Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έκανα debrand το vivaz pro cosmote με το wotan server , αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα ,περάστηκε generic firmware ,και έχασα τα ελληνικά ,το διόρθωσα όμως με update επιδιόρθωση μέσω pc companion !!!:happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έκανα debrand το vivaz pro cosmote με το wotan server , αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα ,περάστηκε generic firmware ,και έχασα τα ελληνικά ,το διόρθωσα όμως με update επιδιόρθωση μέσω pc companion !!!:happy:

 

Απλά θα ξέχασες να διαλέξεις σαν γλώσσα τα ελληνικά υποθέτω.

Αλλά πώς έκανες την αλλαγή μέσω pc companion δεν καταλαβαίνω, αφού αυτό βλέπει ποιό firmware έχεις και αναβαθμίζει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

υπέθεσα πως ξέχασα να επιλέξω adriatic οπότε δοκίμασα να το ξαναφλασσαρω ,αλλά μου έβγαλε στο τέλος αυτό που παραθέτω από το log

 

>> Flashing FS file:

D:\συσκευες\VIVAZ\DEBRAND WOTAN\data\R2EA023_ROFS2_FS_KANNA_ADRIATIC_1232_8549_S1_SW_LIVE_1F6D_0001_XSR.s01

ERROR: file write failed!

>> deducting credits...

>> processing CUST: D:\συσκευες\VIVAZ\DEBRAND WOTAN\data\flashes\RXD860766da8902aaeff7fd40c6792dca82

>> checking archive...

>> unpacking D:\συσκευες\VIVAZ\DEBRAND WOTAN\data\R5A_CDF_ROFS3_U8i_Generic_GAD_1236_4647_S1_CUST_LIVE_263F_0001_XSR.s01...

>> Flashing CUST file:

D:\συσκευες\VIVAZ\DEBRAND WOTAN\data\R5A_CDF_ROFS3_U8i_Generic_GAD_1236_4647_S1_CUST_LIVE_263F_0001_XSR.s01

>> unpacking D:\συσκευες\VIVAZ\DEBRAND WOTAN\data\0906121409_HB109_Open_MiscTA_Restore.g01...

GDFS: processing D:\συσκευες\VIVAZ\DEBRAND WOTAN\data\0906121409_HB109_Open_MiscTA_Restore.g01

>> unpacking D:\συσκευες\VIVAZ\DEBRAND WOTAN\data\0909230823_HB109_Open_TA_Restore.g02...

GDFS: processing D:\συσκευες\VIVAZ\DEBRAND WOTAN\data\0909230823_HB109_Open_TA_Restore.g02

>> unpacking D:\συσκευες\VIVAZ\DEBRAND WOTAN\data\R5A_CDF_U8i_Generic_GAD_1236_4647.g03...

GDFS: processing D:\συσκευες\VIVAZ\DEBRAND WOTAN\data\R5A_CDF_U8i_Generic_GAD_1236_4647.g03

>> unpacking D:\συσκευες\VIVAZ\DEBRAND WOTAN\data\R5A_R2EA023_CDF_INFO_U8i_Generic_GAD_1236_4647.g04...

GDFS: processing D:\συσκευες\VIVAZ\DEBRAND WOTAN\data\R5A_R2EA023_CDF_INFO_U8i_Generic_GAD_1236_4647.g04

>> resetting call timer and phone lock...

>> done

>> *** FLASHING FINISHED ***

>> disconnect the phone and power it on

 

ERROR: file write failed!

 

EDIT:

το κινητό άνοιξε κανονικά με αγγλικά (generic firmware) ,και δοκίμασα να επαναφλασσαρω με pc companion όχι με seus ,το θέμα είναι ότι έγινε εγκατάσταση ελληνικά κανονικά χωρίς πρόβλημα ,και όλα μια χαρά !

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εαν υπαρχει καποιο λινκ για πλοηγο (gps) που να λειτουγει σωστα και μπορει καποιος να μου το στειλει σε πμ θα του ημουν υποχρεως.

 

Σε οσα εχω δοκιμασει δεν λεει να κλειδωσει σημα στον δορυφορο με τιποτα, εχετε καμια ιδεα? (ο,τι προτασεις εχουν αναφερθει σε παλια ποστ τις εχω δοκιμασει αλλα τιποτα..).

 

Ολα λειτουργουν σωστα,προσωπικα εχω γκαρμιν,σιγκικ και ν-ντραιβ με google χαρτες το τελευταιο και βρισκει δορυφορους στο 2-3 λεπτα!

Η δεν περιμενεις αρκετα για να κλειδωσουν ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΔΟΡΥΦΟΡΟΥΣ(εγω ανεβηκα ταρατσα και περιμενα κανα 10λεπτο(!!!!)αλλα μολις επιασε το ενα προγραμμα δορυφορους αμεσως δουλεψαν και τα αλλα).

Η δεν εχεις περασει σωστα κωδικους ενεργοποιησης.......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερετε μηπως υπαρχει καποιος τροπος πλεον να βρω κανα certificate για να βαλω και εγω κανα παιχνιδι(ferrari gt κλπ)...προσπαθω καιρω τωτα αλλα δεν τα εχω καταφερει..σας παρακαλω οποιος ξερει καποιον τροπο ας βοηθισει ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

τσαμπα ψάχνεις,εχουν σταματήσει να βγαίνουν εδώ και κάτι μήνες! Υπάρχει τρόπος με hack της συσκευής να τα πιστοποιεί μέσω του τηλ, ψάχτο στο google

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να αποθηκεύσω μια νέα επαφή μου γράφει " σφάλμα στην κάρτα sim" και μετά στο καπάκι "η επαφή αποθηκεύτηκε" ενώ δεν έχει αποθηκευτεί. Καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Αποθηκευε τις στο κινητο καλυτερα που τις κρατας και σε backup στην καρτα μνημης και στον υπολογιστη αν θες.

Η Sim ειναι γνωστο οτι δε μπορει να αποθηκευσει επαφες με πολλαπλα πεδια οπως πχ σε ενα ονομα αν βαλεις κινητο, σταθερο, μειλ κτλ.

Επισης εχει μεγιστο επιτρεπομενο οριο χαραχτηρων στο ονομα, δε μπορεις δλδ να βαλεις Επαμεινωνδας Παπαδομανωλογιωργου...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Το πισω ευκολα, τα πλαϊνα ευκολο προς λιγο μετριο, το μπροστα δε μπορεις μονος σου. Κατα 99,9% θα το κανεις αχρηστο το τηλεφωνακι.
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Σκαλιζοντας το spbshell κανεις πολλα πραγματακια που κανουνε το κινητο μας αγνωριστο!:D

Ενοειτε οτι ολα ειναι πληρης λειτουργειας.....;)

 

http://imageshack.us/photo/my-images/689/vivazt.jpg

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά.. Έχει βγει καινούργια έκδοση για spb mobile shell? Εγώ έχω την έκδοση 3.5.5 για symbian στο vivaz. Αν υπάρχει πως θα την κατεβάσω για να κάνω αντικατάσταση της παλιάς?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,ξαφνικά το κινητό έκλεισε και δεν άνοιγε μετά με τίποτα.Κάποια στιγμή το ανοίγω αλλά βγάζει μονο την λευκή οθόνη με το Sony Ericsson και μετά κλείνει!

Πάει; Πέθανε;

:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Φλασάρισμα (πέρασμα από την αρχή δηλαδή του λογισμικού) θέλει. Δοκίμασε αν μπορείς να το κάνεις με το PC σου.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,ξαφνικά το κινητό έκλεισε και δεν άνοιγε μετά με τίποτα.Κάποια στιγμή το ανοίγω αλλά βγάζει μονο την λευκή οθόνη με το Sony Ericsson και μετά κλείνει!

Πάει; Πέθανε;

:cry::cry::cry:

 

Βγαλε την καρτα μνημης απο πισω και δοκιμασε να το ανοιξεις.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας zxr και RAZIEL1799.

Έβγαλα την καρτα μνήμης και άνοιξε! :clap:

Τώρα τι γίνεται;Θα την ξαναβάλω ή να το αφήσω χωρίς μνήμη;

Link to comment
Share on other sites

Κανε αντιγραφη ΟΛΗ την καρτα σε ενα φακελο στο pc,κανε φορματ ΜΕΤΑ την καρτα.

Βαλε ονομα καρτας "FlashMemory".Ξαναπερασε ολα τα αρχεια στην καρτα.

Σε εμενα δεν ξαναπαρουσιαστικε προβλημα μετα απο αυτη την διαδικασια.....:D

 

Να ρωτήσω κάτι παιδιά.. Έχει βγει καινούργια έκδοση για spb mobile shell? Εγώ έχω την έκδοση 3.5.5 για symbian στο vivaz. Αν υπάρχει πως θα την κατεβάσω για να κάνω αντικατάσταση της παλιάς?

 

Μετα την 3.5.5 νομιζω ειναι η 3D εκδοση η οποια και δεν τρεχει προς το παρον στο vivaz :(

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω το screensaver με το ενυδρειο γιατι το εσβησα κατα λαθος?To googlara αλλα δεν καταφερα να το βρω...Ευχαριστω εκ των προτερων Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω το screensaver με το ενυδρειο γιατι το εσβησα κατα λαθος?To googlara αλλα δεν καταφερα να το βρω...Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Στειλε ενα e-mail να στο στειλω μαζι με αλλα καλυτερα ενυδρια :lol:

Ειναι 310κb για να στο στειλω εδω.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλαξει κανεις το βισμα πανω στο κινητο που βαζουμε τον φορτηστη,και ποσο το κοστος?

Βλεπω οτι στραβωσε ενα....δοντακι....Φορτιζει δουλευει κανονικοτατα αλλα θα το αλλαξω μην σπασει και με κρεμασει....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

CODeRUS: Easiest Way to Hack all Symbian phones – S60v3, S60v5, S^3, Anna, Belle (Norton Security)

και επιτελους...χακαριστηκε!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

CODeRUS: Easiest Way to Hack all Symbian phones – S60v3, S60v5, S^3, Anna, Belle (Norton Security)

και επιτελους...χακαριστηκε!

 

Που σημαινει?

Link to comment
Share on other sites

Που σημαινει?

το vivaz δεν ειχε "σπασει" μεχρι τωρα για να εγκαθιστουμε unsigned εφαρμογες και να εχουμε προσβαση σε αρχεια συστηματος

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...