Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καποιο προγραμμα που να ηχογραφει την συνομιλια και να δουλεύει 100% στο Vivaz? Γιατι αλλα δεν εγκαθιστανται , και αλλα τρεχουν κανονικα , αλλα δεν ακους μετα τιποτα ..:p

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τo sccreen saver πως μπορώ να τo ενεργοποιήσω? πχ θέλω να βγαίνει η ώρα η μια φωτό για λίγα δευτερα σαν screen caver

 

 

αυτο το ειχα ψαξει και εγω αλλα δεν ειχα βρει τιποτα :lost:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι... εγώ αποθηκεύσει τα αρχικά files στην sd, πχ θέματα, προγράμματα αρχεία δηλαδή sis, η jar κτλ...

 

όταν παω να τα στειλο μέσο bluetooth σε άλλο κινητό, μου βγάζει μήνυμα ότι είναι αδύνατη η αποστολή προστατευμένων αρχείων...

τα αρχεία αυτά εγώ τα έχω κατεβάσει από το internet... δεν είναι της συσκευής... είναι δυνατόν να είναι προστατευμένα?

 

 

irenegate77 μάλλον δεν θα γίνετε

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να κανω debrand αλλά (μάλλον) δεν πετυχε..

 

Μετα το debrand από το γνωστό πλέον σάιτ, όταν ανοίγω το κινητό μου βγάζει το κλασικό "HOW ARE YOU" της vodafone και οταν το κλείνω μου βγάζει το σήμα της vodafone και στο μενου μέσα οι υπηρεσίες της vodafone. Άρα έκανα μια τρύπα στο νερο και όχι debrand. Επίσης οταν το ανοιξα με΄τά την διαδικασία ήταν λες και το αγόρασα καινούριο. Ούτε οι επαφές δεν υπήρχαν μεσα.

 

Τι έγινε λάθος??Τι πήγε στραβά.. Τι να επαναλάβω?

Μπορώ να επαναλάβω την διαδικασία?? Μπορώ να το επαναλάβω από νταβιντσι??

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να κανω debrand αλλά (μάλλον) δεν πετυχε..

 

Μετα το debrand από το γνωστό πλέον σάιτ, όταν ανοίγω το κινητό μου βγάζει το κλασικό "HOW ARE YOU" της vodafone και οταν το κλείνω μου βγάζει το σήμα της vodafone και στο μενου μέσα οι υπηρεσίες της vodafone. Άρα έκανα μια τρύπα στο νερο και όχι debrand. Επίσης οταν το ανοιξα με΄τά την διαδικασία ήταν λες και το αγόρασα καινούριο. Ούτε οι επαφές δεν υπήρχαν μεσα.

 

Τι έγινε λάθος??Τι πήγε στραβά.. Τι να επαναλάβω?

Μπορώ να επαναλάβω την διαδικασία?? Μπορώ να το επαναλάβω από νταβιντσι??

 

προσπαθησε ξανα με τον ιδιο οδηγο απο το ιδιο site και σε περιπτωση που δεν γινει τιποτα απλα δοκιμασε απο wotanserver ή da vinci :this:

Link to comment
Share on other sites

και γιατι αλλαξε την εκδοση λογισμικου απο 007 σε 006? σε αυτο γνωριζεις κατι?

 

άλλο όνομα και version έχουν τα Updates για τα branded κινητά και άλλα για τα non-branded. αν προσέξεις καλύτερα θα δεις ότι δεν άλλαξε απλά από 007 σε 006. ;)

 

μα το ξερω οτι πρεπει να βρω αρχειο κατω απο 1kb και κοντα στα 370bytes αλλα το θεμα ειναι οτι κανενα αρχειο δεν ειναι κατω απο 1kb

 

το μικροτερο οπως ειπα και πιο πανω ειναι 1,17 kb και στους δυο υπολογιστες μου!!! :cry::cry::cry:

 

μήπως να έσβηνες το φάκελο db Και να έκανες τη διαδικασία από την αρχή; :confused:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τo DLNA τo έχει ανοίξει κάποιος στο Vivaz μας? τo vivaz μπορει να γίνει media server... βλέπει το wifi δίκτυο του home μας και βλέπει ότι κοινό υπάρχει σε photo - video...

 

το κατάφερε κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά τελικα με το debrand από τον οδηγό του site, τελος με την βονταφον.Είχα κάνει λαλακία με την αντιγραφή του αρχείου..

 

Κάποιος ρώτησε πιο πάνω πώς απομακρίνουμε κάποια themes που εγκαταστήσαμε στο κινητό.. Γνωρίζει κάποιος κάτι??

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά τελικα με το debrand από τον οδηγό του site, τελος με την βονταφον.Είχα κάνει λαλακία με την αντιγραφή του αρχείου..

 

Κάποιος ρώτησε πιο πάνω πώς απομακρίνουμε κάποια themes που εγκαταστήσαμε στο κινητό.. Γνωρίζει κάποιος κάτι??

 

τo έβγαλες με τον οδηγό, και δεν πλήρωσες e?

που είχες κολλήσει k δεν μπορούσες?

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά τελικα με το debrand από τον οδηγό του site, τελος με την βονταφον.Είχα κάνει λαλακία με την αντιγραφή του αρχείου..

 

Κάποιος ρώτησε πιο πάνω πώς απομακρίνουμε κάποια themes που εγκαταστήσαμε στο κινητό.. Γνωρίζει κάποιος κάτι??

 

πηγαινεις μενου - ρυθμισεις - διαχ. εφαρμογων - εγκατεστ. εφαρμ - βρισκεις ποιο θεμα που θες να βγαλεις και πατας επιλογες - απεγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση κι απο εμενα , μιας κι εχω τωρα αναβαθμιση απο Wind , και ειμαι αναμεσα στο Vivaz και στο Nokia Χ6 16gb.

Αν εχει ηδη δοθει απαντηση ζητω συγνωμη.

Βιντεοκληση κανει το κινητο?

Γιατι δεν βλεπω 2η καμερα , ουτε σε αυτο ουτε και στο Nokia.

Ευχαριστω πολυ.

 

EDIT:Απο υποστηριξη και αναβαθμισεις γενικα τι γινεται με την Ericsson?

Edited by yiannis64
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρήκε κανείς κάποιο πρόγραμμα που σε περίπτωση κλοπής εφόσον ο κλέφτης βάλει άλλη κάρτα sim να σου στέλνει σε προκαθορισμένο αριθμό μήνυμα με τον αριθμό του? Δοκίμασα 2 προγράμματα και κανένα δυστυχώς δεν παίζει :(
Link to comment
Share on other sites

σκευτομαι να αγορασω και εγω το vivaz...εσεις τι πιστευεται αξιζει ?εχω καποιες ερωτισεις :1.μολις βαλω την καρτα μνημης θα την δει αυτοματα και ολα τα αρχεια θα αποθηκευονται σε αυτην??2.ειναι ανθεκτικο η ειναι πολι πσευτικο?απο lag πως παει?θα το παρω απο την cosmote θα εχω καποιο προβλημα και τη θα πρεπει να κανω? Edited by DIMOSFC
Link to comment
Share on other sites

EDIT:Απο υποστηριξη και αναβαθμισεις γενικα τι γινεται με την Ericsson?

 

Στο θέμα αυτό η SE είναι σε πολύ καλό επίπεδο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στους διαξιφισμους παλι , υπηρχε ενα αντιστοιχο topic για αναμεσα σε αυτα τα 2 κινητα , κι εκτος του οτι δεν πολυκατατοπιζε τον υποψηφιο αγοραστη , εχει κλειδωθει κιολας , κι ετσι ρωτω στα αντιστοιχα topic των συσκευων αυτων.

Τελικα δεν καταλαβαινω αν εχει και βιντεοκληση η οχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σκευτομαι να αγορασω και εγω το vivaz...εσεις τι πιστευεται αξιζει ?εχω καποιες ερωτισεις :1.μολις βαλω την καρτα μνημης θα την δει αυτοματα και ολα τα αρχεια θα αποθηκευονται σε αυτην??2.ειναι ανθεκτικο η ειναι πολι πσευτικο?απο lag πως παει?θα το παρω απο την cosmote θα εχω καποιο προβλημα και τη θα πρεπει να κανω?

 

 

το εχω περιπου 15 μερες

ειμαι αρκετα ευχαριστημενη

1) η καρτα μνημης ειναι συνηθως μεσα στο κινητο απο τη στιγμη που θα το παρεις

ολα τα αρχεια αποθηκευονται σε αυτη αυτοματα.. πρεπει ομως μονος σου να ρυθμισεις τα μηνυματα και οι ηχογραφισεις σου που θα αποθηκευονται

2) ειναι ανθεκτικο

3) αρκετα γρηγορο.. σπανια κολλαει :yahoo:

 

@ yiannis64 --> αν και δεν εχω κανει ακομα βιντεο κληση :wacko: νομιζω γινεται απο την κανονικη καμερα :)

Edited by irenegate77
Link to comment
Share on other sites

το εχω περιπου 15 μερες

ειμαι αρκετα ευχαριστημενη

1) η καρτα μνημης ειναι συνηθως μεσα στο κινητο απο τη στιγμη που θα το παρεις

ολα τα αρχεια αποθηκευονται σε αυτη αυτοματα.. πρεπει ομως μονος σου να ρυθμισεις τα μηνυματα και οι ηχογραφισεις σου που θα αποθηκευονται

2) ειναι ανθεκτικο

3) αρκετα γρηγορο.. σπανια κολλαει :yahoo:

 

@ yiannis64 --> αν και δεν εχω κανει ακομα βιντεο κληση :wacko: νομιζω γινεται απο την κανονικη καμερα :)

 

ok αμα ειναι θα το δοκιμασω ty:up: γενικα τι μειωνεκτηματα βρικατε στην συσκευη?

 

απο φοτο πως τα παει??ακουσα οτι δεν εχει φλας και εχει led ειναι εστω δυνατο?

Edited by DIMOSFC
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ok αμα ειναι θα το δοκιμασω ty:up:

 

 

απο φοτο πως τα παει??ακουσα οτι δεν εχει φλας και εχει led ειναι εστω δυνατο?

σίγουρα δεν είναι xenon αλλά και με αυτό που έχει το βιβαζ βγάζει σχετικά καλές φωτο μην σε επίρεαζει αυτό γιατί τις περισσότερες φωτο τις βγάζουμε μέρα

Link to comment
Share on other sites

απο ιχο πως παει?(απο ακουστικα και απο ιχιο?)ζοομ εχει αρκετο?αμα βαλω ξυπνητηρι και κλεισω το κινιτο θα χτυπισει?οταν ειναι κλειστο το κηνιτο οταν το κουνατε ακουγετε ενας ιχο σαν να χτιπιετε κατι απο μεσα(το διαβασα καπου δοκιμαστετο και πεστε μου) ευχαριστω προκαταβολικα Edited by DIMOSFC
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...