Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλευει αλλα θελει και a-gps δηλαδη συνδεση στο ιντερνετ, γιαυτο δεν ειναι εντελως δωρεαν οπως τα αλλα προγράμματα.

 

Δηλαδή το ίντερνετ το χρειάζεται συνεχώς για να λειτουργεί το gps ή μόνο στην αρχή για να κλειδώσει δορυφόρους?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βοηθά μόνο στο γρήγορο κλείδωμα των δορυφόρων. Μετά δεν χρειάζεται internet.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

αν παρατιρισεις το βυσμα απο τα ακουστικα θα δεις οτι εχει 2 μαυρες εγκοπες γυρω-γυρω.αν εχει παραπανω η λιγοτερες δεν μας κανει!του iphone που δοκιμασα εγω μια φορα παντως δεν εκανε!

 

ωχ δλδ θα πρεπει να παρω μονο σονι εριξον ακουστικα; Τοτε τι εχει υποδοχη για 3,5 mm αν δεν δεχεται τα παντα; Καλα ειναι δυνατον να εχει τοσο χαλια χαντς φρι η συσκευασια μεσα; Απαραδεκτο. Καλυτερα να μην το εβαζε καθολου.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

ωχ δλδ θα πρεπει να παρω μονο σονι εριξον ακουστικα; Τοτε τι εχει υποδοχη για 3,5 mm αν δεν δεχεται τα παντα; Καλα ειναι δυνατον να εχει τοσο χαλια χαντς φρι η συσκευασια μεσα; Απαραδεκτο. Καλυτερα να μην το εβαζε καθολου.

 

Κανουν ολα τα ακουστικα εκτος απο του iphone. Εγω χρησιμοποιω Philips γιατι οπως ειπες αυτα που ειχε μεσα ειναι χαλια.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Θέλω να κάνω debrand το Vivaz της αδερφής μου (Vodafone) και θα ήθελα να μου πείτε ποιά προγράμματα θα μείνουν στο κινητό. Επίσης θα ήθελα να μάθω αν χρειάζονται κάπου όλα αυτά τα αρχεία που υπάρχουν στην κάρτα μνήμης ή να την κάνω format.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι?εγω οταν μπαινω στο ιντερνετ μπαινω απο εκει που λεει ιντερνετ..αλλα μεσω wi-fi..χρεωνει απο εκει αν μπαινεις?και επισης γτ δεν δουλευει η εφαρμογη φεισμπουκ?
Link to comment
Share on other sites

μεσω wifi δε χρεωνεσαι απο οπου και αν μπεις!στο facebook γιατι δε μπορεισ να μπεις?δε εχεις κανει ρυθμισεις να σε ρωταει πως θα συνδεθεις?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κανουν ολα τα ακουστικα εκτος απο του iphone. Εγω χρησιμοποιω Philips γιατι οπως ειπες αυτα που ειχε μεσα ειναι χαλια.

 

Α δηλαδ κατι ακουστικα για i pod που βρηκα σε προσφορα ουτε αυτα λογικα κανουν ε;

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

αυτο που θελω να κανω ειναι φραγη κ οχι block φραγη κλησεων....μου ζιταει ενα κοδικο τη να βαλω? κ γινετε μονο σε ενα ατομο??

 

Κωδικός απενεργοποίηση εξερχόμενων κλίσεων 1234

Απενεργοποίηση τηλεφωνητή κλίση ##002# πράσινο κουμπί

Link to comment
Share on other sites

Problem...

 

Δεν μπορώ να κάνω hard reset. Δεν αναγνωρίζει κανένα κωδικό ασφαλείας για να περάσει την εντολή.

 

Τι κάνουμε σε τέτοια περίπτωση...;;;:wacko:

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Problem...

 

Δεν μπορώ να κάνω hard reset. Δεν αναγνωρίζει κανένα κωδικό ασφαλείας για να περάσει την εντολή.

 

Τι κάνουμε σε τέτοια περίπτωση...;;;:wacko:

 

O κωδικος ειναι 4 μηδενικα (0000). Αν για καποιο λογο δε τον αναγνωριζει η τον εχεις αλλαξει συνδεσε το για αναβαθμιση (επιλεγοντας κατα προτιμηση να γινει και φορματ) και θα ξεκλειδωσει.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

O κωδικος ειναι 4 μηδενικα (0000). Αν για καποιο λογο δε τον αναγνωριζει η τον εχεις αλλαξει συνδεσε το για αναβαθμιση (επιλεγοντας κατα προτιμηση να γινει και φορματ) και θα ξεκλειδωσει.

 

Το έκανα αυτό 3 φορές. Ούτε από 0000 καταλαβαίνει, ούτε τίποτα... :wacko:

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες.μολις εγινα κι εγω κατοχος ενος Vivaz αλλα φαινεται να εχει προβλημα με τη ληψη σηματος.ενω μεσα στο σπιτι(κ μενω στον 3ο) δεν εχει σχεδον πουθενα ικανο σημα να κανω κληση ή και καθολου σημα,εκτος ειναι λιγο καλυτερα στο μπαλκονι,αλλα κι εξει δεν την παλευει..τι να κανω παω για σερβις??εκανα εγκατασταση λογισμικου απο πανω αλλα τπτ...χρησιμοποιω wind κ καινουρια σιμ...:(
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες.μολις εγινα κι εγω κατοχος ενος Vivaz αλλα φαινεται να εχει προβλημα με τη ληψη σηματος.ενω μεσα στο σπιτι(κ μενω στον 3ο) δεν εχει σχεδον πουθενα ικανο σημα να κανω κληση ή και καθολου σημα,εκτος ειναι λιγο καλυτερα στο μπαλκονι,αλλα κι εξει δεν την παλευει..τι να κανω παω για σερβις??εκανα εγκατασταση λογισμικου απο πανω αλλα τπτ...χρησιμοποιω wind κ καινουρια σιμ...:(

 

Δεν εχει σημασια οτι ειναι καινουρια η sim. Δοκιμασε μια αλλη να βεβαιωθεις οτι φταει το κινητο και μετα ναι δυστυχως πας σερβις με την εγγυηση.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Έχω κι εγώ το vivaz και θέλω να δοκιμάσω το wisepilot για πλοήγηση.

Το έχει κάποιος δουλέψει?Γιατί το ενεργοποίησα μια φορά αλλά δεν μπόρεσα να κλειδώσω δορυφόρους.

Κάποιος εδώ μου είπε ότι χρειάζεται ίντερνετ στην αρχή για το κλείδωμα δορυφόρων και ήθελα αν κάποιος το έχει κάνει να μου πει τη διαδικασία.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασια οτι ειναι καινουρια η sim. Δοκιμασε μια αλλη να βεβαιωθεις οτι φταει το κινητο και μετα ναι δυστυχως πας σερβις με την εγγυηση.

 

Δοκιμασα κ με κοσμοοτε κ τα ιδια...Σε περιπτωση που δεν εχω αποδειξη τι γινεται??:cry:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ...

Ειμαι καινουργιος και μολις πηρα ενα vivaz pro μεταχειρισμενο της κοσμοτε..

Εχω whats up καρτα και οταν στελνω μνμ ενω ξεκιναει απο 160 χαρακτηρες με το πρωτο γραμμα στα ελληνικα πεφτει αμεσως στους 60 χαρακτηρες...οσο και αν προσπαθησα να το ρυθμισω δεν εχει καποια τετοια επιλογη..γνωριζει καποιος την λυση? ευχαριστω..

 

Μηνυματα-επιλογες-ρυθμισεις-sms

Πας στην 3η επιλογη (κωδικοποιηση χαρακτηρων) και το βαζεις σε "περιορ. υποστηριξη"

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

γειά σας είμαι καινούργια εδώ κ χρειάζομαι την συμβουλή σας αυτή την εβδομάδα εχω σκοπό να πάρω κινητό ποιο μου προτείνετε το βίβαζ η χπερια μίνι??????
Link to comment
Share on other sites

γειά σας είμαι καινούργια εδώ κ χρειάζομαι την συμβουλή σας αυτή την εβδομάδα εχω σκοπό να πάρω κινητό ποιο μου προτείνετε το βίβαζ η χπερια μίνι??????

 

vivaz ειναι η μερα,xperia ειναι η νυχτα.

Bρεθικα στην θεση σου μολις για λιγα λεπτα......

Μολις ασχοληθικα λιγο με το xperia,αμεσως αποφασισα vivaz.

Και ο τρομος συνεχιζεται αφου το εχει η κοπελα μου και χρισημοποιει....αλλο κινητο!

Εχει νεο λειτουργικο android 1.6 με τα προβληματα του,νομιζω ψηλο sar 1.25

(vivaz 1.04),μικρη οθονη γενικα ειδικα αν μπαινεις internet,δεν μπορεις να μοιρασεις αρχεια με το bluetooth,camera 5mp.

To vivaz εχει camera 8.1,και HD video,εχει επεξεργαστη arm8-cortex a8 στα 720mhz και powerVR SGX graphics (αυτος ο επεξεργαστης ειναι πολυ καλυτερος και απο του omnia hd και omnia 2),οποτε βλεπουμε και παιχνιδια 3D!

Σαν σχεδιασμος το vivaz τα σπαει,σε αντιθεση με το κοντοχοντρο σουλουπι του μικρου :lol::lol::lol::lol::lol:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

+1000 isolove..κ εγω ενας πικραμενος πρωην χρηστης χ10 μινι κ νυν κατοχος Βιβαζ...Ειδα το φως μου!!!:blink:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εχει νεο λειτουργικο android 1.6 με τα προβληματα του

 

Πλέον έχει 2.1

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

γειά σας είμαι καινούργια εδώ κ χρειάζομαι την συμβουλή σας αυτή την εβδομάδα εχω σκοπό να πάρω κινητό ποιο μου προτείνετε το βίβαζ η χπερια μίνι??????

 

ZTE blade......

οθονη 480x800 pixels 3.5 ιντσες.............

Android 2.1 και θα αναβαθμηστει σε 2.2 ........

Ειναι σε πολα πραγματα καλυτερο απο το vivaz ..... πολυ ανωτερο του xperia 10 mini.......

και κανει μονο...... 160€

ειναι καλυτερο απο το vivaz σε λειτουργικο, οθονη, και σιγουρα σε τιμη

υστερει σε καμερα (3.2 megapixel και οχι hd video ) αλλα ο φακος του φαινεται μεγαλος αρα οι εικονες θα ειναι ποιοτικές

 

το ZTE blade πραγματικα αξιζει τα 2 πλασια λεφτα απο αυτα που κανει......

Link to comment
Share on other sites

αυτο το κινητο δν το εχω ξανα ακουσει!!!!!!! Αρα μου προτεινεται το βιβαζ αλλα μεσα εδω διαβασα οτι κολλαει κ διαφορα τετοια λετε να εχω προβλημα???
Link to comment
Share on other sites

γειά σας είμαι καινούργια εδώ κ χρειάζομαι την συμβουλή σας αυτή την εβδομάδα εχω σκοπό να πάρω κινητό ποιο μου προτείνετε το βίβαζ η χπερια μίνι??????

 

εγω θα σου προτεινα καποιο νοκια αν θελεις symbian γιατι η ερικσον σταματησε να υποστηριζει το εν λογω λειτουργικο και αν θελεις xperia το χ8 που ειναι και οικονομικοτερο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...