Jump to content

Τροποποιήσεις Ε710 - κωδικοί - Software


gmat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

katebaste to apo to site mou... isws kanate download corrupted version

Ρίξτε μια ματιά και εδώ, ίσως υπάρχει κάτι που σας ενδιαφέρει:

http://users.panafonet.gr/giannarisd

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΘΑΥΜΑ-ΘΑΥΜΑ-ΘΑΥΜΑ

Λοιπόν παιδιά το τηλέφωνο επέστρεψε από ΓΕΡΜΑΝΟ αφού αρνήθηκα να πληρώσω 138 Ευρώ για αλλαγή πλακέτας.

Το φόρτισα 3 ώρες και Φλάσαρα το δικό του΅fw που είχα πάρει ΜΠΑΚΑΠ .

Με την 6η προσπάθεια ξεκίνησε και και σε 25 λεπτά περίπου finish job

¨ολα εντάξει ότι είχα μέσα είναι ακόμα ,φωτογραφίες κλπ΄

Τι να πω ευχαριστώ όλους που μου είπαν ότι θα φτιαχτεί και το πίστεψα και γώ.

Απορώ όμως με το servis germanos αυτά τα 138 ευρώ τους λείπουν?

Επικοινώνησα και με την ΣΑΜΣΟΥΝΚΓ και μου είπαν ότι αν δεν έχει εισαχθεί κανονικά (ως γνωστό είναι voda live Αγγλίας )δεν θα το αναλάβουν)

lianma
Link to comment
Share on other sites

και όχι μόνο πάρε και στο γερμανό και πες τους ότι το servis τους είναι αίσχος και ότι θα έπρεπε να ντρέπονται γιατί θέλουν να έχουν και ένα όνομα στο πιάτσα...

AlbumArt_%7B31303397-6.

 

 

 

 

Ποτέ μην κάνεις το ίδιο λάθος,

θυμήσου ότι υπάρχουν τόσα άλλα!

Link to comment
Share on other sites

Pes tous epishs, kai ston Germano kai sthn Samsung, oti analambanoume to service twn suskeuwn tous me 33% ektwsh stis times pou dinoun autoi.

Ρίξτε μια ματιά και εδώ, ίσως υπάρχει κάτι που σας ενδιαφέρει:

http://users.panafonet.gr/giannarisd

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Verdin ( 1 Νοέ. 2004 , 11:27)

 

Pes tous epishs, kai ston Germano kai sthn Samsung, oti analambanoume to service twn suskeuwn tous me 33% ektwsh stis times pou dinoun autoi.

 

 

:D :D :D

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά

Μετά από άνα e-mail στο ΓΕΡΜΑΝΟ αρκετά σκληρό με πήραν τηλέφωνο (υπέυθυνος σερβις) και είχαμε μια συζήτηση 45 λεπτα !

Βέβαια κάπου και αυτοί είναι περιορισμένοι από τις αντιπροσωπείες αλλά και από το υψηλό κόστος (τρομερά υψηλό θάλεγα) επισκευής κινητών.

Τέλος πάντων αν δεν είχα την υποστήριξη σας θα είχα πληρώσει τώρα τα 138 ευρώ και το θέμα δεν είναι τα χρήματα αλλά η κοροιδία.

Θάθελα αν κάποιος ξέρει:

α) γιατί όταν πέρναγα τηλέφωνα δεχόταν πολούς χαρακτήρες (πάνω από 16 ) και την άλλη μέρα ήταν κομμένα τα ονόματα στο τέλος

β) πως μπορώ να αντιγράψω τα τηλέφωνα απο ΣΙΜ στο τηλέφωνο μέσα από το κινητό χωρίς καλώδιο.

γ) στην μεταφορά τηλεφωνικού καταλόγου μέσω καλωδίου τα γράμματα δεν διαβάζονται αυτών που είχζα στην ΣΙΜ μόνο αυτά που είναι Αγγλικά και πέρασα εγώ στο τηλέφωνο

δ) η μπαταρία πόσο κρατάει (εμένα μερικές φορές ούτε δύο μέρες)

lianma
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος benjos ( 3 Νοέ. 2004 , 20:40)

 

kai emena to poli 2 meres antexei akoma exei meres pou oute mia mera den antexei

 

distixos me to voda-Fw kai to diko mou itan stis 3 meres me mideniki xrisi..... tora me ta kainourgia FW exo ftasei se poles periptoseis tis 5-7 meres (panta me mikri xrisi...1-3 tilefonimata)

Exei poli megali diafora....lianma para tin traumatiki empeiria aksizei ton kopo na to anavathmiseis

Link to comment
Share on other sites

απλά αυτή τη φορά φρόντισε να το φορτίσεις αρκετά και μετά να κάνεις ό,τι είναι να κάνεις...!όταν το flashaρεις το κινητό γίνεται τελείως διαφορετικό από ότι ήταν και μπορείς να το διαμορφώσεις ανάλογα με το γούστο σου...και αυτό είναι το πιο ωραίο...πίστεψέ με....

AlbumArt_%7B31303397-6.

 

 

 

 

Ποτέ μην κάνεις το ίδιο λάθος,

θυμήσου ότι υπάρχουν τόσα άλλα!

Link to comment
Share on other sites

Απορία: το καπάκι-πρόσοψη του Ε710 το έχει αλλάξει κανείς;

Δεν ψιλοζηλεύετε το όλο ασημένιο νέο Ε710 non-voda;

Εγώ προσωπικά στο τσακ είμαι να το πουλήσω και να πάρω εκείνο. :o

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lianma ( 4 Νοέ. 2004 , 19:17)

 

έχω το E710XXDE5_byNMarco είναι εντάξει ή υπάρχει νεότερο ή καλύτερο ?

 

auto exo kai ego...... iparxoun kai alla 2 neotera alla autoi pou ta exoun valei den exoun dei kamia diafora apo to DE5 opote den to allazo kai eimai mia xara mexri tora

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alfista ( 4 Νοέ. 2004 , 23:43)

 

Απορία: το καπάκι-πρόσοψη του Ε710 το έχει αλλάξει κανείς;

Δεν ψιλοζηλεύετε το όλο ασημένιο νέο Ε710 non-voda;

Εγώ προσωπικά στο τσακ είμαι να το πουλήσω και να πάρω εκείνο. :o

 

An kai to exoume ksanasizitisei to thema........... prin agoraseis neo tilefono den pairneis neo faceplate

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=42412&item=6335901687&rd=1

Link to comment
Share on other sites

:wacko: sakis ...exeis kamia idea pws mporoume na kanoume kanena graffiko gia tin e3wteriki othoni? Mporoume na to doume to uparxon grafiko me to Januka...? Kamia voithia gia tin dimiourgia enos neou greafikou tis AEK? :whistle: :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sakis009 ( 5 Νοέ. 2004 , 00:45)

 

An kai to exoume ksanasizitisei to thema........... prin agoraseis neo tilefono den pairneis neo faceplate

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=42412&item=6335901687&rd=1

 

 

Σάκη θυμάμαι ότι το έχουμε ξανασυζητήσει, απλά ρωτάω αν το έκανε κάποιος για να ακούσω εντυπώσεις. Εσύ ας πούμε, ακόμα έτσι το άφησες;

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τέλος τα κοκκινα της voda

Αφού πέρασε μια εβδομάδα και ηρέμησα απόψε στις 10 άρχισα να Φλασάρω το νέο FW και σε 28 λεπτά :

Τί ωραία χρώματα τι μενού τι .. τι .. επιτέλους.

Αυτό που δεν έφυγε ακόμα είναι το κλείδωμα . Για να δεχθεί την κάρτα έβαλα πάλι τους 24 χαρακτήρες *2767*688......... κλπ .

Τι στο καλό κλειδωμένο hardware έχει η vodafone Αγγλίας? .

Τέλος πάντων αν κανείς ξέρει κάτι εντάξει μπορεί να το λύσουμε , πάντως δεν με πειράζει γιατί αυτό γίνεται μόνο αν μείνω από μπαταρία ή το κλείσω , τους κωδικούς τους έχω μάθει απέξω (24 χαρακτήρες !!!) και δεν βαριέσε .

Το καλό είναι πως όλα πήγαν μια χαρά και πάλι ευχαριστώ όλους στο FORUM που με βοήθησαν.

lianma
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alfista ( 5 Νοέ. 2004 , 22:03)

 

Σάκη θυμάμαι ότι το έχουμε ξανασυζητήσει, απλά ρωτάω αν το έκανε κάποιος για να ακούσω εντυπώσεις. Εσύ ας πούμε, ακόμα έτσι το άφησες;

 

Το αφησα οπως ειναι δυστυχως..... αλλα εχεις δικιο το ασημενιο-γκρι-ασπρο ειναι κουκλι ( και δεν εχει και αυτο το κοκκινο "σπυρι" στην προσοψη)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εδώ είμαι και γω.....(γύρισε ο άσωτος υιός)...

 

Μετά από τον γάμο μου (ναι το έκανα το τόλμημα) τον Σεπτέμβρη

και μια ατυχία μετά τον γάμο (απόλυση) γύρισα στην κοινωνία μας.

 

Βλέπω ότι η ομάδα μεγάλωσε και προχώρησε αρκετά....

με όλη την καλή προσπάθεια του φίλου Verdin

 

την ολη πλοκή την παρακολουθούσα (από όπου μπορούσα να βρω Internet cafe) αλλά δεν μπορούσα να κάνω και πολλά.

 

Πέρα από τις ίδιες επαναλαμβανώμενες ερωτήσεις έχει προκήψει

τίποτα άλλο καλό?

 

Αναφέρονται κάποια FW τα οποία δεν είχα τον χρόνο να δοκιμάσω...

το τελευταίο που επικρατεί ποιό είναι και αξίζει τον κόπο να το κατεβάσω

ώστε να το τσακίσω ??? Σηκώνει τίποτα βελτιώσεις ???

 

Verdin κάλυψε συνοπτικά τα κενά μου....

 

 

Κάποιοι με ψάχνανε και φοβήθηκαν ότι άλλαξα κινητό...

αυτό το κόσμημα ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΤΑΙ με ΤΙΠΟΤΑ.... έτσι

ειμαι πίσω μαζί σας και μάχημος.....

 

 

GMat

Για να κατεβάσετε το firmware που φτιάχνω επισκευτείτε την παρακάτω διεύθυνση

ftp://myphone:myphone@81.86.136.8/myphone

 

διαβάστε και το README αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Gm@t χαίρομαι παρα πολύ που σε ξαναβλέπω online.

 

Σου εύχομαι ο,τι καλύτερο στην νέα σου έγγαμη ζωή χωρίς σύννεφα και δυσκολίες. Απότι διάβασα είχες την πρώτη ατυχία αλλα καλή καρδια. Αν ήξερα τον τομέα εργασίας σου ίσως να μπορούσα να σε βοηθήσω.

 

Παρακολουθούσα το forum αλλα λόγω φόρτου εργασίας δεν συμμετείχα πολύ ενεργά, προσπάθησα να δώσω κάποιες απαντήσεις οποτε τα πράγματα σκουραίναν αρκετά, αλλα δεν είχα χρόνο να κάνω κάποιο mod.

 

Κατά την γνώμη μου το καλύτερο firmware μέχρι τώρα είναι το ιταλικό E5 και δίνει πολλές δυνατότητες για αλλαγές. Μεγάλου μεγέθους εικόνες και πιο σταθερό. Μεγάλη διάρκεια στην μπαταρία αλλα έχει δυο bugs τα οποια δεν εμφανίζονται και τόσο συχνά ώστε να γίνονται ενοχλητικά.

 

Το ένα bug είναι ότι σπανια κάνει restart από μονο του μετά κάποια αποτυχημένη κλήση, και το άλλο είναι ότι αν μπεις στο SMS inbox από hotkey και μετά πατάς back μέχρι το root menu εμφανίζεται μια corrupted animated εικόνα.

 

Έχω φτιάξει και ένα mod το οποιο μπορείς να το βρείς στην σελίδα μου το οποιο αλλάζει το page menu με αυτό του E715.

Ρίξτε μια ματιά και εδώ, ίσως υπάρχει κάτι που σας ενδιαφέρει:

http://users.panafonet.gr/giannarisd

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι χρήσιμο για όλους τους οποιους θέλουν να αποθηκεύουν τα SMS τους στον υπολογιστή τους.

 

Το Phone Manager της Mobile Action διαβάζει και αποθηκεύει καε τα long SMSs, αυτά που είναι πάνω από ένα SMS μαζί.

Ρίξτε μια ματιά και εδώ, ίσως υπάρχει κάτι που σας ενδιαφέρει:

http://users.panafonet.gr/giannarisd

Link to comment
Share on other sites

hello guys

Gmat its good to have you back.

tis pio thermes moy eyhes gia bio anthosparto.

verdin kai gmat kati eixe pei ennas filos palia oti kapoy eide na paizei to thema me tis IRDA. gia koitaxte to ligaki exw xasei oles tis selides meta apo polla format mexri pou allaxa pc kai tvra paizw sta 64 bit me AMD FX... fysaeiiiiiiiiiiiiiiiiii

kati me soyhdia den thymamai kala....

etsi thelw kati na kanoyme gia na zestathoume ligaki...

WHAT U SEE IS NEVER WHAT U EXPECT TO SEE
Link to comment
Share on other sites

verdin kai gmat kati eixe pei ennas filos palia oti kapoy eide na paizei to thema me tis IRDA. gia koitaxte to ligaki exw xasei oles tis selides meta apo polla format mexri pou allaxa pc kai tvra paizw sta 64 bit me AMD FX... fysaeiiiiiiiiiiiiiiiiii

kati me soyhdia den thymamai kala....

 

Το καλοκαίρι αν θυμαμαι είχε ειπωθεί και έλεγε ότι ένα Ε700 είχε τη σουηδική fw και τις irda ξεκλείδωτες, κάτι που αναιρει τον ισχυρισμό ότι οι irda είναι κλειδωμένες hardwareάδικα. Τεσπά αυτό το μήνυμα είχα προβληθεί και στο ξεχωριστό thread (ενοποιημένο πια) για τα Ε700, αλλά όσο και να έψαξα σε site στην αλλοδαπή δεν μου προέκυψε κάτι παρόμοιο. Έκτοτε αγνοείται η τύχη και του συγγραφέα και του θέματος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...