Jump to content

Το τέλος του Symbian;


 Κοινοποίηση

Πιστεύεται ότι το Symbian έχει μέλλον μετά την παρουσίαση του Maemo;  

96 members have voted

  1. 1. Πιστεύεται ότι το Symbian έχει μέλλον μετά την παρουσίαση του Maemo;



Recommended Posts

Το symbian παρα την επιτυχια του εμεινε παρα πολυ πισω συγκριτικα με android ios που τρεχουν συνεχως σε αναβαθμισεις και νεες λειτουργιες
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

To τελος ειναι πολυ κοντα παιδια.

 

Λογικα μεσα στην βδομαδα το Symbian θα εχει πεθανει.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Kρίμα,πραγματικά κρίμα που εταιρίες σαν την Νόκια,όπου καθιερώθηκαν απ το συγκεκριμένο λειτουργικό,να ΜΗΝ το υποστηρίζουν.

Πραγματικά κρίμα.

Το MeeGo έχει ήδη αργήσει και το μέλλον του είναι..........χλωμό!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ κακό για εμάς να επικρατήσουν δύο εταιρείες(Google και Apple).Πρέπει πάση θυσία να διατηρηθεί η πολυφωνία στα λειτουργικά.
Link to comment
Share on other sites

Kρίμα,πραγματικά κρίμα που εταιρίες σαν την Νόκια,όπου καθιερώθηκαν απ το συγκεκριμένο λειτουργικό,να ΜΗΝ το υποστηρίζουν

 

Πως?!

 

δεν υποστηριζει η Νοκια το Symbian?:blink:

 

duh:wacko:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν τυχον αλλαξει λειτουργικο η νοκια,θα ξαναανεβει στην εκτιμηση μου και θα ξαναπαρω.

Πολυ μας εξυπηρετησαν τα συμπιαν,υπηρξε εποχη που θεωρουνταν κορυφαιο.

Αυτη η εποχη περασε προ πολλου ομως.

Και αυτοι εγωιστικα μενουν προσκολλημενοι στο παλαιολιθικο και αργοκινητο συμπιαν.

Καθε φορα που λεω αυτα,επισημαινω οτι ειχα πολλα συμπιαν,ολα τα κορυφαια και εχω και τωρα.

Η συγκριση με αλλα λειτουργικα ειναι καταφορα αδικη.

Οπως λεω παντα δεν εχει σημασια τι κανει η συσκευη αλλα πως το κανει.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Λεμε τωρα .. αν η nokia δηλαδη ετρεχε android η iOS η κατι παρομοιο .. θα πουλουσε στο μελλον το ιδιο?? Δεν το νομιζω θα επρεπε να εκανε τεραστια βηματα κοινοτομιας στις συσκευες τις ωστε να κερδισει το χαμενο εδαφος απο τους υπολοιπους.
Link to comment
Share on other sites

To τελος ειναι πολυ κοντα παιδια.

 

Λογικα μεσα στην βδομαδα το Symbian θα εχει πεθανει.

 

 

 

:lol::lol::lol: Κορυφαιο ποστ!

Link to comment
Share on other sites

Πως?!

 

δεν υποστηριζει η Νοκια το Symbian?:blink:

 

duh:wacko:

 

Δέν σε βρίσκω ενημερωμένο.Διάβασε στο nokia.foundation και θα καταλάβεις.

 

 

Σαν καταναλωτές μας συμφέρει να υπάρχουν επιλογές και στα λειτουργικά.

 

Edit:Ανάσα ζωής : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=293043

Edited by myworld
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ κακό για εμάς να επικρατήσουν δύο εταιρείες(Google και Apple).Πρέπει πάση θυσία να διατηρηθεί η πολυφωνία στα λειτουργικά.

Φυσικα, αλλα με ενα λειτουργικο ανταξιο των υπολοιπων... Οπως το meego που το εχουν ξεχασει..... :( :mad:

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μια χαρα μου φαινεται,με ενδιαφερει η εταιρια που βγαζει συσκευες να εχει την καταλληλη υποστηριξη,τοσα χρονια μονο η νοκια εχει αποκλειστικα καταστηματα,το κινητο δε το θελω λαπτοπ γι αλλο λογο κατασκευαστηκε αλλα μου αρκει που εχω το νετμονιτορ με το symbian,εαν υπαρχει το ιδιο προγραμματακι η αντιστοιχο σε android η windows δε το γνωριζω......... Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...