υπάρχουν άλυτα προβλήματα που στην τελική σου σπάνε τα νεύρα και δεν θες να το βλέπεις ?

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Για μένα που το είχα πάρει και το κράτησα 15 μέρες έχει μόνο ενα και σοβαρό μειονεκτημα-η χαμηλή ένταση ακουστικού/ηχείου(δηλαδη κλήσεις μάπα και μουσική/βιντεο από το ηχείο του μάπα),δεν θα το ξανάπαιρνα μόνο γιαυτό,κατά τ΄αλλα σκίζει πραγματικά αλλά πρωτίστως σαν τηλέφωνο δεν με κάλυψε καλά από απόψεως έντασης.

Πριν το πάρεις δες το live και βάλε τους ήχους να ακούσεις...;),και δεν νομίζω με κάποια αναβάθμιση να διορθωθεί αυτό σε μεγαλο ανεκτό βαθμό τουλάχιστον...:(

Link to comment
Share on other sites

Με βάζετε σε σκέψεις σχεδόν είχα καταλήξει να το πάρω και τώρα σκέφτομαι σοβαρά και άλλα κινητά... Edited by vlab
Link to comment
Share on other sites

Με βάζετε σε σκέψεις σχεδόν είχα καταλήξει να το πάρω και τώρα σκέφτομαι σοβαρά και άλλα κινητά...

 

οπως ποια?

Link to comment
Share on other sites

NOKIA X6 σίγουρα και σε κάθε πρόταση ανοιχτός αλλα μήπως είμαστε off topic ???

μην το σκευτεσε καν vivaz σιγουρα στο λεω γτ και εγω αναμεσα σε αυτα τα δυο ημουν και τα δοκιμασα .nokia x6 off τελειος

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Οπως εχω πει και αλλου κινητα με ιδιο λογισμικο δεν εχουν μεγαλες διαφορες, αρα δεν θα δεις τρελλες διαφορες στο μενου αν παρεις το Χ6. Παντως ποτε δεν θα επερνα το Ν97 mini, πιστευω ειναι μουφα για τα λεφτα του.

Και μενα με ενοχλει το ακουστικο και για μενα αυτο ειναι το μοναδικο μειον.

Παντως θα ξαναεπερνα vivaz γιατι πιστευω οτι δεν ειναι αλυτο προβλημα, ισως το διορθωσουν με μια αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπατε και πριν πολύ κακό φλας για 8,1 κάμερα και το σημαντικό σε βίντεο κλήση τι κάνεις που δεν έχει εσωτερική κάμερα?? Δεν βλέπεις ή δεν σε βλέπουν ??
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπατε και πριν πολύ κακό φλας για 8,1 κάμερα και το σημαντικό σε βίντεο κλήση τι κάνεις που δεν έχει εσωτερική κάμερα?? Δεν βλέπεις ή δεν σε βλέπουν ??

 

κάνεις κου πε πε δλδ μία μπρός και μία πίσω

Link to comment
Share on other sites

και εγω ημουν μεταξυ χ6 και βιβαζ και πηρα το δευτερο.

 

ολα πολυ καλα(βασικα ειναι πολυ ομορφο για μενα συγκριτικα με ολα τα τεραστια κινητα αφης)

 

εχει πολυ καλη αποκριση, πολυ καλη καμερα(δεν εχει φλας,αλλα δυνατο φως)

 

το μονο μειον ειναι η ποιοτητα του ηχου, οχι τοσο η ενταση(με ακουστηκα του samsung beat dj που το δοκιμασα εχει παντως τελειο ηχο, στο μεγαφωνο υστερει)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Διάβασα αρκετές σελίδες για το κινητό. Τελικά αξίζει να το πάρεις? Θα το αγόραζε ξανά κάποιος που το έχει ? υπάρχουν άλυτα προβλήματα που στην τελική σου σπάνε τα νεύρα και δεν θες να το βλέπεις ?

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

 

ναι και εγω θα το ξαναεπερνα

πιστευω πως αξιζει τα λεφτα του με το παραπανω

ισως το ηχειο να μην ειναι πολυ δυνατο αλλα μην ξεχνατε οτι ειναι ενα κινητο

εχει πολλες δυνατοτηες

---> πολυ καλη αποκριση αφης

φοβερο βιντεο και φωτο

μπαταρια που κραταει για πολυυυυυυυ

ειναι πολυ γρηγορο και δεν κολλαει

εχει ωραιο σχεδιασμο σε σχεση με αλλες κουμουτσες πχ σατιο

και γερη κατασκευη <---

 

ΥΓ. πριν το παρω το ειχα δοκιμασει οπως και το χ6 αλλα δεν με ενθουσιασε το δευτερο...

Edited by irenegate77
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι αρκετά καλό για τα λεφτα του (370 πλέον) αλλά τα μεινεκτηματά του είναι το φλάς και κατά κύριο λόγο ο ήχος.Ο ήχος δεν διορθώνεται με αναβάθμιση,είναι κακής ποιότητας και το έχουν βάλει σε ¨μυστήρια¨θέση με αποτέλεσμα όσο δυνατά και να βάλεις την ένταση είναι σαν να ακούς να χτυπάνε κατσαρόλες!!!

Αν το ξανάπαιρνα?

Για έναν έμπειρο χρήστη με απαιτήσεις όχι.Για έναν μέσο χρήστη με αυτά τα λεφτά που κάνει και τα πλούσια χαρακτηριστικά του (εκτός του ήχου) σίγουρα ναι!!!

Εγώ προσωπικά θα περιμένω τα "θηρειάκια" που θα βγουν το φθινόπωρο και θα το σπρώξω :D

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Bασικα αν το θεμα ειναι το flash στην καμερα δεν πιστευω οτι το χ6 εχει καλυτερο γιατι και αυτο εχει flash, 2πλο αλλα παλι flash.

Πριν ειχα το 5800 που τα ειχε πραγματικα ολα, δεν ειχα παραπονο, και δευτερη καμερα ειχε αλλα δεν εκανα ποτε βιντεοκληση!:p

Απλα ηθελα καλυτερη καμερα, πιο ομορφο και πιο ελαφρυ γιαυτο πηρα το vivaz.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Διάβασα αρκετές σελίδες για το κινητό. Τελικά αξίζει να το πάρεις?

Θα το αγόραζε ξανά κάποιος που το έχει?

υπάρχουν άλυτα προβλήματα που στην τελική σου σπάνε τα νεύρα και δεν θες να το βλέπεις ?

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

 

χαιρετώ τον ξάδερφο vlab, όλους τους υπόλοιπους συμφορουμίτες

και προσθέτω και εγώ την απορία μου σχετικά με το vivaz

 

από αισθητικής άποψης και από γενικότερη συμπάθεια στην SE είμαι και εγώ κοντά στο να το αγοράσω.

Εμένα δεν με ενδιαφέρει καθόλου η videoκλήση (απορώ αν υπάρχει κάποιος που κάνει videoκλήσεις καθημερινά).

Το ηχειάκι με ενδιαφέρει και λυπάμαι που δεν έχει 2ο ηχείο όπως το G900 που έχω.

 

 

Από εκεί και πέρα έχω κάποιες απορίες:

 

 

- Μιας και δεν βλέπω να έχει γραφίδα, πως λειτουργεί η αναγνώριση γραφικού χαρακτήρα που λέει ότι έχει?

Βασικά με ενδιαφέρει να μπορώ να γράψω κάτι όπως πολύ απλά έκανα με την γραφίδα του G900.

 

- Όταν έχεις αναπάντητη ή sms ανάβει κάτι για να σε ενημερώσει,

ή πρέπει κάθε τόσο να πατάς ένα πλήκτρο για να ανάβει η οθόνη?

 

- Το κουδούνισμα ακούγεται όταν είσαι σε μέρος με θόρυβο?

 

- H μπαταρία με φυσιολογική χρήση αλλά με το bluetooth συνέχεια ανοιχτό κρατάει 2 μέρες? Με το wifi ανοιχτό πόσο κρατάει?

 

- Με το wifi έχετε προβλήματα σύνδεσης?

 

- Ενώ μιλάς έχει δυνατότητα να καταγράψεις την συνομιλία πατώντας ένα πλήκτρο ή πρέπει να γυρίσεις το μισό menu για να πατήσεις REC.

 

- Όταν ανοίγει μπορείς να πας κατευθείαν σε flight-mode ή πρώτα σε πάει σε normal και μετά πρέπει να διαλέξεις flight.

 

- O φακός δουλεύει καλά?

 

- Πρόγραμμα gps τι προτείνετε?

 

- Έχει δυνατότητα να διαβάσει αρχεία word-excel (υποθέτω όχι)***

(βασικά με ενδιαφέρει να μπορώ να κάνω search σε αρχείο excel - ή έστω quickoffice)

*** (ένας λόγος που σκέφτομαι το OMNIA II)

 

 

 

- Πιο κινητό προτείνετε εκτός από το vivaz σε χρήματα ως 450 ευρώ???

 

 

 

Το ξέρω ότι ρωτάω πολλά και σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες,

είτε μπείτε στον κόπο να απαντήσετε, είτε όχι

Edited by Dave_Steele

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

- Μιας και δεν βλέπω να έχει γραφίδα, πως λειτουργεί η αναγνώριση γραφικού χαρακτήρα που λέει ότι έχει?

Βασικά με ενδιαφέρει να μπορώ να γράψω κάτι όπως πολύ απλά έκανα με την γραφίδα του G900.

Εχει γραφιδα στο κουτι απλα δεν ειναι ενσωματωμενη, δεν εχω γραψει ποτε με αναγνωριση γραφικου χαρακτηρα

- Όταν έχεις αναπάντητη ή sms ανάβει κάτι για να σε ενημερώσει,

ή πρέπει κάθε τόσο να πατάς ένα πλήκτρο για να ανάβει η οθόνη?

αναβοσβηνει ενα φωτακι στο πλαι

- Το κουδούνισμα ακούγεται όταν είσαι σε μέρος με θόρυβο?

Δεν ξερω, γιατι δεν εχω μπει σε χωρο με θορυβο

- H μπαταρία με φυσιολογική χρήση αλλά με το bluetooth συνέχεια ανοιχτό κρατάει 2 μέρες? Με το wifi ανοιχτό πόσο κρατάει?

Δεν ξερω αλλα με εντονη χρηση κλησεων (λογο απεριοριστων) και ιντερνετ διαρκει 2μερες

- Με το wifi έχετε προβλήματα σύνδεσης?

εγω δεν εχω

- Ενώ μιλάς έχει δυνατότητα να καταγράψεις την συνομιλία πατώντας ένα πλήκτρο ή πρέπει να γυρίσεις το μισό menu για να πατήσεις REC.

Αυτο δεν γινεται στα symbian, δεν ξερω αν υπαρχει καποιο προγραμμα

- Όταν ανοίγει μπορείς να πας κατευθείαν σε flight-mode ή πρώτα σε πάει σε normal και μετά πρέπει να διαλέξεις flight.

αν το εχεις απο πριν flight mode παει κατευθειαν

- O φακός δουλεύει καλά?

με το φως της καμερας

- Πρόγραμμα gps τι προτείνετε?

ndrive, sygic

- Έχει δυνατότητα να διαβάσει αρχεία word-excel (υποθέτω όχι)***

(βασικά με ενδιαφέρει να μπορώ να κάνω search σε αρχείο excel - ή έστω quickoffice)

*** (ένας λόγος που σκέφτομαι το OMNIA II)

εχει το quickoffice αλλα πρεπει να το αγορασεις, ισως να υπαρχει και free προγραμμα

- Πιο κινητό προτείνετε εκτός από το vivaz σε χρήματα ως 450 ευρώ???

αλλο symbian σε αυτα τα λεφτα ειναι το χ6 (αρα και δυνατοτητες ιδιες). Και το χ10mini θα κανει κοντα στα 300ευρω και κατω αλλα δεν ξερω απο android
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...